Oznámení

20. února : Vážení uživatelé, jak jste si jistě všimli, jsme momentálně hojně pod palbou robotických účtů. Prosíme tímto o trpělivost, mažeme ihned, jak zjistíme další jejich spamové účty. Děkujeme !

18. ledna : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

18. ledna : V naší tvůrčí dílně na vás čeká návod na jednoduchou tašku.

26. prosince : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#1 14. 4. 2009 19:12

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Výplatní termín

Kamarádka má neustále nějaké problémy se zasíláním výplaty od svého zaměstnavatele na své bankovní konto.Výplatní termín má 5,výplata dorazí na konto např.13.
Zajímalo by mne v jakém termínu musí mít výplatu na svém kontě.Je to den který zaměstnavatel označil za výplatní? Nebo zaměstnavatel odesílá výplatu v den označený jako výplatní a ostatní je záležitostí banky ?

Není tady

 

#2 14. 4. 2009 19:49

majkafa
Host

Re: Výplatní termín

Mzdu musí mít na svém kontě v den, který je stanoven jako výplatní termín.
Banka s tím nemá nic společného. Banku nezajímá, jaká je splatnost příkazů, je to věcí odesílajícího, jakou splatnost na příkazy dává, ať už jsou jakékoliv. třeba trvalé, nebo denní běžné. Výplatní termín 5. je dle mého názoru velmi brzký. Je tak skutečně písemně stanoven? Když chce firma tento termín dodržet, měla by odesílat příkazy se splatností 3., nebo 4. den v měsíci - někdy to může být víkend a minimálně 1 pracovní den trvá clearingový převod mezi bankami. A to by musely být mzdovky, obzvláště ve velkých firmách, kouzelnice, aby to stíhaly spočítat.
Neznám firmu, která by si dávala tak brzký výplatní termín. Byla by sama proti sobě. Nehledě na to, že ho firmy obvykle posouvají v měsících, kdy vyjde 5. den v měsíci na sobotu nebo na neděli, a pokud je to sobota, je výplatní termín obvykle v pondělí 7.
Ať si kamarádka PŘESNĚ zjistí, kdy má firma skutečně výplatní termíny v jednotlivých měsících.

Upravil(a) majkafa (14. 4. 2009 19:50)

 

#3 16. 4. 2009 0:12

Lesana
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 1. 2008
Příspěvky: 230

Re: Výplatní termín

Výplatní termín je den, kdy zaměstnavatel vyplácí mzdu - buď hotově z pokladny nebo z účtu. Tedy je to den, kdy zaměstnavateli musí odejít peníze z účtu, nikoli den, kdy je musí mít zaměstnanec na účtě. Zaměstnavatel nemá povinnost vyplatit mzdu před výplatním termínem (až na výjimky typu dovolená v termínu výplat), tedy nemá povinnost posílat peníze "s předstihem", aby je měl zaměstnanec na účtě v den termínu (i když u větších zaměstnavatelů to bývá dobrým zvykem).

Jinak je to paragraf 134 odstavec 1 zákoníku práce:

Zákoník práce napsal(a):

Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen při výplatě mzdy nebo platu, popřípadě jiných peněžitých plnění ve prospěch zaměstnance, po provedení případných srážek ze mzdy nebo z platu podle tohoto zákona nebo zvláštního právního předpisu, POUKÁZAT částku určenou zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden účet zaměstnance u banky nebo spořitelního či úvěrního družstva, a to nejpozději V PRAVIDELNÉM TERMÍNU VÝPLATY mzdy nebo platu, pokud se zaměstnancem písemně nesjedná pozdější termín.

Tedy opravdu ve výplatním termínu zaměstnavatel peníze poukáže a kdy je banka připíše zaměstnanci, to už není jeho starost.

Není tady

 

#4 16. 4. 2009 0:31

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Výplatní termín

Když bude remcat, tak zaměstnavatel stanoví výplatní termín na 30. a bude hotovo smile 5. je opravdu nesmyslně brzo, to by byl zaměstnavatel sám proti sobě, kdyby ji posílal hned na začátku měsíce. Jestli ji dostává 13., tak ať to neřeší.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů