Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 1. 2008 19:07

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Trimesicni kolika

Uderem tretiho mesice a jednoho dne nam maly prestal sam usinat v postylce,ale po vecernim koupani a kojeni v postylce usne na pul hodinky a pak zacne az hodinovy rev a krouceni se v naruci, nezabira nic, az kdyz se vyplace,tak usina a spi mi celou noc. Je plne kojeny, nikdy poradne netrpel ani na prdiky,kdyz byl mladsi, takze predpokladam,ze to asi trimesicni kolika bude, muzete mi prosim poradit jak mu alespon trosku ulevit a jak dlouho takoveto vecerni kriky trvaji? Jeste chci poznamenat,ze se stale vyhybam vsem potravinam,ktere by ho mohly nadymat, pecivo jen minimalne dva dny stare, dusledne dodrzuji zdravou vyzivu, zadne smazene ci mastne. My uz takto placeme pate vecer a je hrozne divat se na to malinkate stvorenicko a nemoci mu pomoci. Dekuji za kazdou radu.
Jeste me napada, muze na to mit nejaky vliv moucnivka? Nekdo tu psal,ze to zpusobuje bolesti briska a nam se objevila pred tremi dny.

Upravil(a) Slniečko (7. 1. 2008 21:32)


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#2 13. 6. 2008 20:36

petrželka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 881

Re: Trimesicni kolika

Slniečko,
asi Tě moc nepotěším, já s malou také zkoušela vše možné i nemožné, ale myslím, že v podstatě nepomáhalo nic. Také jsem se vyhýbala všem potravinám, které by to mohly komplikovat, ale bez výsledku. Kolikrát jsme obě vyčerpáním usnuly až kolem jedné ranní. Byla to hrozná zkušenost. Ta bezmoc... Prostě z toho musí vyrůst. U nás to přešlo ve 2.5 měsících. A to se všude píše, že kojené děti a obzvl᚝ holčičky na koliky netrpí. Ha ha ha...
Aby můj příspěvek nebyl tolik pesimistický, možná nám trochu pomáhalo nosit na večer na ruce jako "letadýlko" - bříškem na ruce. Zkrátka nenechat jen ležet nebo v sedačce a hýbat s ní. Jinak cvičení nožičkama, teplá plínka na bříško, můžeš zkusit, ale u nás nepomohlo....

Tak hodně štěstí a a to brzy přejde tummenupp

PS: moučnivku jsme neměly, takže nemohu radit...


[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

 

#3 13. 6. 2008 21:58

REŇAS
Host

Re: Trimesicni kolika

Slniečko, smile já mám sice,už děti větší,ale dcerka nato trpívala a lékařka,ji,už jako miminku napsala kapky SABSIMPLEX(nevím,zda to napíšu,úplně správně,)a to pomohlo stoprocentně,později,když,už jsme přidávali i jinou stravu,tak pila i čajík na bolavé bříško(složení myslím,heřmánek,fenykl,kmín..),to také pomáhalo. Jinak,jak píše petrželka. Ale každopádně bych zašla s človíčkem k lékařce a poradila se. Jo a něco podobného,jako moučnivku jsme měli a museli jsme ji mazat pusinku,vevnitř, fialovou vodičkou,fialové bylo všechno roll Když měla afty a ji bolelo v pusince,to,už byla větší a nechtěla ani jíst ani pít,dostali jsme vodičku Tamtum Verde a museli dávat tekutější,chladnější stravu.To ji ulevilo. Jestli má spojitost moučnivka s tím bříškem,nevím. Tak,držím pěstičky,a se malému brzy uleví. dudlik

Upravil(a) REŇAS (13. 6. 2008 22:02)

 

#4 30. 10. 2008 14:15

natalia
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2008
Příspěvky: 21

Re: Trimesicni kolika

Ahoj holky,
chci se podělit o zkušenosti s přípravky a léky na kojeneckou koliku. Na tříměsíční dětskou koliku pomáhají dobře Probiotické kapky. Stačí pět kapek denně a mimi pláče už míň. My jsme to vyzkoušeli a funguje to. :sova:Dostanete je v jakékoliv lékárně a můžete je používat i v těhotenství a při kojení. Tak a to zabere....

Není tady

 

#5 9. 11. 2008 19:29

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Trimesicni kolika

My používáme Baby calm, a doufám že už bude kolikám konec, zítra bude Matýskovi 3. měsíce.

Není tady

 

#6 20. 11. 2008 12:30

natalia
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2008
Příspěvky: 21

Re: Trimesicni kolika

Ahoj, tak se zas hlásím a chci jenom sdělit, že my zase znova bojujeme. Topazio, kolika se často vrací, ale co se dá dělat. V ledničce máme ještě trochu Probiotických kapek, tak je zase začneme znovu užívat. Fakt na ně nedám dopustit.

Není tady

 

#7 20. 11. 2008 12:50

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Trimesicni kolika

Holky, a jste si jisté, že jde o bolesti bříška?
Můj starší syn měl taky "tříměsíční koliku", která trvala ale skoro půl roku, a až teď jsem vlastně zjistila, že neplakal povětšinou kvůli prdíkům, ale z mnoha jiných důvodů. Nezralost, předrážděnost, on byl první roky života takové nešastné plakavé, bázlivé, lekavé dítě. Prost tu nebyl šastný, tak brečel. Nezabralo nic. Žádný fyzický nález neměl, byl zdravý.
Kapičky nefungovaly, ani teplo, zabavit, ani nechat na pokoji...fakt frustrující.
Tak vám přeji, a to máte fakt "jen" tu koliku.

Není tady

 

#8 20. 11. 2008 13:02

natalia
♥------
Registrovaný: 16. 10. 2008
Příspěvky: 21

Re: Trimesicni kolika

Ahoj, my to víme bezpečně, že je to tříměsíční kolika. Máme to potvrzené i od doktorky. Stejně jako probiotické kapky máme doporučené od doktorky, tak snad se neplete...S kolikou se docela užije, vím, jak to myslíš, ale já bych nepřála žádné mamince to snášet příliš dlouho...

Není tady

 

#9 21. 11. 2008 20:30

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Trimesicni kolika

Natali my jsme se užili svý, teďka už nás to tolik nezlobí smile Natali jak jsem psala, tak jsme používali kapičky Baby Calm, a i Sasm Simplex, a mast Pupík, a i jsem mu cvičila s nožičkami. Teďka naštěstí už dost kope nožičkama, a i je hezky zvedá, a se i přetáčí, tak snad už ho ty prdíky nebudou tolik zlobit.
Damilo u nás většinou šlo o prdíky, i když taky někdy plakal z podráždění.

Upravil(a) topazio (21. 11. 2008 20:32)

Není tady

 

#10 29. 12. 2008 18:49

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Trimesicni kolika

Známá, co má mimi, mi řekla, že mast Pupík a S.Simplex jí byly k ničemu. Že na bolestivé kroucení s bříškem pomohl až Baby calm a nahřátá plenka. Sama lékárnice prý řekla, proč lékaři doporučují ty první kapky, když děcku obecně lépe prospějí ty druhé....

Není tady

 

#11 18. 2. 2009 15:53

Bertuše
♥------
Registrovaný: 2. 10. 2008
Příspěvky: 10

Re: Trimesicni kolika

Zdravím všechny maminky, na bolavé bříško nám pomohlo mlíčko Beba Sensitiv, která má nízký obsah laktózy, což pomáhá při střevních obtížích a taky obsahuje probiotické kultury.

Není tady

 

#12 19. 10. 2009 12:46

ninisek
♥------
Registrovaný: 19. 10. 2009
Příspěvky: 17

Re: Trimesicni kolika

jéé, ahoj holky,  tak koukam, ze Probioticke kapky znáte a pomohly vám.. my je taky ted musime davat a jsem s nimi moc spokojená big_smile se konečně trochu všichni vyspíme...

Není tady

 

#13 3. 4. 2013 9:13

martinkaK.
♥------
Registrovaný: 26. 3. 2013
Příspěvky: 7

Re: Trimesicni kolika

ahoj holky, nám tedy docela pomohl nahřátí pytlíček, co prodávají v drogerii - s pecičkama třešní..nahřeje se v mikrovlnce a taky kapičky espumisan - dávám před každým krmením a od doby co používám, mám pocit, že je to velké zlepšení.

Není tady

 

#14 27. 4. 2013 21:35

Emuše
♥------
Registrovaný: 15. 2. 2013
Příspěvky: 8

Re: Trimesicni kolika

Tohle období je náročné. Nejen pro miminka, ale hlavně pro nás rodiče, pamatuji si moc dobře, jak jsem byla zoufalá, nejradši bych trpěla za něj. Tenkrát jsem mu masírovala bříško, všechno možné, ale moc velké účinky to nemělo. Ale co si pamatuju, tak nám hodně pomohly probiotický kapky. Někde jsem se o tom tenkrát dočetla na netu, ale doporučovali tam nějaký šíleně drahý po pár mililitrech, ale dají se sehnat třeba od biopronu za polovinu. Ty nám pomáhaly hodně.

Není tady

 

#15 5. 9. 2013 15:48

Miruš
♥------
Registrovaný: 8. 5. 2013
Příspěvky: 19

Re: Trimesicni kolika

Také jsem měla s malou problém s kolikou, chudák pořád brečela, nespala, jíst taky nechtěla, bylo to dost šílené období. Zkoušeli jsme bříško nahřívat, masírovat, ale většinou to pomohlo na chvilku a pak to zase přišlo. Dodnes si vzpomínám, jak jsem byla vyčerpaná, ale vím, že nám na to pomohly probiotické kapky, dočetla jsem se o nich někde na internetu, tak jsem se na ně ptala doktorky a ta mi je taky doporučila a fakt můžu říct (teda soudě podle toho, že pak nastal klid), že malé pomohly.

Není tady

 

#16 17. 10. 2014 12:22

emmakopretina
♥------
Registrovaný: 8. 10. 2013
Příspěvky: 23

Re: Trimesicni kolika

Syn měl koliku vždy nejhorší kolem 18h večer sad Po vyzkoušení všech možných babských rad jsem už byla nešastná, a tak mi kamarádka poradila kapky Espumisan... působí jen ve střevech, mohou je i nejmenší miminka od narození a jsou nenávykové... synovi dokonce chutnaly! a postupně se kolika zeslabovala a dneska už o prdíkách nevíme.

Není tady

 

#17 17. 10. 2014 12:49

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Trimesicni kolika

Cpeš sem reklamu na to chemické svinstvo už poněkolikáté. Neumíš si přivydělat jinak, než pruzením s reklamou?


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů