Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 2. 2009 19:26

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Tiffany napsal(a):

Damilo, prosim tě, nevíš náhodou něco o přírodním přípravku Mind-Help? Prý by to mělo na tourettův syndrom zabírat.

Ano, MindHelp jsme taky brali, dokonce celý detoxikační balíček od Joalisu na mozek a nervy. Přírodní preparát. Nic tím nezkazíš.

Taky tibetská medicína EPAM 1000 je na tyhle problémy.

Co se týče neuroleptik, tak nejdřív synek dostal od psychiatra AD Fevarin a kapky jejichž název mi teď vypdl... smile

Teď má od neuroložky Tiapridal.

Když dítěti takový tlumič nedáš, nijak mu neublížíš. Na vyvíjející se mozek je to šílený dryák.
Dala bych to ale jen zy fakt šílených stavů, kdy by klukem mlátilo o zem, a ubližoval by sobě nebo ostatním, kdyby sám z toho byl nešastný, kdyby ho to rušilo natolik, že by se nemohl v klidu najíst, kdyby z toho měl mít deprese...apod.
To bych po léku sáhla. Jako po menším zlu.
Nyní to tak strašné není.

Přírodní preparáty doporučuji. Někdo si to velice chválí. Je to lepší, než nedělat nic.

O "neškodnosti" neurologických a psychiatrických léků si myslím své, sama jsem konzumentkou Rivotrilu (antiepileptikum), normální droga. Až to feáci zjistí, pojedou po "benzákách" (benzodiazepinech) jak vosy po medu. big_smile

Není tady

 

#52 5. 2. 2009 21:03

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Jak na tiky?

Tak ted jsem teda docela vyděšená, to jsem vážně netušila, že to jsou až takové dryjáky, nechápu, proč to těm dětem vůbec dávají...hmm
     Matěj bral 2 x půlku toho Rivotrilu, ale ted, co má tu Asentru, tak mu to snížili jen na jednu půlku, ale té Asentry má ode dneška brát dvakrát půlku denně. Ty jo, tak já ted fakt nevim...člověk mu chce pomoct a ne ublížit, to je jasný.
     Ještě k tomu Mindhelpu, musí tomu předcházet nějaké vyšetření nebo se to prostě jen objedná na netu? Já jsem tam totiž četla, že je to nevhodné dětem, ale zase někdo na nějakém webu psal, že prý jen do tří let, ale to jsem z toho nevyčetla (příbalový leták). Chtěla bych se ted víc začít zajímat o něco přírodnějšího, to už jsem teda chtěla před tim, než si mi napsala,co jsou ty jejich léky zač, ale ted tuplem. Díky.

Není tady

 

#53 5. 2. 2009 21:18

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

MindHelp si koupíš normálně přes net. Jsou to slisované bylinky. Je třeba dodržet způsob dávkování, podobný jako u homeopatik (20 min před a po nic nejíst nepít), a má se to brát 2x denně.

Není tady

 

#54 5. 2. 2009 22:06

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Jak na tiky?

Damila napsal(a):

Když dítěti takový tlumič nedáš, nijak mu neublížíš. Na vyvíjející se mozek je to šílený dryák.

Vytrhla jsem tu citaci sice z kontextu, ale jen aby to nebylo moc dlouhé... S tímhle naprosto souhlasím. Já, když jsem dostala pro syna ty tablety (název si nevzpomenu, kdybyste mě zabili), tak jsem si napřed jednu dávku dala sobě. Musím říct, že jsem z toho fakt byla oblblá a to měla být dávka pro devítiměsíční dítě! Takže proto jsem mu to tenkrát nedala (viz můj příspěvek výše v téhle diskuzi).

Jinak Vám chci popřát hodně trpělivosti a síly pussa Držte se. hjarta

Není tady

 

#55 6. 2. 2009 10:26

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Jak na tiky?

No těpic, to by člověk vážně neřekl, že ty prášky můžou až takhle působit. Asi taky jeden zkusim na zkoušku na sobě. Ještě k těm práškům, Matěj je samozřejmě nebere na stálo, ted jsme mu je dali až o vánocích, protože to začalo být neúnosné, jak sebou trhal.
  Počkám ted do tý další návštěvy u psychiatričky a domluvim se s ní, co dál kvůli těm práškům, ptala jsem se Matěje, jestli pociuje něco zvláštního, když je bere, ale říkal, že ne, každopádně zbytečně je brát nebude...vypadá to, že opravdu objednám Mindhelp.
    Dam, ještě se chci zeptat, existuje nějaký web, kde si tourettici nebo jejich rodiče předávají zkušenosti? Zkoušela jsem hledat, ale nic jsem nenašla.

     Díky všem hjarta .

Není tady

 

#56 6. 2. 2009 13:46

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Bylo založeno více diskuzí, možná ATOS nějakou ještě vymyslí ( MUDr. Fiala to slíbil), ale teď to žije jen tady:
http://kathyalp.blog.cz/0805/diskuze

Není tady

 

#57 6. 2. 2009 23:24

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:57)

 

#58 6. 2. 2009 23:27

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

To je v pořádku. Každý jedná jak nejlíp může a jak si myslí, že je to nejlepší.

Není tady

 

#59 9. 2. 2009 13:38

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:55)

 

#60 9. 2. 2009 16:58

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Netrap se dg.
Oni potřebují nějak tu nemoc zaškatulkovat a dát jí číslo. Tvůj synek se nezmění kvůli tomu, co má napsáno v papírech.

Není tady

 

#61 9. 2. 2009 18:17

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:54)

 

#62 9. 2. 2009 19:57

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Aha, promiň, já znám jen jednu holku s TS (dospělou), tak jsem brala automaticky, že to máte taky u kluka... smile

Hele, ono léčit nejde, tak klid, nemusíš se trápit léčbou. Jde jen o to jaký postoj k tomu zaujmout.
Udělat dg. bez přítomnosti pacienta je fakt odvaha. Ale v přípatě TS to se málokdy sekneš, ty příznaky jsou typické. Stejně i v ordinaci je doktor závislý na tom, jak rodič tiky popíše, protože dítě jistě hned na místě nepředvede celou škálu tiků...
Navíc, co mám zkušenost, je to pro ně poněkud nedůstojná situace pro to dítě, když se jeho tiky napodobují, ukazují lékaři...

Reňas, to jsi Ty ta nevá na diskusi o TS, viď? smile

Není tady

 

#63 9. 2. 2009 22:09

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:53)

 

#64 9. 2. 2009 22:51

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Jak na tiky?

Reni, myslím, že je lepší, když dᚠpříznakům jméno. Našla jsem náhodou něco, co stojí za přečtení - tady je odkaz:
http://www.mimiangel.cz/blog/aja/zivot_ … _syndromem

Třeba Tě to trochu uklidní, je to hezky napsané.

Není tady

 

#65 10. 2. 2009 6:24

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Reňas, určitě jsi tam už četla, hodila jsem to tu o pár příspěvků výše:
http://kathyalp.blog.cz/0805/diskuze

Je ale už moc dlouhá, tak to jistě nezvládneš přečíst celé. Tak aspoň kousek. Jsou tam na tom mamky i děti mnohem hůře, než Ty nebo já.

Asi je to normální, že prožívᚠrozčarování, každý to vnímáme jinak.
Většinou totiž nastane právě opačná situace-všechny jsme byly vděčné za to, že se nemoc pojmenovala, konečně jsme měly černé na bílém, že to není jen zlozvyk a nevychovanost, a přestaly okřikovat dítě za projevy TS!
Pro nás byla dg. velmi důležitá, a ulevující.

Chápu, že to ale každý může vnímat jinak.

Není tady

 

#66 10. 2. 2009 6:27

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Odkaz od Bloncky je na článeček, co psala Andrejka z "naší" Tourettové diskuze. Má talent. Píše vtipně a krásně.
I z vážných věcí se dá dělat sranda.
Jedna z těch, co to má fakt t잚í, než my. Andy je úžasná baba, a kdybych neměla svou SF, dávno bych ji navštívila. Je to moje krevní skupina. Bydlí nedaleko.

Není tady

 

#67 10. 2. 2009 9:19

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:50)

 

#68 10. 2. 2009 9:31

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:49)

 

#69 10. 2. 2009 14:46

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Reňas, každopádně, první rok tiků je na dg. TS brzy, to je pravda.
Jestli to není dlouho, co to dělá, fakt to může být přechodné...
Zas je neber tak vážně, doktory. Potřebují číslo dg.

Není tady

 

#70 10. 2. 2009 19:47

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:48)

 

#71 11. 2. 2009 6:08

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Na ten blog se dostaneš bez přihlášení.
Když se budeš podepisovat furt stejně, tak Tě nakonec lidi rozeznaj.
Když budeš chtít přidat příspěvek, tak úplně na konci diskuze ja tabulka, kde vyplníš jen Nick (případně mail-jak chceš) a text, co chceš napsat. Odešleš.
Když to zvládneš na Babinetu, zvládneš to i tam. smile

Fiala má na stránkách ATOSu mail. Má teď nový, nepamatuji si ho.

Patrně Tě ale odkáže stejně na vyšetření k Dr. Malé. v Praze. Ale nedozvíš se návštěvou o moc víc, a navíc v čekárně uvidíš psoustu horších případů. a speciálně u Tebe bych měla obavu, že by Tě mohly dost vyděsit. Počkej ten rok.
Jen pro radu a informaci tam zavolat můžeš.

V Praze se pasují na znalce TS, tam to začali diagnostikovat jako první. Ale v zásadě Ti dají stejné léky jako tady.

Není tady

 

#72 11. 2. 2009 8:23

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Jak na tiky?

Ahoj holky,

tak jsem si přečetla Reňas, že už máte stanovenou diagnozu. Je fakt, že takhle brzy jsem to také nečekala, pokud ty tiky nepřetrvávají déle než rok. Zatim bych to nebrala zas tak vážně smile . Je fakt, že já na tom byla stejně jako Dam, když vyslovili diagnozu tourett.syndromu, tak jsem také cítila úlevu, protože se "to" už dalo pojmenovat a věděli jsme, s čím máme bojovat, člověk začne pátrat po info atd. Rozhodně z toho neměj strach hjarta . Nevim, jestli ti to pomůže, ale já si vždycky říkám, že na světě je spousta horších věcí a pak se hodim do klidu smile .
Píšu Ti ten mail na Ondřeje Fialu, je to : atos@atos-os.cz
Akorát jsem tam také psala, protože mám zájem se přihlásit do sdružení.

Jak píšete o těch různých diskusích, tak mě i napadlo, že bych popřípadě mohla sama založit nějaký web, který by se tomhle tématu věnoval, také mě to moc zajímá. Jenže jsem antitechnic. talent, takže si budu muset říct v tomhle směru o pomoc. Nebude to hned, ale určitě se o to pokusím smile .

Upravil(a) Tiffany (11. 2. 2009 8:59)

Není tady

 

#73 11. 2. 2009 13:42

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jak na tiky?

Nezapomeň tady pak hodit odkaz.

Nebo se můžem přidat do www.dobromysl.cz , kde se o vrozených poruchách věnuje celý web.

Upravil(a) Damila (11. 2. 2009 13:42)

Není tady

 

#74 11. 2. 2009 18:23

REŇAS
Host

Re: Jak na tiky?

rock

Upravil(a) REŇAS (8. 6. 2012 16:48)

 

#75 11. 2. 2009 18:42

bloncka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: Jak na tiky?

Reni, nejsem v téhle problematice žádná odbornice, sleduju to teď jenom velmi okrajově, jen Ti chci napsat, aby sis to tak nepřipouštěla k tělu. Vždy o nic nejde. Dcerka nemá smrtelnou nemoc. Jsou to jenom tiky. A jak se objevily, tak můžou vymizet. Řekla bych, že to přeceňuješ, soudě podle toho, že Tvoje nejbližší kamarádka si ničeho nevšimla. A ty doktory taky neber tak úplně vážně. Řiď se vlastní intuicí.  hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů