Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 25. 5. 2009 22:07

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: jak se NAUČIT šetřit

To s tou octovou vodou: zrovna vcera jsem koupila ocet na uklid a umyla umyvadlo a 2 okna - octovou vodou. Na umyvadlo to nestacilo. Musim do Ruska propasovat Fixinelu, nebot nebudu utracet za jejich prostredky, nez najdu ten spravny. Fixinela je nejlepsi na rez a vodni kamen a levna.
No a jini manageri na me urovni si plati pani na uklid a ja si zatim vystacim s octem a vlastnima rukama :-)

Není tady

 

#102 27. 5. 2009 9:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jak se NAUČIT šetřit

Kuty napsal(a):

Selima napsal(a):

Kuty napsal(a):

Reňas,pokusím se tuhle tvoji rovnici: práce=peníze poopravit z jiného úhlu pohledu takto:hlava=peníze.Říká se,že v montérkách ještě nikdo nezbohatl,a je to také holá pravda;jednou jsem četla článek o českém miliardáři (?) Petru Kellnerovi a ptali se ho tam,jak vlastně pracuje a říkal:".....přemýšlím". A o tom to je.A mohu potvrdit z vl.skuženosti že pracovat i myslet hlavou víc než ost.se skutečně mnohonásobně vyplácí,ale je to takové nepohodlné oproti všeobecnému tlachání u kávy se sousedkama,ale zas ty výsledky stojí za to.

No, keď si vezmem platy niektorých skutočných intelektuálov okolo seba, učitežov, ba aj lekárov, začínam o tvojej pravde pochybova. Neudělali soudruzi z NDR někde chybu?

Selimo,mnou uváděný příklad ala Petr kelner není ani učitel ani lékař.A o těchto profesích jsem se ani nezmiňovala,mám na mysli lidi,kteří se živí sami a tou hlavou především.A jejich plat se pak nedá srovnávat po zásluze s tím např.učitelským.Doktorů je mi po této stránce líto a je to podle mě nekonečná hloupost státu,který jejich práci takto podhodnocuje.

Mne je žúto aj doktorov, aj učitežov(lebo ajk tí dobrí si vo vožnom čase radšej privyrábajú, než aby sa trebárs ďalej vzdelávlai, ksúmali nové netradičné metódy...) a aj nášho národa, lebo napr. z Bratislavy už najlepší lekári, ktorých som poznala, odišli do zahraničia(vrátane napr. primára psychiatrie, zástupkyne primára na gynekológii, apod.) a učitelia majú iné džoby a učia žudia s nedostatočnou kvlaifikáciou. Aj u vedcov je to podobné... mám známeho, fyzika zaoberjaúceho sa kvázikryštálmi, ktorý pracuje celý život v zahraničí, lebo ho nelákala vyhliadka zarába pár šupov v Akadémii vied a čaka, kým tí služobne starší vedci vymrú. roll Potom to tak v národe vyzerá.
Ty si asi presvedčená, že intelekt, veda, medicína a vzdelávanie sú  zbytočné luxusy, takže vies debatu tuná bude asi márne. Ale môj názor je, že s týmto prístupom si pripravujeme tristnú budúcnos. Potrebné sú všetky zložky a všetky by mali by v rovnováhe(a úmerne zaplatené; čo bohužiaž nie sú). O štáte, ktorý radšej kúpi nové autá vláde a postaví monštrózne mediálne centrum, než aby zaplatil výskum alebo dobrých učitežov, si myslím svoje.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#103 27. 5. 2009 9:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jak se NAUČIT šetřit

Klubko napsal(a):

Ještě k těm věcem na děti. Mám kamarádky,které mají malé děti. A vím, že dělají tak 1x za dva měsíce své burzy. Sejde se třeba pět kámošek od děti u jedné, pokecají, dají kafe a zároveň si vymění oblečení a hračky, které jsou jejich drobátku malé, nebo si už nehrají s dotyčnými hračkami.
A znᚠto, neokukaná (i když použitá) hračka se hned libí a je zajímavá.
Většina maminka už dnes má hezké věci, nepoškozené, takže ta výměna je zajímavá.

Jinak tady souhalsím s tím názorem na balenou vodu. Taky nekupuji, piji z kohoutku a je to stejné. Máme dobrou.A já sama jsem velbloud, vypiji 3 l vody denně s přehledem, takže mě  by se ty balíky pronesly a prodražily.

Jinak taky je dobré si říci, zda neutrácím za časopisy. Moje kamarádka utrati skoro 300 kč měsíčně za "Super časáky pro moderní ženy", kde se stejně nic nedozvíš, furt na jedno brdo a není to malá položka. Já odebírám předplatné REFLEXU a beru to jako radost 1x za 14 dní.

A jak píše PetrV, je dobré se "odměňovat". Jednou za čas si třeba koupit lepšího nanuka, lepší čokoládu nebo nějakou drobnost, abys nezapomněla jen na sebe. Ty jsi důležitá.

Ja sa odmeňujem časopismi... rodna


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#104 27. 5. 2009 9:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: jak se NAUČIT šetřit

Kuty napsal(a):

Modroočka napsal(a):

No, já montérkáře neberu jako podřadnou sortu, protože k čemu jsou ti dvě vyský školy, když si nepřitlučeš ani hřebík. A dobrej řemeslník je dneska taky vzácnej, tak proč ho dobře nezaplatit, za dobře odvedenou práci. Totiž, vážení, bez těch dělnických profesí, bysme byli všichni víte jkde... v pr.de.li. Kdo umí udělat to, co dělá ta "dělnická lůza", no? Takž nějakej zámečník, v umaštěných montérkách, ketrej postaví stroj na výrobu čehokoliv, elektrikář, co ho zapojí a i ten dělňas, co ten stroj pak obsluhuje, nebo pekař, řezník a tak dál a tak dál, tak i ti jsou potřeba, takže se nad nima tady někteří moc neofrňujte, protože kdyny vám "blbej" zedník nepostavil barák, instalatér nezapojil vodu a elektrikář elektriku, jste v háji. Já nejsem sice montéřkář, ale jsem na tyhle řeči alergická. I ten kopáč je potřeba, aby vám natáh vodu do baráku. Takže i on si zaslouží slušný ocenění.

Chjo,tak polopaticky: např.kopáč,pokud je zaměstnanec,tak většinou nic moc plat,pokud je to ovšem zároveň i svůj šéf a dokonce stačí kaučovat i další,tak je to už i pan podnikatel a tam už je to o jiných penězích.Prostě a bohužel,není tu řeč vůbec o tom,jaká profese je či není třeba,ale pokud je člověk stádní typ - a už kopáč či učitel,nemůže čekat nikdy že nějak zbohatne.Bude jen žít od výplaty k výplatě a těšit se,že třeba jednou vyhraje ve Sportce.Aby byl jiný než to stádečko oveček,tudíž když chce mít i jiný a lepší příjem,musí mít k "práci" hodně jiný přístup,ale není to o tom,že bude makat třeba 24hodin denně.Kapišto?

Ja som rada, že dom, v ktorom mám byt, postavilo stádo kopáčov. Keby to bolo X individualistov, tak by ho zrejme nikdy nedlai dokopy. Je jasné, že húf kopáčov bol zaplatený inak ako keby to boli individualistickí podnikatleia- to by som si práve ten byt ani nemohla dovoli.... ale ide o primárnu úctu k žudskej práci ako takej. Aj menej platené profesie sú potrebné, niekedy ako sož(ja si to uvedomím vždy pred zatovrenými verejnými záchodmi).
A mňa práve vytáča to, že nestádni vedci, lekári či učitelia(lekári majú aspoň tie úplatky, hoci u nás už sa to začína rieši) sú platení skoro ako tí stádni kopáči. yikes


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#105 3. 6. 2009 9:41

kaiska
♥------
Registrovaný: 8. 12. 2007
Příspěvky: 6

Re: jak se NAUČIT šetřit

Máme účet u mBank, který je úplně zdarma. Děti chtějí jet pořád na dovolenou k moři a proto jsme si zřídili u mBank další spořící účet. Když máme na běžném účtě nějaké volné peníze, tak je hned pošleme na ten druhý, kam normálně nemůžeme, protože k němu není karta. A navíc se tam ty peníze trochu úročí. Až budou prázdniny, tak peníze převedeme zpět na běžný účet a hurá na dovolenou. je možnost si zřídit víc spořících účtů a šetřit tam peníze na různé věci.smile

Není tady

 

#106 1. 3. 2010 9:48

brenda9
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 3. 2009
Příspěvky: 221

Re: jak se NAUČIT šetřit

Ahoj,
bojuju s financeme, jsem sama s klukem, který začal chodit do 1 třídy. V poslední době to nějak nezvládám, nemám sice dluhy, ale s výplatou vycházím taktak. Prosím poraďte mi, jak to máte vy. Váhám jestli mám každý týden naplnit ledničku, abychom v týdnu třeba kupovali jenom pečivo nebo třeba každý den nákup pouze večeře případně svačina pro malého do školy. Díky za rady

Není tady

 

#107 2. 3. 2010 15:18

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: jak se NAUČIT šetřit

brenda9 napsal(a):

Ahoj,
bojuju s financeme, jsem sama s klukem, který začal chodit do 1 třídy. V poslední době to nějak nezvládám, nemám sice dluhy, ale s výplatou vycházím taktak. Prosím poraďte mi, jak to máte vy. Váhám jestli mám každý týden naplnit ledničku, abychom v týdnu třeba kupovali jenom pečivo nebo třeba každý den nákup pouze večeře případně svačina pro malého do školy. Díky za rady

Brendo, to musíš vyzkoušet sama co se ti osvědčí, jestli jednou za čas velký nákup nebo každý den malý nákup.

Není tady

 

#108 3. 3. 2010 11:17

brenda9
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 3. 2009
Příspěvky: 221

Re: jak se NAUČIT šetřit

Díky Aprill, mám v plánu zatím udělat velký nákup a dokupovat denně jenom pečivo, snad se to osvědčísmile

Není tady

 

#109 3. 3. 2010 15:27

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak se NAUČIT šetřit

No já bych to na velké nákupy,zvl᚝ pokud seš jen ty s malým dítětem až tak neviděla.V rámci zachování spotř.lhůt a čerstvosti potravin.

Není tady

 

#110 5. 3. 2010 10:11

brenda9
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 3. 2009
Příspěvky: 221

Re: jak se NAUČIT šetřit

Kuty díky za postřeh, já myslela tak mléko, máslo a sýry, zbytek bych dokupovala. Třeba šunku na svačinu a jogurty. Kolikrát právě nakoupím jogurty v akci, a pak mi zůstanou v lednici, protože je nesníme:(

Není tady

 

#111 5. 3. 2010 19:52

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: jak se NAUČIT šetřit

brenda9 napsal(a):

Kuty díky za postřeh, já myslela tak mléko, máslo a sýry, zbytek bych dokupovala. Třeba šunku na svačinu a jogurty. Kolikrát právě nakoupím jogurty v akci, a pak mi zůstanou v lednici, protože je nesníme:(

Taky mám tendenci nakupovat více jogurtů,když jsou v akci,ale já mám doma krom manžela ještě 2 studenty vš,tak se to vždy nějak vstřebá ale někdy jim musím vysvětlovat těžce,že jogurt je ok i když je pár dnů po lhůtě.A pak si nadávám,že už jich tolik příště nekoupím.skurt

Není tady

 

#112 8. 3. 2010 9:43

brenda9
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 3. 2009
Příspěvky: 221

Re: jak se NAUČIT šetřit

smile já jsem taky nedávno přišla na to, že ty jogurty se ještě dají sníst, ikdyž jsou prošlé, ale jak které

Není tady

 

#113 30. 8. 2011 15:20

Františka Škutová
♥♥-----
Registrovaný: 2. 7. 2011
Příspěvky: 35

Re: jak se NAUČIT šetřit

V prvé řadě nekupovat hovadiny. U nás v rodině je to nadbytečné jídlo. Občas to neukočíruji a na konci měsíce vyhazujeme salámy atd.

Pokud Vám nejde šetření, musíte začít vydělávat více. Jinak přemýšlet o životě, hledat příležitosti. Dost mi oči otevřely přednášky http://peneznitrh.cz/robert-kiyosaki-bo … hudy-tata/ Roberta. Někdo ho nemá rád, ale pokud se zamyslíte, má něco do sebe.

Upravil(a) Františka Škutová (5. 6. 2012 12:51)

Není tady

 

#114 27. 2. 2012 16:05

petra vahalová
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 8

Re: jak se NAUČIT šetřit

Holky,

vůbec nevím na koho se obrátit, s tím mým sháníme byt. On vůbec nevěří realitkám, že prej to je hrozně drahý a že jim nechce dát zbytečně peníze na víc. Nevíte jaký stránky jsou na tohle dobrý? Já sem koukala na http://bydlete-v-novem.cz/ atd. Nemáte s tou stránkou někdo zkušenosti? Už je to trochu akutnísmile Díky moc! Petra

Není tady

 

#115 27. 2. 2012 22:32

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: jak se NAUČIT šetřit

koukni sem:bezrealitky.cz,avizo.cz - sem všude dávají inzeráty také samotní prodejci.Potom jsou to místní noviny s inzercí - doporučuji jak sledovat,tak si dát inzerát sami;nebo nalepit inzerát v domech a lokalitě,kde se vám líbí,že koupíte byt,atd - annonce...
S rk je to opravdu zbytečně moc drahé,pokud si ovšem vy ani prodávající netroufá na sepsání smluv,vklad na katastr,aatd.,tak to nechejte udělat právníkovi - pořád to bude o hodně levnější než s rk.Hlavně si před tím ale zjnistěte ceny,za kolik tyhle smlouvy kdo dělá.Zkontrolujte list vlastnictví kupované nemovitosti - at na ni nevázne žádný dluh či věcné břemeno,než vůbec někomu začnete platit či sepisovt smlouvu.

Úschova peněz se houfně a hloupě doporučuje co by notářská a přitom se pořádně prohneš;navíc není nikde zaručeno,že když tu človíček-notář dnes je,zítra být vůbec nemusí.Já tyto úschovy peněz (než se nemovitost na katastru přepíše na kupujícího)praktikuji v bankách-výběrem lze najít tu nejlevnější.A ta zaručeně za nějaký ten týden určitě nezmizí narozdíl od notářů,kteří si mohou v klidu za vaše prachy užívat někde v přímořským ráji.

Není tady

 

#116 21. 3. 2012 15:05

petra vahalová
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2012
Příspěvky: 8

Re: jak se NAUČIT šetřit

Kamarádka mi posílala tuhle stránku, že prý půjčují peníze...myslíte, že nám půjčí?
reklama

Upravil(a) mala.popelka (21. 3. 2012 19:23)

Není tady

 

#117 21. 3. 2012 16:25

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: jak se NAUČIT šetřit

zajimave tema,jen dnes,uz zcela mrtve,ted se tu resi spise pujcovani penez,


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#118 21. 3. 2012 17:45

majkafa
Host

Re: jak se NAUČIT šetřit

vahalová, dost průhledná reklama. dumbom

 

#119 21. 3. 2012 18:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak se NAUČIT šetřit

petra vahalová napsal(a):

myslíte, že nám půjčí?

lol lol lol  určitě, ale nekliknu a nekliknu! godlike dost trapné...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#120 30. 7. 2012 10:05

mnoya
♥------
Registrovaný: 9. 6. 2012
Příspěvky: 6

Re: jak se NAUČIT šetřit

Dobrá rada s plynem. Když budete chtít měnit, udělejte to sami. Najděte si nějaký srovnávač cen služeb jako www.topsrovnani.cz a všechno určitě sami jednoduše zvládnete. Když sem to zvládl já...

Není tady

 

#121 23. 9. 2014 12:33

Sarinka78
♥------
Registrovaný: 23. 9. 2014
Příspěvky: 2

Re: jak se NAUČIT šetřit

Podle me jak ušetřit je celkem jednoduché smile Když člověk hledá a nekupuje hned první věc co vidí tak se dá ušetřit spousty korunek smile Já třeba občas mrknu na http://eshop.levnepotraviny.cz a nakoupím o 50% levněji než v běžném krámu za úplně stejný nákup. Hodně lidí tomu asi nevěří jako já z počátku ale po přečtění recenzí na heureka ( http://obchody.heureka.cz/levnepotravin … p/recenze/ ) mi to nedalo a zkusila jsem a byla sem mile překvapena.

Není tady

 

#122 15. 2. 2015 21:37

Tresii
♥------
Registrovaný: 21. 12. 2014
Příspěvky: 23

Re: jak se NAUČIT šetřit

Zdravim, používáte někdo spořiče vody? S mužem uvažujeme, že je koupíme do celého domu. Myslíte, že se to vyplatí? smile

Není tady

 

#123 25. 2. 2015 13:17

Lamona
♥♥-----
Registrovaný: 25. 1. 2015
Příspěvky: 26

Re: jak se NAUČIT šetřit

My je máme doma taky a nevim teda kolik ušetříme, ale myslim, že rozhodně neproděláváme big_smile

Není tady

 

#124 25. 2. 2015 19:13

KatkaMi
♥------
Registrovaný: 12. 12. 2014
Příspěvky: 18

Re: jak se NAUČIT šetřit

Ahoj, my je máme v celém domě, muž se v tom docela orientuje, takže takovýmhle způsobem spoříme docela dost...

Není tady

 

#125 25. 2. 2015 21:26

Tresii
♥------
Registrovaný: 21. 12. 2014
Příspěvky: 23

Re: jak se NAUČIT šetřit

A kde jste je kupovali? Jako v tomhle se faktz neorientuju, tak ani nevím kolik takouvá sada spořičů stojí. Tohle je pro mě dost španělská vesnice, takže za nějaký dobrý tip budu vděčná smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů