Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 11. 2008 11:03

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Korela nebo rosela

Už jsme měli andulky a teď bychom si chtěli pořídit něco většího. Korela je prý dost hlučná, rosela je asi větší.
Ale asi oba dva druhy potřebují velkou klec.
Může mi někdo poradit co je vhodnější do bytu v panaláku. Aby zas nedělela takový kravál, že by to rušilo sousedy.

Není tady

 

#2 5. 11. 2008 13:54

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

Kety, můžu ti popsat vlastní zkušenost. Měli jsme andulku, máme korelu. Andulka ten zobák nezavřela, i když byla sama, pořád si něco povídala. Korela je zticha, když je sama doma, když přijdeme,  tak nás vítá, ale protože mluví, jsou to spíš výkřiky : pocem = pojď sem a pus mě z klece, pozdraví, ale pořád něco nedrnčí. Rozhodně je tišší než ta andulka a sousedi vůbec nevěděli, že ji už hrozně let máme. Roselu jsme neměli, tak to nevím. Já bych pak jednou, až nᚠkoreláček nebude, chtěla velkého papouška.

Není tady

 

#3 5. 11. 2008 13:59

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Korela nebo rosela

A prosím tě Svas, jak velká klec se potřebuje pro korelu? Ve zverimexu se nechci ptát, v každém ti řeknou něco jiného, mám někdy dojem, že tam pracují lidé, co zvířatům nerozumějí.
A mᚠsamečka nebo samičku. Prý samička se líp naučí mluvit. Ale myslím si, že je to tím, jak se ji věnuješ.
Syn má vyhlídnutou korelu chocholatou a jak vyroste? Díky

Není tady

 

#4 5. 11. 2008 14:30

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

My máme velkou klec, na korelu až zbytečně velkou, stačí o trošku větší než na andulku. Poznᚠto podle toho, že když ta korela sedí na tom nejvyšším bidýlku, nesmí se pod stropem klece hrbit, musí se tam prostě vejít, snad jsem to popsala srozumitelně.
Máme samečka, je mu 14 let a je to moje zlatíčko. Je to korela chocholatá, klasická šedivá verze s oranžovými tvářičkami a žlutou hlavou. Teď jsi mě zaskočila, jak může být velký? Já ti ho do zítřka změřím smile Rosela je ale určitě o trošku větší.
Obecně platí, že líp mluvit se naučí sameček, ale to mᚠtěžký, je to kus od kusu a poznat se to dopředu nedá. Někteří samečci se to naučí jako ten nᚠhned, někteří nikdy. Ale to nevadí, ochočí se rychle a pak ti dělají jenom radost, korely jsou hrozně společenské a zvědavé, takže o historky k pobavení není nouze.

Není tady

 

#5 5. 11. 2008 17:16

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Korela nebo rosela

Díky Svas, pokud si ještě na něco vzpomeneš, budu ráda, třeba čím ho krmíš atd.

Není tady

 

#6 6. 11. 2008 7:31

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Korela nebo rosela

Zdravím, máme zkušenost s korelou i roselou. Korelu jsme měli 14 dní půjčenou od švagrové, aby jsme věděli do čeho jdem... hrozný pták! Dělá strašný kravál...švagrová ji zavírá na WC, mluvit se nenaučila...
No a rosela byla zlatíčko, je o trošku větší jak korela, měli jsme ji ve velké kleci. Naučila se říkat Ferdo, Ferdíčku, hezky zpívala, napodobovala vyzvánění mobilu. ALe bohužel nám jednoho dne nešastnou náhodou uletěla, hledali jsme ji s pomocí mobilu, zapli tu její oblíbenou melodii a ona se ozývala, ale chytit se nenechala...

Není tady

 

#7 6. 11. 2008 7:37

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Korela nebo rosela

kety napsal(a):

Už jsme měli andulky a teď bychom si chtěli pořídit něco většího. Korela je prý dost hlučná, rosela je asi větší.
Ale asi oba dva druhy potřebují velkou klec.
Může mi někdo poradit co je vhodnější do bytu v panaláku. Aby zas nedělela takový kravál, že by to rušilo sousedy.

Měli jsme roselu i korelu, neviděla jsem v nich žádný rozdíl. Oba ptáci řvali jako diví  a dělali neskutečný čurbes dumbom.

Není tady

 

#8 6. 11. 2008 9:12

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Korela nebo rosela

Ono je to taky o tom jak se tomu ptáčkovi věnujete.... z osobní zkušenosti a z blízkého okolí mám potvrzeno, že rosely jsou tvárnější  vissla

Není tady

 

#9 6. 11. 2008 9:14

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

Kety, tak jsem ho změřila, i když se mu to pranic nelíbilo, protože se snažil to pravítko prozkoumat blíž a já mu ho nechtěla dát. Když sedí na prstě, měří od nožiček k vršku hlavy bez chocholky 15 cm, od hlavičky ke konci ocásku cca 25 cm, to už nechtěl držet vůbec. Krmím ho směsí, která se normálně koupí ve Zverimexu, kupujeme s vitaminy, protože nᚠpták nejí od malinka vůbec nic z toho, co by měl: žádné ovoce, občas klovne do salátu a to je vše, žádnou mrkev, vajíčko, prostě nic.
Binec dělá stejný jako andulka, to víš, každý papoušek kolem sebe nadělá, ale nic strašného to není. A s tím řvaním, fakt nevím. Nᚠpták neřve. Ani když je sám, ani když jsme doma. Neštěbetá jako andulka sám pro sebe, sedí v kleci a je zticha. Ale je pravda, že když přijdu, jdu se mu věnovat. Chvíli si s ním povídám a pak ho pustím, strašně rád se mnou vaří. Jednou mu ty nohy na prkýnku při krájení cibule asi ukrojím.

Není tady

 

#10 6. 11. 2008 9:16

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

Lena01 napsal(a):

Ono je to taky o tom jak se tomu ptáčkovi věnujete.... z osobní zkušenosti a z blízkého okolí mám potvrzeno, že rosely jsou tvárnější  vissla

Ano, s roselou zkušenost nemám, ale myslím si přesně totéž. Když se mu hodně věnuješ a má pocit bezpečí, je všechno v pořádku, i to řvaní.

Není tady

 

#11 6. 11. 2008 10:14

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Korela nebo rosela

Díky za rady, klec už máme dostatečně velkou a nakonec jsme vybrali roselu. Budem ji kupovat od chovatele. Na jaře narozeného samečka. Ale ještě nevíme, jaké mu dáme jméno. Uvidíme, snad nás něco trkne, až ho uvidíme.

Není tady

 

#12 6. 11. 2008 11:29

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

kety napsal(a):

Díky za rady, klec už máme dostatečně velkou a nakonec jsme vybrali roselu. Budem ji kupovat od chovatele. Na jaře narozeného samečka. Ale ještě nevíme, jaké mu dáme jméno. Uvidíme, snad nás něco trkne, až ho uvidíme.

Tak a vám dělá samou radost a napiš, jak se ochočuje. Na jaře narozené mládě, to je mu tak půl roku? My máme našeho lumpa od dvou měsíců taky od chovatele, ochočený byl, protože byl ručně odkrmený.

Není tady

 

#13 6. 11. 2008 13:20

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Korela nebo rosela

Svas, už ho máme doma, je to rosela pestrá, sameček. Ochočený zřejmě není,spíš vyplašený, protože byl ve velké voliéře ještě s jinými papoušky. Tak jsem zvědavá , jak si zvykne. Co se prosím tě dává dolů na dno klece? Stačí obyčejný bílý papír? Za jak dlouho po adaptaci v kleci ho máme zkusit vypustit z klece?
Koupila jsem krmení , sepiovou kost a takový závěs se semínky a ovocem. Vodu má zavěšenou v misce. Chybí ještě něco?
Budu vděčná za každou radu.

Není tady

 

#14 6. 11. 2008 13:32

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Korela nebo rosela

Papír určitě stačí, my dáváme na dno klece noviny, taky si nejsem jistá, jestli je to dobře. Ale prý ta tiskařská čerň už není jedovatá.
Koupilas to všechno dobře, ještě možná nějakou hračku? U nás to je kulaté zavěšené zrcátko, které miluje, podle toho taky vypadá, je celý oblemtaný. Jinak zvoneček, umělohmotný ptáček atd. neprošlo, strašně se toho bál.
Z klece bych ho vypustila, až si na ni zvykne tak, že ji bude považovat za své útočiště a nebude se hlavně plašit, když projdete kolem nebo mu v ruce do klece dáte nějakou dobrotu, budete muset zjistit, co mu chutná. Hodně na něj mluvte a neboj, to se poddá.

Není tady

 

#15 12. 11. 2008 13:33

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Korela nebo rosela

Tak nᚠroselák byl první den v klidu a druhý den začal, pískal a jako kdyby povídal, ale když jsme natáhli ruku ke kleci, tak uhýbal nebo přelétl na druhé bidlo. Ještě se bojí.
Zvyklý byl od chovatele na kukuřici a tu má taky nejradši.
Byla jsem ve zverimexu, dokoupit ještě nějaké drobnůstky a měli tam v kleci dohromady korely a jednu roselu. Tak jsem si říkala, že mu časem také pořídíme kamaráda, aby tam nebyl sám.
Na dno klece dáváme taky noivny, on tam po dně stejně nechodí, je jenom na bidle nebo na větvi.
Taky jsem ho zkoušela nahrát na mobil, jak si prozpěvuje, ale jakmile to zjistí, tak přestane.
Mluvit se prý asi už nenaučí, protože má už půl roku, koupila jsem mu sice nějaké granule na podporu mluvení, ale nějak mu asi nechutnají, vyhazuje je z krmítka.

Není tady

 

#16 12. 11. 2008 14:16

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Korela nebo rosela

Kety, měli jsme korely několik let. Mᚠpravdu, že ve zverimexu prodává asi ledaskdo. Koupili jsme samičku, ani nevěděl, jak je stará. Poradil, abychom ji nechávali proletět. Neřekl, až si u nás zvykne. Jenže pak nechtěla do klece, museli jsme shasnout a chytat ji rukavicí. Časem si zvykla, dokonce přistávala na rameni. Koupili jsme jí samečka a od té doby už o nás nestála, sameček jí stačil. Jakmile se rozednilo, pískali, že byli slyšet daleko. Museli jsme je na noc zakrývat, aby nebudili. Mluvit prý se naučí jen mláďata, která nežijí s jinými ptáky. Nevím, kolika let se dožívají (asi hodně), nakonec jsme je nechali sousedům na chalupě.

Není tady

 

#17 1. 12. 2008 16:49

5ka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 7. 2008
Příspěvky: 131

Re: Korela nebo rosela

ahojte, jak vlastně vypadá roselák? Slyším to snad poprvé?
Já jsem měla jako malá andulky, pak jsem si koupila Korelu. Bylo mi 16 a teď je mi 30 a ona furt vypadá dobře - nijak nezestárla. lol Takže je jasné, že se dožívá minimálně 14 let.


http://b5.lilypie.com/Bzlpp2.png  http://b3.lilypie.com/rqY6p2.png

Není tady

 

#18 1. 12. 2008 17:11

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Korela nebo rosela

5ka napsal(a):

ahojte, jak vlastně vypadá roselák? Slyším to snad poprvé?
Já jsem měla jako malá andulky, pak jsem si koupila Korelu. Bylo mi 16 a teď je mi 30 a ona furt vypadá dobře - nijak nezestárla. lol Takže je jasné, že se dožívá minimálně 14 let.

http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show. … 58&r=4


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#19 1. 12. 2008 19:46

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Korela nebo rosela

No, v berlínské ZOO měli korelu o které tvrdili, že má 60 let.

Není tady

 

#20 11. 12. 2008 13:34

minka
♥♥-----
Registrovaný: 4. 9. 2008
Příspěvky: 68

Re: Korela nebo rosela

Našeho roseláka už pouštíme z klece, moc se mu to zřejmě líbí, nemůžem ho pak dostat dovnitř. Klec má velká dvířka zvrchu, která otevřem, může si vletět, kdykoliv dovnitř. Když je vevnitř, jen se ke kleci přiblížíme, že ji zavřem, frnk... a vyletí zase ven.
Tak to budeme muset ještě nějak vychytat. Taky je rád, když v pokoji, kde má klec, někdo je. Pokud je dlouho sám, vříská, když tam někdo přijde a promluví na něho, uklidní se.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů