Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 4. 11. 2008 8:22

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: Pneumokok!!

Můj tříletý synovec má delší dobu pneumokoka.
Našli mu ho ve výtěrech a v krvi,. Je pořád nemocnej a má horečky a stále chraptí.
Kupodivu nemá žánou léčbu. Jen ho měli naočkovat Prevenarem a prý to nějak zmizí samo, nevím, moc tomu nechápu. Malej chodí normálně do školky.
Asi je těch pneumokoků opravdu víc druhů.


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#27 4. 11. 2008 8:29

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Pneumokok!!

renena napsal(a):

Není to fakt levné,proto si to asi i spousta maminek má tendenci "odpustit" - ale je to vždy k nezaplacení,že? Já byla s malým na pneumokoku,tak vím tohle:
Jedna vakcína stojí kolem 1800-2000kč a pojištovny občas na to přispívají 500kč -jak která...třeba moje VZP přispívá až od jednoho roku dítěte (skety:dumbom:)  Bud má mimi 3 vakcíny po mesíci vždy jdoucí a od 7 měsíce 2 vakcíny s odstupem měsíce a pak přeočkování cca v roce (ted nevím sto pro). My už to máme za sebou a nedávno jsem četla,že příští rok to snad bude v ČR zavedeno ceoplošně, takže povinně - což je jednině dobře wink

díky. Mam naočkovaný děti a chtěla jsem zkusit pojišovnu, jestli něco proplatí. takže až od roku dítěte? Tom i je nan nic,m alej je malej a útenku za staršího nemam, resp. mam úřtenku kde je pozdější datum než byl on očkovanej hmm

Není tady

 

#28 4. 11. 2008 8:52

stvorlistok
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2007
Příspěvky: 4967

Re: Pneumokok!!

u nas skusenost taka, ze sestranica maleho mala pneumokoka a maly spal v tej istej postielke, hrali sa spolu a nechytil ho.. robili mu cielene aj vytery pre istotu. v dobe ked boli spolu nevedeli sme ze ona ma pneumokoka inak by sme ich samozrejme spolu nedali. malu preliecili antibiotikami, mala ho v uchu.

po tomto sme dali maleho n aockovat a sme u 207 poistovni a prispieva 1000 na akekolvek ockovanie. takze aspon nieco sa nam vrati smile


http://lpmf.lilypie.com/sKAcp1.png

Není tady

 

#29 4. 11. 2008 9:06

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 3888
Web

Re: Pneumokok!!

sisi21 napsal(a):

je to kapénková nemoc,,vlastně jako chřipka..

Pneumokok je typ bakterie (Streptococcus pneumonie), která napadá hlavně děti bez rozdílu věku, ale i dospělé a může vyvolat nebezpečná a život ohrožující onemocnění. Zvláště ohroženi jsou kojenci a malé děti, jejichž obranyschopnost ještě není dostatečně vyvinuta, a také všechny děti s oslabeným imunitním systémem. Osídlují nos a hltan mnoha lidí, aniž by způsobovali nějakou chorobu. Od těchto osob se pak Pneumokok šíří kapénkovou infekcí vzduchem a běžným kontaktem..

Jituško tohle je bohužel pravda a ještě k tomu dodám, že tzv. bacilonosič ( většinou dospělý) nemusí mít vůbec žádné příznaky a pokud tak u něj mohou proběhnout příznaky podobné chřipce sad bohužel je to hrozně nevyzpytatelné, pro klid duše bych 100% došla k mudře a probrala to s ní, podle mě ted budou sledovaní všichni v té školce, teda určitě by měli být.....

přeju ti aby se ségře ani Natálce nic nestalo a byl to jen planý poplach smile pussa

Není tady

 

#30 4. 11. 2008 9:14

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 3888
Web

Re: Pneumokok!!

Petruša napsal(a):

renena napsal(a):

Není to fakt levné,proto si to asi i spousta maminek má tendenci "odpustit" - ale je to vždy k nezaplacení,že? Já byla s malým na pneumokoku,tak vím tohle:
Jedna vakcína stojí kolem 1800-2000kč a pojištovny občas na to přispívají 500kč -jak která...třeba moje VZP přispívá až od jednoho roku dítěte (skety:dumbom:)  Bud má mimi 3 vakcíny po mesíci vždy jdoucí a od 7 měsíce 2 vakcíny s odstupem měsíce a pak přeočkování cca v roce (ted nevím sto pro). My už to máme za sebou a nedávno jsem četla,že příští rok to snad bude v ČR zavedeno ceoplošně, takže povinně - což je jednině dobře wink

díky. Mam naočkovaný děti a chtěla jsem zkusit pojišovnu, jestli něco proplatí. takže až od roku dítěte? Tom i je nan nic,m alej je malej a útenku za staršího nemam, resp. mam úřtenku kde je pozdější datum než byl on očkovanej hmm

Petruš Matýska jsme očkovali od druhého měsíce, tudíž před prvním rokem a k proplacení části peněz jsme využili tzv očkovací balíček u pojištovny smile takže proplatit to jde, jen ti musí někdo poradit jak u které pojištovny smile teda ne vše, na částku 8000 za vakcíny jsme dostali zpět 1500 tummenupp aspon něco

Není tady

 

#31 4. 11. 2008 10:21

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Pneumokok!!

Štarmik napsal(a):

Petruša napsal(a):

renena napsal(a):

Není to fakt levné,proto si to asi i spousta maminek má tendenci "odpustit" - ale je to vždy k nezaplacení,že? Já byla s malým na pneumokoku,tak vím tohle:
Jedna vakcína stojí kolem 1800-2000kč a pojištovny občas na to přispívají 500kč -jak která...třeba moje VZP přispívá až od jednoho roku dítěte (skety:dumbom:)  Bud má mimi 3 vakcíny po mesíci vždy jdoucí a od 7 měsíce 2 vakcíny s odstupem měsíce a pak přeočkování cca v roce (ted nevím sto pro). My už to máme za sebou a nedávno jsem četla,že příští rok to snad bude v ČR zavedeno ceoplošně, takže povinně - což je jednině dobře wink

díky. Mam naočkovaný děti a chtěla jsem zkusit pojišovnu, jestli něco proplatí. takže až od roku dítěte? Tom i je nan nic,m alej je malej a útenku za staršího nemam, resp. mam úřtenku kde je pozdější datum než byl on očkovanej hmm

Petruš Matýska jsme očkovali od druhého měsíce, tudíž před prvním rokem a k proplacení části peněz jsme využili tzv očkovací balíček u pojištovny smile takže proplatit to jde, jen ti musí někdo poradit jak u které pojištovny smile teda ne vše, na částku 8000 za vakcíny jsme dostali zpět 1500 tummenupp aspon něco

právě že jsem taky u VZP, o které to renena psala... hmm

Není tady

 

#32 4. 11. 2008 11:45

Štarmik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: západ
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 3888
Web

Re: Pneumokok!!

aha a není tam nějaký ten balíček, u kterého je jedno na co se použije?? já myslela, že to je u každé pojištovny, jen že se to liší výší příspěvku... tak to je mi líto...no aspon nějaký pokrok, že miminka narozená od roku 2009 to budou mít zdarma tummenupp Máta se holt taky naropdil blbě, Hexu jsme púlatili, Prevenar taky dumbom tak příští mimi to bude mít zadáčo lol

Není tady

 

#33 4. 11. 2008 12:09

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

nám pneumokoka dokrota nedoporučila protože nebyla kromě jedné virózy nikdy nemocná, tak my řekla že se jí to zdá být pro nás zbytečné.. mojí kamarádce ta samá doktorka řekla a malého naočkuje , ale oni jsou spíš nemocní jak zdraví....

Není tady

 

#34 4. 11. 2008 12:16

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

takže ráno jsem volala doktorce protože se nám v noci stala velmi divná věc, což podnítilo už tak mé rozhodnutí jí ráno zavolat...takže na  můj dotaz zda-li je možné že by to sestra mohla přenést na natálku mi řekla že je to vysoce nepravděpodobné, jedině v případě, že by sestra byla bacilonosič, ale protože pracuje už dlouho době ve školství patrvě by se na to přišlo už dříve... pak jsem jí řekla že se nám dneska v noci z ničeho nic malá začala dusit...řekla mi že opravdu takto jeden typ pneumokoka začíná a jestli má dcerka již příznaky, řekla jsem že absolutně né.. ona že jestli kašle má rýmu... řekla jsem že nemá ani rýmu ani kašel jen že před dvěma dny měla 38 jeden den ale za den to přešlo a nebyly žádné zmiňované příznaky... řekla mi že si myslí že to absolutně nic nebude, ži ji asi zaskočila slina což se stává a tím se dávila a dusila, že ji máme v následujících dnech více hlídat, ale že si myslí, že nemám mít zbytečně strach... když jsem jí řekla že malou nemám naočkovanou a že envím jestli jsem neudělala chybu tak mi řekla že z tohole si už hlavu nemám lámat vůbec, že vůbec netušíme který kmen pneumokoka to je, že to klidně může být ten na které očkování není, kterých je velká spousta a mám dál jet podle našeho plánovaného očkovácího plánu....

Není tady

 

#35 4. 11. 2008 12:28

Babu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 9908

Re: Pneumokok!!

Jitus ja ti ted budu oponovat to ze je Natalka zdrava to ji nezarucuje ze ve skolce nepotka nemocne dite a nechytne to.

Není tady

 

#36 4. 11. 2008 12:34

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

Babu to je jasné, mě řekla že když ji naočkujeme na meningokoka  /máme ho v plánu čkování/ že to bude částečně krýt i pneumokoka, ale že ani jedno očkování bohužel nezajistí úplný klid a pohodu bohužel- na více druhů jak meningokoka tak pneumokoka se prý neočkuje nebo na ně nejsou vakcíny...tohle mi bylo dneska řečeno do mobilu

Není tady

 

#37 4. 11. 2008 12:36

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Pneumokok!!

Babu, to je pravda, tuším že saleka holčička měla pneumokoka a předtím téměř nestonala hmm

Jinak těch druhů je opravdu strašně moc. Třeba jeden se běžně vyskytuje v krku. Zjistí se výtěrem. Ale nic nedělá, jen je přítomen.

A pokud by ta holčička ve školce měla nějaký závažný typ pneumokoka, myslím že by snad udělali testy ostatním dětem a učitelům ve školce. Nebo se to nedělá?

Jitu, malou prostě pořádně hlídejte a kdyby se objevila jakákoliv rýma, horečky tak běžte okamžitě k Dr. nebo na pohotovost a tam řekněte že Tvoje ségra byla ve styku s pneumokokem a pak i s malou....


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#38 4. 11. 2008 12:36

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: Pneumokok!!

Jitko, bohuzel ani ockovani, na ktere vakcina existuje neni 100%, nezaruci, ze dite neonemocni, ale nemoc by mela mit kontrolovany prubeh.

Není tady

 

#39 4. 11. 2008 12:40

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

holky to  všechno vím,nechci tu rozvířovat další dlouhou debatu o očkování, kterých tu proběhli spousty s výsledkem tím, že každá si stejně musí sama rozmyslet zda-li dítě nemá nebo ne naočkovat..... já jsem se svojí dokotrkou zatím velmi spokojená a věřím že mi radí dobře, nejsem zastáncem neočkování..mám malou naočkovanou na žloutenku a budeme očkovat meningokoka, ale taky nejsem zastáncem očkovat vše za každouu cenu snažím se na to dívat střízlivě ale jako laik je to složité...

Není tady

 

#40 4. 11. 2008 12:43

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

pevně veřím že dnešní dušení a pneumokok potvrzený ve školce u ségry jsou jen pouhé schody náhod a nemají absolutně nic společného..pokud bude mít malá jakékoliv příznaky okamžitě jedeme, ale  myslím si že pokud by to dnešní dušení s tím mělo co dočinění, že by se od té doby /tři hodiny ráno/ objevili znovu nebo jiné příznaky nebo se pletu????????????????????,

Není tady

 

#41 5. 11. 2008 12:03

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Pneumokok!!

sillwan napsal(a):

Zuzina napsal(a):

Nechci se opakovat, ale takový přenos je opravdu nepravděpodobný. Přirovnám k neštovicím. Tvoje ségra učí ve školce, kde řádí neštovice. Malá Ti taky neonemocní po kontaktu s ní. Samozřejmě, pokud neonemocní ségra...

Zuzi, nestovice nejsou zrovna idealni priklad. Jednak drtiva vetsina dospele populace nestovice v detstvi prodelala a je imunii, takze nakazu neprenaseji, jednak nestovice jsou supernakazlive.

V kazdem pripade, kontakt segry s nemocnym ditetem neznamena automaticky jeji nakazu a spise nez od segry to mala opravdu chyti od jineho ditete, ketere nakazene je, ale infekce probiha skryte nebo je nosicem pneumokoka.

Ty mě nemᚠvůbec ráda gratergrater
Mě v tu chvíli nic jiného nenapadlo. Jen jsem chtěla Jitku uklidnit. Já jsem tím chtěla říct, že nákazu přenáší nemocný, samozřejmě, že i bacilonosič. že její sestra nepřinese bacila na svetru, který přeskočí na malou... kapitulation


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#42 5. 11. 2008 12:04

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: Pneumokok!!

Zuzina napsal(a):

sillwan napsal(a):

Zuzina napsal(a):

Nechci se opakovat, ale takový přenos je opravdu nepravděpodobný. Přirovnám k neštovicím. Tvoje ségra učí ve školce, kde řádí neštovice. Malá Ti taky neonemocní po kontaktu s ní. Samozřejmě, pokud neonemocní ségra...

Zuzi, nestovice nejsou zrovna idealni priklad. Jednak drtiva vetsina dospele populace nestovice v detstvi prodelala a je imunii, takze nakazu neprenaseji, jednak nestovice jsou supernakazlive.

V kazdem pripade, kontakt segry s nemocnym ditetem neznamena automaticky jeji nakazu a spise nez od segry to mala opravdu chyti od jineho ditete, ketere nakazene je, ale infekce probiha skryte nebo je nosicem pneumokoka.

Ty mě nemᚠvůbec ráda gratergrater
Mě v tu chvíli nic jiného nenapadlo. Jen jsem chtěla Jitku uklidnit. Já jsem tím chtěla říct, že nákazu přenáší nemocný, samozřejmě, že i bacilonosič. že její sestra nepřinese bacila na svetru, který přeskočí na malou... kapitulation

Zuzi, ted si delas srandu, ze? To vis, ze te mam rada smile

Není tady

 

#43 5. 11. 2008 12:37

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Pneumokok!!

Jojo, prostě je to nevýhoda psaného slova vissla
Slovo se dá vyslovit všelijak. Napsané je jenom jedním způsobem smile


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#44 5. 11. 2008 15:03

renena
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 1. 2008
Příspěvky: 33

Re: Pneumokok!!

Jitka2 napsala:holky to  všechno vím,nechci tu rozvířovat další dlouhou debatu o očkování, kterých tu proběhli spousty s výsledkem tím, že každá si stejně musí sama rozmyslet zda-li dítě nemá nebo ne naočkovat..... já jsem se svojí dokotrkou zatím velmi spokojená a věřím že mi radí dobře, nejsem zastáncem neočkování..mám malou naočkovanou na žloutenku a budeme očkovat meningokoka, ale taky nejsem zastáncem očkovat vše za každouu cenu snažím se na to dívat střízlivě ale jako laik je to složité...

ahoj,věřím tomu,že doktorka Ti radí dobře, opravdu těch druhů pneumo...je hodně a kolikrát se může děko nakazit i jiným druhem....spíš jde o to ,že když se zamyslím,co bych dělala ve tvé situaci,tak bych prohledala nějaké stránky ,kde jsou maminky ,co už jejich děti mají zkušenost sad s pneumo.... a prorejdila bych tam nějaké diskuze ! To jako pro obraz a zkušenosti jiných....ale hlavně bych (a mám pocit,že to opravdu jde) fakt malou naočkovala - to zase pro klid duše smile
Taky nejsem odborník,ale nemám ráda řešení očkování - respektive ponechat toto na lidech (i každej dr. má na to bohužel jinej názor) a což pak my,nebohé maminky??? gloria Vždy to znáte,prd tomu rozumíme a pak se rozhoduj o takhle důležitých věcech! A doktoři tomu zase rozuměj "až moc" a pak taky mají rozdílné názory - což je škoda....každopádně etla jsem kdysi publikace o počátcích očkování a pomalu vždy bylo zavedení celkem problematické,taky se odborníci názorově neshodovali ve všem - ale jak to dopadlo? Plno ošklivejch nemocí (právě díky tomu,že bylo povinné očkování pro všechny) vymizelo - už prostě byli všichni imunní cool Neměl to kdo přenášet a basta !! Přeji všem maminkám ,a jim vždy napoví nejden Dr. (nebo mudra,jak tu jedna z Vás krásně píše smile) ale hlavně nějaký ten nᚠ6.smysl:jojo: možná ho máme právě pro taková to rozhodování ! Natálce držíme s Domíčkem palečky !wink


http://lilypie.com/pic/2010/03/08/FT6u.jpghttp://lb2f.lilypie.com/EC4Jp1.png

Není tady

 

#45 5. 11. 2008 22:04

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 1. 2006
Příspěvky: 10503
Web

Re: Pneumokok!!

reneno mᚠtam Sz a děkujeme hjarta hjarta

holky malá OK.... ségra ve školce žádná zvláštní opatření nemají, rodiče si malou prostě jen odvezli a ve školce nic nového neví..takže to nějaký ten ošklivý pneumokok asi nebyl protože to už by asi nějaká opatření byla nééé

Není tady

 

#46 5. 11. 2008 22:39

renena
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 1. 2008
Příspěvky: 33

Re: Pneumokok!!

...asi mᚠnamysli,že jsem kopírovala tvůj text wink ? já zatím nepřišla na to "šedé orámováníčko" skurt

Tak vidíš,tak to nebude tak horkej brambor,jak to vypadá cool

PS: a co ta maminka té holčinky s možnou nákazou ? nemá na ní ségra kontakt ? to by ses dozvěděla nejvíc stolt


http://lilypie.com/pic/2010/03/08/FT6u.jpghttp://lb2f.lilypie.com/EC4Jp1.png

Není tady

 

#47 13. 11. 2008 9:10

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Pneumokok!!

jitka2 napsal(a):

holky malá OK.... ségra ve školce žádná zvláštní opatření nemají, rodiče si malou prostě jen odvezli a ve školce nic nového neví..takže to nějaký ten ošklivý pneumokok asi nebyl protože to už by asi nějaká opatření byla nééé

..
..to ti spadl kámen ze srdce viď???tak hlavně ,že to takhle dopadlo.wink

Upravil(a) sisi21 (13. 11. 2008 9:10)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů