Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 1. 2006 13:48

Vla777
Host

Poruchy pozornosti a Ritalin

Dobrý den,
mám hyperaktivního syna s diagnostikovanou ADHD, poruchou pozornosti a snad i chování? Má problémy ve školce(špatně zvládnutelný,inteligence průměrná), doktorem nasazen lék Ritalin, půl tablety ráno denně.
Na internetu jsem se dozvěděla že jde vlastně o drogu a že by v pozdějším věku mohl být náchylný k užívání drog.Také může mít poruchy růstu. Po vysazení Ritalinu mu bude droga chybět?
Po požití tablety se mi zdá bezduchý, stěžuje si na bolení hlavy. Je sice klidnější ale za tuto cenu? V září jde do 1. třídy, nebude tento lék brzdit i inteligenci, myslím tím, že by se hůř učil, pamatoval si, myslel a pod.
Kdy je možno lék vysadit, jak poznám, že dítě ho již nepotřebuje?
Prosím odpověď kvalifikovaného lékaře či psychologa.

 

#2 23. 1. 2006 11:32

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Můj syn (13) užívá také Ritalin - ze stejného důvodu, tedy ADHD. Dávám mu ho asi  9 měsíců. Musím říct, že s ním mám velmi dobré zkušenosti. Celkově se ve škole  zklidnil,  učitelé říkají, že je mnohem lepší.
   Jelikož byl syn vážně nemocný, nechtěla jsem mu dávat žádné léky, ale teď s odstupem času musím říct, že mu Ritalin velmi pomohl. Konzultovala jsem to s neuroložkou, než jsme začali lék dávat a ta mne ujistila, že je pro něj ten nejlepší a jiný by mu nepředepsala.  Teď mu dávám 2 tablety dopoledne - jednu ráno, ve škole dostává také jednu tabletu.  O víkendech  po jedné, o prázdninách vysazuji.   Nikdy si nestěžoval, že by mu po něm bylo špatně, snáší ho velice dobře, sám myslí na to, že si ho má vzít.
    Pokud budeš chtít soukromě nějaké informace, napiš na email. Nela


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#3 27. 1. 2006 18:00

lucrezia
Host

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Nas sused uzival ritalin este pred 6. rokom zivota. Jeho pohlad je divoky, nemoze spat (uziva tabletky na spanie), je nervozny, maleho vzrastu a chudy. To vsetko su nasledky ritalinu. Ritalin ma podobne chemicke zlozenie ako ilegalna droga meth  a kokain.

 

#4 27. 1. 2006 18:21

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Vla777 a řekla jste to jeho ošetřujícímu lékaři, že ho po tom bolí hlava ? Co na to doktor ?


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#5 27. 1. 2006 18:24

Verča
♥♥♥♥---
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 285

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Vla777,
nejsem sice kvalif. psycholog, ale když zadᚠdo vyhledávače  Ritalin, tak tam najdeš :

že je to "módní" lék, který přichází z Ameriky přes Německo k nám. Farmaceutický průmysl si Ritalinem mastí kapsy a rostou jeho zisky. Ritalin je návykový. Ničí osobnost dítěte.
Je třeba rozlišit obyčejné zlobení dítěte od diagnózy. Špatní pedagogové to cpou do dětí, co jen normálně zlobí , jsou živější a tak si usnadňují svou práci.................

Není tady

 

#6 27. 1. 2006 18:33

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Verča napsal(a):

Vla777,
nejsem sice kvalif. psycholog, ale když zadᚠdo vyhledávače  Ritalin, tak tam najdeš :

že je to "módní" lék, který přichází z Ameriky přes Německo k nám. Farmaceutický průmysl si Ritalinem mastí kapsy a rostou jeho zisky. Ritalin je návykový. Ničí osobnost dítěte.
Je třeba rozlišit obyčejné zlobení dítěte od diagnózy. Špatní pedagogové to cpou do dětí, co jen normálně zlobí , jsou živější a tak si usnadňují svou práci.................

Věrko, jsem moc ráda, že jsi na tuto skutečnost upozornila. Chemické léky řeší problém  TEĎ, bez ohledu na to, co bude zítra! Je nutno ledat jinou alternativní léčbu, která je nenásilná a šetrná k dětské dušičce. Zdravím Il.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#7 27. 1. 2006 18:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Alternativni medicina zna setrnejsi zpusoby, nez jsou takovehle chemicke bomby do mladeho organizmu. Bomby, ktere navic vubec nic neresi, jen tlumi projevy nemoci a cekaji zda si telo v dospelosti nejak neporadi samo.....
Navic tvuj syn neni  nemocny a reseni je pomerne jednoduche. Mas-li zajem to zkusit, ozvi se mi.  Jinak preji hodne stesti.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 28. 1. 2006 22:35

DANONE
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 123

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Dobrý den,nejsem žádný psycholog,ale i tak mi to nedalo a musím reagovat na vᚠdotaz.Nechápu,jak je možné že doktoři předepisují takové návykové léky a to malým dětem.To zůstává rozum stát.
Když je tak hyperaktivní,tak proč ho nedáte na nějaký sport?Tam by se měl přece vyřádit,že by večer padl unavou i bez léků.Já sama mám dvě děti které jsou taky aktivnější,ale rozhodně bych je nedopovala léky.
Píšete,že může mít poruchy růstu,že je bezduchý,myslím si,že vám to za to nestojí.Ale je to jen můj názor,rozhodnutí je jen na vás.Přeji správnou volbu.

Není tady

 

#9 28. 1. 2006 22:40

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Danone:No ja bych to videla jednoduse...lekari maji za kazde predepsane leky body...
myslim ze porucha pozornosti se urcite da resit jinak...ja bych asi svemu diteti navykove leky nedala...snad se rozhodnete spravne:)Hodne stesti!


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#10 28. 1. 2006 22:41

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

A jeste navic si myslim ze kdyz je to navykove tak to stejne po case prestane zabirat...(nebo se bude muset zvysit davka)takze pozor na to...


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#11 29. 1. 2006 9:07

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Nejsem odborník, pouze matka. Rivalin neznám, ale je to prášek, co má  nějak okamžitě řešit problém, ale dlouhodobě....?Připojuji se k názoru více sportu a aktivity pro dítě, vím je to těžké, dopoledne je ve škole, ale co odpoledne, mělo by se učit, matka obvykle ještě v práci, dítě by nejraději sedělo u počítače...Proto o prázdninách lék není tak nezbytný, přece jenom  je vícepohybu... co takhle v sobotu a neděli vzít dítě do přírody? na jaře a učit se i tam-já vím časově náročné pro rodiče ( i fyzicky), ale zkuste to!!

Naše paní doktorka je i proti acylpyrinu, podávat dětem při potížích....a dříve se acylpyrinem léčilo vše....
Tak bacha, aby u Rivalinu nepřišli časem na totéž, ale  to už by tvé dítě bylo na to sakra zvyklé...

Není tady

 

#12 29. 1. 2006 9:08

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Prosím, nechtěla jsem strašit, ale.....

Není tady

 

#13 29. 1. 2006 10:47

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Michaela.43 napsal(a):

Prosím, nechtěla jsem strašit, ale.....

Ještě v žádné době se nepoužilo tolik chemických a hormonálních léků, jako v posledním století. Narůstá stále  více chronických  a také nových chorob. Některé léky jsou naordinovány celeživotně a postupně se tímto naruší celý organismus. Schopnost samoléčby organismu není podporována ale znemožňována. Naše babičky si dovely poradit s běžným drobným onemocněním o proti dnešku, kdy na každou bolest si vezmeme pilurku, jen abychom byli bez potíží a rychle! Je více alternativních metod, které mohou nahradit chemii a hormony ale je to trochu zdlouhavější, pomalejší ale bezpečnější. 

Upravil(a) Ilseli (29. 1. 2006 10:51)


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#14 30. 1. 2006 12:23

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Přečetla jsem si všechny příspěvky, ale stále si stojím za svým názorem, že mému synovi Ritalin v mnohém pomohl. Užívá ho rok, nemá žádné problémy, spíše se jeho stav velmi zlepšil. Důvěřuji své neuroložce, která mi vysvětlila, že jiný lék by mu nenapsala.  Také jsem si vyhledala Ritalin na internetu (tedy až na popud Vašich příspěvků), nepřesvědčily mě.
   Vím jaký byl stav mého syna před a teď s Ritalinem.  On ho netlumí, není ospalý apod.ale pomáhá mu zvádat povinnosti, je více soustředěný, prostě 100% lepší.   Ne všem hyperaktivním dětem stačí přihlásit ho do sportu, kde se "vybijí", co když dítě sportovat nemůže?  Myslím, že bez Ritalinu by se stav mého syna jen zhoršoval a tím, že bych mu ho nedávala, bych  mu jen ublížila.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#15 6. 2. 2006 14:10

vittorio
Host

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Prosím, aby si diskutujicí přečetli, alespoň základní informace o ADHD,ADD... - nepomůže "dát syna na sport, aby se vybil" - jedná se o poruchu pozornosti a ta se nezlepší vybitím energie ve sportu. Neplete tý mamince prosím hlavu laickými názory!!!!

Jsem speciální pedagog (NE psychiatr) a vím, že je bezpodmínečně nutné kontaktovat odborníky (SPC, PPP, psychologa apod.). Rodiče mají neomezené právo vybrat "správnou pomoc resp.léčbu" pro své dítě a nemůže vám nikdo poroučet. Jistě - medikamentózní léčba by měla být až na posledním místě, často to ale jinak nejde! Doporučuji vám jednat o možnosti ASISTENTA/ky UČITELE!!!Hlavně nenechte své dítě jednoduše zařadit do Speciální školy (dříve Zvláštní), ale bojujte za INTEGRACI do běžné ZŠ. JE nutné naučit dítě relaxovat, ovládat stavy vzteku a agrese... ale to vám poradí v SPC.
Hodně síly a s pozdravem V.

 

#16 7. 2. 2006 9:00

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem. Není možné soudit pokud  nemáte  vlastní zkušenosti s ADHD.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#17 7. 2. 2006 9:36

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Nela napsal(a):

Plně souhlasím s předchozím příspěvkem. Není možné soudit pokud  nemáte  vlastní zkušenosti s ADHD.

Jistě každý ví, že tak závažné problémy se nedají řešit na těchto stránkách. Vždy je důletitý brát zřetel na stav postižení a vždy je nutný individuální přístup ke každému jednotlivci.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#18 12. 2. 2006 12:37

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Vla777 napsal(a):

Dobrý den,
mám hyperaktivního syna s diagnostikovanou ADHD, poruchou pozornosti a snad i chování? Má problémy ve školce(špatně zvládnutelný,inteligence průměrná), doktorem nasazen lék Ritalin, půl tablety ráno denně.
Na internetu jsem se dozvěděla že jde vlastně o drogu a že by v pozdějším věku mohl být náchylný k užívání drog.Také může mít poruchy růstu. Po vysazení Ritalinu mu bude droga chybět?
Po požití tablety se mi zdá bezduchý, stěžuje si na bolení hlavy. Je sice klidnější ale za tuto cenu? V září jde do 1. třídy, nebude tento lék brzdit i inteligenci, myslím tím, že by se hůř učil, pamatoval si, myslel a pod.
Kdy je možno lék vysadit, jak poznám, že dítě ho již nepotřebuje?
Prosím odpověď kvalifikovaného lékaře či psychologa.

Dobry den

Ritalin je běžně používáný lék, který má velmi dorbé účinky u většiny dětí s ADHD, obvyklá dávka je 10 až 30 mg denně, ale někdy je ho potřeba i více. nežádoucí účinky nejdsouvážné, nebyla prokázaná ani náchylnost ke drogám ve vyšším věku. Pokud jde o zpomalení růstu, tak se to děje při vyšších dávkách, ale není to dramatické a dožene se to během "lékových prázdnin" v létě. Nebojte se o všem promluvit ještě s lékařem, pokud by vám to i tak nesedlo, zvolte jiný způsob např.vynikyjící je EEG biofeedback. Důležtiá je i psychoterapie s dítětem a rodiči.
zdravím¨
Pöthe

Není tady

 

#19 12. 2. 2006 12:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Dr. Pothe, doufám, že vás tu uvidíme častěji hmm


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#20 15. 2. 2006 14:35

aja1
Host

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Milá nelo,
já právě teď stojím před rozhodnutím- Ritalin ano či ne... všechny názory  jsem přečetla, převládají negativní a to mě trochu znervozňuje. Co přesně se u syna změnilo, zlepšilo?
Aja

 

#21 20. 2. 2006 8:02

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Ajo,
    před nasazením Ritalinu byl hlavně ve škole velmi nepozorný,  rušil ostatní, jelikož chodí na druhý stupeň, bylo to už k neudržení. Byl hodně výbušný, vzteklý, i doma, hlavně v té chvíli, když ho čekala nějaká povinnost. Ritalin mu nasadila neuroložka z fakultní nemocnice. Sama mi řekla, že jiné tablety by mu nedávala, ale s Ritalinem, že má výborné zkušenosti. Začali jsme dávat po částech, dnes jsme skončili na dvou tabletách dopoledne, jednu dávám ráno, než jde do školy a jednu po velké přestávce, o víkendech dáváme jen jednu, o prázdninách - letních žádnou, jen ke konci prázdnin ho zase navykáme na jeho dávku. Některé děti berou větší dávky.
   Po několika týdnech užívání už došlo ke zklidnění, vydrží ve škole, sám se cítí lépe, dokonce sám lék vyžaduje. Učitelé si ho chválí,  že jeho chování je 100% lepší. Myslím, že bych mu spíše ublížila, kdybych mu ten Ritalin nedávala, chování by se zhoršovalo a ta jeho nervozita byla mnohem horší. Po tomto léku není vůbec unavený, ospalý, nemá žádné problémy. Myslím, že by jsi to zkusit měla, užíváme už druhý rok a nesetkala jsem se z žádným negativním účinkem, spíše naopak.  Taky při vysazení o prázdninách si nikdy nestěžoval, že by ho bolela hlava, cítil se malátný.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#22 21. 2. 2006 17:34

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

KALIK napsal(a):

Dr. Pothe, doufám, že vás tu uvidíme častěji hmm

¨
já taky doufám, dělám to jako dobrovolník a můj čas je velmi omezen, jsem rád že se k vám dostanu jak se dostanu,
díky za pochopení

Není tady

 

#23 24. 2. 2006 8:07

MAORA
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 33

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Ahojky Nelinko,tak si to taky čtu a trochu mě to straší.Můj starší syn má ve škole problémy taky.Všude okolo sebe slyším jak je nevychovanej.Už tomu začínám i sama věřit. Ale každá mamina zná to své dítě.Vím že zlobí,nepřemýšlí nad důsledkem toho co vymyslí.Má ze všeho radost.Běhat po chodbě,klouzazt se po kolenách.Žduchání a praní se se spolužáky.Prostě divočet.jak se ale rozjede asi neví kdy přestat.Ostatní děti jsou v ostraze před učitelkama ale ten můj bambulík ne.No a tak je viděn skoro pokaždé on.Pak už se učitelky bojí a odkejve jí všechno a nechá to radši na sobě než žalovat.Myslíš že se mám taky zamyslet jak vy?

Není tady

 

#24 24. 2. 2006 10:54

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Ahoj Maorko,  tak nevím, jestli  Tvůj syn potřebuje zrovna léky.  My jsme  chodili do psyhologické poradny, ale nejvíc mi pomohla neuroložka, která  LMD okamžitě poznala, udělala mu EEG, což jen potvrdilo, že vlastně za svou "nevychovanost" prostě až tak docela nemůže.
      Úplně si dovedu tvého syna představit. U nás je to totiž to samé, např. všechny děti dělají ve škole "bordel", ale jen do té doby, než jde učitel, pak většina ztichne, ovšem ne nᚠ Tomáš, ten pokračuje dále.  Nic se mu nechce dělat - myslím učení, či jiné povinnosti, když už ho donutím, tak je pozorný jen krátce. Je to opravdu úmorné ho k něčemu přinutit a v tom právě mi pomáhá ten lék.  Zkus si někdy přečíst o LMD na www.doktorka.cz a uvidíš sama. Nebo se zeptej učitelů, pokud jsou rozumní, poznají, že má dítě problém a když lékař potvrdí LMD, dobrý učitel na to bere ohled.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#25 28. 2. 2006 22:40

Mamina
Host

Re: Poruchy pozornosti a Ritalin

Zdravím všechny, kteří mají problém se svými ratolestmi. Nᚠpříběh je trochu jiný a v podstatě stejný.
  Mám 12 syna, který se odmalička odlišoval od svých vrstevníků tím, že nikoho nepotřeboval, drží  se doma,
  na otázku, proč nejdeš za kamarádama krčí rameny, ale jakmile k nám někdo příjde je nadšený a plný energie.
  Od malinka s ním byly trable.Paličatý, pomalý , nic ho nebavilo u ničeho dlouho nevydržel.S manželem jsme si
   říkali, že až půjde do školy tak to bude hrůza, a taky že jo. Když se mu  nechtělo psát písemku, tak jí   
   nenapsal, když neměl náladu, tak s učitelkou nekomunikoval.Absolvovali jsme spoustu vyšetření, která
   ukázala na dyslexii, dysgrafii, LMD a hyperaktivitu, ale ne takovou jakou jí zná převážná část rodičů, ale tu
    opačnou , že je prostě pohodář.Možná to zní divně, ale takto mi to bylo prezentováno.Po všech možných
    vyšetření u odborníků mu byl ihned nasazen ritalin.Tento lék mi byl prezentován jako nenávyková látka,
    která má účinek jen krátkou dobu, proto se musí brát dvakrát za dopoledne.Nebyla jsem s toho nadšená,
    ale věřila jsem bezmezně psychiatrům.Lék syn užívá jen pokud chodí do školy a i v těch případech, kdy
   mají třeba jen dvě hodiny tak mu ho nedávám.Bere ho již dva roky a nevšimla jsem si nějakých zněm
    v chování ani zdravotních.Ve škole začal spolupracovat , takže jsem neměla potuchy  o nějakých problémech.V součastné době jsme syna chtěli dát na speciální doučování pro dyslektiky a tam jsem se
  dozvěděla o těchto problémech. Syna kvůli tomu nepřijali a já si připadám jako ta nejhorší matka pod
  sluncem.  Nevím čemu mám věřit. Když to posloucháte a čtete co vše by se mohlo stát, a jak strašně můžete své dítě poškoditvé , tak je vám hrozně. Na druhou stranu jsem si nevšimla , že by mu lék nějak ubližoval.
Jsem teď ve stavu, že nevím co dělat.Mám dohodnutou schůzku s naší psychiatričkou a doufám, že dojdeme
k řešení, které mě trochu uklidní.Po těchto všech informacích budu mít i nadále strach, jestli jsem svému
  synovi sice v dobré víře spíše neuškodila.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů