Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 16. 11. 2008 13:45

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Etika psychologa

damilo, moje kamarádka má s psychologama podobný zkušenosti, kolem šesté třídy se u ní objevilo anorektický chování a pak asi tři roky bojovala s anorexií a prý vystřídala celu řadu psychologů, kteří uměli jen obviňovat, soudit a křičet. jedna ženská ji prý dala i facku, když se na ěnco ptala  akámoška jen seděla a brečela. minulý rok , už je jí dvacet, se zhoršily deprese, několikrát se zkusila zabít. a já ji nemohla dostat k doktorovi, protože prý z těch odborníků má na duši větší šrámy než ze samotné anorexie. ale nakonec šla, a řikala že chce něco dělat, že to takhle dál nejde...dovedla jsme ju do krizového centra pro mládež a tam ji jedna mladá pani tak pošlapala ten zbytek všeho co v sobě ještě měla. akorát jí řekla, co všechno je na ní patologického( to sme fakt nevěděly) a jak je špatná a jak si to jako představuje ten život. takže když půjde k takovýu člověku někdo, kdo nemá absolutně žádno sebedůvěru, nenávidí se a nejdradši by se pořezal, podřezal a zmizel ze svýho těla a odborník mu řekne, že je úplná sračka, tak tomu fakt neřikám pomoc!!taky by měl mít nějkaý cit ne? nemusim toho člověka litovat a ani s ním souhlasit, ale nemusim ho srazit ještě níž než byl. ale nakonec se mi povedlo dostat ji k doktorovi, psychiatrovi..ten se s tím tak nepáral. a krom toho že jí napsal prášky tak s ní úplně normálně mluvil, nevynášel žádný soudy po půl hodině. a já sama za sebe bych taky radila psychiatra a chlapa, co vím tak ženské jsou v tomto oboru horší z vlastní zkušenosti.
tady lidi taky vynáší soudy jak kdyby měli na všechno patent, samozřejmě že člověk si musí chtít něhat pomoct, ale takyvim, že dost psychologů jsou úplně k hovnu. nevědí jak k člověku přistoupit, a to je to hlavní.

Není tady

 

#52 16. 11. 2008 13:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

Protože se cítí mizerně, má pocit, že už nemůže, že nezvládá denní péči o děti, protože celé noci probrečí, protože hubne, jí prášky, a je celkově na dně

Proč nešla za obvodním?

Není tady

 

#53 16. 11. 2008 13:58

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damilo, ty i kamarádka jste zklamané, protože jsem měly vysoké očekávání. Přeci jedna návštěva nemůže vyřešit problém, který se kupí přes deset let.

Není tady

 

#54 16. 11. 2008 14:02

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

Mirko, zajímavý příběh, ne nepodobný tomu mé kamarádky...

Všichni si tady říkáme, jak nemáme právo soudit, zasahovat druhým do života, a to jsme jen obyčejní lidé.

A co psychologové? Ti mají právo vyřknout odsudky? Ti mohou hodnotit? Po půl hodině rozhovoru s člověkem, který se tak bojí otevřít i ten zbytek své dušičky, aby zase neutržil nějakou ránu?

Jistě se Vám musím zdát sentimentální a přeháním, ale ve mně to prostě vzbuzuje něco, s čím souzním, a co MNĚ SAMOTNOU popuzuje MNĚ SE TO OSOBNĚ DOTÝKÁ.

To už není jen přehnaná empatie, to už je rezonance s něčím, co jsem sama zažila, by ne teď a tady.

Nakonec si každý můžem poradit sám a zrušíme všechny psychiatry a psychology, když jsou nám k hovnu a stejně nám pomoct nemůžou. Informací máme dost na netu, tak na co se snažit jít k psychologovi, no ne? Je to naše vina, kam jsme se to dostali a v jakém stavu jsme, tak pojďte, a kopněte si do nás, a rychleji "pochopíme", jak moc jsme na dně!

Nakonec nic nemá smysl, ani pomoc nemá smysl. A všechno je jedno.

Upravil(a) Damila (16. 11. 2008 14:06)

Není tady

 

#55 16. 11. 2008 14:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

aprill napsal(a):

Damilo, ty i kamarádka jste zklamané, protože jsem měly vysoké očekávání. Přeci jedna návštěva nemůže vyřešit problém, který se kupí přes deset let.

Za obvodním byla pro Neurol. Dozvěděla se, že vypadá sešle, ale na psychiatra to nevypadá. Nehádala se s ním, a netrvala na doporučení. Neměla sílu. Když došel Neurol, začala brát ten 20 let starý.

Jedna návštěva psychologa neměla nic vyřešit. Ale vlastně vyřešila. To, že už ji nikdo nikdy nikam nedostane a sotva děti odrostou, bude se houpat oběšená na půdě.

když vysílá tolik signálů a všichni jsou tak slepí,...je to zbytečné.

Není tady

 

#56 16. 11. 2008 14:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

aprill napsal(a):

Damilo, ty i kamarádka jste zklamané, protože jsem měly vysoké očekávání. Přeci jedna návštěva nemůže vyřešit problém, který se kupí přes deset let.

Za obvodním byla pro Neurol. Dozvěděla se, že vypadá sešle, ale na psychiatra to nevypadá. Nehádala se s ním, a netrvala na doporučení. Neměla sílu. Když došel Neurol, začala brát ten 20 let starý.

Jedna návštěva psychologa neměla nic vyřešit. Ale vlastně vyřešila. To, že už ji nikdo nikdy nikam nedostane a sotva děti odrostou, bude se houpat oběšená na půdě.

když vysílá tolik signálů a všichni jsou tak slepí,...je to zbytečné.

Když to tak půjde bude se houpat ještě dřív.

Není tady

 

#57 16. 11. 2008 14:34

majkafa
Host

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

Jedna návštěva psychologa neměla nic vyřešit. Ale vlastně vyřešila. To, že už ji nikdo nikdy nikam nedostane a sotva děti odrostou, bude se houpat oběšená na půdě.

když vysílá tolik signálů a všichni jsou tak slepí,...je to zbytečné.

To je špatně. V první řadě musí přestat být slepá ona sama k sobě. To je celé, o co tady jde. I u tebe. Ani ty to nechceš slyšet. A to jsi na tom psychicky lépe, než ona.
I u všech ostatních, kdo si myslíme, že nás někdo jiný zachrání. Nezachrání, pokud se my sami nezáchráníme. smile
Teď už to, díkybohu vím. smile A hlavně vím, že to tak je, že to přesně takhle funguje. smile

Všechno má smysl. Hlavně pomoc má smysl. Ale ta přijde na řadu až jako druhá. První je - zachraňovat sám sebe. Nenadarmo se říká - Pomoz si, i Bůh ti pomůže. hjarta

Ale jak si pomoct nejdříve sám, jak chtít, to poradit neumím. Každý máme svůj vlastní způsob, který si musíme najít každý sám.

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 14:38)

 

#58 16. 11. 2008 16:08

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Etika psychologa

Jedna vec je jista a padlo to tady uz nekolikrat. Pokud se clovek z problemu nechce vyhrabat sam, tak mu nikdo a nic nepomuze. Ale jsou proste lide, kteri jsou v tech problemech az po usi (zjevne pripad Damiliny kamaradky) a snazi se z nich dostat, jen k tomu potrebuji chvilkovou pomoc zvenci, protoze sami na to silu nemaji. A od toho jsou tady psychologove, psychologove a ostatni pomahajici profese.
Nevim, jak ten rozhovor probehl ale z me vlastni zkusenosti (byla jsem u dvou psychologu) ani jeden z nich nikdy nevynasel zadne zavery nebo nekomentoval moje chovani ci co jsem kdy udelala spatne a uz vubec ne na prvnim sezeni. Myslim, ze pani psycholozka  mela poslouchat a pak se snazit s klientem najit nejake reseni ale rozhodne nekomentovat to, jestli s manzelem spi nebo nespi. To jde fakt mimo mne.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#59 16. 11. 2008 16:25

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Etika psychologa

Tak já nevím, ale pokud je to doktor(ka) na správném místě, tak už při vstupu musí odhadnout jak na tom ten člověk je a podle toho vést rozhovor. Jestli ne, tak a vrátí diplom!
Ta kamarádka je už v takové agónii, ža si sama není schopna pomoci. Potřebuje první pomoc, jako když krvácí rána- přiložit obvaz a poté se postupně léčit. No a když místo první pomoci dostane ještě další ránu od "odborníka", tak se jí nedivím, že to vzdává úplně. Ona potřebuje tu první pomoc, pak teprve bude chtít.


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#60 16. 11. 2008 16:32

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

majkafa napsal(a):

To je špatně. V první řadě musí přestat být slepá ona sama k sobě. To je celé, o co tady jde. I u tebe. Ani ty to nechceš slyšet

Pořád mi to vyznívá stejně. Že si nezaslouží pomoc, když si nepomůže sama.
Už udělala ten první krok, šla k té psycholožce (a hrozně se jí nechtělo, dvakrát to odložila, že není až tak zle...), překonala sama sebe.
Asi je to málo.

Já jsem před mnoha měsíci (nebo už roky?) taky doslova plavala ve sračkách. Ani tu nebudu psát, co se stalo, prostě hodně zle. Jenže já mám narozdíl od ní ještě docela dobré sebevědomí, a pustila jsem se s vervou do práce na sobě. psycholog mě POCHVÁLIL, jak jsem odhodlaná. Víš, co znamená taková pochvala? Impuls, a mnohem větší, a především radostnější, než kopanec do tváře, který dostala ona.


Ale nechtěla jsem tu zas řešit kamarádku, tu už jsem tu rozebírala na jiném vlákně.
Ptala jsem se na etiku psychologa, co by měl a neměl, jestli existuje něco jako etický kodex psychologa, nebo to fakt může dělat každý, kdo si vzpomene???
Já mám taky pedagogicko-psychologické vzdělání. Jdu to hned dělat taky. To co předvedla ta psycholožka bych zvládla levou zadní, a lépe.

Hodnotím a soudím, protože je to i mé zranění. když jsem zraněná, můžu skučet. Skučím. Je to baba jaga necitlivá. Tak smile

Není tady

 

#61 16. 11. 2008 16:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

Ano, každý, kdo máme bebínko, potřebujeme pofoukat.
PPavlo, ale někdo už nemá sílu nic jiného, než naříkat. Z Tebe prýští spousta energie i přes sklo. To ona nemá. Ona je tak hodná, až je blbá, s prominutím.
Jí se nechce, protože už nemůže.
Když Budeš zavřená od narození v kleci, kde do tebe budou hustit jak jsi špatná a málo se snažíš, tak nemᚠkde vzít už sílu se vzbouřit  a prostě tomu uvěříš.

Myslela jsem, že psycholožka by jako objektivní mohla trochu pomoci. Je možné, že jí neříkala jen negativní věci, ale stačily mi útržky.

...to se nedivte, že muž je zlý, když s ním nespíte...
...proč se nestýkáte s jeho rodinou?...  (nikdo se tam s nikým v té rodině nestýká)
...musíte ho pochopit, má to těžké... (chlap si žije vlastním životem, jezdí na dovolenou do Egypta, a pak svým dětem ukazuje fotky, jak jezdil na velbloudech, přičemž děti s mámou nemají ani na obyčejný kemp v ČR)
...jak to, že nenecháváte děti dýl než hodinu samy doma (9 a 10 let)?...


Souhlasím s tím, že lítostí jí nepomůžu, ale když ji zahrabu do sraček ještě hlouběji, tak už vůbec ne.

Mě jen zděsila etika psycholožky, že jí nevadilo, jak tu holku úplně rozhodila, a nechala ji tak odejít z ordinace.


Já byla u psychologa několikrát, mockrát. Ale vždy jsem odcházela s nadějí a nabitá energií.
Na jejím místě a s jejím životem bych si to hodila mnohem dřív, hlavně bych asi s tím debilem neměla děti...ale to je jiná kapitola.

Dam, ano, pofoukat, ale jen do jisté doby, pak už to nezabírá a člověk tím spíš škodí.
A ze mě že prýští energie ? prosím tě ! to je jen tvůj dojem. většinou to bývá úplně naopak.
a víš co, já bych to dětstvím něják moc neomlouvala. nikdo z nás to v životě neměl lehký. já se taky mohla přetrhnout, abych se rodičům zavděčila, pořád bojovala o svoje místo na slunci, snažila se jim dokázat, že si jejich lásku zasloužím. zbytečně, pro ně je každej lepší než já. a nemůžu říct, že bych měla na dětství extra hezký vzpomínky. a dneska ? když mám problém, jsou poslední za kým bych šla pro pomoc, když už je něco, co sama nezvládnu, pak mám kamarády, kteří mi pomůžou bez keců o zpětnýho předhazování ve chvíli, kdy mě tím raní. za nimi nejdu, nemají o mých starostech a problémech ani páru, pro ně jsem já sama problém.
víš co, každej se tak něják v tom životě pereme, nikdo to nemá lehký. já chápu, že je z toho na nervy, já měla a občas taky mám chvíle, kdy se mi nechce žít. ale tohle litování a fňukání je prostě na prd, pomůže v první chvíli, pak už je to fakt na nic, nezlob se. to ona musí něco dělat, jinak bude brečet ještě za deset let. a věř mi, že i když si člověk myslí, že už nemůže, tak pořád ještě může. kdyby byla na tom tak špatně jak říkáš, už by si to dávno hodila (hnusně řečeno, ale víš jak to myslím) a nejsem si jistá, že to jak ji pořád foukᚠji pomáhá, utvrzování v tom, jak je život a osud k ní zlej. ona to změnit může, tak co. sama na sobě pozoruju, že pomáhá pofoukat, ale když už je toho moc, prostě kopnout, jiank se nehnu a fňukám dál. a jí se opravdu hnout nechce a dokonce bych řekla, že každej, kdo nebude foukat, ale bude chtít nakopnout, bude její nepřítel.
a moc bych nepřikládala váhu tomu co ti o psycholožce řekla, promluvila bych si s psycholiožkou, nevěřím, že by se to odehrálo tak jak ona tvrdí. možná jen výmluva, aby na sobě nemusela makat a zase jsi ji litovala a hlavně už ji neuntila s tím něco dělat.
něják z ní mám pocit, že ona je tou ubliženou ráda.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#62 16. 11. 2008 16:35

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

pomněnka napsal(a):

Tak já nevím, ale pokud je to doktor(ka) na správném místě, tak už při vstupu musí odhadnout jak na tom ten člověk je a podle toho vést rozhovor. Jestli ne, tak a vrátí diplom!
Ta kamarádka je už v takové agónii, ža si sama není schopna pomoci. Potřebuje první pomoc, jako když krvácí rána- přiložit obvaz a poté se postupně léčit. No a když místo první pomoci dostane ještě další ránu od "odborníka", tak se jí nedivím, že to vzdává úplně. Ona potřebuje tu první pomoc, pak teprve bude chtít.

Právě to píšu:psycholog není lékař. Má VŠ filozofickou fakultu, , vzdělání psychologické, nikoli lékařské.
Proto si asi může říkat beztrestně co chce. Nic nedokážeš.

Já jsem měla štěstí na psychology jak dětské, tak dospělé.

Podobné přitahuje podobné, a tak si kamarádka přitáhla divnou psycholožku, když na tom její energie je mizerně.

Není tady

 

#63 16. 11. 2008 16:36

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

majkafa napsal(a):

Damilo, nesuď. Nebylas u toho, nevíš, jak to přesně probíhalo. Byla bych s tím opatrnější.
Není dobré, jestli toto sezení kamarádku ponořilo ještě hlouběji. Ale nic není ztraceno. Je třeba hledat dál, takového psychologa, se kterým si vzájemně "sednou", tím nemyslím, že ji ten psycholog bude litovat a bude jí přitakávat, ale od kterého bude schopna rady "vstřebat", "vzít".

Taky si myslím, že tvá kamarádka potřebuje v první řadě psychiatra. Až když trochu odezní psychosomatické projevy, pak bude čas řešit s psychologem.

Dala jsem jí kontakt na toho svého, ten je normální. Jenže ona už nemá chu. Divíš se? Já ne.

A soudu jsem se neubránila proto, že se mě to osobně dotýká, je to moje (ikdyž slabá), tak přece jen kamarádka, znám ji 10 let, a bylo to, jako by někdo ublížil mně. Tohle se stávat nemá.
Těch afek od života dostává dost (má postižené děti), mohl by se na ni někdo na chvíli usmát.

Já vím, že určitá část Babinetek tu preferuje léčbu šokem, a nandat pořádně, že se zvedne sama...někdo možná ano. Ale co ty ("povolené"?) ztráty? Co ty, které se nezvednou? Dobře jim tak?

léčbu šokem ? ale jdi, někdy stačí se jen prostě zdravě nasrat a chtít těm druhým ukátzat, že to jde i bez nich. ten její chlap, ten si o to přímo říká !
už jen to by - kromě tisíců jiných - měla být motivace - ukázat tomu blbovi, že to jde i bez něj a že všechno zvládnu navzdory všemu a všem. přece nejsem žádný máslo vissla

Upravil(a) PPavlaa (16. 11. 2008 16:36)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#64 16. 11. 2008 16:40

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

PPavlo,
ujišuji Tě, že tolik energie, jako Ty, ta kamarádka zdaleka nemá. Ty se umíš naštvat a vyprsknout to na to sklo. Ona ne. Ona vše obrátí do sebe, jak je špatná, a brečí a brečí. No, měla bys chu jí v takové situaci říct:

"Ale Vy musíte být svému muži oporou. On to neměl lehké."-jak to řekla ta psycholožka...?

Tak kdo šel k psycholožce? Ona, nebo on? Kdo se cítí mizerně? Ona. Tak proč má ona ještě chápat toho sobeckého blbce.

Děcka, sorry za emotivní výlevy, ale tohle jsem taky já. Zlobím se a moc.

Není tady

 

#65 16. 11. 2008 16:42

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damilo, mi připadá nefér, že soudíš někoho o kom vůbec nic nevíš. Už několikrát jsem pro své klienty (typu tvé kamarádky) udělala spoustu věcí nad svou pracovní povinnost a ti se jenom litovali, že jsem jim nepomohla. Tvoje kamarádka čekala, že se všechno změní a ono nic se neděje. Nic se neděje, protože nic nedělá.

Není tady

 

#66 16. 11. 2008 16:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

PPavlaa napsal(a):

už jen to by - kromě tisíců jiných - měla být motivace - ukázat tomu blbovi, že to jde i bez něj a že všechno zvládnu navzdory všemu a všem. přece nejsem žádný máslo vissla

Jenže ona už je jen to máslo. A pomalu se rozpouští. A já se na to koukám, jak zase jednou zvítězilo zlo...

Není tady

 

#67 16. 11. 2008 16:44

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

aprill napsal(a):

Damilo, mi připadá nefér, že soudíš někoho o kom vůbec nic nevíš. Už několikrát jsem pro své klienty (typu tvé kamarádky) udělala spoustu věcí nad svou pracovní povinnost a ti se jenom litovali, že jsem jim nepomohla. Tvoje kamarádka čekala, že se všechno změní a ono nic se neděje. Nic se neděje, protože nic nedělá.

Aprill,
mᚠpravdu, že nic nedělá. Obávám se, že už nemá sílu.

Nevím, třeba jí to vyhovuje, třeba si tím plní karmický dluh.
Jen jsem svědkem něčeho, co se mi vůbec nelíbí a nechci mlčet.

Není tady

 

#68 16. 11. 2008 16:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

už jen to by - kromě tisíců jiných - měla být motivace - ukázat tomu blbovi, že to jde i bez něj a že všechno zvládnu navzdory všemu a všem. přece nejsem žádný máslo vissla

Jenže ona už je jen to máslo. A pomalu se rozpouští. A já se na to koukám, jak zase jednou zvítězilo zlo...

Ty fakt můžeš jen koukat, bohužel kapitulation . Ona musí jednat.

Není tady

 

#69 16. 11. 2008 16:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Docela by mě zajímalo co kamarádka od návštěvy očekávala.  A co sis od toho slibovala ty?

Upravil(a) aprill (16. 11. 2008 16:47)

Není tady

 

#70 16. 11. 2008 16:52

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Etika psychologa

Damilo, bohužel i kdyby se kamarádka rozpustila, nic nenaděláš. Pořád se to tady opakuje. Ona sama musí. Třeba potřebuje spadnout úplně na dno. Pak se buď odrazí nebo.....
To, že si to budeš sama brát tak osobně jí moc nepomůže. Chápeš?


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#71 16. 11. 2008 16:55

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

Jenže tahle diskuse nevznikla proto, abych pomohla kamarádce, ale abych se dozvěděla, co má mít, umět, dělat, ....psycholog.

Jaké má práva a povinnosti.

Tohle vlákno je o etice psychologů ne o mé kamarádce.
A to mi ještě nikdo neodpověděl.

Není tady

 

#72 16. 11. 2008 16:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

PPavlo,
ujišuji Tě, že tolik energie, jako Ty, ta kamarádka zdaleka nemá. Ty se umíš naštvat a vyprsknout to na to sklo. Ona ne. Ona vše obrátí do sebe, jak je špatná, a brečí a brečí. No, měla bys chu jí v takové situaci říct:

"Ale Vy musíte být svému muži oporou. On to neměl lehké."-jak to řekla ta psycholožka...?

Tak kdo šel k psycholožce? Ona, nebo on? Kdo se cítí mizerně? Ona. Tak proč má ona ještě chápat toho sobeckého blbce.

Děcka, sorry za emotivní výlevy, ale tohle jsem taky já. Zlobím se a moc.

Dam, když ji chceš teda pomoci, proč nezkusíš ji sehnat spolu s ní jiný bydelní. Jako začátek aby od něj byla pryč. K tomu psycholog atd a to by bylo aby nebylo. Prostě se už začít hýbat, udělat ten první krok.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#73 16. 11. 2008 16:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

Psychologa si nech nějákého doporučit, od známých atd, kdo byl spokojenej, a to nedopadne jako teď.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#74 16. 11. 2008 16:59

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

Aprill, Lueto,
jsem do toho osobně angažovaná, ikdyž jsem jí za límec k psycholožce nedotáhla já, ale podporovala jsem jí v tom.
Jsem v tom angažovaná tím, že mi to příliš evokuje mou minulost. Moje bolestivé místo. přes ni (kamarádku) prožívám to peklo, co jsem prožila...řekněme...v jednom z minulých životů, jestli Vám to nebude znít příliš divně.
Mám teď období, kdy se mi tyhle věci samy objevují, vynořují staré rány, ale to je můj problém, to chápu., a nechci to tu řešit.
Šlo mi o přístup psycholožky.

Není tady

 

#75 16. 11. 2008 17:02

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

PPavlo,
psychiatra-psychoterapeuta jsem jí našla. Jenže ona už teď nikam nechce, to jsem tu psala.
Do azyláku nemůže, protože si ("chytře") nedávno pořídila psa a se psem jí tam nevemou.

Ikdyž od blbce neodejde, může žít důstojnější život, když si vytyčí mantinely. To úplně stačí.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů