Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 23. 7. 2008 18:13

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

pro bazalku : hjarta

MODŘÍN
Modřín pochází se Severní Ameriky a dnes je hojně rozšířen především pro své cenné dřevo. Modřín dodává energii a povzbuzuje sebejistotu. Je symbolem obnovy a lepšího života, takže omlazuje jak fyzicky tak i psychicky. Používá se k tomu vykuřování modřínovým dřevem nebo pálení modřínového jehličí, což dokáže odvrátit nepříznivé vlivy. Vykuřování modřínem se úspěšně využívalo i v dobách moru.

Z pryskyřice modřínu se vyrábí modřínová mast na revmatické bolesti, ale též jako mazání na hrudník při bronchitidě nebo úpo*ném kašli. Modřínová kůra má vysoký obsah tříslovin a používá se do koupelí nohou proti jejich pocení a zápachu.

Pobyt pod modřínem nám přináší dobrou náladu a je tedy doporučován především pesimistům. Povzbuzuje trpělivost, vytrvalost a napomáhá v řešení komplikovaných záležitostí.

P:S nohy mi nesmrděj, ani bronchitidou netrpím, nevím co je revma big_smile ... klíčová je pro mě  ta sebejistota lol

Upravil(a) Somaia (23. 7. 2008 18:16)

 

#27 23. 7. 2008 18:22

x52658
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

lollolpussa

Hele, už mi to vylejzá, ale v podstatě nevím, jak to... roll i u břízy i u modřínu je napsáno, že to je vhodný pro pesimisty dumbom . Ale to já jsem si vždycky myslela, že nejsem, že jsem tuplovanej optimista... Tak je tam asi jiný styčný bod... visslabig_smile

 

#28 23. 7. 2008 18:23

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Jinak podle keltského horoskopu jsem tis. Ale nějak se v tom nevidím (asi nejsem pravý kelt big_smile a ni jejich potomek ) Trochu mě dostal ten sklon k trudomyslnosti ( mám doma jak sirky tak benzín... lol) možná je to nebezpečné lol a samotářství a touha po smrti... no , nevím , nevím... myslím, že  do této fáze jsem ještě  zdaleka nedospěla big_smile

 

#29 23. 7. 2008 18:27

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

bazalka napsal(a):

lollolpussa

Hele, už mi to vylejzá, ale v podstatě nevím, jak to... roll i u břízy i u modřínu je napsáno, že to je vhodný pro pesimisty dumbom . Ale to já jsem si vždycky myslela, že nejsem, že jsem tuplovanej optimista... Tak je tam asi jiný styčný bod... visslabig_smile

no, to zase mě ten modřín doplňuje chybějící energetický potenciál v dané oblasti... to zase JO, ta poslední věta je 100% pravdivá a na mě aplikovatelná a odzkoušená big_smile

 

#30 23. 7. 2008 22:09

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

hirondel napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Su vrba, ale přitahuje mě dub ... zřejmě nestačí, že su na parketu absolutní dřevo, já musím být ještě navíc tvrdý dubový lol

Miso a co takhle Baobab? Uvedomuju si ze me pritahujou predevsim obrovsky,vysoky stromy a stary stomy.  smile

No jo, dub je takový ... nᚠsmile ... baobab se mi líbí, ale nějaká citová vazba tam nejni ... ikdyž nádherně kvete, to je fakt smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#31 23. 7. 2008 22:56

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Mně duby mockrát pomohly - neusmívají se na člověka zdaleka jako třeba ta lípa, ale jsou neuvěřitelně komunikativní. Kdo by to do nich řek, žejo? smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#32 23. 7. 2008 23:04

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Jo Hirondel - jak jsem říkala, že topoly jsou zlomyslné: nemyslím tím, že by příčinou bylo to, že mají kořeny ve vodě - ale prostě "vodní" stromy většinou bývají takové. Až na olše, kupodivu, ale ty mi přijdou takové - velmi prosté lol Vem si vrbu.....vrtkavá, silná, mocná, neuvěřitelně životaschopná, křehká....a zlomyslná vissla
Som, kdo přišel na to, že tisy jsou....jakjsito.....trudnomyslné? va no prosímtě.....v životě by mě to nenapadlo v souvislosti s tisem! Asi, že jsou tmavé a ten mudrlant se tak zahleděl a taknějak se mu zdálo, že co tmavého, to trudného jest cool My měli na zahradě velký tis  a já se do něj chodila schovávat a když ho vyali, byla jsem k neutišení (teda prej, byla jsem malá). Vůbec na mě nepůsobil trudně, přímo naopak va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#33 24. 7. 2008 0:24

Doubravka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 521

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

tak podle Keltů jsem vrba... ale jinak po mě nechtějte, abych se rozhodla, kterýpak strom je pro mě nejmilejší...ne, to fakt nejde, každý je svůj a jiný a skvělý... big_smile

přihodím sem ještě jednu písničku:

Jsem na větvi z věrnosti stromů,
že každý své kořeny zná
a jen tichem brání se tomu,
když místo své opustit má.

Já nikdy jsem na místě nestál
a prožil pár toulavejch dní,
než došlo mi, že asi hledám
to místo kde zakořením. 

Jsem na větvi z odvahy stromů,
že důstojně dovedou stát
i ve zkoušce blesků a hromů
i v držení vzpřímených zad. 

Já před smůlou často se sklonil
a někdy dnů příštích se bál.
Jen stromy ví, že čas vše zhojí
a na kůře smůla leskne se dál. 

Jsem na větvi ze síly stromů,
že oporou dokážou být
a nikdy se neptají komu
smí nabídnout stín svůj a klid. 

Já hledal jsem po celém světě
co z domova měl jsem už znát,
že čím hlubší kořeny mají,
tím pevněji dokážou stát 

že všichni kdo kořeny mají,
vždy pevněji dokážou stát.

Není tady

 

#34 24. 7. 2008 6:52

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Lupi, já to vyčetla z keltského horoskopu, to není z mé hlavy big_smile.
Já ti to sem zkopíruji.

TIS
źudia narodení pod symbolom Tisu sú vežmi citliví a prívetiví, majú vežkú tvorivos a fantáziu, bývajú filozoficky a intelektuálne založení. Zvýšená senzitívnos však mlže vies k pesimizmu. Títo žudia majú tiež vzah k mystike a hĺbku myslenia, hlavne tí, ktorí sú narodení v novembri.

Já to nemůžu znovu najít..., kde byla ta trudomyslnost smile  za to jsem otevřela  další horoskopy a zjistila, že v tom je slušně řečeno bordel. Někde jsem se našla jako topol, jinde jako kaštan a ještě jinde můj den narození byl úplně  vynechaný. (Jeden cyklus končil 10.5. a druhý začal 15.5 grater) Pak si vyber.....

Upravil(a) Somaia (24. 7. 2008 6:53)

 

#35 24. 7. 2008 7:16

x52658
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

No právě, vyber si sama, to je beztak nejlepčí... stoltstolt a žije modřín, že jo... lol

 

#36 24. 7. 2008 7:23

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Baz:  myslím , že mᚠnaprostou pravdu tummenupp

Doubravko: ta báseň je moc pěkná... taková melancholicko-optimistická big_smile

Upravil(a) Somaia (24. 7. 2008 7:26)

 

#37 24. 7. 2008 7:56

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Já jsem lípa, tož strom je to pěknej, mám ráda takévé ty hoodně staré lípy...s vykotlanými kmeny atd., klidně ty "umírající"

Jen tak v přírodě mám ráda platan,ten snad ale ani v keltským není ne??


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#38 24. 7. 2008 8:26

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Hm, tak podle keltskýho jsem Líska, a aspoň ten výklad co jsem našla jako první na netu (další jsem už nehledala) tak sedí jak pr. na hr. big_smilebig_smilebig_smile Já se toho označení "tichá voda..." snad nezbavím, pronásleduje mě všude big_smile

Ale kdybych si měla vybrat tak buď lípa nebo dub, asi si jdu přečíst "wo čem jsou" wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#39 24. 7. 2008 9:48

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Somaia napsal(a):

pomněnka napsal(a):

Jsem si zjistila, že jsem osika, ale v lese si mě přitáhnul buk, chodím k němu načerpat energii a pocitově mi moc vyhovuje.
Som, zlatíčko  pussa copak tě tíží, pořád třídíš nebo je to něco jiného ?

hjarta ne, ne... o vztahy nejde , jsem v pohodě... jen jsem něco zanedbala a teď mě to dohání big_smile big_smile big_smile
Ty jsi OK? pussa
P.S. dneska se zase o kus pohnula k cíli dostavba a dodělávky na domě ( ale opravdu výrazně), už mi to zase vlilo optimismus dožil, těším se, ale fakt upřímně se těším, že příště ( a hodně brzy big_smile) se potkáme u mě... ( u supa big_smile)

Aha, ale, že nás to vždycky mrcha dožene, viď, dív nebo později dumbom
Já myslela, že se trápíš nad tříděním těch knížek wink
No, že se těsím taky, o tom žádná. hjarta storstark  A jak jsem říkala, dceruška si stěžovala i tatínkovi, že jsem jí nevzala s sebou. A jsem moc ráda, že ti to v baráčku poskočilo. Já se vždycky na něco nového moc těším a je mi jedno jestli je kolem toho bordel a starosti. Vždycky vidím tu radost a nadšení  na konci právě z toho nového. Mám ráda změny. Tak a teď jsem přišla na to, že se asi ve mě po letech probudil ten pravý blíženec ...hmmm že by ? No nic dost bylo keců , hlavně, a brzo se vší spokojeností bydlíš v novém. A mᚠu baráčku nějaký strom, když už se o nich bavíme ?


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#40 24. 7. 2008 10:09

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

lupina montana napsal(a):

Jo Hirondel - jak jsem říkala, že topoly jsou zlomyslné: nemyslím tím, že by příčinou bylo to, že mají kořeny ve vodě - ale prostě "vodní" stromy většinou bývají takové. Až na olše, kupodivu, ale ty mi přijdou takové - velmi prosté lol Vem si vrbu.....vrtkavá, silná, mocná, neuvěřitelně životaschopná, křehká....a zlomyslná vissla

Myslela jsem to uplne stejne Lupi,jsou vodni protoze jsou casto u vody a jejich koreny samozrejm casto taky. Ale o to nejde.Chtela jsem rict pouze,ze muj nazor je jiny.  Zlomyslnost je pro me podivny pojem pro stromy at jiz vodni nebo ne. Nevim jestli vis co tim myslim?  Nebo spis nevim jak si ten pojem mam interepretovat aby byl stejny s Tvym.
Treba tenhle strom z meho avataru,ktery znam a jen o nem teda muzu s jistotou mluvit,zlomyslny neni. Vedle nej stoji jeho braska,naprosto stejny a okolo dalsi jine vysoke i mensi stromy.Jsou tam spolu v uplne pohode.Nevydavaj zadnou zlomyslnost.  smile 

Znam taky jednu vrbu u nasich na zahrade,a ta je opet jina nez ty co rostou o nekolik stovek metru dal u vody. Je v nich rozdil. wink

Jinak Somaio souhlasim v tech horoskopech je pekny bordel,neda se na tom nic stavet. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#41 24. 7. 2008 10:13

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

lupina montana napsal(a):

Mně duby mockrát pomohly - neusmívají se na člověka zdaleka jako třeba ta lípa, ale jsou neuvěřitelně komunikativní. Kdo by to do nich řek, žejo? smile

No jo, ale můžeš do nich mluvit jak do dubu, ale stejně si melou svou lol

lupišák napsal(a):

Vem si vrbu.....vrtkavá, silná, mocná, neuvěřitelně životaschopná, křehká....a zlomyslná vissla

No jó no jó ... dub a vrba = vražedná kombinace visslalol

Hiro napsal(a):

... v tech horoskopech je pekny bordel,neda se na tom nic stavet. smile

lollollol ... Jsou slova, která bych od tebe neočekávala ani ve snu, Hiro storstark

Upravil(a) Míša Kulička (24. 7. 2008 10:19)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#42 24. 7. 2008 10:53

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Miso   lol  big_smile

Vis co,to jak bezne tady na Babi pisu je proto,ze to miluju,je to jako konicek. Rec muze byt krasna.  Ale pokud nepisu a predevsim o duchovnich a pro me vaznych vecech,je to trochu jinak.
Proste prepnu a jsem nohama na Zemi {zemi}.  No a ted jsem to slovo proste jednoduse okopcila.   lol

Jinak jeste k tomu Baobabu- fascinuje me to stari.
Zajima me, jak dlouho tady jeste muzou existovat ty stromy,ty tisice let stary a ty co jeste nezestarly,co myslite?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#43 24. 7. 2008 12:33

Somaia
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

pomněnka napsal(a):

Já myslela, že se trápíš nad tříděním těch knížek wink
No, že se těsím taky, o tom žádná. hjarta storstark  A jak jsem říkala, dceruška si stěžovala i tatínkovi, že jsem jí nevzala s sebou. A jsem moc ráda, že ti to v baráčku poskočilo. Já se vždycky na něco nového moc těším a je mi jedno jestli je kolem toho bordel a starosti. Vždycky vidím tu radost a nadšení  na konci právě z toho nového. Mám ráda změny. Tak a teď jsem přišla na to, že se asi ve mě po letech probudil ten pravý blíženec ...hmmm že by ? No nic dost bylo keců , hlavně, a brzo se vší spokojeností bydlíš v novém. A mᚠu baráčku nějaký strom, když už se o nich bavíme ?

Já se trápím vším... už mě to nebaví pořád lítat po krámech a něco zařizovat , ROZHODOVAT!!  a  objednávat.... nejsem ten správný nákupní typ. Čas od času je fajn ... udělat si radost... jen termín tak max. jednou do měsíce mi zcela postačoval ke štěstí. Čeho je moc , toho je příliš... butter
Ke stromečkům: ono se nám to pomíchalo trochu s vláknem "kde se vzalo zlo" , tam se o tom začalo, ale diskuze si zasloužila zcela jasně vlastní vlákno. Už jsem psala, že mě do tohohle místa zcela otevřeně přitáhnul modřín, to mi bylo došlo ihned při prvním kontaktu ... big_smile
Pak tam jsou ještě 3 borovice a bříza, ale ta už je myslím na druhém pozemku... v těsném sousedství.

 

#44 24. 7. 2008 13:08

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

hirondel napsal(a):

Miso   lol  big_smile

Vis co,to jak bezne tady na Babi pisu je proto,ze to miluju,je to jako konicek. Rec muze byt krasna.  Ale pokud nepisu a predevsim o duchovnich a pro me vaznych vecech,je to trochu jinak.
Proste prepnu a jsem nohama na Zemi {zemi}.  No a ted jsem to slovo proste jednoduse okopcila.   lol

Jinak jeste k tomu Baobabu- fascinuje me to stari.
Zajima me, jak dlouho tady jeste muzou existovat ty stromy,ty tisice let stary a ty co jeste nezestarly,co myslite?

Každopádně tě to v mých očích dost polidštilo smile

Myslím, že tu baobaby mohou být i další tisíce let, pokud nic nezvořem my ... a mᚠpravdu, jsou fascinující a úžasné (itsemejzing stolt)

http://www.besidethebaobab.com/files/page2_1.jpg
http://i40.photobucket.com/albums/e240/dyckia1966/Caudex/With-Za.jpghttp://toptropicals.com/pics/garden/2004/1/1297.jpg

Zajímalo by mě, jak vnímá čas ... a nás smile


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#45 24. 7. 2008 13:46

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Ale jdi Ty brepto.   wink  Jsem stale lidska.Ale jestli to prokouklo az ted,kvuli zmeme slovniku,tak to potom jo.    Ale rozumim Tvemu vzkazu,to zase taky jo.   wink

Krasny fotky. Je to uzasny.
Jak vnimaji cas? Tot asi mozna na filosofickou debatu,co?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#46 24. 7. 2008 14:05

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Jj, ale všechno by to byly jen naše domněnky ... a každý by se domníval něco jiného, páč by do toho promítal své myšlenky a zkušenosti ... a bylo by to jak se vším wink


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#47 24. 7. 2008 14:17

x256987
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

To je tak užasný závěr, že v tom mají kelti (nebo spíš různé webové stránky) bordel - já tady včera dedukuju cosi o své nekompatibilitě a vy přijdete s bordelem, jak prosté, drahý Watsone pussa

 

#48 24. 7. 2008 14:47

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Míša Kulička napsal(a):

... a bylo by to jak se vším wink

Jo,jo.Asi tak.  storstark


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#49 24. 7. 2008 17:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Já myslím, Míšo, že nejlíp to popsal Pratchett (visslalol) jak někde kácejí strom, ale protože stromy mají mnohem pomalejší čas a vnímání, tak si jeho sousedi ani nevšimnou, že zmizela  když si toho nakonec všimnou, tak o tom chvíli dumaj a pak si řeknou, že si holt někam odskočil lol Ale to platí rozhodně jen pro takové to lidské kácení - probírka tomu říkají - tak jako po jednom. Takový ty šílenosti ve velkým, jako třeba v Amazonii, musejí strašlivě zasáhnout celý les.......gratergrater
No, když tak koukám na ten baobab - ten ty lidi pod sebou musí vnímat maximálně jako větší brouky lol

Hir, nevím....mně vrby, topoly a podobné stromy právě vždycky přišly trochu zlomyslné - nebo možná je lepší výraz POTM̊ILÉ. Jako že mají trochu vrtochy a člověk neví jistě, co mu vyvedou lol Ale mᚠnaprostou pravdu, že třeba zrovna topoly na suchu působí úplně jinak, než když jsou u vody va

Som - jo tak to jo, to mi přijde daleko povědomější, nevím, jestli přímo tvořivost - ale sny, snění, možná i únik do fantazie - jo, to bych si s tisem spojila. Vidíš...možná proto jsem ho tehdy tak želela.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#50 24. 7. 2008 17:48

x256987
Host

Re: STROMY, TO SÚ Z DREVA BÁSNE O TOM, AKO TREBA ŽI.......

Lupi, myslíš třeba vrbu mlátičku z Harryho Pottera? Ta teda rozhodně potměšilá byla big_smile A nedovedu si představit, že by tuhle roli sehrála třeba jabloň...

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů