Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 24. 7. 2008 18:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Na tu jsem zapomněla, vidíš - ale vzpomněla jsem si naopak na zlomyslnou vrbu Toma Bombadila z Pána prstenů (Společenstvo) - jak Hobbity uvěznila va No právě: jabloň, nebo smrk si člověk prostě v téhle roli absolutně nepředstaví lol Pravda je, že když se na ně na jaře napojuju, vždycky mám pocit, že trošku kujou pikle vissla


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#52 24. 7. 2008 20:03

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Takže vrba - podle keltského horoskopu má tuto charakteristiku:

Vrba
Intuice a spiritualita je vám dána do kolébky přímo od Hvězd i Akaši, což je Matka vesmírné paměti. Vzpomínky třetího druhu na minulost vás neustále provázejí, a to po celý život. Fascinuje vás vše tajemné, neznámé a spirituální. Není divu, že se brzo začnete zajímat o esoteriku, léčivé rostliny nebo duchovní nauky. Z vašich řad vyrostla řada skvělých astrologů, kartářů nebo bylinkářů. Vaše sny jsou vesměs všechny prorocké. Je to Dar Boží stejně jako Dar Danajský... Záleží na úhlu pohledu, jak se dokážete na tyto dary právě v onen moment rozpoložení mysli i emocí dívat. Není to jednoduché ani snadné. Síla vaší osobnosti je neskutečná a tak si vesměs s těmito vlivy velmi dobře poradíte. V určitém věku si to naprosto zřejmě uvědomíte. Je pouze jedno řešení. Buď těmto silám v sobě dáte volný průchod a budete je dále rozvíjet, nebo je definitivně uzamknete. Jednou a provždy. Jakoby jste zamkli bránu do Neznáma a klíč hodili navždy do studny. Zní to neuvěřitelně, ale skutečně to takhle funguje. Hvězdy vám dávají šanci. Ale jenom vy sami rozhodujete, co s ní uděláte. Protože vaše fyzická konstituce není silná je nutno posilovat imunitu a taky věnovat dostatek času fyzickým cvičení a pobytu v přírodě. Čerstvý vzduch, voda, les, bylinky - to vše je pro vás životně důležité. Nekuřte. Vaše plíce jsou velmi citlivé a hrozí tady onemocnění s chronickým průběhem. Máte velmi zvláštní vztah k vodě. Není divu, že vás fascinuje. Z vašich řad je mnoho námořníků, cestovatelů, taky vyznavačů vodních sportů. Pokud najdete celoživotního partnera, jste mu obyčejně naprosto oddáni. Jako rodiče míváte málo potomků, někdy vůbec ne. Ale nehledejte vinu u sebe - prostě duše si vybírají prozíravěji jiné zver_stromy než vás ke koloběhu životů.

Je tam spousta věcí, které na mě nepasují (ikdyž zrovna ten chronický zánět plic asi sedí), ale o potměšilosti, natož zlomyslnosti, tam řeč opravdu není ... jedůvka su, ale ne zlomyslná lol ...
Hiro má pravdu, v těch horoskopech je docela slušněj chaos stolt

Hele a jiná verze:
Zrozenci Vrby se zpravidla dožívají dosti vysokého věku, pak se z nich stávají typičtí úctyhodní starci či stařeny. Ve stáří se tito lidé poněkud usadí a pro ostatní se díky svému změnami nabitému a pestrému životu stávají bohatým zdrojem inspirace.
Chachá - bude ze mne úctyhodná stařena ... se nemožu dočkat lol

Upravil(a) Míša Kulička (24. 7. 2008 20:09)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#53 24. 7. 2008 20:37

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Tady Cedr, tady Cedr.......stromy miluju odmalička. Když babička nechala odstranit moji milovanou stařičkou meruňku ze zahrady, přímo jsem slyšela její pláč. Po tom stromu, kterému jsem se chodila svěřovat, hrála si pod ním s panenkami a později se v koruně učila a kdovícoještě, je mi smutno dodnes. Zvláštní je, že jsem na to téma před časem mluvila se svým bratrem a s překvapením jsem zjistila, že má tytéž vzpomínky. Asi jsme si nevědomky ten strom střídali. smile

http://www.darius.cz/ag_nikola/stromy.html
http://www.stromyazivot.cz/lec-ucinky-s … tromu.html
http://www.horoskopy.cz/keltsky-horoskop/

Upravil(a) lueta (24. 7. 2008 20:43)


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#54 24. 7. 2008 21:13

x52658
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Jé, Luet,  v tom tvém druhém odkazu je bříza tááák pěkně popsaná... gloriagloria Si teda umím vybrat... tummenuppgloria

 

#55 24. 7. 2008 21:51

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ještě jsem našla jeden zajímavý odkaz:

http://www.shaman.cz/keltove/stromoskop/


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#56 24. 7. 2008 22:52

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

To je pěkné vlákno a těch úžasných stromů.

V jednom oblíbeném časáku jsem četla, jak meditovat na dub se zlatými kořeny. Postupovala jsem podle návodu, ale později mě to hodilo trochu jinam.
Tou první meditací jsem si asi moc nepomohla a nebýt kámošky na blízku, tak nevím, co by bylo.
Dnes už je to v poho, ale neříkala bych tomu meditace, spíš jsem si vypracovala svůj způsob čištění čaker .
Když sjedu po kmeni až ke kořenům, je tam úžasný prostor, kam chodím někdy mentálně "pracovat".

Koukám, kolik jste vydolovaly informací,
kolik krásných prožitků se stromy máte.

Lupi, to prociování nastavení stromů je asi moc zajímavé a krásné.godlike hjarta

Není tady

 

#57 25. 7. 2008 1:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

To je...ale sestoupit ke kořenům mě nenapadlo...musím to zkusit! Zajímavě to zní... smile
Cedře, cedře! Já mám bohužel takovouhle zkušenost s několika stromy - je mi za ně taky smutno dodnes grater


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#58 5. 8. 2008 15:46

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

tu TOPOL, tu TOPOL .. stolt


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#59 5. 8. 2008 16:00

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ahoj, Topol! smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#60 5. 8. 2008 16:05

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ahoj stromy jak se mate?    smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#61 5. 8. 2008 16:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ále...máme žízeeň! grater


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#62 5. 8. 2008 16:26

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

to je lehká pomoc:

http://imod.co.za/wp-content/uploads/2007/12/mojito-cocktail.jpg

Upravil(a) Míša Kulička (5. 8. 2008 16:27)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#63 5. 8. 2008 16:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ty jsi me to Miso ale pohotova   lol  Mochyto neni spatny napad,bez alkoholu samozrejme pro me.
Tak jo, ja si ho s Vama pomyslne vypiju.

A Lupino jakto ze mas zizen? To je v CR takovy horko? Necetla jsem predpoved tak nevim.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#64 7. 8. 2008 11:10

x256987
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

 

#65 7. 8. 2008 16:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

hirondel napsal(a):

A Lupino jakto ze mas zizen? To je v CR takovy horko? Necetla jsem predpoved tak nevim.

Př횚errrnýýýý! grater Tropy hadr......a právě že už i sucho - na mezích a náspech už keře prosychají.
Mochíto jest jediné rozumné řešení pro lidi, krajině tím bohužel nepomůžem hmm Šastná to ženo - k vám tropy nedorazily?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#66 7. 8. 2008 16:57

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Tak jsem zahlasovala pro Klokočovskou lípu, poněvadž ji znám a líbí se mi....ale když je těch krásných stromů TOLIK!! Je to nespravedlivý. Třeba dub v Lichnici....nebo Oldřichův dub v Peruci..........a u nás, co máme dubisek přenádherných... A borovice Pepina z Kerska se tam třeba taky nikdy nedostala - a to je vám teda stromajzl! tummenupp


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#67 7. 8. 2008 18:51

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

lupina montana napsal(a):

hirondel napsal(a):

A Lupino jakto ze mas zizen? To je v CR takovy horko? Necetla jsem predpoved tak nevim.

Př횚errrnýýýý! grater Tropy hadr......a právě že už i sucho - na mezích a náspech už keře prosychají.
Mochíto jest jediné rozumné řešení pro lidi, krajině tím bohužel nepomůžem hmm Šastná to ženo - k vám tropy nedorazily?

Ja vim,stromum to nase mochyto nepomuze  grater
Jo jo tady je taky horko,ale i obcas zaprsi.  Vsimla jsem si ale ze jeden ze stromu na zahrade,uz ted pustil na zem skoro vsechny listy. Jinak vsechno je jeste krasne zeleny.Trava i kere. 
Ono v Cechach prsi asi jen v horach co?
Mas pravdu je tolik nadhernych stromu. Tady na severu je hodne stromu ktery zda se ze ani vsechny neznam. Je jich tu opravdu hodne,je to takovy zeleny raj.Je opravdu znat,ze si na stromy tady zakladaji,asi vedi proc.  wink

Upravil(a) hirondel (7. 8. 2008 18:54)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#68 8. 8. 2008 11:30

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Judita napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=612479

Anketa Strom roku

Každý ten strom má něco do sebe smile ... a spousta dalších, které asi nikdo nevyfotil a nefrknul někam do netovýho éteru ... Nehlasuju, bo bych musela dát hlas všem stolt ... nějak tyto soutěže nepobírám, to nejni jako kdo dočůrá výš, dál a dýl lol


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#69 8. 8. 2008 16:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Milé Topoly, posílám vám jednu krásnou kolegyni - topol bílý, zvaný Linda, vyfocený dneska u nás, na břehu náhonu místního mlejna smile

http://foto.dama.cz/img/367/367146.jpg

Bohužel teda jenom mobilem..... roll

Upravil(a) lupina montana (8. 8. 2008 16:16)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#70 8. 8. 2008 22:23

x52658
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Jééé, to je nádherná  fotka nádhernýho stromu!!!! vavavagodlikegodlikegodlike

 

#71 9. 8. 2008 1:21

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Teda, Lupino, Linda je nadherna! Jinak Vrba zdravi vsechny Bohyne Stromy!

Není tady

 

#72 14. 8. 2008 16:37

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Zdárek .. tu topol ... teda podle Keltů  .... nějak mi teda někdo ufiknul tu větvičku s výtvarným nadáním  ....   grater   

jinak miluju naši jabloň na zahrádce ( jedinej strom na  našich 60ti m2  lol  ) ,  je hodně stará a vysoká , nádherně vzdušně stíní zahrádku a   kouká na mně  ráno do oken ....


BB

Není tady

 

#73 18. 8. 2008 23:22

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Milé topoly, dnes jsem šla podél Labe; bývala tam celá alej topolů černých, dnes už zbylo těch stromů jen pár, ALE! To jsou stromiska!! va Nějak jsem si to dříve neuvědomila, ale skoro jeden každý má 20-25 metrů do výšky...ale i do šířky (tedy...šířek - prostě na všechny strany rodna ) Tak jsme spočítala, že vy topoly, když se povedete, máte cirka 8000 kubíků vavavayikes............... storstarklol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#74 1. 9. 2008 19:19

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

ja miluju vsechny stary stromy, jsou nadherny.. u nas udelali novy park, moderni, vetsinu starych stromu pokaceli, nechali jen dva, tak pod ne chodim meditovat smile jeden je pry lipa a jeden nevim ale je mi to uplne jedno.. stary stromy by se proste NEMELI KACET! maji kouzlo a minulost.. to se neda nicim nahradit.

Není tady

 

#75 1. 9. 2008 23:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

To mᚠpravdu, Stanzi...ale zase na druhou stranu člověka potěší, když najdeš staré stromy, o které se lidi s láskou a úctou starají už po staletí smile Holt i mezi stromy jsou očividně osobnosti, které si jaksi mimoděk vydobydou úctu a respekt všeho okolo stolt


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů