Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 11. 2008 7:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Etika psychologa

Občas jsem Vám tu psala o své psychicky deptané kamarádce se dvěma dětmi a magorem manželem.
Konečně se holka objednala aspoň k psycholožce. Doufala jsem, že ta jí všechno vysvětlí, a pomůže najít řešení, jak z toho ven.
V tlf. se prý zdála fajn. Hurá, tak jsem jen kámošku přiživovala, a necouvne a jde tam. (Jí 20 let staré prášky-Neurol, co má ještě z dětství, protože nechce jít obvoďákovi vysvětlovat, že potřebuje nějaké předepsat na uklidnění)

Nyní jsem mluvila s kamarádkou po návštěvě psycholožky. Děcka, tak zdeptanou osobu jsem ještě neviděla. Zy všechno prý může ona. Psycholožka se neptala PROČ s manželem nespí, ale JAK TO, že s ním nespí. Jak to, že se nestýká s jeho rodinou (která ji nazývá neschopnou debilní hloupou...), že ona musí chápat svého muže a pomáhat mu ve všem, a že jeho projevy agrese jsou jen  projevem zraněného ega...
...a já říkám NO A CO! To si jako může dovolit někoho týrat, protože to v dětství neměl lehké? Moje kamarádka to taky neměla lehké, prošla si anorexií, byla vždy ta poslední, nejhorší. Tak strašně se snaží vše dělat správně...a první návštěva psycholožky ji srazí úplně ke dnu.

Lidi, kdybych tu babu psychologickou našla, tak ji chytnu pod krkem a něco jí povím pěkně od plic. V takových chvílích jde moje sociální fobie úplně stranou. Za druhé, to já se bít umím.

Proboha, kdo dělá ty psychology? To nemají normální rozum, natož empatii? To  si troufám říct, že bych to zvládala s mnohem větší ctí!

Kurňa-jsem se naštvala.

Mám chu se s tou psycholožkou spojit a napsat jí aspoň dopis. Slušně. Aby věděla, co dělá. Páč s telefonem mi asi práskne.

Za všechno může moje kamarádka. Nevadí, že musí 2x denně vařit teplé jídlo sama se starat o děti a ještě poslouchat urážky a kecy manžela, že zhubla 10 kilo a zdárně spěje k recidivě anorexie, že polyká prášky místo jídla. Ale ON je ten chudinka, a ona musí mít pochopení. K psycholožce přišla ONA, ne On.

Já mám na babu zlost, protože kámoška teď ztratila veškerou důvěru v psychology a i můj skvělý psychiatr, který by jí pomohl (a kterého bych jí doporučila), už pro ni bude nedosažitelný. Psychicky. Už nechce. Nedivím se.


Je možné se nějak bránit? Varovat ostatní? Promluvit si s psycholožkou, co to udělala?


Kámoška mi neodpovídá na SMS, tlf. nezvedá. Je hlouběji na dně, než předtím. Lidi já mám zlost. jen jsem se chtěla vypsat, a zeptat se, jestli existuje i u psychologů něco jako Hippokratova přísaha, nebo etický kodex, který nesmí porušit...tato paní to zjevně porušila a kamarádce moc uškodila. sad

Není tady

 

#2 16. 11. 2008 9:45

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Etika psychologa

Dam,
tak to je hrůza...se ti vůbec nedivím, že jsi nasr..á. Já nevím, ale taky bych to asi jen tak nenechala ležet. Určitě bych něco udělala. Asi bych zvolila osobní setkání s tou "doktorkou" a hezky od plic bych jí to vyříkala.
A s těma práškama...to je taky děs. Já jsem se přiotrávila prošlýma kapkama na bolesti,...fuj, už bych to nechtěla zažít. To jsem si přála umřít v tu chvíli, páč by to bylo vykoupení, ale tahkle starý nebyly.Nejlepší by bylo vyházet jí je.


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#3 16. 11. 2008 9:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damilo, nečekala jsem nic jiného. Nedělala bych rychlé soudy, znᚠjenom výpověď jedné strany (kamarádky).

Není tady

 

#4 16. 11. 2008 10:07

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Etika psychologa

No, ve 20 mít za sebou anorexii, dvě děti, řešit prášky na nervy........... to je spíš na psychiatra. Psycholog pomáhá psychicky zdravým lidem, kteří se momentálně dostali do nějaké krize a nevědí, dejme tomu, jak z toho ven.
Z Tvého popisu se zdá, že Tvoje kamarádka není tento případ a potřebovala by lékaře - psychiatra


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#5 16. 11. 2008 11:33

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

mashanka napsal(a):

No, ve 20 mít za sebou anorexii, dvě děti, řešit prášky na nervy........... to je spíš na psychiatra. Psycholog pomáhá psychicky zdravým lidem, kteří se momentálně dostali do nějaké krize a nevědí, dejme tomu, jak z toho ven.
Z Tvého popisu se zdá, že Tvoje kamarádka není tento případ a potřebovala by lékaře - psychiatra

Ano to by potřebovala. Jenže nemá žádnou poruchu, jen je příliš citlivá, hyeny to vycítí a hned se do ní pouští. A ona se nevědomě  masochisticky obklopuje takovými lidmi. Přitahuje je. Klasika.
Jen drobnost. Není jí dvacet, ale 33, anorexii prodělala v pubertě, kdy jí rodiče říkali, že stále ještě není dost dobrá, a ona se snažila do prasknutí těla...nyní se model opakuje.


Aprill,
ano, taky mě napadlo, že to nemusela tak říct, ta psycholožka, že si to kamarádka prostě jen tak vyložila. Je to pro ni dost typické. Na druhou stranu-když jsem psycholog,  a vidím někoho na pokraji zhroucení, tak mu MUSÍM říct něco pozitivního. Musí to vyznít jako naděje, a dát konkrétní rady, postupy, prostě POMOC, ne zakopání do ještě většího hnoje. Ta holka, kdyby neměla děti, dávno si to hodí...

Není tady

 

#6 16. 11. 2008 11:43

x256987
Host

Re: Etika psychologa

Mashanko, kde jsi vyčetla, že je kamarádce 20? Damila píše, že má 20 let staré prášky z dětství - takže kamarádce bude něco kolem třicítky. To už jí přiznᚠprávo mít dvě děti a nervy na pochodu? wink

Dami, pokud to proběhlo takhle (a mᚠsice jen informaci jedné strany, ale proč by si tohle kamarádka vymýšlela, že), je to děsivé. Osobně bych se v takové situaci cítila asi trochu zodpovědná, kdybych to byla já, kdo kamarádku povzbudil k návštěvě "odborníka" - nedivím se, že mᚠchu se angažovat.

Otázka je, zda se obrátit na paní psycholožku (určitě ne konfrontačním tónem - spíš se snažit zjistit, jestli jí opravdu řekla to, co tlumočí tvoje kamarádka, a při té příležitosti se snažit omrknout, jestli opravdu vypadá na to, že to myslela vážně a jestli se u ní dá čekat nějaká sebereflexe), nebo rovnou na někoho nad ní.

Pokud psycholog pracuje v rámci nějaké organizace (třeba poradenského centra, kde je víc lidí a logicky nějaký nadřízený), kontaktovala bych nadřízeného, pokud má soukromou praxi, určitě existuje nějaké profesní sdružení, by to nebude lékařská komora. Psychologové, pokud vím, chodívají na supervize, někoho nad sebou určitě mají.

Možná by taky nebylo od věci pokusit se zjistit, zda má s touto konkrétní psycholožkou špatné zkušenosti víc lidí...

 

#7 16. 11. 2008 11:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damilo, ta psycholožka ji určitě řekla spoustu pozitivních věcí, ale ona je nechtěla slyšet. Kamarádka se měla spíše obrátit na krizové centrum,kde se specializují na týrané ženy.

Není tady

 

#8 16. 11. 2008 11:52

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

Dam, teda ta tvoje kamarádka mi připadá jako magor, nezlob se. A děsně vztahovačná. Já v ní nevidím tu chudinku co ty a se snažím sebevíc.
Já z ní mám (neznám ji) dojem, že se v tom svém neštěstí patlá docela ráda a je ráda, když ji někdo lituje, jak to má v životě těžký.
Ale kdo do háje nemá ? Je jako malé dítě, neumí se k tomu postavit čelem ... nebo nechce ? protože fňukání je jednodušší ???
každej někdy nevíme kudy kam, dostaneme se do blbých situací, ale to co popisuješ ... a chlap, že je na ho :-) ? no jaký si to udělá, takový to bude mít ... všechno jde něják řešit, nezlob se. Trochu se mi zdá, že místo tvého soucitu by potřebovala nakopnout, aby se už sebrala a začala se chovat jako dospělá baba, ne ufňukané nesvéprávné dítě.

Upravil(a) PPavlaa (16. 11. 2008 11:53)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#9 16. 11. 2008 11:59

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Pavli, ona se už z těch s....k sama nedostane, potřebuje odbornou pomoc. Ale pokud ona sama nebude chtít to změnit, je každá rada marná.

Není tady

 

#10 16. 11. 2008 12:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Etika psychologa

ok, já to beru, nevím, co o ní už dřív psala damila, jen prostě z ní mám pocit, že se ji ani nechce. pokud by ji psycholožka politovala, asi by k ní chodila ráda, kdyby z ní dělala chudinku jako všichni ... jenže ona ta lítost je někdy na houby a nemám pocit, že by šla někam, kde se bude problém řešit, spíš jen další obě, která polituje, aby se v tom svém smutku mohla ujistit, že ji všichni ubližují a je chudák ...


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#11 16. 11. 2008 12:34

majkafa
Host

Re: Etika psychologa

Damilo, nesuď. Nebylas u toho, nevíš, jak to přesně probíhalo. Byla bych s tím opatrnější.
Není dobré, jestli toto sezení kamarádku ponořilo ještě hlouběji. Ale nic není ztraceno. Je třeba hledat dál, takového psychologa, se kterým si vzájemně "sednou", tím nemyslím, že ji ten psycholog bude litovat a bude jí přitakávat, ale od kterého bude schopna rady "vstřebat", "vzít".

Taky si myslím, že tvá kamarádka potřebuje v první řadě psychiatra. Až když trochu odezní psychosomatické projevy, pak bude čas řešit s psychologem.

Upravil(a) majkafa (16. 11. 2008 12:35)

 

#12 16. 11. 2008 12:39

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

Ano, každý, kdo máme bebínko, potřebujeme pofoukat.
PPavlo, ale někdo už nemá sílu nic jiného, než naříkat. Z Tebe prýští spousta energie i přes sklo. To ona nemá. Ona je tak hodná, až je blbá, s prominutím.
Jí se nechce, protože už nemůže.
Když Budeš zavřená od narození v kleci, kde do tebe budou hustit jak jsi špatná a málo se snažíš, tak nemᚠkde vzít už sílu se vzbouřit  a prostě tomu uvěříš.

Myslela jsem, že psycholožka by jako objektivní mohla trochu pomoci. Je možné, že jí neříkala jen negativní věci, ale stačily mi útržky.

...to se nedivte, že muž je zlý, když s ním nespíte...
...proč se nestýkáte s jeho rodinou?...  (nikdo se tam s nikým v té rodině nestýká)
...musíte ho pochopit, má to těžké... (chlap si žije vlastním životem, jezdí na dovolenou do Egypta, a pak svým dětem ukazuje fotky, jak jezdil na velbloudech, přičemž děti s mámou nemají ani na obyčejný kemp v ČR)
...jak to, že nenecháváte děti dýl než hodinu samy doma (9 a 10 let)?...


Souhlasím s tím, že lítostí jí nepomůžu, ale když ji zahrabu do sraček ještě hlouběji, tak už vůbec ne.

Mě jen zděsila etika psycholožky, že jí nevadilo, jak tu holku úplně rozhodila, a nechala ji tak odejít z ordinace.


Já byla u psychologa několikrát, mockrát. Ale vždy jsem odcházela s nadějí a nabitá energií.
Na jejím místě a s jejím životem bych si to hodila mnohem dřív, hlavně bych asi s tím debilem neměla děti...ale to je jiná kapitola.

Není tady

 

#13 16. 11. 2008 12:42

majkafa
Host

Re: Etika psychologa

Já neodcházela od psychologa VŽDY nabitá a s nadějí. Po prvních sezeních jsem se dokonce cítila hůř, než předtím.
Nechápu jednu jedinou věc. Proč tvá kamarádka ještě stále s tímto mužem žije.
Ale dokud si na to nepřijde ona sama, dokud ona sama sebe nezmění, NIKDO, ani ty, ani tisíc psychologů a psychiatrů jí nepomůže.

 

#14 16. 11. 2008 12:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

majkafa napsal(a):

Damilo, nesuď. Nebylas u toho, nevíš, jak to přesně probíhalo. Byla bych s tím opatrnější.
Není dobré, jestli toto sezení kamarádku ponořilo ještě hlouběji. Ale nic není ztraceno. Je třeba hledat dál, takového psychologa, se kterým si vzájemně "sednou", tím nemyslím, že ji ten psycholog bude litovat a bude jí přitakávat, ale od kterého bude schopna rady "vstřebat", "vzít".

Taky si myslím, že tvá kamarádka potřebuje v první řadě psychiatra. Až když trochu odezní psychosomatické projevy, pak bude čas řešit s psychologem.

Dala jsem jí kontakt na toho svého, ten je normální. Jenže ona už nemá chu. Divíš se? Já ne.

A soudu jsem se neubránila proto, že se mě to osobně dotýká, je to moje (ikdyž slabá), tak přece jen kamarádka, znám ji 10 let, a bylo to, jako by někdo ublížil mně. Tohle se stávat nemá.
Těch afek od života dostává dost (má postižené děti), mohl by se na ni někdo na chvíli usmát.

Já vím, že určitá část Babinetek tu preferuje léčbu šokem, a nandat pořádně, že se zvedne sama...někdo možná ano. Ale co ty ("povolené"?) ztráty? Co ty, které se nezvednou? Dobře jim tak?

Není tady

 

#15 16. 11. 2008 12:43

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

mashanka napsal(a):

No, ve 20 mít za sebou anorexii, dvě děti, řešit prášky na nervy........... to je spíš na psychiatra. Psycholog pomáhá psychicky zdravým lidem, kteří se momentálně dostali do nějaké krize a nevědí, dejme tomu, jak z toho ven.
Z Tvého popisu se zdá, že Tvoje kamarádka není tento případ a potřebovala by lékaře - psychiatra

Ano to by potřebovala. Jenže nemá žádnou poruchu, jen je příliš citlivá, hyeny to vycítí a hned se do ní pouští. A ona se nevědomě  masochisticky obklopuje takovými lidmi. Přitahuje je. Klasika.
Jen drobnost. Není jí dvacet, ale 33, anorexii prodělala v pubertě, kdy jí rodiče říkali, že stále ještě není dost dobrá, a ona se snažila do prasknutí těla...nyní se model opakuje.


Aprill,
ano, taky mě napadlo, že to nemusela tak říct, ta psycholožka, že si to kamarádka prostě jen tak vyložila. Je to pro ni dost typické. Na druhou stranu-když jsem psycholog,  a vidím někoho na pokraji zhroucení, tak mu MUSÍM říct něco pozitivního. Musí to vyznít jako naděje, a dát konkrétní rady, postupy, prostě POMOC, ne zakopání do ještě většího hnoje. Ta holka, kdyby neměla děti, dávno si to hodí...

Tak to je špatné. Takovým lidem není pomoci, dokud se nedostanou do tak extrémního stádia, že se v nich něco vzbouří - a ani to není jisté - častěji se zlomí a uzavřou, přestanou se stýkat i s kamarády, kteří se jim snaží pomoci, protože je deptá, že do nich pořád vandrují.
Jediné, co můžeš, dokud ještě komunikuje, opravdu ji dotlačit k odborníkovi - ke skutečnému odborníkovi. Úspěšný argument může být - copak ty chudáci děti si zaslouží, žít s matkou, která má nervy v kýblu ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 16. 11. 2008 12:44

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Etika psychologa

Chodila jsem také psychologovi a pak psycholožce,to sezení není o tom,že vás budou litovat,v něčem vám dají za pravdu ,ale také vám řeknou věci,co byste neradi slyšeli,například,jak jste  se špatně chovali k manželovi a jak to řešit jinak.Celkem je to stejně na pr...

Není tady

 

#17 16. 11. 2008 12:44

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

...to se nedivte, že muž je zlý, když s ním nespíte...
...proč se nestýkáte s jeho rodinou?...  (nikdo se tam s nikým v té rodině nestýká)
...musíte ho pochopit, má to těžké... (chlap si žije vlastním životem, jezdí na dovolenou do Egypta, a pak svým dětem ukazuje fotky, jak jezdil na velbloudech, přičemž děti s mámou nemají ani na obyčejný kemp v ČR)
...jak to, že nenecháváte děti dýl než hodinu samy doma (9 a 10 let)?... .

Damilo, ty znᚠjejí podrobně její situaci, ale psycholožka se ptala na běžné věci  o kterých nemá ani páru, ona vůbec neví jak to v té její rodině chodí a proč to tak je.  Docela by mě zajímalo, jak kamarádka zdůvodnila proč tam vlastně přišla.

Není tady

 

#18 16. 11. 2008 12:45

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

majkafa napsal(a):

Já neodcházela od psychologa VŽDY nabitá a s nadějí. Po prvních sezeních jsem se dokonce cítila hůř, než předtím.
Nechápu jednu jedinou věc. Proč tvá kamarádka ještě stále s tímto mužem žije.
Ale dokud si na to nepřijde ona sama, dokud ona sama sebe nezmění, NIKDO, ani ty, ani tisíc psychologů a psychiatrů jí nepomůže.

Bo je blbá, co Ti mám na to říct.
Syndrom týraného dítěte jen zaměnila za syndrom týrané ženy. Když žiješ ve vězení celý život, už neumíš žít svobodně...

Není tady

 

#19 16. 11. 2008 12:45

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: Etika psychologa

Dami a co si myslíš Ty že by jí pomohlo?


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#20 16. 11. 2008 12:46

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Damilo,  kamarádka chce všechno změnit nebo tam šla, aby ti udělala radost?

Není tady

 

#21 16. 11. 2008 12:46

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Etika psychologa

PPavlaa napsal(a):

ok, já to beru, nevím, co o ní už dřív psala damila, jen prostě z ní mám pocit, že se ji ani nechce. pokud by ji psycholožka politovala, asi by k ní chodila ráda, kdyby z ní dělala chudinku jako všichni ... jenže ona ta lítost je někdy na houby a nemám pocit, že by šla někam, kde se bude problém řešit, spíš jen další obě, která polituje, aby se v tom svém smutku mohla ujistit, že ji všichni ubližují a je chudák ...

Často s tebou nesouhlasím, ale tentokrát ano


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#22 16. 11. 2008 12:48

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

aprill napsal(a):

Damila napsal(a):

...to se nedivte, že muž je zlý, když s ním nespíte...
...proč se nestýkáte s jeho rodinou?...  (nikdo se tam s nikým v té rodině nestýká)
...musíte ho pochopit, má to těžké... (chlap si žije vlastním životem, jezdí na dovolenou do Egypta, a pak svým dětem ukazuje fotky, jak jezdil na velbloudech, přičemž děti s mámou nemají ani na obyčejný kemp v ČR)
...jak to, že nenecháváte děti dýl než hodinu samy doma (9 a 10 let)?... .

Damilo, ty znᚠjejí podrobně její situaci, ale psycholožka se ptala na běžné věci  o kterých nemá ani páru, ona vůbec neví jak to v té její rodině chodí a proč to tak je.  Docela by mě zajímalo, jak kamarádka zdůvodnila proč tam vlastně přišla.

Protože se cítí mizerně, má pocit, že už nemůže, že nezvládá denní péči o děti, protože celé noci probrečí, protože hubne, jí prášky, a je celkově na dně. Psycholožka ji měla poslat za psychiatrem.
Musí odhadnout co komu může říct.
Ta kamarádka je vztahovačná, to máte pravdu, ale když je někdo na rozsypání, proč  ještě do něj kopat...

Není tady

 

#23 16. 11. 2008 12:49

majkafa
Host

Re: Etika psychologa

Damila napsal(a):

Bo je blbá, co Ti mám na to říct.
Syndrom týraného dítěte jen zaměnila za syndrom týrané ženy. Když žiješ ve vězení celý život, už neumíš žít svobodně...

Ale dokud ona sama nebude chtít, nikdo jí nepomůže. I kdyby se rozkrájel, přivedl ji někam v řetězech, udělal cokoliv. I kdyby ji její muž dotáhl k smrti. Jen ona sama se musí rozhodnout a pak bude možné jí pomoct, když ona sama požádá. Dřív ne.

 

#24 16. 11. 2008 12:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Etika psychologa

lueta napsal(a):

Dami a co si myslíš Ty že by jí pomohlo?

Já myslím, že by jí pomohlo utéct z té rodiny. Dobrý začátek.  A pak psychiatr, prozatím, než se dá psychicky do kupy.

Není tady

 

#25 16. 11. 2008 12:50

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Etika psychologa

Nemám pocit, že do ní kopala.
Majkafo, mᚠpravdu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů