Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 24. 2. 2011 7:41

Jitule8635
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2010
Příspěvky: 89

Re: Měkké ručníky

amba001 napsal(a):

Jé, Namo, to jsem neměla už pár let. Dřív jsem ho také používala, ale ne přímo do pračky, spíš na namáčení hodně špinavých bílých ponožek a tak. Možná se mýlím, ale mám nejasný pocit, že v něm je mýdlo a to s tvrdou vodou moc nekamarádí. Ty dávᚠNamo přímo do pračky? Mᚠtvrdou vodu?
Já používám Calgon. Ne kvůli pračce, jak uvádí reklama, ale proto, že z tvrdé vody, která obsahuje hodně solí je "vychytá" a vlastně peru v měkké vodě. Spotřebuji až o dvě třetiny méně pracího prášku a prádlo mám krásně vyprané. Jen září, nic nemám  ani dlouhodobým  opakovaným praním zašedlé. 

Opravdu záleží na kvalitě bavlny, ze které jsou ručníky vyrobené. Sušička to jistí i bez aviváže.

Ahoj,Namo dávám přímo do pračky.Je dobré i na to,že špina při jde lepší dolů a proti vodnímu kameni.

Není tady

 

#27 24. 2. 2011 7:43

Jitule8635
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2010
Příspěvky: 89

Re: Měkké ručníky

Avivហdávám zcela vyjímečně.Ničí to prádlo.

Není tady

 

#28 24. 2. 2011 11:11

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Měkké ručníky

Leží mi v hlavě, jestli  přidaný ocet neničí časem prádlo. Možná se pletu, ocet rozpuští minerály obsažené v tvrdé vodě, tudíž, je agresivnější. Calgon je na sebe váže. Co vy na to?

Není tady

 

#29 24. 2. 2011 16:04

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Měkké ručníky

Mne zmeknou, kdyz je susim v susicce. Susene na snure mi taky ztvrdnou. Je to teda dost neeko, ale jinak mekouckym rucnikum nedocilim. At s avivazi, nebo bez.

Není tady

 

#30 24. 2. 2011 17:03

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Měkké ručníky

Sušička je jasná, z ní je nadýchané všechno bez aviváže. (Já avivហnepoužívám vůbec.)V sušce suším v zimě, za špatného počasí, nebo když rychle něco potřebuji. Suším v ní všechny svetry, jsou jako nové.
Ručníky nemám jak struhadlo, je to dané nejen materiálem, ale i tvrdostí vody.Čím je voda tvrdší, tím víc obsahuje minerálů. Ty se usazují jako vodní kámen, nebo holt v prádle.

Není tady

 

#31 24. 2. 2011 17:34

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Měkké ručníky

Judyna napsal(a):

Eri a jaké mýdlo používáš?

Nastrouhám Jelena nebo Palmu, zaleju vodou, dám na sporák a zahřívám, dokud se nerozpustí. Pak přeliju do nádoby ( cca 4 - 5 l ) nasypu tam celou sodu na praní a doleju horkou vodou. Rozmíchám - tuhne to jak blázen big_smile - a nechám vychladnout. Pak obyč. plastovou naběračkou kus ukrojím, hodím do pračky, na to prádlo a je to big_smile Do vaničky na avivហdám lžíci octa a suším venku.
Sice mám pračku se sušičkou, ale tahle sušička na jedno usušení spotřebuje šílenou spoustu vody, což mi nepřijde zrovna košér, takže jsem ji za ty 4 roky použila.... 2x? roll

Jo a tohle mýdlo se dobře rozpouští, peru v tom i černé a fleky žádné.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#32 24. 2. 2011 17:51

majkafa
Host

Re: Měkké ručníky

Eri, to tě obdivuji, že se ti chce. Já jsem na takové věci líná. Dám do pračky, nasypu prášek, teď už nepoužívám prášek ale polštářky Ariel, dám avivហa nechám prádlo jeho osudu. big_smile
Ručníky mám měkoučké.
Je to dle mého názoru hodně tím, v jaké vodě se pere.
Dcerka, co bydlí v Praze, je pokaždé unešena mými heboučkými ručníky, pere stejně jako já, ale mají tam hodně tvrdou vodu.

 

#33 24. 2. 2011 17:52

majkafa
Host

Re: Měkké ručníky

Ronja napsal(a):

Jinak opravdu měkoučké jsou bambusové ručníky, avivហneaviváž, ale samozřejme je to jiná cenu než například ze stánku...

JJ, ty jsou super. I bambusové pleny. Nedají se s běžnými vůbec srovnat.

 

#34 24. 2. 2011 18:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Měkké ručníky

Eri, tak to jsi dobrá. Na to jsem taky líná. Myslela jsem, že se dá nějaký mýdlový prostředek do pračky koupit. Já jsem kdysi dávno prala v mýdlových vločkách, ale zaneslo mně to pračku. Ale možná jsem nepřidávala tenkrát tu sodu. Už nevím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#35 24. 2. 2011 18:52

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Měkké ručníky

Koupit se rozhodně dá. smile
Myslím, v Globusu to bylo, jsem celkem nadšeně koukala na Excel, eko-prací prášek, dokonce nebyl ani nijak drahý.
A pokud občas zajdeš do DM drogerie - snad se tak ještě jmenuje, byla jsem tam před vánoci roll - tak tam mají Ecover, gel na praní, ten jsem zkoušela a byl moc fajn.
Existují i mýdlové ořechy, ale s těmi kamarádka nebyla nijak spokojená, prý měla pocit, jakoby prádlo bylo zašedlé a takové umatlané, nevím, jak to napsat, jako by bylo pořád vlhké, že nešlo vymáchat....nevím. Každopádně máme společnou vodu, takže jsem je ani nezkoušela, třeba má někdo lepší zkušennost. smile

A jinak, příprava toho mýdla, co používám já, zabere max. 20 minut. smile Určitě to není nic tak děsného smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#36 24. 2. 2011 18:54

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Měkké ručníky

Ručníky i prádlo z bambusových vláken je úúžasné, ale nemá tak dlouhou trvanlivost jako z bavlny. I přesto ho kvůli pohodě kupuju, nic se s ním nedá srovnat.

Eri: mᚠmůj obdiv ! Já jsem na to líná, i když se snažím co nejméně používat chemii, prášku na prádlo jsem se zatím nevyhnula. No, možná to někdy zkusím jako ty, trošku jsi mě nahlodala.

Judyna:
Jestli mᚠtvrdou vodu, tak je to jasné, mýdlo se s ní nekamarádí a vysráží se v ní do tuhých vloček. Jedině vodu změkčit, pak je mýdlo fajn.

Není tady

 

#37 25. 2. 2011 7:00

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Měkké ručníky

Jitule8635 napsal(a):

Avivហdávám zcela vyjímečně.Ničí to prádlo.

yikes a jak? Avivហpoužívám celý život a ještě mi nikdy nic nezničila...

P.S. ani neznám nikoho, komu by avivហcokoliv zničila...

Upravil(a) Bety (25. 2. 2011 7:03)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#38 25. 2. 2011 18:24

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Měkké ručníky

Jak? Inkrustace, ztráta barev a pružnosti, šedivění bílého prádla.... nic ti to neříká?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#39 25. 2. 2011 18:49

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Měkké ručníky

Bety napsal(a):

Jitule8635 napsal(a):

Avivហdávám zcela vyjímečně.Ničí to prádlo.

yikes a jak? Avivហpoužívám celý život a ještě mi nikdy nic nezničila...

P.S. ani neznám nikoho, komu by avivហcokoliv zničila...

Znici te treba bilou podprsenku ktera zasedne


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#40 25. 2. 2011 18:58

majkafa
Host

Re: Měkké ručníky

Já používám avivហpořád a taky se mi nikdy nic nezničilo a dokonce ani bílé prádlo mi nešedne. I podprsenky mám stále krásně bílé.
Nezáleží taky na značce a kvalitě používané aviváže?

 

#41 25. 2. 2011 19:16

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Měkké ručníky

Určitě ničí voděodolnost a další parametry funkčního prádla. Na něm už nalezneš i cedulky nepoužívat aviváž. Ona prostě prádlo zalepí. Když je hodně aviváže v ručníku, pak prostě nesaje. Ze stejného důvodu.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#42 25. 2. 2011 19:17

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Měkké ručníky

http://www.dongemini.cz/index.php?catID=3&page=187   a tady jeden zajímavý odkaz. Bude pravděpodobně tendenční, ale nějaké zajímavosti tam objevit lze.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#43 26. 2. 2011 0:50

amba001
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 2. 2010
Příspěvky: 146

Re: Měkké ručníky

Tak mám po přečtení odkazu od Pavly radost, že  peru dobře, i když s kupovaným práškem. Peru vlastně v měkké vodě, která všechny zbytky z prášků vyplaví. Nikdy nepřeplňuji pračku a tím, že peru v měkké vodě, dávám asi 1/3(možná i méně) pracího prášku. Bohatě to stačí, prádlo mám měkké a krásně zářivé. Pokud mám něco hodně špinavé, nedávám víc prášku, ale peru na delší program. Dětské prádlo jsem máchala 2x.

Outdoorové  a jiné věci z moderních materiálů máme celá rodina a na ty se vůbec nesmí avivហpoužívat, ztratily by své skvělé vlastnosti. Alespoň vím proč.

Kdo má sušičku tak ví, jaký koláč prachu a vlákýnek sundává z větráku. A to přesto, že před praním všechno prádlo vyklepu. V tom je suška nenahraditelná, všechno, tedy i případné zbytky pracího prostředku, vyfouká. Proto je z ní prádlo tak hebké.

Nojo, je to věda.

Není tady

 

#44 26. 2. 2011 10:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Měkké ručníky

PavlaH napsal(a):

Jak? Inkrustace, ztráta barev a pružnosti, šedivění bílého prádla.... nic ti to neříká?

ne - prádlo mám pěkné, čisté a nezašedlé
(a že nedávám avivហna funkční prádlo apod. to je samozřejmost...)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#45 26. 2. 2011 11:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Měkké ručníky

bože Bety, tak si přečti aspoň odkaz. Možná zjistíš, že někteří lidé to mají jen JINAK než ty....


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#46 26. 2. 2011 12:25

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Měkké ručníky

PavlaH napsal(a):

bože Bety, tak si přečti aspoň odkaz. Možná zjistíš, že někteří lidé to mají jen JINAK než ty....

však já jim to neberu - ovšem nic to nemění na tom, že mně avivហnezničila nic, a jak tady čtu, tak Majkafě taky avivហnic nezničila - proč ti to tak vadí?  Tím že si přečtu odkaz tak mi nezačne avivហnic ničit... nechápu z jakého důvodu ti to není po chuti a reaguješ podrážděným "bože"


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#47 26. 2. 2011 12:32

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Měkké ručníky

Pro tebe je možná samozřejmost, že na funkční prádlo avivហnedáš, pro někoho nikoli. A že avivហtextilní vlákna "olepí", to je podle mého pohledu ničení prádla.  Jsi dobrá, že tohle všechno mᚠtak zmáknutý, že tobě se nic nezničilo. tak si toho pocitu užívej...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#48 27. 2. 2011 21:05

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Měkké ručníky

Tak teď jsem celkem překvapená. Já si vždycky myslela, že avivហJE od toho aby vlákna obalila, tudíž je vlákno hladké, jemnější a nevzniká st. elektřina. A že tím je vlákno zároveň chráněno.
Že to je účel máchání prádla v aviváži, že na vlákně prádla zůstává. Zajímavé, že je to naopak.  kapitulation
Proto ji nepoužívám, když pominu, že mi je tu k ničemu, nosit na sobě zaschlé bůhví co - to nee. hmm

Ale dřív jsem ji používala. smile

Upravil(a) Eri (27. 2. 2011 21:06)


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#49 28. 2. 2011 9:40

Jitule8635
♥♥-----
Registrovaný: 24. 8. 2010
Příspěvky: 89

Re: Měkké ručníky

Bety napsal(a):

Jitule8635 napsal(a):

Avivហdávám zcela vyjímečně.Ničí to prádlo.

yikes a jak? Avivហpoužívám celý život a ještě mi nikdy nic nezničila...

P.S. ani neznám nikoho, komu by avivហcokoliv zničila...

Bety,zkus pro zkoušku prát něco s aviváží a něco bez.Po delší době rozdíl uvidíš.

Není tady

 

#50 28. 2. 2011 10:40

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Měkké ručníky

Jitule8635 napsal(a):

Bety,zkus pro zkoušku prát něco s aviváží a něco bez.Po delší době rozdíl uvidíš.

Celý život peru něco s aviváží a něco bez - prádlo zničené nemám a určité prádlo je u mě nemožné prát bez aviváže z důvodu silné statické elektřiny, nejsem ochotná snášet výboje při doteku prakticky na cokoliv...


Strach je malá smrt...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů