Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 2. 2008 14:46

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

EFT - Techniky emoční svobody.

Někde jsem tu psala, že jdu na" ochutnávku "a jednodenní kurz EFT.
Bylo to úžasné .To, co se mi jevilo jako jednoduché, je poklepávání - ukání - na sérii bodů na meridiánech.
To složité, co nejde naučit za jeden den a asi asi v jednom celoročním kurzu je to, kam vás to může posouvat v rámci řešení jednoho problému. A to už teda nemůže dělat každý bez řádné přípravy a průpravy.
Sindy Katayama je fakt velmi dobrá. Do naší rep. ji přivezla ona a má tu už šikovné žáky.
Použití je ohromně široké. Metoda je rychlá a účinná.
Jak rychle funguje jsme si na sobě mohli ověřit všichni. Pod vedením Sindy jsme na svém těle zpracovávali momentální fyzickou bolet.Za sebe říkám úspěšně.
Nejsem vázaná mlčenlivostí, tak se snad nedopustím ničeho , než dobré reklamy této metodě.
Lektorka jako jeden z mnoha příkladů uvedla ženu s těžkou depresí. Odborníci si ji léta přehazovali bez úspěchu v léčbě. Za několik sezení Sindy těžkou depresi EFT metodou zpracovala a dnes s ní tato žena pomáhá jiným.
Napadá mě pár lidí na Babi, kterým by to hodně pomohlo, pokud se svých problémů chtějí opravdu zbavit.

Není tady

 

#2 18. 2. 2008 16:06

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

ukání je skvělá věc - ukazovala mi to kamarádka, která má u sindy kurs - kdybych toho neměla tolik, taky se na to dám

ale jako u všeho - hrozně záleží na tom, kdo, jak a s jakým záměrem to provádí


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#3 18. 2. 2008 22:36

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Bezva je na EFT to, že k práci na sobě člověk nikoho dalšího nepotřebuje. Jen když se někde zasekne, tak svého učitele. Nebo se v tom budu tak dlouho motat, až něco vyleze. No, uvidím, jak mi to půjde a co se bude dít.
Na kurzu  jsem potkala pár známých, které jsem léta neviděla. Už to samo bylo moc fajn.
Jdu venčit  a možná ještě i ukat.

Není tady

 

#4 21. 2. 2008 9:58

x256987
Host

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluško, a jsi schopná porovnat EFT s kinezkou? Z toho, co o obojím vím, mi připadá, že některé korekce jsou stejné - možná převzaté.

 

#5 21. 2. 2008 21:36

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

No, momentálně jsem plná EFT.
Je to určitě rychlejší a opravdu použitelné kdekoliv.
Sindy doporučila ukat třeba v průběhu filmu ty situace, které nám nahazují naše nezpracované věci.
Jesli to můžu jako laik porovnat, tak Kinezka  hledá příčinu bloku na různých úrovních těla podle barometru chování a to se množstvím korekcí zpracovává.
EFT cituji :je  založeno na objevu, že příčinou negativních emocí je porucha v našem energetickém systému- konec citace.
V energetickém systému se taky zpracovává.
Nepracuje se s pozitivními afirmacemi, ale přímo s konkrétním problémem, bolestí, traumatickou událostí, emocí ap.
To ale určitě víš.

Nevím, kolik bodů na těle přibude později v kurzu pro budoucí terapeuty,  jaké další korekce se dělají ,ale na počátku se pracuje velmi jednoduše.  Ony ty složitosti prý přicházejí postupně.
V kin. je toho mnoho, co se musí sledovat od začátku až do konce jednoho tématu.
Jsou to rozdílné techniky a  jako laik si vůbec  netroufám podobnost korekcí posuzovat.
Plavu na hladině jako leknínový list a co je hluboko zatím nevidím.
Moc jsem Tě ,Juditko, nepotěšila, je mi líto a hlavně mě teď zlobí, že toho vím tak málo.
Jdu ukat.

Není tady

 

#6 21. 2. 2008 22:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluška napsal(a):

EFT cituji :je  založeno na objevu, že příčinou negativních emocí je porucha v našem energetickém systému

Není to spíš naopak? va
já měla někde instruktážní videjko a zkusila jsem to podle něj, protože mám některý body tak citlivý, že je nijak hledat nemusím a bylo mi z toho pěkně šoufl.......Tím tě chraňpámbu nechci zrazovat! Všechno co funguje je dobrý smile Jen bych s tím byla možná malinko opatrná v případě t잚ích bloků, protože ty když rozeženeš na úrovni fyzické, nebo dokonce i energetické, můžou se vrátit v zesílené podobě - protože potřebuješ vymazat tu INFORMACI o nich......
Není to vlastně taková jednodušší akupresura? To EFT?
Ale ono je to vlastne jedno....afirmace třeba taky fungujou - do určitý míry. Takže když to fungovat přestane, prostě člověk přešaltuje jinam lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#7 22. 2. 2008 0:00

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Lupi,  v citaci Sindy- viz manuál jsem nechtě vynechala dvě slova, takže oprava citace
EFT je založeno na objevu, že příčinou všech našich negativních emocí je porucha v našem tělesném  energetickém systému.
-----------
Díky za upozornění, že jsem si mohla všimnout, neúplné citace. Ani tak se význam  zásadně nemění.
Lupi, jak  jsem koupila, tak prodávám. ukám kudy chodím, ale zle se mi ještě neudělalo. Všechno asi potřebuje svoje, možná jsi něco neudělala dobře, nebo jsi nabrnkla zasutý problém a protože jsi vnímavá duchnička, tak jsi zaregistrovala signál těla. Nevím, to mě tak napadlo.

Je to meridiánová terapie, místo jehel se body stimulují poklepem
Léčí tělo i duši, protože kombinuje fyzický efekt (působením na meridiány) s mentálním efektem( zaměření se přímo na problém či bolest) zároveň.  ...jsem zase opsala.
Nemůže si tím nikdo ublížit.

Je to lepší,než akupresura,protože se současně léčí tělo i mysl.

Lupi, jen jsi poklepávala, nebo jsi u toho taky něco říkala?

zkoukni Sindy    www.eft.cz

Není tady

 

#8 22. 2. 2008 0:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Ne, Helí - zatrhla jsem to schválně, protože myslím, že naopak emoční pokřiveniny způsobují změny energetických toků.Totiž - kdyby ses (hypoteticky) vyvíjela naprosto v souladu se svým vnitřním nastavením, mozek by ti takříkajíc "nekecal" do tělesných pochodů a byla bys absolutně zdravá až do smrti smroucí - tvoje energetické toky by nic nenarušovalo. Jenže tak to samozřejmě není. Člověk třeba z nějakých důvodů začne být ustrašený - a mᚠnarušený toky energií v ledvinách natotata (respektive- když mᚠod přírody mírně slabší ledviny, je snadnější tě vystrašit - naruší se tok a kruh se uzavře, žejo...)
Ale nenech se mýma úvahama nijak znepokojovat - fakt je důležitý jen to, jestli ti to pomůže.
Já o tom začla hlavně proto, že bych si dávala pozor na těžký bloky....
A hele, jak to vlastně funguje v praxi? Vyvolᚠtu emoci tak, aby sis ji mohla uvědomit a znovuprožít, nebo se to vyspraví bez toho?
Jo - jen jsem poklepávala...o říkání neříkali ničehož nic lol

Upravil(a) lupina montana (22. 2. 2008 0:39)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#9 22. 2. 2008 0:51

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

SZ- Lupi

Není tady

 

#10 22. 2. 2008 8:32

x256987
Host

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluško, s EFT žádnou zkušenost nemám, jen mi z toho, co píšeš, připadalo, že už jsem to vlastně absolvovala, aniž bych věděla, že jde o tohle - ta kinezioložka, u které jsem byla, dělá zároveň EFT, takže je to možné.

Kinezka mi nepřijde složitá, respektive to, co se tam hlídá, jsou reakce člověka a má to zajistit, že se bude dělat jenom to, co je teď potřeba a co se dělat dá, je to ukazatel a zároveň pojistka.

 

#11 22. 2. 2008 13:52

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Můj názor je takový, že lidé, kteří se  jakoukoliv technikou zabývají profesně  a mají i spirituální vhled, naladí se na  klienta a to , co vidí a cítí urychluje a zkvalitňuje jakoukoliv terapii
Pokud ten spirituální aspekt chybí a nebo není ještě dostatečně otevřený, pak si asi terapeut pomáhá prvky z jiné techniky. Sám musí zvážit , kdy a kam prvky jiné techniky vloží. Nakonec si v rámci svých znalostí a dovedností vypracuje svůj způsob práce.
Tak je možné, že právě toto jsi zažila. Mám takovou zkušenost čerstvou ze středy.
Teď už mimo téma. Sešli jsme se v soukromí a něco se dělalo, všechny odešly a já se rozhodla, že u kámošky- paní domácí - chvilku pobudu a počkám na J ,poslední účastnici.  Skončily jsme v kuchyni u stolu a spontánně pod vedením J. proběhla 3 další témata. To byla emocionální smrš .
J.  mě fascinovala svým hlubokým vhledem,  a mimosmyslovým vnímání , čímž to dostalo takový spád.

Není tady

 

#12 23. 2. 2008 19:38

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluško,
já udělala zkušenost, že ne každý vezme každou terapii.
SRT je nepřijatelná síla pro toho,kdo jakž takž skousne kinezku....
A mᚠpravdu, je to hodně o intuici smile

Začínám litovat, že jsem ten lednový běh u Sindy časově ani finančně nezvládla, mohly jsme být spolužačky stolt

Upravil(a) Pandorraa (23. 2. 2008 19:39)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#13 24. 2. 2008 1:23

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Pan,
já jsem byla jen na jednodenním kurzu, asi jsem to nenapsala jednoznačně.  Nemám v tomto směru takové smělé plány jako Ty.
Vůbec mě nepřekvapuje, že Tě ten celoroční zajímá.
Až budu velká tak si ho dopřeji, i kdyby jen pro samotnou účast a tu hromadu práce, kterou bych tam na sobě udělala.
Ale je to fakt hodně o penězích a i další organizaci- práce, kočka a pes.
Moc Ti přeju, abys ho mohla absolvovat.

Není tady

 

#14 24. 2. 2008 2:38

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

SRT - nemám kurz, ale něco  málo jsem odkoukala. Zajímají  mě ani ne tak zdravotní záležitosti, jako další možnosti s těmi, co jsou na  tabulce č. 1 .
Mᚠúplnou pravdu, že je to pro mnoho lidí už příliš silná káva.
Jsem sedmého dne narozená, životní 9., a do zbytku života mi štírovi v listopadu naběhla jedenáctka, jestli numerka nekecá, tak mě toho duchovního čeká hodně.
Kamarádka točila a točila, ale nějaké zdravotní výsledky nebyly vidět. Že by dělala něco špatně?
Možná musela jít na kurz, aby mě mohla následně někam nasměrovat, když já jsem byla na suchu a nemohla jsem jít na kurz osobně. Myslíš, že je to možné?

Není tady

 

#15 24. 2. 2008 20:38

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Dneska mi to už moc nemyslí.... tvé otázce moc nerozumím sad A možné je naprosto všechno smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#16 24. 2. 2008 21:24

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Někdy nám to život tak zařídí, že když nemůžeme něco získat přímou cestou, přijde to k nám obloukem.
Neměla jsem prachy na kurz, šla kamarádka a já jsem mohla vedle ní sedět a čučet a něco vstřebat. Takže to, co jsem v dané době byla připravena přijmout, jsem dostala přes kamarádku.
Tož nevím, jestli jsem to dovysvětlila lépe.

Není tady

 

#17 25. 2. 2008 18:18

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluška napsal(a):

Někdy nám to život tak zařídí, že když nemůžeme něco získat přímou cestou, přijde to k nám obloukem.
Neměla jsem prachy na kurz, šla kamarádka a já jsem mohla vedle ní sedět a čučet a něco vstřebat. Takže to, co jsem v dané době byla připravena přijmout, jsem dostala přes kamarádku.
Tož nevím, jestli jsem to dovysvětlila lépe.

Jo jo,tomu se rika zakon rezonance.
To s cim rezonujeme - to k nam prijde.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#18 12. 3. 2008 10:13

kopretina8
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2008
Příspěvky: 2

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Heluško,tak jak jde tukání.smile

Není tady

 

#19 12. 3. 2008 17:53

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Občas se trefím do správného problému a cítím jak napětí mizí .Když mě něco momentálně rozhodí a  ještě nevidím rudě, tak ten pres povolí.
V poslední době mám fyz bolesti- různé+ žaludek. ukám , na chvíli to povolí, ale začne zase . No a ty různé mají něco společného. Je to na pravé straně těla. To je otcova strana. Už jsem si tátu hodně vyklepala, ale asi to není stále to pravé.
Ještě jsem ani neodhalila, co to nemůžu strávit, běží mi teď asi třetí sezona obtíží, které by mohly signalizovat vředy. Tak zkoumám.
Řekla bych, že odkrývám vrstvy, pak přijde zkouška zdatnosti , něco vrátí no a tak se v tom plácám.
Děkuji za optání.
A Ty Kopretinko ? Podařilo se Ti něco realizovat?

Není tady

 

#20 13. 3. 2008 9:25

kopretina8
♥------
Registrovaný: 11. 1. 2008
Příspěvky: 2

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Já pořád nemám odvahu začít sama,ale hodně mě to láká,stáhla jsem si materiály,nakoukla do toho a jsem na vážkách,abych si jěště neublížila,nikdy jsem nic takového neabsolvovala,ani kinezku,tak pořád váhám,abych něco nepopletla.Na jedné straně je chtíč a na druhé strach.Já tak nějak hledám sama sebe a nemůžu najít tu správnou cestu,ale hodně je to o strachu.Jsem doma a nedaří se mi najít práci a tak sedím doma a dumám nad hloupostma a nic mě neba,ale nemám tu sílu se zvednout a to mě na sobě štve.

Není tady

 

#21 13. 3. 2008 9:47

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Jsou někde v okolí nějaké přednášky, střelím, třeba o čakrách, nebo  meditaci.? Prostě něco, od čeho se jde odpíchnout a zajímá Tě to? Poznᚠtam nové lidi a postupně si začneš třídit co ano a co určitě ne. Do života se Ti dostanou lidé, které tam v ten čas potřebuješ mít.
Bez učitele je Ti manuál jen pro info. Teprve on tomu dá ten potřebný rozměr.
Já jsem začínala sama a na časopisech. Dnes bych začala asi na Médiu.
Když nevíš co bys, bude to trvat déle,  než to něco pro sebe najdeš. Důležité je, že mᚠchu hledat.
Jestli Ti to pomůže, na každý kurz a většinu seminářů chodím sama, bez kámošek. Prostě se rozhodnu a jdu. Ono, stejně si to pak musí přežvýkat každý sám za sebe -  a taková dobrá kamarádka, co ví všechno lépe může člověka pěkně zmást. Držím palce a běžím pracovat.

Není tady

 

#22 19. 7. 2008 16:06

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Judit, díky za odkaz na vlákýnko! smile Na stránkách Sindy už jsem taky byla a právě ten manuál, co tam je na stažení, už mám nastudovaný rodna Tož, škoda, že kurz v srpnu v Praze už je obsazený.... Ale už to tak vypadá, že se přihlásím na EFT pro každého do Kolína. Nepřidáte se někdo? vissla


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#23 19. 7. 2008 18:57

x256987
Host

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Jeden kurz se Sindy se nabízí taky tady  http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=27830
Bude tam určitě pár lidí z Babi, tak bys třeba spojila příjemné s příjemným smile

 

#24 19. 7. 2008 20:20

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Judita napsal(a):

Jeden kurz se Sindy se nabízí taky tady  http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=27830
Bude tam určitě pár lidí z Babi, tak bys třeba spojila příjemné s příjemným smile

Ten odkaz mi ale vůbec nechce naběhnout sad Kde bych to přesně našla?


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#25 19. 7. 2008 23:50

x256987
Host

Re: EFT - Techniky emoční svobody.

Život po nevěře - Pandořina škola v přírodě (subfórum) - Kursy a semináře podzim 2008 (asi desáté vlákno shora).

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů