Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 5. 2009 9:29

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Wiki napsal(a):

Natálie napsal(a):

Všechno ve tvém nitru je dokonalé. Někde ve tvém nitru se nachází ten, kým bys měl být.
*
Každý touží po pocitu, že vše má nějaký význam.
*
Člověk, který se cítí dobře, nikdy nemá potřebu zesměšňovat, obviňovat ani utiskovat nikoho jiného.
*
Člověk si přeje být milován. Nesplní-li se mu to, chce být obdivován, a nesplní-li se mu ani to, chce být obáván, v dalším případě nenáviděn a proklínán. Člověk touží zanechat v lidech nějaký pocit, duše se bojí prázdnoty, chce kontakt za každou cenu.

Ten třetí je můj oblíbený. Vždycky si na něj vzpomenu, když mám chu si zakritizovat...něco, někoho..
To je určítě od Polacka...žééé? To je moc chytrý pán.

Ztotožňuje se s : Vše se děje tak, jak dít se má."

jestli myslíš Pollaka, tak jo :-).
Při čtení této knížky jsem si hodně uvědomila, proč jsem si musela projít tím vším...


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#27 27. 5. 2009 12:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jo, sesumíroval to pěkně. Nevím jak se přesně píše - jsem líná to hledat. No, přemohla jsem se - Kay Pollak
A ještě - pan Svijaš - moc podnětné čtení

Není tady

 

#28 12. 7. 2009 22:05

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

"Naučili jsme se žít pdle názorů jiných lidí, protože máme strach z toho, že nebudeme přijímáni a že nebudeme pro ostatní dostatečně dobří. Být sám sebou je největší lidský strach."
"Po ochočení už ani trochu nejde o to, abycom byli dostatečně dobří pro někoho jiného. Nejsme dostatečně dobří sami pro sebe, protože nezapadáme do vlastní představy o dokonalosti. Nedokážeme si prominout, že neodpovídáme své představě o tom, jací bychom měli být. Výsledkem je pocit neskutečnosti a nasazování společenských masek, abychom jiným zabránili si toho všimnout. "
- Miguel Ruiz Čtyři dohody

Upravil(a) Tulipánka (12. 7. 2009 22:10)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#29 12. 7. 2009 23:51

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: CHAT: myšlenky a citáty

"Celá existence tančí - vyjma člověka."

Osho - Tantra vize


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#30 19. 7. 2009 9:01

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Našla jsem něco moc pěkného:

Když Vesmír vloží sen do srdce člověka, vloží tam s ním zároveň i všechno, co člověk potřebuje, aby ten sen uskutečnil. Nevložil by ti do srdce určitou touhu, přání, poslání, aniž by tě zároveň nevyzbrojil k jeho realizaci. Vloží sen do tvého srdce a pomáhá ti žít jej. Je to tvé poslání.
Možná, že myslíš, že už jsi všechno propásl. Že jsi udělal příliš mnoho chyb, že Tvá doba už pominula, že už je pozdě. Ne, vůbec ne. Vesmír je Vesmírem druhé, třetí i sté šance. Chce, aby ses opět postavil a
zkusil to znovu, abys učinil jasné rozhodnutí a šel zase kupředu. Nikdy není moc pozdě.
Možná tě doposud jen připravoval na něco velkého, co teprve přijde.
Proto se nikdy nevzdávej. Vstaň zase a jdi dál. Něco ses přiučil a jsi tedy lépe vyzbrojen pro velké věci, které ještě mají přijít. Buď odvážný a silný.   hjarta  hjarta  hjarta


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#31 19. 7. 2009 9:02

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tulipánka napsal(a):

"Naučili jsme se žít pdle názorů jiných lidí, protože máme strach z toho, že nebudeme přijímáni a že nebudeme pro ostatní dostatečně dobří. Být sám sebou je největší lidský strach."
"Po ochočení už ani trochu nejde o to, abycom byli dostatečně dobří pro někoho jiného. Nejsme dostatečně dobří sami pro sebe, protože nezapadáme do vlastní představy o dokonalosti. Nedokážeme si prominout, že neodpovídáme své představě o tom, jací bychom měli být. Výsledkem je pocit neskutečnosti a nasazování společenských masek, abychom jiným zabránili si toho všimnout. "
- Miguel Ruiz Čtyři dohody

tummenupp  tummenupp  tummenupp


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#32 19. 7. 2009 9:15

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Natálie,
my si opravdu máme co říci! Tvůj citát mi teď přesně zapadnul do něčeho, co dělám a pomohla godlike . Super!


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#33 19. 7. 2009 14:06

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tulipánka napsal(a):

Natálie,
my si opravdu máme co říci! Tvůj citát mi teď přesně zapadnul do něčeho, co dělám a pomohla godlike . Super!

To jsem ráda, že ti to pomohlo, mně se to moc líbilo, tak jsem to sem napsala. Škoda, že ta vaše chaloupka je pro mě tak daleko...asi tě někdy přijedu navštívit do Turnova big_smile . A pohovoříme big_smile .


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#34 19. 7. 2009 15:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Natálie,
klidně přijeď, jsou to Jenišovice.
A co se setkat 4.8. na malování aury v centru Magnet v Jablonci nad Nisou wink ? Je to od 18:30 a stojí to myslím kolem 200 Kč na 2 hodiny.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#35 19. 7. 2009 15:58

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy
Registrovaný: 17. 5. 2007
Příspěvky: 894

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tulipánka napsal(a):

Natálie,
klidně přijeď, jsou to Jenišovice.
A co se setkat 4.8. na malování aury v centru Magnet v Jablonci nad Nisou wink ? Je to od 18:30 a stojí to myslím kolem 200 Kč na 2 hodiny.

Tak to bych určitě mohla, to je blízko. To by bylo v poho. Musím se někde zaregistrovat?
Když budu mít hlídání, tak bych se někdy mohla vypravit do Turnova na otočku :-) .


Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

 

#36 19. 7. 2009 16:02

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

"Život nemá za cíl nás zlikvidovat, ale něco naučit." - Martinka1

Upravil(a) Tulipánka (20. 7. 2009 18:54)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#37 24. 7. 2009 10:26

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Zápisky z cest. Vzkaz pro Pandoru:

"Ale to není má role, jenom tudy procházím."

A přitom zdravím všechny. godlike Moc na vás myslím. godlike
Ale jsem tu jen na skok, opravdu jen tento okamžik.

Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k cestě větší, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.


Crabat

Není tady

 

#38 24. 7. 2009 10:42

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Crabe, šastnou cestu pussapar


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#39 24. 7. 2009 10:48

x256987
Host

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Poslední dobou hodně přemýšlím o tomhle: "řada lidí dá přednost tomu mít pravdu, než aby byli ochotni být šastní" (pořád ještě Tipping - Radikální odpuštění big_smile )

 

#40 24. 7. 2009 10:49

x256987
Host

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Crabe, to je Bilbo Pytlík, viď?  wink  pussa

 

#41 24. 7. 2009 11:30

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Natálie napsal(a):

Našla jsem něco moc pěkného:

Když Vesmír vloží sen do srdce člověka, vloží tam s ním zároveň i všechno, co člověk potřebuje, aby ten sen uskutečnil. Nevložil by ti do srdce určitou touhu, přání, poslání, aniž by tě zároveň nevyzbrojil k jeho realizaci. Vloží sen do tvého srdce a pomáhá ti žít jej. Je to tvé poslání.
Možná, že myslíš, že už jsi všechno propásl. Že jsi udělal příliš mnoho chyb, že Tvá doba už pominula, že už je pozdě. Ne, vůbec ne. Vesmír je Vesmírem druhé, třetí i sté šance. Chce, aby ses opět postavil a
zkusil to znovu, abys učinil jasné rozhodnutí a šel zase kupředu. Nikdy není moc pozdě.
Možná tě doposud jen připravoval na něco velkého, co teprve přijde.
Proto se nikdy nevzdávej. Vstaň zase a jdi dál. Něco ses přiučil a jsi tedy lépe vyzbrojen pro velké věci, které ještě mají přijít. Buď odvážný a silný.   hjarta  hjarta  hjarta

godlike grater


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#42 25. 7. 2009 20:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Kdybych byl tehdy věděl, to, co vím dnes.......
Jenže jak stárnete zjišujete, že vy dnes nejste vy tenkrát. Vy tenkrát jste byli blbeček. Tenkrát jste prostě byli to, co jste museli být, abyste mohli vykročit po cestě k tomu, co jste dnes a jedním z počátečních kamenitých kusů té cesty bylo býti blbečkem.
                                        Terry Pratchett - Noční hlídka


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#43 25. 7. 2009 20:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jsou chvíle, kdy se člověk rozhlédne po celém vesmíru a pomyslí si: "A co já?!?" a slyší, jak mu vesmír odpovídá "A co by s tebou mělo být?" valol
                                                                  Terry Pratchett - Zloděj času


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#44 26. 7. 2009 0:19

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Světlo si myslí, že dokáže cestovat rychleji než cokoli jiného, ale to se mýlí. I kdyby dokázalo cestovat seberychleji, kamkoli dorazí, všude najde tmu, která tam byla dříve a už na něj čeká...
Terry Pratchett


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#45 26. 7. 2009 16:55

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Neni nic vzneseneho na tom, byt lepsi nez jini lide. Vznesenost je v tom, byt lepsi, nez jsi byl sam vcera.


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#46 10. 10. 2009 14:25

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jsi na pracovní schůzi a mᚠprojev. Náhle si všimneš, že někdo zívá. Jak si to vysvětlíš? .... skutečnost a tvá interpretace nejsou totožné.
Pokud potkáte lidi s maskou agrese, panovačnosti, nenávisti nebo přespřílišné úspěšnosti, nebojme se jich, ani je neodsuzujme. Snaží se jen nedat najevo svoji zranitelnost.
Jestliže budeš reagovat na masku a tvrdý postoj člověka se strachem nebo s opovržením, pak budeš reagovat na něco, co je falešné. Neuvidíš pravdu. Jsi obětí falešné interpretace.

Podle Pollaka.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#47 13. 10. 2009 22:48

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judita napsal(a):

Poslední dobou hodně přemýšlím o tomhle: "řada lidí dá přednost tomu mít pravdu, než aby byli ochotni být šastní" (pořád ještě Tipping - Radikální odpuštění big_smile )

tak o tom jsem posledni dobou premyslela taky hodne, akorat vyraz "mit pravdu" bych nahradila spis "trvat na svem"..
ono nekdy byt stastny znamena nejprve priznat si ze jsem nestastny, a to vetsina lidi neudela, protoze to boli, a taky pak dal to znamena, pokud clovek vubec najde odvahu si to priznat, musi zmenit nekdy od zakladu svoji zivotni realitu a to je taky peknej zahul.. vissla

Není tady

 

#48 13. 10. 2009 22:55

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tulipánka napsal(a):

Jsi na pracovní schůzi a mᚠprojev. Náhle si všimneš, že někdo zívá. Jak si to vysvětlíš? .... skutečnost a tvá interpretace nejsou totožné.
Pokud potkáte lidi s maskou agrese, panovačnosti, nenávisti nebo přespřílišné úspěšnosti, nebojme se jich, ani je neodsuzujme. Snaží se jen nedat najevo svoji zranitelnost.
Jestliže budeš reagovat na masku a tvrdý postoj člověka se strachem nebo s opovržením, pak budeš reagovat na něco, co je falešné. Neuvidíš pravdu. Jsi obětí falešné interpretace.

Podle Pollaka.

zajimalo by me co by pollak doporucoval jako reakci na opacny typ lidi - navenek mili, hodni, ochotni, dokonali, neni jim co vytknout.. uvnitr napechovana agrese a schopnost kdykoli ublizit, jak se naskytne sance, aby si aspon trochu ulevili... ja jsem zatim jako jedinou moznou reakci vyhodnotila chodit okolo velkym obloukem a nebyt ten kdo to odnese.. je nejaka jina moznost? ne vzdy se urcitym situacim clovek muze vyhnout at se snazi sebevic

Není tady

 

#49 13. 10. 2009 23:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Doufej v nejlepší a připrav se na nejhorší wink
                                                           Reinhold Messner


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#50 24. 10. 2009 15:02

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Čtu teď Svět bez hranic o technic ho´oponopono. Píší tam super větu:

"Lidé se ve vašem životě zásadně objevují proto, aby vás obtěžovali. Pokud to víte, můžete se povznést nad každou situaci. Jak? Jednoduše: Omlouvám se za všechno, co se děje. Prosím, odpus mi."
Pokud někdo řekne, že mu i jediný člověk nikdy v životě ani jedenkrát nevadil, tzn. neobtěžoval, tak to není dle mého názoru pravda.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů