Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 12. 2008 17:44

Miska31
♥♥-----
Registrovaný: 27. 12. 2008
Příspěvky: 46

Zdravotní sestry a asistentky

Ahojky popovídejte si se mnou o tomto zaměstnání? Kde pracujete? Baví a naplňuje Vás tato práce? Doděláváte si další školu nebo specializaci???

Není tady

 

#2 28. 12. 2008 21:45

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Tohle mě taky zajímá. Jaký má vlastně zdravotnický asistent uplatnění v praxi? Sester je nedostatek, ale po asistentech není poptávka. Zatím co slyším, tak  by měl snad zastávat práci v podobný kompetenci jako ošetřovatel. Mám to chápat tak, že rekvalifikace či kurs = totéž jako maturita na SZŠ? Podle informací co mám, tak asi ano.


Iveta X

Není tady

 

#3 28. 12. 2008 23:05

Miska31
♥♥-----
Registrovaný: 27. 12. 2008
Příspěvky: 46

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Iveta X napsal(a):

Tohle mě taky zajímá. Jaký má vlastně zdravotnický asistent uplatnění v praxi? Sester je nedostatek, ale po asistentech není poptávka. Zatím co slyším, tak  by měl snad zastávat práci v podobný kompetenci jako ošetřovatel. Mám to chápat tak, že rekvalifikace či kurs = totéž jako maturita na SZŠ? Podle informací co mám, tak asi ano.

Ne my děláme stejnou práci jako sestra, ale nesmíme sloužit sami na oddělení bez sestry, to je jediný rozdíl

Není tady

 

#4 29. 12. 2008 0:25

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Iveta X napsal(a):

Tohle mě taky zajímá. Jaký má vlastně zdravotnický asistent uplatnění v praxi? Sester je nedostatek, ale po asistentech není poptávka. Zatím co slyším, tak  by měl snad zastávat práci v podobný kompetenci jako ošetřovatel. Mám to chápat tak, že rekvalifikace či kurs = totéž jako maturita na SZŠ? Podle informací co mám, tak asi ano.

Nesmysl... Zdrav asistent , je něco jako sestra typu B - tj některé výkony nemá v kompetenci,ale smí u nich asistovat, nebo připravovat pomůcky(např infúze by do žíly dát neměla, ale smí ji připravit - a to opravdu není v kompetenci ošky wink , kdežto VS která má podpisový vzor a souhlas šéfa odd to udělat smí. a některé výkony dělá pod dohledem VS(všeobecná sestra) proto nesmí být na směně jen asistenti ale pokaždý by měli sloužit se sestrou- čili dělají v podstatě tutéž práci, trochu málo okleštěnou, ale je tam podmínka té odborné garance.V praxi to znamená téměř stejná práce za menší peníze, což se špitálům, hlavně pokud z nich už jsou a.s. vyplatí.Ale těm holkám ne, proto si většinou dodělávají VOŠ nebo Bc. - kvůli platu.

Upravil(a) Amriana (29. 12. 2008 11:49)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#5 29. 12. 2008 7:51

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zdravotní sestry a asistentky

To zní docela nadějně. třeba je to tak jen v mém okolí. V nebližší nemocnici hledají podle ÚP 7 sester - s praxí a registrací, asistenty nechtějí. Mimo sestry hledají ošetřovatelky a sanitáře. Jsem na ÚP a dělám SZŠ dálkově a zatím tedy vyhlídky vidím dost blbě. Na další studia na VŠ nemám fakt pomyšlení, končila bych v 50 letech, bez praxe, bez registrace... Chtěla bych potom pracovat na živnosák, dělat domácí péči, bez agentury nebo i pod nějakou agenturou. Každý říká něco jinýho, jde to nebo nejde to... V místním domově důchodců jsem se ptala na možnost budoucího uplatnění a chtějí jen registrované sestry a potom třeba prodavačky, který si udělají kurz pro pracovníka v sociální péči. Docela tedy tápu, ta škola mě hrozně baví a skončit nechci, ikdyž jsem tak trochu i kvůli ní znovu skončila na ÚP, nestíhala jsem rodinu, školu a plný úvazek v práci.

Upravil(a) Iveta X (29. 12. 2008 7:58)


Iveta X

Není tady

 

#6 29. 12. 2008 11:44

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Zdravotní sestry a asistentky

No ono je to hlavně tak, že se spousta těch zařízení, at už jsou to špitály, nebo důchoďáky atd zatím přijímat asistenty bojí, protože prostě - neví se co smí nebo nesmí dělat, jak je zařadit do provozu atd... je to jen neznalostí..tady u nás pokud vím sehnaly práci všechny absolventky - bud v LDN, v kojeňáku nebo i ve špitále - jak říkám - špitálům se to vyplatí finančně, ale spousta holek i šla opravdu studovat.
Podle mé zkušenosti je větší vstřícnost přijímat asistenty tam, kde chodí ve špitále na praxi, protože na odd vědí o co jde a nebojí se toho.
PS nevím jestli mám dost přesný info - třeba se to změnilo , ale na to abys byla v DP něco víc než pečovatelka ( na což stačí kurz) tak opravdu potřebuješ registraci a minimálně 5 let praxe u lůžka - živnosák je málo - ale to jsou info tak 2 r starý - mohlo se to změnit, neměla jsem důvod se zajímat.

Upravil(a) Amriana (29. 12. 2008 11:51)


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#7 29. 12. 2008 12:41

Miska31
♥♥-----
Registrovaný: 27. 12. 2008
Příspěvky: 46

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Já jsem taky zdravotnický asistent a dodělám si dálkově Diplomovanýho farmaceutickýho asistent (VOŠ). Nemocnici mám 40km daleko a takový dojíždění za ty prachy se mi nevyplatí..
Nevím na co mysleli, když ty všeobecný sestry na střední zrušili, je to velká škoda..Už tak chybí sestry v nemocnicích a tímhle se tam nepohrnou už vůbec:dumbom:

Není tady

 

#8 29. 12. 2008 16:42

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Amriano i Misko31, díky za info. Já tak trochu doufám, že za ty tři roky, než budu mít školu hotovou, tak se pozmění zákony nebo bude víc jasno. Do nejbližších nemocnic to mám taky dost daleko - asi 30 km, zjišila jsem si, že se v obou dělají osmihodinové směny, což je na dojíždění bez auta nemožný, kolem 22 hodiny tam ani zpět nic nejede a o víkendu ani nemluvím. Netuším, jestli můžu žádat o 12 hodinové služby, to bych dojíždět mohla, spoj jezdí a při menším počtu služeb bych projezdila méně peněz i času. Je neuvěřitelný, že autobusem jedu do okr. města těch 30 km až 1,5 hodiny, protože se jede přes všechny možný vesničky a osady. No nejraději bych tu domácí péči tady v místě, někde jsem četla, že v nejbližších letech má právě v mém regionu být největší problém umístit seniora do ústavu, protože je tu málo míst. Ale praxi  v nemocnici bych přesto ráda nějakou měla. Taky si myslím, že je škoda, že ze střední školy vyjde jen zdravotnický asistent a být mladší, tak bych asi po dalším studiu pokukovala.


Iveta X

Není tady

 

#9 29. 12. 2008 20:14

Miska31
♥♥-----
Registrovaný: 27. 12. 2008
Příspěvky: 46

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Iveta X napsal(a):

Amriano i Misko31, díky za info. Já tak trochu doufám, že za ty tři roky, než budu mít školu hotovou, tak se pozmění zákony nebo bude víc jasno. Do nejbližších nemocnic to mám taky dost daleko - asi 30 km, zjišila jsem si, že se v obou dělají osmihodinové směny, což je na dojíždění bez auta nemožný, kolem 22 hodiny tam ani zpět nic nejede a o víkendu ani nemluvím. Netuším, jestli můžu žádat o 12 hodinové služby, to bych dojíždět mohla, spoj jezdí a při menším počtu služeb bych projezdila méně peněz i času. Je neuvěřitelný, že autobusem jedu do okr. města těch 30 km až 1,5 hodiny, protože se jede přes všechny možný vesničky a osady. No nejraději bych tu domácí péči tady v místě, někde jsem četla, že v nejbližších letech má právě v mém regionu být největší problém umístit seniora do ústavu, protože je tu málo míst. Ale praxi  v nemocnici bych přesto ráda nějakou měla. Taky si myslím, že je škoda, že ze střední školy vyjde jen zdravotnický asistent a být mladší, tak bych asi po dalším studiu pokukovala.

To je přesně jak u nás, jedu 1,5 protože to jede přes všechny možný pr.....A ještě bych projezdila plno peněz..Jo jo moc dobře to nevymysleli, snad na to časem přijdou a něco s tím udělají

Není tady

 

#10 26. 4. 2009 15:09

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Misko, chodíš jsem ještě? Co říkᚠzměnám ve vzdělávání sester? Podle mě velký krok vpřed, ale sejří mě, že "asistentovi" neuznají jeho vzdělání na úrovni nových praktických sester. Asistent prý zůstane pořád asistentem, tedy sanitářem s maturitou.... Na přiblblej pokus měnit něco osvědčeného a zavedeného doplatilo 6 ročníků dětí, který sice mají stejný vzdělání, ale obor je pojmenován jinak a je jinak zákoněn. Ach jo.


Iveta X

Není tady

 

#11 24. 9. 2010 10:29

Vanilkait
♥------
Registrovaný: 24. 9. 2010
Příspěvky: 1

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Dobry den chtela jsem se zeptat kolik takova rekvalifikace ci studování stoji?jsem na materske dovolené a rada bych se sla učit - rekvalifikovat na zdravotní sestru.prosim zda by jste mi mohli odpovědět na mail Ivankaticha@seznam.cz dekuji vam za odpovědi

Není tady

 

#12 22. 9. 2015 7:33

Peta177
♥------
Registrovaný: 25. 8. 2015
Příspěvky: 6

Re: Zdravotní sestry a asistentky

Zdravotni sestra je spis poslani nez prace smile Tak si to holky poradne rozmyslete protoze koukejte na ty prachy co vam nabizi http://www.pracomat.cz/profese/zdravotni-sestra . Jde o velmi zodpovednou praci, casto tam zazijete veci, ktere nejsou uplne prijemne. Nechci vas uplne odrazovat, ale jak znam nektere svoje kolegyne, tak je dobre aby do toho sly jen ty, ktere to mysli opravdu vazne ..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů