Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 7. 11. 2008 10:41

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: darování vajíčka

annie, já vím, detailně - máme v rodině dvě "cizí" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png mimča.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#52 7. 11. 2008 10:42

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

Blossom napsal(a):

Kaliku, loterie je to každopádně. Ale dle mých životních zkušeností (třeba s vlastními dětmi), ale i dle načteného materiálu, to vidím tak, že tak asi 80% osobnosti je dáno geny, a jen ten zbytek výchovou, prostředím.
Proto, kdybych nemohla mít děti, tak bych rozhodně preferovala cestu přijmout dárcovské vajíčko oplodněné mým partnerem, a prožít normální těhotenství, porod a vše, co s tím přirozeně souvisí. Po mých zkušenostech s výchovou svých dětí (už dobře vím, že s některými vrozenými vlastnostmi se takřka nedá hnout ani sebelepší výchovou)  bych neměla odvahu k adopci, přiznávám. Ty děti z dětských domovů mají bohužel většinou geny svých v lepším případě nezodpovědných, ale v horším případě kriminálních rodičů, a ty geny se bohužel přes sebevětší výchovné úsilí někde projeví. Znám to ze svého okolí, znám víc dětí adoptovaných a asi v polovině případů se dítě po pubertě zcela trhlo a začlo žít stylem svých biologických rodičů, přestože je nikdy nevidělo. Prostě - asi v půlce případů to s adopcí dopadá blbě. (Viz kniha Terezy Boučkové Rok kohouta).
Já bych na adopci odvahu neměla, ale o to víc si vážím těch, kdo tu odvahu mají a jdou do toho přes všechna rizika a dají opuštěnému dítěti domov. godlike

Geny jsou pouze dispozice, které se pak vůbec nemusí projevit. 80% je moc, uvádí se něco kolem 60%. Velikánský vliv je právě ta výchova a prostředí. Kriminálníkem se člověk nerodí, ale stává. Ano, někdo má tendence k choleričnosti, ale i tak nemusí být násilník.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#53 7. 11. 2008 10:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: darování vajíčka

děti z dětských domovů mají bohužel většinou geny svých v lepším případě nezodpovědných, ale v horším případě kriminálních rodičů
Nemají všechny tyhle děti rodiče nezodpovědné nebo kriminálníky. I takzvaně "slušné ženské" mají různé důvody k tomu, proč si dítě nemůžou nechat.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 7. 11. 2008 10:49

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: darování vajíčka

Jája napsal(a):

Petrušo, asi bych pak měla právě pocit, že můžu spolurozhodovat o osudu dítěte lol kdybych dala vajíčko někomu koho znám. Ale na druhou stranu, kdyby mě o to požádal někdo hodně blízký asi bych neodmítla...
U náhradní matky si dovedu představit to udělat možná snad jen pro dceru - jenže tam je zas problém věkovej...

mam to přesně jako ty smile (akorát nevim s tím hodně blízkým, asi bych to taky neodmítla, ale bojim se že bych na to nedokázala zapomenout, že má ta dotyčná dítě díky mě. Ne že bych jí to teda někdy připmínala, ale asi bych v koutku duše na to někdy myslela)

Není tady

 

#55 7. 11. 2008 10:49

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: darování vajíčka

KALIK napsal(a):

Kriminálníkem se člověk nerodí, ale stává.

konkrétna skúsenos z môjho okolia - tie deti to ale skúšajú poctivo smile , môžem potvrdi - zložitá výchova

Není tady

 

#56 7. 11. 2008 10:52

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: darování vajíčka

no Petrušo, to já bych jí zvládla i radit lol nebo by mi dalo hodně moc práce neradit a nemluvit do výchovy wink

Kaliku, teda jak jsi to napsal, tak bych z toho měla pocit, že by neměli být souzeni ti co udělali nějakej kriminální čin ale jejich rodiče - nebo aspoň rodiče s nima zároveň hmm


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#57 7. 11. 2008 10:54

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: darování vajíčka

Jája napsal(a):

no Petrušo, to já bych jí zvládla i radit lol nebo by mi dalo hodně moc práce neradit a nemluvit do výchovy wink

Kaliku, teda jak jsi to napsal, tak bych z toho měla pocit, že by neměli být souzeni ti co udělali nějakej kriminální čin ale jejich rodiče - nebo aspoň rodiče s nima zároveň :/

smile asi tak

Není tady

 

#58 7. 11. 2008 10:56

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

Dyk říkám, na auto potřebuješ řidičák na plození nic. Co je větší zodpovědnost? :-D


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#59 7. 11. 2008 11:04

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: darování vajíčka

Jája napsal(a):

no Petrušo, to já bych jí zvládla i radit lol nebo by mi dalo hodně moc práce neradit a nemluvit do výchovy wink

Kaliku, teda jak jsi to napsal, tak bych z toho měla pocit, že by neměli být souzeni ti co udělali nějakej kriminální čin ale jejich rodiče - nebo aspoň rodiče s nima zároveň hmm

ale to já taky big_smile Ale člověk má asitendenci do všeho kecat všem,t akže tam nevidim zase tak velkej rozdíl, jestli její prcek vznikl z mýho vajíčka nebo z jejího smile

ne že bych teda každýmu do všeho kecala, když jsem to po sobě četla, tak to tak vypadá big_smile

Není tady

 

#60 7. 11. 2008 11:05

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: darování vajíčka

Ale takhle to nefunguje. Když si tě přivede někdo jako dárkyni, dostane přednost v pořadí, ale nedostane tvoje vajíčko. Dostane jiné a ty ho daruješ anonymně někomu jinému. Právě proto, abys nevěděla, že to konkrétní dítě tvojí kamarádky je vlastně tvoje. Takhle nějak jsme to plánovali, když nemohla otěhotnět švagrová. Pak vážně onemocněla a děti mít nebude, ale to je jiná věc. Už jsem na to stará, ale klidně bych to vajíčko darovala, kdybych věděla, že to někomu opravdu pomůže.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#61 7. 11. 2008 11:07

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: darování vajíčka

no tak jsme zase chytřejší smile
Vlaďko a když bych chtěla, aby ten někdo dostal mý vajíčko? to jde nebo ne (třeba když by to byli dvě sestry)?


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#62 7. 11. 2008 11:09

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: darování vajíčka

KALIK napsal(a):

Dyk říkám, na auto potřebuješ řidičák na plození nic. Co je větší zodpovědnost? :-D

offtopic

tak ja som už dnes po a  idem si rezervova útulnú izbičku v Ilave 2-3 nápravná  lol kapitulation

Není tady

 

#63 7. 11. 2008 11:10

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: darování vajíčka

no jó!!!!! Vždy já to četla....úplně jsem na to zapomněla.Díky Vlaďko za připomenutí tummenupp

Není tady

 

#64 7. 11. 2008 11:36

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: darování vajíčka

Jája napsal(a):

no tak jsme zase chytřejší smile
Vlaďko a když bych chtěla, aby ten někdo dostal mý vajíčko? to jde nebo ne (třeba když by to byli dvě sestry)?

To nevím, nejsem na to žádný odborník. Ale jak jsem napsala tak bráchu informovali - tenkrát to fungovalo takhle. A dost dobře by nemohla mít švagrová moje vajíčko a bráchovy sperie dumbom
Takže  s tím příbuzenstvím - nevím. Ale dvě sestry a manžel - teoreticky - proč ne?

Upravil(a) Vlaďka (7. 11. 2008 11:36)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#65 7. 11. 2008 11:38

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: darování vajíčka

no teoreticky ano, jen mě napadlo jestli na to nejsou nějaký pravidla, který to úplně zakazujou...
s tim bráchou je to jasný lol


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#66 7. 11. 2008 11:40

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: darování vajíčka

já myslim že ne, že můžeš darovat vajíčko tvojí sestře...ale jsitě to taky nevim. Jen mi to přijde logické, jak se tu řešily ty geny, tak tim líp, dítě je "genově" úplně v rodině wink

Není tady

 

#67 7. 11. 2008 11:43

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: darování vajíčka

jj právě ty geny lol
teda to tu řešim, jak kdybych nějakou sestru měla lol
nj jenže informace jsou potřeba dumbom


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#68 7. 11. 2008 13:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: darování vajíčka

mirka.. napsal(a):

ale mě nejde o to najít někoho kdo by to udělal..spíš mě to napadlo založit, bo my sme se s holkama docela pohádaly. jakože nikdo nemůže vědět, co mě napadne za 10 let, že někde běhá moje dítě. a to dítě, kdyby se to dovědělo..že psychicky to může ublížit mě i jemu. a podobně.

To je podobné ako s darcovstvom krvi... tiež to niektorí berú ako darovnaie kusu zo seba(napr. Jehovisti) a niekto iný úplne normálne... Alebo si predstavte, že zomriete pri autonehode a vaše orgány niekomu darujú. Mňa by to potešilo. Aj tá myšlienka s vajíčkom sa mi nakoniec páči... wink Propste vy samy nezužitkujete všetky vajíčka, tak sa podelíte s potrebnými. Vajíčko podža mňa nie je diea a vzah sa vytvára v bruchu. Genetická informácia tam nejaká je, ale to aj pri umelom oplodnení neznámym darcom. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#69 7. 11. 2008 14:14

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: darování vajíčka

Vážím si každé ženské, která je ochotná darovat vajíčko a tak umožnit vytoužené rodičovství těm, ke kterým "příroda" nebyla tak hodná, aby jim umožnila dítě počít přirozeně.

Je strašlivě jednoduché říct "dětské domovy jsou plné dětí, běžte a nějaké si adoptujte" - za prvé jsou plné vesměs dětí, které nᚠprávní řád adoptovat neumožňuje, nebo jsou velmi zdravotně či jinak poznamenané. Zadruhé ani ten, kdo touží po vlastním dítěti velmi upřímně, nemusí spatřovat automaticky rovnítko mezi "moje=adoptované". Vždycky je velmi lehké házet názory tu i tamhle, když jste se v takovéto situaci sami nikdy neocitli a takovéto (velmi bolestivé) problémy řešit nemuseli.

My s manželem například s osvojením dítěte do budoucna velmi vážně počítáme (jsme v přípravné fázi), ale neodsuzuju pro to nikoho, kdo to tak nemá, nebo touží po biologickém dítěti natolik že je pro to ochoten podstoupit umělé oplodnění s darovanými buňkami.

Upravil(a) Ronja (7. 11. 2008 14:17)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#70 7. 11. 2008 14:46

elena007
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 1622

Re: darování vajíčka

Selima napsal(a):

mirka.. napsal(a):

ale mě nejde o to najít někoho kdo by to udělal..spíš mě to napadlo založit, bo my sme se s holkama docela pohádaly. jakože nikdo nemůže vědět, co mě napadne za 10 let, že někde běhá moje dítě. a to dítě, kdyby se to dovědělo..že psychicky to může ublížit mě i jemu. a podobně.

To je podobné ako s darcovstvom krvi... tiež to niektorí berú ako darovnaie kusu zo seba(napr. Jehovisti) a niekto iný úplne normálne... Alebo si predstavte, že zomriete pri autonehode a vaše orgány niekomu darujú. Mňa by to potešilo. Aj tá myšlienka s vajíčkom sa mi nakoniec páči... wink Propste vy samy nezužitkujete všetky vajíčka, tak sa podelíte s potrebnými. Vajíčko podža mňa nie je diea a vzah sa vytvára v bruchu. Genetická informácia tam nejaká je, ale to aj pri umelom oplodnení neznámym darcom. stolt

Selimo, to mas tezky. smile
S krvi a pripadnym rozebranim na nahradni soucastky problem nemam. To jenom pomuze prezit nebo zkvalitnit zivot nekomu, kdo uz tady je a nenapomuzu tim k tomu, aby na svet prisel bezbranny clovicek.

Resili jsme doma, co kdyby se to nepovedlo normalne a mne vyslo:
-darovat sve vajicko ne, protoze bych se za to dite citila odpovedna. Pritom vim, ze by mohlo mit i lepsi matku nez jsem ja, ale co, kdyz ne...
-darcovske vajicko a spermie meho muze uplne klidne. Vynosila bych, porodila bych, bylo by nase a na cizi biologickou matku bych si ani nevzpomela
-moje vajicko a darcovska spermie ne, s cizim chlapem dite nechci... usch
Docela strasne a rozumem bohuzel neovlivnitelne. big_smile

Upravil(a) elena007 (7. 11. 2008 14:51)

Není tady

 

#71 7. 11. 2008 14:58

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: darování vajíčka

roll


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#72 7. 11. 2008 15:03

rentle
♥♥-----
Registrovaný: 19. 1. 2007
Příspěvky: 72

Re: darování vajíčka

Za sebe říkám jednoznačně NE! Dělala jsem v IVF laboratoři a darování vajíček opravdu NENÍ jako darovat spermie. Dárkyně musí podstoupit léčbu - tj stimulaci hormony, což v žádném případě není úplne bez rizika pro ni samotnou, může se vyvinout tzv. ovariální hyperstimulační syndrom, který může mít i těžký průběh - tělo reaguje na dodávané hormony, které mají za úkol vyvolat stimulaci velkého počtu folikulů, v krajním případě může dojít i k selhání ledvin či trombóze.  Také může dojít ke krvácení do dutiny břišní - vajíčka se totiž odebírají přes stěnu poševní vpichem odběrové jehly a odsátím folikulů tzv. punkce. O rozhozeném menstruačním cyklu, event neschopnosti mít posléze vlastní dítě ani nemluvě. A pokud se pamatuji, věk ženy se pohybuje mezi 18 a 35 lety. Své dceři bych se to určitě snažila rozmluvit, za těch pár tisíc a poničené zdraví to rozhodně nestojí.

Není tady

 

#73 7. 11. 2008 15:08

potvurkapodivna
Host

Re: darování vajíčka

Je to sice hezký, ALE: nikdy nevíte, jak se hormonální bomba jednou časem projeví na vašem organizmu. Včera jsem zovna o tom četla v časopise, že mohou darovat i ženy, které ještě vlastní děti nemají, ale do toho bych už vůbec nešla kvůli možným zdravotním následkům..darovala bych a pak sama bych nemohla mít dítě.
A napadla vás taky finanční stránka věci? Ono totiž za ten odběr se docela dost platí, takže pak mohou vznikat spekulace o tom, zda to dotyčná dělá pouze z lásky k lidstvu nebo z finančních důvodů....ale i kdyby mi za to platili desetitisíce, pořád bych měla obavu z následků.

 

#74 7. 11. 2008 15:10

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: darování vajíčka

rentle to naprosto chápu, ale dotaz přímo směřoval na morální hledisko věci, ne na zdravotní rizika (jistě nemalá).


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#75 7. 11. 2008 15:13

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: darování vajíčka

Jájo - co já vím tak to možné není. Dárcovství je anonymní a to vždy, ani sestra sestře dát jajco nemůže.....ale je to info stará cca rok, možná to už změnili va


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů