Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 2. 2009 11:35

Citronka
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 112

Dušené zelí - jak připravit

Milé dámy i pánové wink, poraďte, jak udělat dobré dušené zelí, nejlépe červené. Hledala jsem recepty na internetu a našla s jablky, s rozinkami usch, s vínem......chtěla bych klasické dušené zelí, bez těchto vylepšení. Díky.

Není tady

 

#2 23. 2. 2009 11:54

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Dušené zelí - jak připravit

Červené hlávkové zelí dám dusit + bobkáč , nové koření.Když je udušené , přidám cukr, sůl a ocet.

Není tady

 

#3 23. 2. 2009 12:30

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dušené zelí - jak připravit

Na tuku (nejlíp sádlo - vepřové, husí) zpěnit drobně krájenou cibulku do tmavě zlata - bacha, nepřepálit. Jemně nakrájené syrové zelí na tom základu trochu orestovat, podlít, lehce osolit, opepřit, okmínovat, přidávám i malinko fenyklu. U naloženého jen na cibulku vyklepnout i s lákem a ochutit podle sebe - každý výrobce koření jinak. Zrovna tak s octem a cukrem - jen ho s tím nechávám ještě chvilku podusit, aby se chutě spojily.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#4 23. 2. 2009 12:44

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Dušené zelí - jak připravit

dělám podobně jak helena,ale bez fenyklu... Někdy ,aby bylo jiné nechám lehce připálit a zapráším hl. moukou..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#5 23. 2. 2009 13:01

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Dušené zelí - jak připravit

Joo já blbka zapomněla, zelí dát dusit na olej a posmaženou cibulkou. dumbom

Není tady

 

#6 23. 2. 2009 20:15

x256987
Host

Re: Dušené zelí - jak připravit

Dělám trochu jinak (bílé i červené): nakrouhané zelí zalít vodou tak, aby asi třetina byla nad hladinou, přidat sůl a kmín, chvíli nechat vařit hodně prudce a odkryté, pak přiklopit pokličkou a zvolna dusit do změknutí. Potom (v rendlíku nebo na malé pánvi) na oleji osmažit cibulku, zaprášit moukou a přidat k zelí. Podle chuti lehce přikyselit, přidat trochu pepře (zajímavý je bílý), to vše.

 

#7 23. 2. 2009 20:44

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Dušené zelí - jak připravit

Dělám více méně stejně jako Judita. K měkému zelí přidám osmaženou cibuli a zásmažku a dochutím solí, pepřem, octem a cukrem.

Není tady

 

#8 24. 2. 2009 9:20

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Dušené zelí - jak připravit

Já dělám rychlé zelí v papiňáku. Postup zhruba stejný, jak uváděj holky, jen nezahušuju. Zelí je podušené za 5 minut. Dá se takhle udělat i dietně bez tuku.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#9 24. 2. 2009 11:30

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Dušené zelí - jak připravit

Zelí podle Čiriny, která vařila na Hradě už nevím jestli Husákovi nebo Havlovi:

Na sádle nechat zpěnit cibulku a přidat 1-2 lřičky cukr krupice , až to trošku zahnědne přidat nakrájené 1 zelí, osolit, okmínovat, malinko podlít, asi 1 dcl a dusit až je hotové, asi 10 minut,nesmí být jak bláto,  potom možno pokapat octem, jinak nic, nezahušovat. Kdykoliv jsem takhle udělané zelí dala návštěvě, řekli, že lepší nejedli ...

Není tady

 

#10 24. 2. 2009 14:24

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Dušené zelí - jak připravit

Oti tak bacha , a Ti zelí nezalepí píst - nebo jak se tomu nadává a nemᚠvymalováno stolt.

Ota napsal(a):

Já dělám rychlé zelí v papiňáku. Postup zhruba stejný, jak uváděj holky, jen nezahušuju. Zelí je podušené za 5 minut. Dá se takhle udělat i dietně bez tuku.

Není tady

 

#11 24. 2. 2009 15:06

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Dušené zelí - jak připravit

Romčo, díky za upozornění. Dělám ho tak léta, hlídám, jestli syčí.
Fuj, ale až jsem se vorosil lol


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#12 24. 2. 2009 16:52

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Dušené zelí - jak připravit

Už jsem jednou zelím vymalováno viděla sad

Ota napsal(a):

Romčo, díky za upozornění. Dělám ho tak léta, hlídám, jestli syčí.
Fuj, ale až jsem se vorosil lol

Není tady

 

#13 24. 2. 2009 19:47

rybbka
♥♥-----
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 45

Re: Dušené zelí - jak připravit

Dam zpenit na trosce sadla cibulku,na to nasypu nakrajene syrove zeli,pokminuju,malinko orestuju,podliju vodou asi 2dcl a po chvilce duseni zahustim syrovym,najemno nastrouhanym bramborem.Osolit,okyselit,osladit.

Není tady

 

#14 3. 3. 2009 22:55

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Dušené zelí - jak připravit

Cervene zelicko vyborne delam tak:

koupim ve sklenici cervne zeli, dam ho varit ve vlastni stave az je mekke... Mezitim na panvicce osmahnu jednu az dve stredne velke cibule dozlatova, hodim je k varenemu zelicku a zahustim nastrouhanou syrovou bramborou.. a potom uz je to jen na dochuceni, jak bys to mela rada.. kyselejsi, sladsi...

A musim rict, ze memu manzelovi, a ten je na jidlo ceske velmi narocny, cervene i bile zelicko takto upravene mu velmi chutna...big_smile

Upravil(a) IlonaN (3. 3. 2009 22:57)

Není tady

 

#15 4. 3. 2009 18:35

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Dušené zelí - jak připravit

Ještě jeden dodatek k zelí.
Vždycky (skoro) mě chutnalo hospodské zelí a nikdy žádnej kuchař neprásknul, jak na na to.
Jednou mě napadlo, dát do hotového zelí malou sběračku vypečené šávy z masa, promíchat a tummenupp


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#16 30. 5. 2009 17:32

Nick3594
Host

Re: Dušené zelí - jak připravit

Tady je to i s kachničkou a knedlíky wink http://jaknato.centrum.cz/jidlo-a-piti/ … ky/#player

Upravil(a) lvice (30. 5. 2009 17:34)

 

#17 27. 8. 2009 13:17

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: Dušené zelí - jak připravit

Citronka: s jablkem jsem to taky četla, ale ještě nevyzkoušela. Náhodou to může být dobré, místo toho syrového bramboru, jak se tu píše.

Není tady

 

#18 27. 8. 2009 13:22

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: Dušené zelí - jak připravit

Jo, když už jsme u zelí. Nevíte někdo recept na bramborový knedlík bez vážení? Nemám totiž váhu a tohle těsto mamka doma nedělávala, tak nevím, jak má vypadat, abych suroviny odhadla ke kýženému výsledku. Zkoušela jsem to jednou, šiška držela za syrova pěkně, ale ve vodě se trochu rozpadla, asi to chtělo víc mouky?

Není tady

 

#19 14. 3. 2010 20:21

opportunity
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 3. 2010
Příspěvky: 109

Re: Dušené zelí - jak připravit

Myšák napsal(a):

Jo, když už jsme u zelí. Nevíte někdo recept na bramborový knedlík bez vážení? Nemám totiž váhu a tohle těsto mamka doma nedělávala, tak nevím, jak má vypadat, abych suroviny odhadla ke kýženému výsledku. Zkoušela jsem to jednou, šiška držela za syrova pěkně, ale ve vodě se trochu rozpadla, asi to chtělo víc mouky?

Dneska jsem zrovna dělala bramborový i hrnečkový k zelí s kachnou a uzeným seletem. Brambory nastrouháš, přidᚠsůl, vejce, hrubou mouku a solamyl. Těsto musí být asi jako modelína. Trochu pružné, ne moc tuhé. Dej do vařící osolené vody. storstark

Není tady

 

#20 15. 3. 2010 7:55

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Dušené zelí - jak připravit

já bramborové knedlíky dělám stejně, jako mamka a babička, tedy tak, že nastrouhám vařené brambory a jak velká je hromádka, přibližně tolik dám hrubé mouky. Vajíčko nedávám vůbec.Můžeš dát lžíci škrobu.
Dám do osolené vařící vody, kam můžeš taky přidat trochu solamylu. když nemám, nedávám a knedlíky jsou super.
Vařím 10min., poté vypnu a nechám dalších 10 min. přiklopené ve vodě


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#21 15. 3. 2010 7:58

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Dušené zelí - jak připravit

Ota napsal(a):

Ještě jeden dodatek k zelí.
Vždycky (skoro) mě chutnalo hospodské zelí a nikdy žádnej kuchař neprásknul, jak na na to.
Jednou mě napadlo, dát do hotového zelí malou sběračku vypečené šávy z masa, promíchat a tummenupp

do červeného zelí dávám trochu karamelu
a do bílého se v hospodě dává trochu jíšky a šávu z masa dávám nejen do zelí, ale i do špenátu


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#22 27. 3. 2010 13:54

majkafa
Host

Re: Dušené zelí - jak připravit

Bramborové knedlíky umím skvělé, naučila jsem se je dělat podle mé tchýně. Brambory uvařím ve šlupce, oloupu, rozmačkám na mačkadle na tvaroh. Přidám přiměřeně polohrubé mouky - záleží na kvalitě brambor, vajíčko, sůl. Nemají chybu. Knedlíky s hrubou moukou jsou pro mě příliš těžké. Jako ty kupované, ty jsou taky těžké a husté a tvrdé.
Knedlíky připravím těsně před tím, než mi začne vařit voda a hnedka do vody. Když se nechají dlouho ležet, při vaření se rozpadnou.

Upravil(a) majkafa (27. 3. 2010 13:58)

 

#23 16. 4. 2010 19:35

majecka
♥------
Registrovaný: 20. 2. 2010
Příspěvky: 2

Re: Dušené zelí - jak připravit

Ahojky,já dám vařit zelí do vařící vody a přidám kmína sůl.Vody moc nedávám. Osmažím cibulku na sádle do zlatova.
Do zelí přidám ,trošku zahustím a povařím (nenechávám tam moc vody) přídám cibulku a nakonec ocet a cukr.Ocet vytáhne ze zelí vodu, tak at´to nemáte řídký. Je to super

Není tady

 

#24 2. 8. 2010 13:37

matikom
♥------
Registrovaný: 2. 8. 2010
Příspěvky: 1

Re: Dušené zelí - jak připravit

K tomu zelí hospodskýmu, je třeba zahustit do měka uvařenu bramborou, podle množství buď větší nebo menší  a pak je to správné hospodské, dělával sem to i na vojně a i gumy zkoumali, jak to a že to doma neni ono, že tohle je a co tam dávám ........ a td, zkuste to, uvidíte

Není tady

 

#25 12. 10. 2010 22:53

fagi
♥------
Registrovaný: 8. 9. 2010
Příspěvky: 11

Re: Dušené zelí - jak připravit

Ahojky, tady nepovolená reklama najdete výborné recepty i pro kuchaře začátečníky smile

Upravil(a) AndreaP. (13. 10. 2010 12:19)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů