Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 9. 2008 16:34

včelička74
♥------
Registrovaný: 13. 9. 2008
Příspěvky: 3

Nemanželské dítě

Ahojky, potřebuji poradit. už víc než rok nevím jak dál. Manžel měl před 9 lety milenku no a před 4 roky začaly chodit dopisy od soudu kvůli určení otcovství na její dítě. Manžel mi tvrdil, že nikde žádné dítě nemá, že neví jak by je mohl mít, že se vždy chránil kondomem. Jednou byl u soudu, ale jeho bývalá milenka tam nepřišla, takže se to nijak neřešilo a ona potom stáhla obvinění. Jenže manželovi to nedalo, že co kdyby náhodou opravdu to dítě bylo jeho a tak tu bývalou milenku asi tak před rokem a půl navštívil a zjistil, že dítko je mu podobné. Začal tam jezdit, což jsem půl roku netušila a potom už ho asi tak moc tížily výčitky svědomí, že se mi loni v srpnu přiznal. Tak jsme se shodli, že testy otcovství jsou víc než potřeba a nechali jsme si je vypracovat. Byly pozitivní. V okamžiku, kdy jsme otevřeli obálku jsem si myslela, že umřu. Najednou mi připadalo, že je konec všeho. Myslela jsem si, že prostě musí přijít rozvod. Ale nepřišel. Jsme pořád spolu, manžel chce být s námi, se mnou a s naší 13letou dcerou, která nic netuší. Ale já mám od té doby život jako na houpačce, jsou dny, kdy si na to ani nevzpomenu a pak jsou dny, kdy mi to připadá tak strašné, že v tom okamžiku propadám zoufalství a nevím jak dál. Manžela i přesto všechno co se stalo pořád miluji a chci být s ním. Ale pořád se s tím peru a nevím jak to zvládnout, abych si dokázala zvyknout na to, že to dítě existuje. Vím, že na tom všem co se stalo mám vinu hlavně asi já, protože jsem ho odmítala tenkrát v posteli a tak přišlo to co přijít muselo. Milenka. Řekl jí tehdy, že je svobodný a ona si zřejmě myslela, že když otěhotní, že si ji vezme a tak si to tak zařídila. Když otěhotněla a řekla to tehdy manželovi, tak on se jí teprve přiznal, že je ženatý a že to nemůže být jeho dítě, nebo používal kondom. Ale bylo. A tak má teď manžel se mnou 13letou dceru a se svojí bývalou milenkou 7letou dceru. Nikdy jsem ji neviděla a zatím o to ani nijak nestojím. Protože si to zatím nepřeju, tak tam manžel za ní ani nejezdí, jenom si volají , s dcerou.  A co já? Co mám dál dělat se svým životem já? Jak se s tím vším vyrovnat, nebo tohle nemá jiné řešení než je rozvod?

Není tady

 

#2 13. 9. 2008 16:44

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Nemanželské dítě

Včeličko,tak tohle je hodně těžké a nedokážu si představit, že bych se do téhle situace dostala. Ale můžu ti ukázat názor, jak to vidím já jako někdo nezůčastněný.
Na jednu stranu píšeš, že manžela stále miluješ a chceš být s ním, ale na druhou stranu píšeš o rozvodu. Musíš si sednout a pořádně si promyslet, co vlastně chceš. Proč by ses chtěla rozvést? Odpověz si na tuhle otázku. Jsi ublížená, podvedená, není fér, že má dítě s někým jiným. Ano, to všechno je pravda. Ale je to minulost. Stala se a vrátit nejde.

Ty se musíš naučit s tím žít a jeho dceru brát a nebo odejít. Jiné východisko není pussa

Upravil(a) Kuřátko (13. 9. 2008 16:46)

Není tady

 

#3 13. 9. 2008 19:45

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1954

Re: Nemanželské dítě

Včeličko, nemohu Tě nijak ovlivňovat a do hlavy Ti nevidím - ale zkus si položit (a taky odpovědět) otázku: kdyby sis vzala svého nynějšího manžela jako rozvedeného a on měl z předchozího manželství děti, přijala bys ho i s těmi dětmi z minulého manželství?? Hm??


Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

 

#4 13. 9. 2008 19:54

včelička74
♥------
Registrovaný: 13. 9. 2008
Příspěvky: 3

Re: Nemanželské dítě

Klokan: Ale to je přece něco jiného. To by nebyly děti, které si pořídil v době našeho manželství, i když prý nevědomky. Tohle je mnohem, mnohem t잚í přijmout. Věděla bych o nich v době, kdy bychom spolu začaly. Myslím, že takhle se to srovnávat nemůže.

Není tady

 

#5 13. 9. 2008 20:11

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1954

Re: Nemanželské dítě

Docela Tě chápu, ale ty děti za to opravdu nemůžou... Víš.. Asi takto - kdybych jako mužský zjistil, že mám doma "kukaččí mládě", nijak to neovlivní můj vztah k tomu dítěti - pohled na partnerku to ovšem v mých očích mění..


Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

 

#6 13. 9. 2008 20:17

Vanda
Host

Re: Nemanželské dítě

Včeličko, když už se to stalo...nojono, je to bolavý...ale jestli se tvůj muž chce s dítětem vídat ( a to bych viděla raději u vás doma než jinde, dcera si zvykne...stejně se to jednou dozví), já bych mu nejen nebránila, ale vážila si ho za to. Pokud vy dospělí máte svoje vztahy vyřešené, není důvod, proč to děcko neakceptovat...ty ses možná ještě nevyrovnala s nevěrou manžela, ale to dítě za to nemůže.

Upravil(a) Vanda (14. 9. 2008 7:10)

 

#7 13. 9. 2008 20:18

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

Záleží na tom, jak se k tomu postavíš Ty a Tvůj manžel - dítě za nic nemůže. Nebránila bych mu se s dcerou stýkat, je to přece jeho dcera...
Ovšem otázka je, jak to změní vᚠvztah.
Vůbec, jaký je vᚠvztah? Chcete spolu být? Pokud ano, prostě budeš muset přijmout fakt, že má další dítě, že na něj bude platit a že se s ním bude stýkat.
A vaší dceři řekněte, že má sourozence, i když nevlastního. Stejně se to dozví.
Jiné řešení než rozvod to samozřejmě má - když to přijmeš tak jak to je, nebudeš manželovi zakazovat stýkat se s jeho dcerou, naopak, budeš se o ni starat, když přijede.
Pokud budete oba chtít v manželství zůstat, tak proč se rozvádět?

Jiná věc by byla, kdybys to "neunesla", Ty nebo on.

Takže je to primárně o vztahu Ty - manžel.

Není tady

 

#8 14. 9. 2008 8:53

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Nemanželské dítě

Není to jen o vztahu Včelička a její manžel.
Včelička správně píše že kdyby měl manžel dítě z předchozího vztahu, věděla by to od začátku a šla by do toho dobrovolně. Teď je okolnostmi, které vůbec nemůže ovlivnit, přitlačená ke zdi a stojí před volbou buď to přijmi nebo se třeba zblázni.

Sedmiletá holčička za to opravdu vůbec nemůže a je to moc smutné, ale taky bych nechtěla, aby mi najednou do života zničehonic přibylo další a už poměrně velké dítě, které je  následkem manželovy nevěry.

A jak k tomu přijde včelička a její dcera? vždy nejenže Včelák ukrajuje z rodinného rozpočtu a živí dítě, které má bokem. (A nemluvě o tom, že to dítě bude dědit majetek, který včelička s manželem pracně budovali cca 15 let a dávali do něj společné příjmy a práci).
Ale taky okrádá svoji dceru o čas a energii, protože ji začal dělit dvěma.

Není tady

 

#9 14. 9. 2008 9:34

Vanda
Host

Re: Nemanželské dítě

Jenže to tak je, přibylo přičiněním manžela další dítě a nejde před tím zavírat oči. (Manžel má za mladší dcerou zřejmě zakázáno jezdit, a jestli platí nevíme, protože neproběhl soud...a o majetek Včeličce v téhle fázi asi nejde). Prostě je potřeba přijmout skutečnost, ne se ji snažit vyzmizíkovat, aby bylo všechno jako předtím....a to je opravdu jen mezi Včeličkou a jejím manželem. A spíš jen na Včeličce...já bych to viděla na poradu s dobrým psychologem, aby na ten boj sama se sebou nebyla sama a měla odborné rady. Držím pěsti všem zúčastněným, aby to vyřešili se ztrátou co nejmenšího počtu květinek.

 

#10 14. 9. 2008 11:00

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Nemanželské dítě

Fidorka napsal(a):

Není to jen o vztahu Včelička a její manžel.
Včelička správně píše že kdyby měl manžel dítě z předchozího vztahu, věděla by to od začátku a šla by do toho dobrovolně. Teď je okolnostmi, které vůbec nemůže ovlivnit, přitlačená ke zdi a stojí před volbou buď to přijmi nebo se třeba zblázni.

Sedmiletá holčička za to opravdu vůbec nemůže a je to moc smutné, ale taky bych nechtěla, aby mi najednou do života zničehonic přibylo další a už poměrně velké dítě, které je  následkem manželovy nevěry.

A jak k tomu přijde včelička a její dcera? vždy nejenže Včelák ukrajuje z rodinného rozpočtu a živí dítě, které má bokem. (A nemluvě o tom, že to dítě bude dědit majetek, který včelička s manželem pracně budovali cca 15 let a dávali do něj společné příjmy a práci).
Ale taky okrádá svoji dceru o čas a energii, protože ji začal dělit dvěma.

souhlasím s tímto názorem, "oduševnělé většinou svobodné a bezdětné" tu volají po právech "nového dítěte" ale kde jsou práva včeličky a její dcery?, kdyby muž zemřel, může se stát, že včelička povandruje i s jejich dcerou bůhví kam, aby vyplatila "novou" rodinu, která navíc vznikla z nevěry, nekdy žasnu jak se tu tu straní jen někomu.....

Upravil(a) xxxx (14. 9. 2008 11:00)


dum spiro spero

Není tady

 

#11 14. 9. 2008 11:10

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

xxxx napsal(a):

souhlasím s tímto názorem, "oduševnělé většinou svobodné a bezdětné" tu volají po právech "nového dítěte" ale kde jsou práva včeličky a její dcery?, kdyby muž zemřel, může se stát, že včelička povandruje i s jejich dcerou bůhví kam, aby vyplatila "novou" rodinu, která navíc vznikla z nevěry, nekdy žasnu jak se tu tu straní jen někomu.....

Fakta jsou:
Manžel si "udělal" druhé dítě, a to za nic nemůže... ani že bylo počato z nevěry a lži, že je tatínek svobodný...

Ano, vypadá to tak, že Včelička z toho všeho vyjde nejhůř...

Nicméně, realita je taková jaká je, nezbývá než ji přijmout, nebo se rozvést.

Těžko to dítě někdo vymaže z povrchu zemského, aby bylo všechno jako dřív.

A jestli jde Včeličce o majetek, můžou zrušit SJM a přepsat všechno na ni. Takže v tom problém určitě NENÍ.

Ale jednou je její  manžel otcem dalšího dítěte... to se nedá vrátit. To by byla radši, kdyby se o svoje dítě nezajímal?

To by o něm vypovídalo, že je špatný otec... pro jedno dítě by měl být dobrý otec a pro druhé špatný???

To je divná morálka, navíc, když DÍTĚ ZA TO NEMَE, že jeho otec byl nevěrný a že z toho vzniklo.

Takže teď - všichni spokojení být nemůžou - kdo to odnese nejvíc?

Nemanželské dítě? Manželka? První dítě? Matka druhého dítěte? Otec, jako "viník - spíš spoluviník" - toho všeho?

Z hlediska Včeličky, buď to vezme tak jak to je, a odměnou jí bude, že jí zůstane MANŽELA, nebo to nevezme, bude manželovi zakazovata se stýkat s dcerou, ale riskuje, že přijde o manžela.

A pokud jsme u té morálky... upřít dítěti právo na otce, to je morální? Oprostím se tu od toho, že zahýbat taky morální není, ale znáte můj názor, že když je nevěra, můžou za to oba partneři, takže... nikdo není bez viny.

Včelička není "jen" ta obě... sama psala, že v té době s manželem nespala... není daleko od věci předpokládat, že když s manželem delší dobu nespím (nevím důvod, to bych se domýšlela), že bude spát s někým jiným někde jinde, ne? A že z toho může vzejít i dítě.

Možná by si Včelička měla promyslet, jak to s jejím vztahem vůči manželovi vůbec je... jestli spolu  nejsou třeba jenom kvůli dítěti?

Není tady

 

#12 14. 9. 2008 11:11

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

xxxx napsal(a):

souhlasím s tímto názorem, "oduševnělé většinou svobodné a bezdětné" tu volají po právech "nového dítěte" ale kde jsou práva včeličky a její dcery?, kdyby muž zemřel, může se stát, že včelička povandruje i s jejich dcerou bůhví kam, aby vyplatila "novou" rodinu, která navíc vznikla z nevěry, nekdy žasnu jak se tu tu straní jen někomu.....

Mᚠpravdu, straní - jen Včeličce :-) Podle Tebe.

Jak už jsem psala, majetek může manžel přepsat na ni.

Není tady

 

#13 14. 9. 2008 11:12

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Nemanželské dítě

Martinka1 napsal(a):

xxxx napsal(a):

souhlasím s tímto názorem, "oduševnělé většinou svobodné a bezdětné" tu volají po právech "nového dítěte" ale kde jsou práva včeličky a její dcery?, kdyby muž zemřel, může se stát, že včelička povandruje i s jejich dcerou bůhví kam, aby vyplatila "novou" rodinu, která navíc vznikla z nevěry, nekdy žasnu jak se tu tu straní jen někomu.....

Mᚠpravdu, straní - jen Včeličce :-) Podle Tebe.

Jak už jsem psala, majetek může manžel přepsat na ni.

martinko počkej s radama tohoto typu na dobu kdy budeš sama vdaná a budeš mít děti, tvoje teorie jsou krásné ale pořád jen teorie


dum spiro spero

Není tady

 

#14 14. 9. 2008 11:13

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

Fidorka napsal(a):

stojí před volbou buď to přijmi nebo se třeba zblázni.

Je to tvrdý, jenže bohužel to tak je. Tak a ne jinak.
Volba je:
- buď to přijmi
- nebo o manžela pravděpodobně přijdeš... (nedovedu si představit, že by se manžel dokázal tvářit, jako že žádné dítě nemá... a přijmout manželčin zákaz, že se s dcerou nikdy nesmí vidět...)

zbláznit se nemusí :-)

Není tady

 

#15 14. 9. 2008 11:18

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

xxxx napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

xxxx napsal(a):

souhlasím s tímto názorem, "oduševnělé většinou svobodné a bezdětné" tu volají po právech "nového dítěte" ale kde jsou práva včeličky a její dcery?, kdyby muž zemřel, může se stát, že včelička povandruje i s jejich dcerou bůhví kam, aby vyplatila "novou" rodinu, která navíc vznikla z nevěry, nekdy žasnu jak se tu tu straní jen někomu.....

Mᚠpravdu, straní - jen Včeličce :-) Podle Tebe.

Jak už jsem psala, majetek může manžel přepsat na ni.

martinko počkej s radama tohoto typu na dobu kdy budeš sama vdaná a budeš mít děti, tvoje teorie jsou krásné ale pořád jen teorie

I teorie jsou potřeba!!! :-)
Z hlediska mámy nemanž. dítěte - chtěla bych, aby se k dítěti přiznal, platil na něj alimenty, a pravidelně se o něj staral! :-)

Kdybys byla na jejím místě, Ty bys to nechtěla?
To si umím představit, i jako ne-matka.

A jako Včelička... bych si hodně dobře rozmyslela jestli s manželem chci zůstat... a pokud ano, nezbylo by mi nic jiného než danou situaci přijmout, klidně i ošetřit majetek, a vzít to tak, že manžel má další dítě, které bude vídat, a i na něj platit, bohužel pro nᚠrozpočet. Ale za chyby se platí, a i za "chyby" manžela (i když nejen manžela) platí i manželka. V dobrém i ve zlém, ne?

A taky bych se nedivila, kdyby Včelička "odeslala" manžela pryč... Neříkám, že to musí skousnout, jenom píšu, že pokud to neskousne, tak dřív či pozdějc manželství nemusí vydržet.

Upravil(a) Martinka1 (14. 9. 2008 11:19)

Není tady

 

#16 14. 9. 2008 11:36

x62358
Host

Re: Nemanželské dítě

xxxx: nejsem většinou svobodná a bezdětná....
Věci se staly, tak jak se staly. To ví jen Včelák a jeho company. Narodilo se nemanželské dítě. Včelička je bezradná a neví jak se s celou situací popasovat. Na druhé straně je nevinný dítě, který za nic nemůže, který nemá právo na svýho otce, a už je jakýkoliv.
Nelíbí se mi model : ty za ní nesmíš jezdit - proboha je to jeho dítě, lidská bytost (kterou jste degradovali na druhořadou). Nepopírám, že pro Včeličku je to těžké, ale upírat někomu setkání s vlastním dítětem? Asi bych si ořvala a odvztekala, bušila v lese do stromů klackem, ale zakazovat mu to?

 

#17 14. 9. 2008 11:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

ffly napsal(a):

xxxx: nejsem většinou svobodná a bezdětná....
Věci se staly, tak jak se staly. To ví jen Včelák a jeho company. Narodilo se nemanželské dítě. Včelička je bezradná a neví jak se s celou situací popasovat. Na druhé straně je nevinný dítě, který za nic nemůže, který nemá právo na svýho otce, a už je jakýkoliv.
Nelíbí se mi model : ty za ní nesmíš jezdit - proboha je to jeho dítě, lidská bytost (kterou jste degradovali na druhořadou). Nepopírám, že pro Včeličku je to těžké, ale upírat někomu setkání s vlastním dítětem? Asi bych si ořvala a odvztekala, bušila v lese do stromů klackem, ale zakazovat mu to?

Pokud je to CHLAP, tak si to zakázat stejně nenechá. To by byl bačkora, nechat si zakázat od ženský (i když od manželky) setkání s vlastním dítětem. A navíc, co by to bylo za otce. A dítě zkažený život, že nezná svého otce...

Není tady

 

#18 14. 9. 2008 14:01

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Nemanželské dítě

Tak za sebe můžu říct, že majetek a ukrajování z "našeho" rozpočtu by bylo to poslední co bych řešila. Možná si budete myslet, že jsem naivní. Ale já se dokážu uživit sama, sama se o sebe a syna postarat a ve vztahu jsem proto, že svého partnera miluji a je mi s ním krásně (na prachy kašlu a majetek co jsme vybudovali je druhořadý).

Pro včeličku je důležité, že tahle situace je. Není to sen, není to představa a nedá se tomu už zabránit. Prostě má její M ještě další dítě a to už jaksi nezmizí.

A teď je opravdu nejdůležitější vztah Včeličky a jejího muže. Oni si musí ujasnit co chtějí dál. Zůstat spolu, protože se milují, je jim spolu krásně, rozumí sí a všechno spolu ruku v ruce zvládnou. Nebo jejich vztah má trhliny a tahle událost je jenom víc prohloubila. Pokud se rozhodneš zůstat se svým mužem, bude to pro tebe těžké. Moc. Nesmíš vyčítat, musíš jeho dceru přijmout a brát, nejlepší aby se s otcem stýkali u vás doma. Tohle zvládnout, ti ale pomůže odborník a neváhala bych se na něj obrátit co nejdříve.

Takže Včeličko, jestli ti tvůj muž za to stojí, pořádně se nadechni a šup do toho. Držím palečky, aby ses rozhodla co nejlíp pro tebe hjarta hjarta hjarta

Není tady

 

#19 14. 9. 2008 16:39

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Nemanželské dítě

Martinka1 napsal(a):

A jestli jde Včeličce o majetek, můžou zrušit SJM a přepsat všechno na ni. Takže v tom problém určitě NENÍ.

ty si protiřečíš Martinko. Na jednu stranu tady levobočkovi neupírᚠprávo na otce a čas s ním strávený, kážeš tady o morálce a pak radíš Včeličce odstavit druhou dceru od práva dědictví, je to vůči ní fér? wink

Tvoje rada ohledně zrušení SJM je opět jen teoretické řešení, praxe pokulhává, nedomýšlíš věci dopředu, protože jsi tady na Babinetu známá teoretička, bez urážky....

Takže se lépe do té situace vžij a představ si realitu, kupříkladu:
Včeličkovi mají dům. Včelák do něj vrazil půlku (patrně nešlo v jeho mladém věku o jeho vydělané úspory, ale nějakou roli hráli jeho rodiče). Včelička zbytek. Dům postavili pro sebe, s tím, že jednou bude malé Včelky. Ne že půlka toho domu bude malé Včelky.
Po čase se objeví levoboček na scéně. Včelák se rozhodne přijmout svůj závazek (bez toho že by se poradil a dohodnul se svou zákonitou manželkou a odteďka část jeho příjmů, času a péče, která doposud byla věnovaná dceři a jejím potřebám, začne dělit dvěma).

Jenže na scéně je dům a nejspíš další majetek. Ty radíš zrušit SJM všechno převést na Včeličku, ale co třeba Včelkovi rodiče? Jak ti k tomu přijdou, že podíl kterým přispěli synovi, skončil u snachy? A co když se Včelička za půlroku naštve, Včelku vykopne a on nebude mít  nárok na nic víc než své oblečení? ty bys takové riziko podstoupila?

Tohle je strašně těžký a bolestný a je to mnohem horší než "jenom klasická nevěra".

Za sebe říkám, že na místě Včeličky bych si najala dobrého právníka a dobrého psychologa. První by mi do důsledku a nezaujatě ošetřil majetko-právní záležitosti v co největší prospěch mojí dcery a druhý mi dal do pořádku duševní zdraví.

Není tady

 

#20 14. 9. 2008 16:48

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

Fidorka napsal(a):

Za sebe říkám, že na místě Včeličky bych si najala dobrého právníka a dobrého psychologa. První by mi do důsledku a nezaujatě ošetřil majetko-právní záležitosti v co největší prospěch mojí dcery a druhý mi dal do pořádku duševní zdraví.

Druhý by Ti max. tak pomohl, aby sis svoje duševní zdraví do pořádku dala sama :-)

S majetkem se vždycky dá naložit tak, jak je potřeba - jak se ty lidi dohodnou.

Právník i psycholog je na místě, s tím souhlasím.

Není tady

 

#21 14. 9. 2008 16:51

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

A o majetku, pokud jsem se špatně vyjádřila - tak se opravuju, myšlenka byla, že TO LZE řešit i zrušením SJM, což neznamená, že to MUSÍ udělat.

A bohužel, pokud manželé SJM mají, tak nejen že všechny vydělané peníze jsou obou, ale i všechny závazky vzniklé za dobu manželství jsou obou. Neboli, i závazky vůči levobočkovi.

Víc řešit nebudu, nechám to právníkovi, víc ví.
A psycholog snad pomůže nastalou situaci řešit po psychické stránce.

Není tady

 

#22 15. 9. 2008 11:08

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Nemanželské dítě

Martinka1 napsal(a):

Z hlediska mámy nemanž. dítěte - chtěla bych, aby se k dítěti přiznal, platil na něj alimenty, a pravidelně se o něj staral! :-)

noooo, to o tom starání není až tak pravda...znám hodně rozvedených žen, které jsou rády, že tatínek jejich dětí, se o ty děti nijak nestará, krom toho, že platí alimenty...nezávisle na sobě mi řekli, že když k němu jezdí na víkendy, tak se pak akorát  dávají několik dnů dohromady, jsou drzé a rozcapené (to byly ještě předškolního věku)...jednoduše řečeno...tak nějak si u tatínka můžou všechno dovolit, jsou tak trošičku tatínkem a babičkami ze strany tatínka upláceny...a to ty maminky těm tatínkům ani omylem ve styku s dětmi nebrání...

jinak co se týká vztahu včelička a její manžel...tak nej by asi bylo, kdyby si s upřímně řekla, jestli ty roky cos tohle nevěděla od toho jeho škobrtnutí stály za to...jestli byly fajn nebo ne...pokud ano, jeví se mi jako nesmysl se rozvádět...vůbec...to je prostě konečná...

řešila jsem podobné, ovšem dítě z toho nebylo...

i když mi je naprosto jasné, jaký to byl pro tebe šok...i já svému manželovi se vztyčeným prstem alespon jednou za rok připomínám, at mi domů nevodí žádného "parchanta" mladšího 15ti let...omlouvám se za ten výraz...to nemá být urážka dítěte...jen důraz na to, jak to myslím...

jinak podobně jako ty, to má moje kamarádka...a musím říct, že ji obdivuju...říkala, že slovo "odpustit" není to pravé...spíš se přes to přenesla smile...je fakt, že jeho nemanželské dítě nezajímá a snad svou dceru ani neviděl...prej pro něj neexistuje...krom těch alimentů...

Není tady

 

#23 15. 9. 2008 11:19

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nemanželské dítě

Heřmanko, napsala jsem, že JÁ bych chtěla, aby se otec o dítě staral... jasně, že ostatní to můžou mít jinak a nemusí chtít, aby se otec s dítětem stýkal.
Já bych chtěla, aspoň to teď tak cítím.

Není tady

 

#24 15. 9. 2008 11:55

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Nemanželské dítě

Martinko...jj, je fajn že to tak chceš smile nebo bys chtěla smile...já jen napsala zkušenost jiných...ony si přejí, aby se s dítětem jejich otcové stýkali, ovšem zjistily, že jim to spíš škodí nežli prospívá smile... no proto se s nimi rozvedly big_smile ,asi ti manželé stáli za houbelec wink

ono je někdy lepší, když chlap poslouží pouze jako genetický materiál big_smilebig_smilebig_smile ...ježíííš, ted zlehčuju a zasloužím po palici big_smile...i genetický material se musí vybírat pečlivě gloria lollollol

prosím vás dělejte, že jsem ted nic nepsala..díky godlike

Není tady

 

#25 15. 9. 2008 12:15

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Nemanželské dítě

Heřmanka napsal(a):

Martinko...jj, je fajn že to tak chceš smile nebo bys chtěla smile...já jen napsala zkušenost jiných...ony si přejí, aby se s dítětem jejich otcové stýkali, ovšem zjistily, že jim to spíš škodí nežli prospívá smile... no proto se s nimi rozvedly big_smile ,asi ti manželé stáli za houbelec wink

ono je někdy lepší, když chlap poslouží pouze jako genetický materiál big_smilebig_smilebig_smile ...ježíííš, ted zlehčuju a zasloužím po palici big_smile...i genetický material se musí vybírat pečlivě gloria lollollol

prosím vás dělejte, že jsem ted nic nepsala..díky godlike

No jen dávej pozor, aby jsi/jste dámy nedopadly jak v Sexmisi: "vem si prášek", když i ten nedokonalý genetický materiál nebyl tongue a i ten pokud se našel pak byl transmutován smile Se nediv, že není (s**)... (viz jiná poznámka jinde smile )


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů