Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 4. 2009 12:12

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: domaci nasili od syna

Martinka1 napsal(a):

To myslíš jako vážně? Chlap ve 23 letech a Ty ho živíš??? Nedává Ti nic na domácnost? Nepracuje a ani není registrovaný na Úřadu práce?
Ještě mi řekni, že za něj platíš zdravotní pojištění!!!

(Pokud ne a neplatí si ho sám, tak má už asi dost velké dluhy, co)...

Vystěhovat, vyměnit zámky a vymazat trvalé bydliště...

Ne, chyba nebyla, že jsi ho měla... ale že nemá žádné povinnosti, jenom práva... a to je teď na Tobě - abys mu dala hranice... ve 23 letech se to dělá blbě - ale líp než třeba v 50-ti...

godlikegodlikegodlike

Není tady

 

#52 23. 4. 2009 12:13

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: domaci nasili od syna

helena napsal(a):

nemᚠpáru o výchově vlastního dítěte,naozdíl třeba ode mě,dvojnásobné mámě,která vím,o čem píše
Ani jako trojnásobná máma bych si netroufla říct, že bezdětní kantoři, vychovatelé atd. nevědí nic o výchově. Jistě, s vlastním je to jiné (už proto, že ho nelze vrátit http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png), ale to neznamená, že ti, co děti nemají a starají se o ně jinak, jsou "rodičovští tupci".
dítě musíš vychovávat tak,aby takový závažný problém nenastal,protože když už je problém doma,je hodně pozdě.Takovým těžkým problémům se dá normální výchovou s průměrnou inteligencí předcházet
Šeredně se pleteš - závažný problém může nastat kdykoli, výchova nevýchova, péče nepéče. Prostě se potomek zvrhne tak, že všichni jen zírají a přemýšlí, kde se to proboha zadrhlo. A o "průmerné inteligenci" to už vůbec není -
někdy jsou děti "podprůměrných" rodičů podstatně slušnější a bezproblémovější.

Heleno,o rodičovských tupcích píšeš jen ty,já ne.Naopak si myslím,že taková martinka by zvládla vychovat své děti mnohem lépe nez Ilona,Erem,apod., i přesto že dosud děti nemá,taky dle názorů se pozná právě ta inteligence,jakési to cítění pro věc,která ale spoustě rodičů dána není.
Nevím,co myslíš podprůměrnými rodiči?Já hovořila o průměrně inteligentních a nikde není psáno,že když je někdo vš,že má i dostatek inteligence pro výchovu dítěte.Viz zde zmínění ředitelé,právníci a tak.Takže se vzděláním umět vychovat normálního člověka to asi moc nesouvisí..

Není tady

 

#53 23. 4. 2009 12:16

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: domaci nasili od syna

Anda napsal(a):

Kuty napsal(a):

Selima napsal(a):


Nevieš nič o tom, čo to je ma problémové diea... tak neodsudzuj. Výchova nie je všespasitežná, nehovoriac o tom, že od istého veku vychováva už aj škola, partia, spolužiaci, tréneri...
A k téme: nech si synátor nájde prácu, prihlási sa na ÚP, podiža na chode domácnosti, inak: vymeníš zámok a odchod. Nie je problém dokáza, že neprispieva na spoločnú domácnos, čo je zakotvené aj v zákone. Zruši trvalé bydlisko a - pápá lálá.

Selimo tak teď si mě pobavila - Martince vytýkáš,že je jak tank,co všechno ví,ale ty si přinejmenším to samo v modrém a zrovna tak jako ona nemᚠpáru o výchově vlastního dítěte,naozdíl třeba ode mě,dvojnásobné mámě,která vím,o čem píše.tongue

Zřejmě úplně ne, Kuty. Z mého pohledu je například Selima matka minimálně jednonásobná. Nebo jinak - vychovala minimálně jedno dítě, i když nebylo její, ale partnerovo. příště nebuď tak hrr, matko dvojnásobná

No tak to už má fakt patent na rozum a ty s ní!reta

Není tady

 

#54 23. 4. 2009 12:20

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: domaci nasili od syna

Od Andy: kažovečerní domino je všespasitelné? Existují případy, kdy i kdyby ses rozkrájela...

- u tebe veškerá výchova začíná a končí u domina potažmo u společ.her?To se pak fakt můžeš jít rozkrájet...

Není tady

 

#55 23. 4. 2009 12:29

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Anda napsal(a):

Kuty napsal(a):

Selimo tak teď si mě pobavila - Martince vytýkáš,že je jak tank,co všechno ví,ale ty si přinejmenším to samo v modrém a zrovna tak jako ona nemᚠpáru o výchově vlastního dítěte,naozdíl třeba ode mě,dvojnásobné mámě,která vím,o čem píše.tongue

Zřejmě úplně ne, Kuty. Z mého pohledu je například Selima matka minimálně jednonásobná. Nebo jinak - vychovala minimálně jedno dítě, i když nebylo její, ale partnerovo. příště nebuď tak hrr, matko dvojnásobná

No tak to už má fakt patent na rozum a ty s ní!reta

Sice mě to zrovna od Tebe těší, ale rozhodně to netvrdím.

Upravil(a) Anda (23. 4. 2009 12:29)

Není tady

 

#56 23. 4. 2009 12:31

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Od Andy: kažovečerní domino je všespasitelné? Existují případy, kdy i kdyby ses rozkrájela...

- u tebe veškerá výchova začíná a končí u domina potažmo u společ.her?To se pak fakt můžeš jít rozkrájet...

Tomuhle se, Kuty, říká lehce inronická reakce na to Tvé "bavit se snimi,hrát si s nima.."

Není tady

 

#57 23. 4. 2009 12:44

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: domaci nasili od syna

Jde o diskusi,tudíž hlavně o ty reakce.Jojo,šedá je teorie a zelený strom života.

Není tady

 

#58 23. 4. 2009 12:53

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Jde o diskusi,tudíž hlavně o ty reakce.Jojo,šedá je teorie a zelený strom života.

První část jsem moc nepobrala, ale k té další. Děti tu máme každá druhá. Minimálně ve třetině případů náctileté, v další třetině dokonce ani to ne. A já vážně nejsem tak odvážná, abych:
a) vůbec hodnotila svou výchovu - každá matka má pocit, že vychovala další ze zázraků a že její příprava mláděte do života byla ta nej
b) hodnotila ji teď - v okamžiku, kdy vše může být ještě tisíckrát jinak a já tu budu za tři roky skuhrat, že mi moje holubička přerazila nohu nadvakrát
Já jen tiše doufám a dělám, co je v mých silách

Není tady

 

#59 23. 4. 2009 13:43

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: domaci nasili od syna

Myslím, že není třeba dělat z každého vlákna ring. Prosím o zklidnění a věnování se dotazu zakladatelky vlákna. Děkuji.


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#60 23. 4. 2009 16:50

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

PavlaH napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Ale jo mohla se nekde setkat s vychovou deti to netvrdim,ale dokud si to clovek neprozije na vlastnich detech nepochopi.U me byla treba chyba ve vychove,ze synacek nic nemusel.Ono mu treba neco neslo tak ja jsem to za nej udelala.Dcera je jina s tou problemy nemam a vychiovavala jsem je oba stejne i kdyz dcera rika,ze ne,ze ona musela pomahat a on ne,protoze to neumel.

Jeden větší omyl než druhý. Ach jo erem - jen zopakuju - pokud si člověk neprožije na vlastních dětech nepochopí - takže takoví učitelé, vychovatelé v dětských domovech, adoptivní rodiče, vedoucí kroužků, instruktoři na táborech absolutně neví, jak probíhá výchova?
synacek nic nemusel - ona musela pomahat - ja jsem to za nej udelala - vychiovavala jsem je oba stejne tohle snad rozebírat ani nemusím.

POdívej jde o názor. A do citlivého místa se může trefit jak holka bez dětí, tak i zasloužilá mamina. Je to přece jedno. V tomto ohledu je na autorce vlákna aby si všechny názory přebrala. Už se vracím k tématu. Pokud mᚠpotřebu něco vysvětlovat, vysvětli to nejdříve sobě.

Pavli, ja si myslím, že proste žena, čo asi nemala profesionálne ani súkromne dlhodobo ZBLÍZKA vežmi čo do činenia s problémovým dieaom, ažko pochopí, že občas sa môžeš aj rozkrája od snahy, poslúcha rady všemožných psychológov a psychiatrov(ktorí tiež môžu by bezradní), a pritom nič nezmôc. Je mi to jasné, chápem aj dôvody, a je to proste logické. Sýty hladnému neverí.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 23. 4. 2009 16:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Selima napsal(a):

Kuty napsal(a):

Ilonalinda: jako mámu mě úplně přejel mráz po zádech při této tvojí větě: "jezdi nakole  je to blbe ale preji si aby se nevratil ".Proč se rovnou tedy vzájemně nepovraždíte?!Po tom co si napsala,se tě ptám,cos to za rodiče,jak si vychovala svoje dítě?Odpověz si po pravdě sama,já osobně si iluze o tobě nedělám a doma mᚠto,co si zasloužíš.Chudák kluk,kdyby měl alespoň jednoho kvalitního rodiče,nemusel by být takový jakého si ho "vychovala ".

Nevieš nič o tom, čo to je ma problémové diea... tak neodsudzuj. Výchova nie je všespasitežná, nehovoriac o tom, že od istého veku vychováva už aj škola, partia, spolužiaci, tréneri...
A k téme: nech si synátor nájde prácu, prihlási sa na ÚP, podiža na chode domácnosti, inak: vymeníš zámok a odchod. Nie je problém dokáza, že neprispieva na spoločnú domácnos, čo je zakotvené aj v zákone. Zruši trvalé bydlisko a - pápá lálá.

Selimo tak teď si mě pobavila - Martince vytýkáš,že je jak tank,co všechno ví,ale ty si přinejmenším to samo v modrém a zrovna tak jako ona nemᚠpáru o výchově vlastního dítěte,naozdíl třeba ode mě,dvojnásobné mámě,která vím,o čem píše.tongue

A to je rozdiel - vlastné a nevlastné? Vychovávala som diea, ktoré som neporodila, ale zato som sa oňho starala namiesto jeho matky. A práveže som zažila(možno aj pod vplyvom toho, že ho matka opustila), čo je to ma s ním problémy. Neviem, či mᚠty problémové deti - ak áno, tak sorry- ak nie, tak si ažk ovieš predstavi, čo všetko to môže znamena. Tank-netank.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#62 23. 4. 2009 17:03

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: domaci nasili od syna

Selimko, tohle je možná v pořádku, ale já o Martince v tomhle směru nic nevím a paušalizování s "vlastními" dětmi prostě neberu. wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#63 23. 4. 2009 17:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

Pavli, ja to dokonca pritvrdím - myslím, že žudia, čo nevedia, čo to je ma problémové diea, nemôžu pcohopi rodičov, ktorí ho majú. Môžu si to predstavi, niekto lepšie, druhý horšie, ale VEDIE nemôžu. Nie je to ich vina, je to holý fakt. Čím nechcem poveda, že za niektoré veci niekedy nemôžu sami rodičia, božechráň, ale napr. LMD (ADHD) a iné "chuovky" je možné zmierni, ale nie zásadne zlomi výchovou. A to, čo na niekoho platí - prísnos - je u druhého kontraproduktívne. (Ale to platí aj všeobecne o výchove detí).
Myslím, že tu máme primálo informácií, nevieme nič o detstve toho chalana, o fungovaní otca v rodine, prospievaní v škole, apod... a asi sa už nedozvieme. Preto mi prišli Martinkine rázne vety trošku príliš absolutistické. Navyše - prakticky to nemusí by taká brnkačka vyhodi dospelého syna na chodník.
A komentova Kuty - vlastne aj číta ju - bola asi chyba. Sú osoby a situácie, keď platí ono partizánske: NO PASSARAN! dumbom roll

Upravil(a) Selima (23. 4. 2009 17:35)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#64 23. 4. 2009 17:34

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: domaci nasili od syna

Pavli, ja to dokonca pritvrdím - myslím, že žudia, čo nevedia, čo to je ma problémové diea, nemôžu pcohopi rodičov, ktorí ho majú.

Přesně tak to je.

Není tady

 

#65 23. 4. 2009 17:43

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: domaci nasili od syna

Romča napsal(a):

Pavli, ja to dokonca pritvrdím - myslím, že žudia, čo nevedia, čo to je ma problémové diea, nemôžu pcohopi rodičov, ktorí ho majú.

Přesně tak to je.

stolt
A je velký rozdíl "vychovávat" děti ve škole, v domově nebo vychovávat vlastní .

Upravil(a) aprill (23. 4. 2009 17:45)

Není tady

 

#66 23. 4. 2009 18:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: domaci nasili od syna

Selimko a další. Tohle je podle mě jeden obrovský mýtus. Stejně tak, jako mi bude tvrdit matka postiženého dítěte, že jí nemohu poradit, protože sama takové dítě nemám. Ach jo. Je mi z toho hodně smutno. Mě to přijde stejně praštěné, jako kdyby si odhodila třeba Matějčkovu knihu s tím, že vlastní děti s LMD neměl.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#67 23. 4. 2009 18:15

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: domaci nasili od syna

PavlaH napsal(a):

Selimko a další. Tohle je podle mě jeden obrovský mýtus. Stejně tak, jako mi bude tvrdit matka postiženého dítěte, že jí nemohu poradit, protože sama takové dítě nemám. Ach jo. Je mi z toho hodně smutno. Mě to přijde stejně praštěné, jako kdyby si odhodila třeba Matějčkovu knihu s tím, že vlastní děti s LMD neměl.

Teorie je jedna věc a praxe druhá.
To je stejné jako by jsi dělala přednášku o parašutismu a sama to nikdy nezkusila.

Není tady

 

#68 23. 4. 2009 18:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: domaci nasili od syna

Pavli, je to možno prehnané, ale keď si prečíta Kuty alebo Martinku - JE TAM nejaké pochopenie pre tú matku? Rada (okrem Martinkinho Na ulicu!!! ...). Napríklad učitežky môjho nevlastného syna boli hrozne milé a jedna bola absolventka špeciálnej pedagogiky, ale zaujímalo ich jedine to, ako sa mladý správa V ŠKOLE. Ako udrža jeho správanie na uzde a ako ho aspoň niečo nauči. Keby zabil decko pred bránami školy, ich to už nezaujíma. Ani pred súd by nešli oni, ale MY, t.j. chalanov otec. (Nás zaujímal mladý komplexne a chceli sme, aby mal dobrý život aj on, aj žudia okolo neho...) A ak aj prejavili snahu pochopi mladého, tak logicky dospeli presne k tomu záveru, že keď majú ma radi toho mladého spratka a vychádza s ním, tak budú za všetko vini rodičov a dajú im vyžra všetky prúšvihy, ktoré mladý spácha - koniec koncov, má to logiku. Nikto - okrem našej susedy, ktorá ho učila v prvom ročníku a poznala celkovú situáciu - sa ani na 5 minút nezamyslel nad tým, že možno aj rodičia majú podobnú alebo rovnakú snahu, a že skôr ako obviňovanie alebo vyhrážky by ocenili pomoc a radu... vecnú, konkrétnu radu, spoluprácu.
A postihnuté diea - no, poradi jej môžeš, ale myslím, že si nikto nevieme predstavi, čo je to stara sa 24 hodín denne, 7 dní v týždni, bez dovoleniek a akéhokožvek rozptýlenia, napríklad o ažko postihnuté diea. Aspoň ja si to neviem predstavi, priznávam. A určite by som takej matke netvrdila, že keby bola dodržiavala všetky rady, slušne porodila a venovala sa decku, nemuselo by by tak postihnuté. hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#69 23. 4. 2009 18:20

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: domaci nasili od syna

Seli, tohle bych si s tebou asi ráda vysvětlila někde jinde.... BI


Aprill - a proč ne? big_smile


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#70 23. 4. 2009 20:16

hrosanek
Host

Re: domaci nasili od syna

Mám kamarádku, která má osmiletého chlapečka. Chlapeček se ocitl poměrně brzy v psychologické poradně pro své poměrně brzké projevy agresivity především vůči bratrovi a částečně i vůči rodičům. Byla mu diagostikována porucha osobnosti s naprosto plochými schopnostmi citů. Po poradě s mnoha odborníky vědí sice jakým způsobem s ním jednat, ale taktéž vědí, že leccos se dá změnit vzorci chování a mantinely, bohužel nejde z dítěte se sociopatickými projevy chování vychovat normální citově se projevující se bytost. Možná z něj nebude vrah, ale pouze necitlivý třeba "lékař" (chytrý je velmi), ale vyhlídky nějsou nejrůžovější.

Opravdu si myslíte, že všichni hajzlíci na světě jsou "oběti" špatné výchovy?


Pro autorku vlákna. A je to jakkoliv a příčina kdekoliv. Za sebe si myslím, že mu nemůžeš ani pomoci a jediným řešením je ho vystěhovat. Přeju hodně síly, a to přežiješ.

 

#71 23. 4. 2009 21:50

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: domaci nasili od syna

aprill napsal(a):

Romča napsal(a):

Pavli, ja to dokonca pritvrdím - myslím, že žudia, čo nevedia, čo to je ma problémové diea, nemôžu pcohopi rodičov, ktorí ho majú.

Přesně tak to je.

stolt
A je velký rozdíl "vychovávat" děti ve škole, v domově nebo vychovávat vlastní .

Jistě, protože jako učitelka přijdu domů a začnu si řešit svoje - vypnu ... ale jako máma, potažmo jako máma problémového dítěte (a je jedno jakého je věku) nemůžu vypnout 24 hodin denně. Asi jen málokdo si dokáže představit ten stres a permanentní strach z toho, co milované dítko udělá sobě nebo druhým ... a není to šichta na rok dva, ale na celý život. V takovém kontextu se dá vcelku dobře pochopit i to, co napsala Ilona.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#72 23. 4. 2009 22:40

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: domaci nasili od syna

ilonalinda,
vykašli se na soudy těch, kteří tvoji vlastní bolest necítí.
Výchova není samospásná, dítě není tabula rasa a pokud to dvojnásobné matky, různí zapálení teoretikové a všemocní vychovatelé nejsou schopni pochopit, je to jejich problém, nikoliv tvůj.

Jsou děti, které jsou prostě nevychovatelné, ač jsou naprosto psychicky zdravé. Myslím si stejně jako Pavla, že TOHLE dokáží pochopit i lidé, kteří takové děti nemají a jsou-li příslušně fundovaní, mohou i poradit. Jen jak říká Sel, to nedovedou skutečně ŽÍT.. Všechno je jen teorie, která je případ od případu buď přínosná a nebo zcela nepoužitelná.

A ty dělᚠjedinou chybu - starᚠse. Absurdní, že? Ale jsi přece máma a ty se často starají až do sebezničení.
Psychologa teď nepotřebuje tvůj syn, ale ty - aby ti poradil, jak to přežít, jak se neobviňovat, jak se netrápit....

Pro něj nejspíš momentálně nemůžeš nic udělat.
Zachraň teď sebe.
Abys jednou, až i on začně skutečně sám na sobě MAKAT, mohla být blízko něj a mohla ho podpořit.
Hodně štěstí.

Upravil(a) Pandorraa (23. 4. 2009 22:42)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#73 23. 4. 2009 23:10

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: domaci nasili od syna

To si teď Pandoro měla na mysliurčitě především sama sebe co by zapáleného teoretika.Přeju ti více praxe a třeba se taky propracuješ k té dvojnásobné matce!

Se nestačím divit - matky starající se do sebezničení?Koho a co přesně tím mᚠna mysli prosím tě?

A zvolání typu Zachraň sebe - co to je za radu,to si má vzít jako nafukovací vestu Ilonalinda?Takováhle zvolání a rady jsou možná dobré pro ty tvoje seance ale jinak jsou to prázdná zvolání do tmy naprosto bez ozvěny.

Není tady

 

#74 23. 4. 2009 23:29

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: domaci nasili od syna

Kuty napsal(a):

Se nestačím divit - matky starající se do sebezničení?

Kuty a ty jsi své děti posílala do světa jak? S lehkým srdcem a myšlenkou, jak to teď bude děsně fajn?


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#75 24. 4. 2009 7:12

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: domaci nasili od syna

matky starající se do sebezničení
Víš, to jsou ty, které mají neustále mylný pocit, že se musí o svého potomka kdykoli a jakkoli postarat, protože je to jejich "mateřská povinnost" - a povinnosti se přece "musí plnit".
A zvolání typu Zachraň sebe - co to je za radu,to si má vzít jako nafukovací vestu Ilonalinda?
Jo - ona je ta, kdo ji momentálně potřebuje, aby se zachránila přežila. Její syn už jí má - právě v podobě maminky.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů