Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 12. 2007 18:24

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Registrovaný: 16. 12. 2007
Příspěvky: 1367
Web

Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Již několik let trpím nevyléčitelnou chorobou. V pátek mi doktor řekl, že progredovala do 3. stadia, (je to poslední stádium před umíráním, smrtí)... Věděla jsem, že to přijde, je to u téhle nemoci otázka času, myslela jsem si, že jsem na to připravená, ale prostě nejsem:/. strašně moc se bojím, jsem toho plná té bezmoci, strachu... Přišlo to tak rychle a těsně před Vánocemi, je to strašný pocit, že budou poslednísad. no a nejhorší je, že jsem v tom tak strašně sama... Pořád uvažuju, jestli to říct rodině, přátelům... Oni samosebou vědí, že jsem nemocná, ale nevědí, že to takhle rychle postoupilo... Říct jim to? Nebo počkat, až to bude opravdu nutné?  Máte někdo zkušennosti s člověkem nevyléčitelně, smrtelně nemocným? Chtěli byste to vědět? Bože, co mám dělat???


Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

 

#2 16. 12. 2007 18:27

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estel, smím se zeptat, kam chodíš ? Na jaké oddělení ?


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#3 16. 12. 2007 18:29

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estel, co přesně mᚠza nemoc?

Není tady

 

#4 16. 12. 2007 18:30

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Registrovaný: 16. 12. 2007
Příspěvky: 1367
Web

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Nechtěla jsem to sem psát, lidi to moc neberou, ale jsem Hiv pozitivní...Takže na infekční, do Aids centra.


Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

 

#5 16. 12. 2007 18:36

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Já bych to vědět chtěla. Mám kamarádku, která má roztroušenou sklerózu, už několik let. Má počáteční fázi, zatím "normálně" - tj. na lécích - funguje, chodí do práce. Chodila se svým přítelem asi 13 let, a před asi 2 lety u něj objevili leukémii - dostal transplantaci kostní dřeně, přiznali mu invalidní důchod, a když to vypadalo, že už je v pořádku - umřel, asi před měsícem.
Asi jsem Tě moc nepotěšila... kamarádka je přes svou nemoc velká optimistka a do posledního dne jsme věřili, že její přítel se uzdraví.
Za prvé bych Ti chtěla říct - nevzdávej to, pokud ještě žiješ, je naděje na uzdravení. Zkus všechno co jde...
Za druhé - já bych to rodině řekla, co když opravdu mᚠmálo času a oni, protože nebudou vědět, že je to vážné, se s Tebou ani nebudou moct rozloučit...
Zkoušela jsi alternativní způsoby léčby?
Ta kamarádka chodí normálně k doktorovi, bere léky, ale navíc jezdí za homeopatkou, pije léčivé bylinky, změnila životosprávu... prostě zkouší všechno možné i nemožné...

Není tady

 

#6 16. 12. 2007 18:37

algidda
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 5. 2006
Příspěvky: 111

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Já bych to rodině řekla. Pomůžou ti se s tím vyrovnat. A ty mᚠděti?  Třeba to nepůjde tak rychle.


Algidda

Není tady

 

#7 16. 12. 2007 18:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estel, napíšu Ti SZ (soukromou zprávu) - nahoře Ti začne blikat... chvilku počkej :-)

Není tady

 

#8 16. 12. 2007 18:40

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Je to nemoc jako každá jiná a nikdo nemá právo tě soudit, i když to lidé děsně rádi dělají... Určitě jsi se setkala s negativními reakcemi i ze strany zdravotního personálu,nebo se naštěstí mýlím. Mě stačilo když jsem si šla jednou nechat udělat test na HIV. Čekárna je hned vedle gynekologie, když vyšla sestra a zařvala na celou čekárnu "kde je ta holka na ten test na AIDS", tak mě upálili málem očima, než jsem prošla tou úzkou uličkou mezi nimi...
Musí to být neuvěřitelně těžké rozhodování. Říci, netrápiti ostatní, chudáci. Jenže ty mᚠtendenci o tom povídat a je to určitě tvoje právo.Na druhou stranu není trochu sobecké jim to právě neříci, těm nejbližším? Nepřipravit je trochu na to? Uštědřit jim pak ránu, že najednou nebudeš. Vím, ten čas umírání se může protáhnout na rok, na dva na týden, to nikdo neví. Omlouvám, se že o tom píši,tak otevřeně. Asi ono se stále skrývat sám před sebou asi nejde. Ono taky by bylo asi dobré nějak vyřešit majetek, dluhy pokud jsi vdaná atd.. To by mi přišlo více sobecké,než jím to neříci,aby oni netrpěli.
Držím ti moc a moc pěsti. Ale a se rozhodneš, jak se rozhodneš, a je to pro tebe to nejlepší.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#9 16. 12. 2007 18:41

x256987
Host

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Jak už jsem ti psala jinde, je to nápor hlavně na tebe, takže se s tím musíš srovnat především ty. Každá životní fáze má své zvláštnosti a své úkoly, ještě pořád je spousta věcí, které můžeš prožít, udělat, uzavřít... Ještě můžeš zažít hezké dny, hezké chvíle, právě teď, když sis naplno uvědomila, jak je to vzácné a výjimečné.

Před časem jsem byla na návštěvě v hospicu, za jedním svým panem profesorem. Už nebyl moc při smyslech, tak jsem si k němu sedla a půl hodiny jsem ho prostě jenom držela za ruku. Tohle patří k životu a má to smysl, pro tebe i pro všechny zúčastněné. Ještě i ty můžeš někomu dodat sílu tím, že se s ním budeš držet za ruku, je to vzájemné. Můžeš navštívit někoho, kdo má stejnou diagnózu a je ještě dál než ty, a třeba zůstal úplně sám.

A už si opravdu, ale opravdu nemusíš dělat vrásky z toho, co řeknou lidi a co kdyby a co támhleto pussa hjarta

 

#10 16. 12. 2007 18:46

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Registrovaný: 16. 12. 2007
Příspěvky: 1367
Web

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Zkoušela jsem všechno možné i nemožné, léčitele, bylinky, všechno...  Asi jim to říct...  já nevím, fakt plavu v tom, nechci být tak sama, ale zároveň se bojím, aby to ustáli. ono to třeba může trvat ještě rok než přijde konec...


Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

 

#11 16. 12. 2007 18:47

dadka06
♥♥♥♥---
Místo: poděbrady
Registrovaný: 21. 11. 2006
Příspěvky: 282

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estel--to nie je o tom, či to žudia neberu....
..skus to vnutorne nevzda-musíš verit,že to bude lepšie...
a vykecaj sa aspon tu--blízki o tom už iste vedia  a trápi ich ti,nepridávaj im ešte viac..


Nerob druhému to, čo nechceš,aby robil on tebe..

Není tady

 

#12 16. 12. 2007 18:47

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Kdyby nekdo z mych blizkych mel nevylecitelnou nemoc, tak bych to chtela vedet. Jsou to mi blizci a zivot neni jen sdilet s nimi radosti ale i tu neveselou stranku. A asi bych citila velkou litost, ze jsem nemohla nekomu z mych blizkych pomoci v poslednich dnech, protoze jsem o tom nevedela (i kdyz bych samozrejme dotycneho rozhodnuti mi to nerict respektovala). Vim, ze tak jako tak, clovek si tim musi projit sam ale porad si myslim, ze tvoji blizci by ti mohli pomoci. Ale je pravda, ze kdyby se to stalo me, tak bych zvazovala komu rict a komu nerict.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#13 16. 12. 2007 18:51

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

estel, SZ jsem Ti poslala - dostalas ji?
A nevzdávej to, dokud žiješ, mᚠnaději, že se uzdravíš!

Není tady

 

#14 16. 12. 2007 18:56

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Moje kamarádka měla partnera, vedli takový společný "singl" život, těžko říct zda se jen vídali, zda spolu chodili nebo co to bylo za vztah. Ona se děsně bála nějakého vztahu, a pak jednou řekla že umřel, Že to zjistila z rádia, ve kterém byl moderátor. Asi rok se s tím smiřovala, ani ne tak s tou smrtí ale s tím že v něm nedokázala vzbudit tolik důvěry aby se jí svěřil a aby jí dovolil mu pomáhat.
Rozhodnutí je na tobě, ale já bych to blízkým řekla, ne všem, a ne před vánoci, ale řekla.....


Mája

Není tady

 

#15 16. 12. 2007 18:57

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estela napsal(a):

Zkoušela jsem všechno možné i nemožné, léčitele, bylinky, všechno...  Asi jim to říct...  já nevím, fakt plavu v tom, nechci být tak sama, ale zároveň se bojím, aby to ustáli. ono to třeba může trvat ještě rok než přijde konec...

Esti a není to tím, že se jedná o diagnozu takovou jakou se jedná? Oni nad témou HIV lidé stále utíkají, stále se bojí o tom mluvit. Vím,když jsem jezdila Na Bulovku s materiálem do laborky, tak tam lidé docházeli na infuze atd. Byli normální i když nemocní HIV. Proč se stále lidé o tom bojí mluvit, bojí se s nimi setkávat?
Vždy je to stejné, jako infekční žloutenka, rakovina, menengitída... Na to vše se dá umřít a krásně pomalu, trpět. Jen ten AIDS, jako by tam visela nějaká nálepka "můžou si za to sami"... Blbost!!!

Takže otázka? Kdyby se jednalo o jinou smrtelnou nemoc než HIV, říkalo by se ti to lépe? Ví to alespoň někdo z tvých blízkých?


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#16 16. 12. 2007 18:57

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/3797-aids
U několika případů se však lidé s AIDS vyléčili a lékaři vyloučili záměnu vzorků.

Není tady

 

#17 16. 12. 2007 18:58

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Májajája napsal(a):

Asi rok se s tím smiřovala, ani ne tak s tou smrtí ale s tím že v něm nedokázala vzbudit tolik důvěry aby se jí svěřil a aby jí dovolil mu pomáhat.
Rozhodnutí je na tobě, ale já bych to blízkým řekla, ne všem, a ne před vánoci, ale řekla.....

tummenupp Naprosty souhlas.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#18 16. 12. 2007 18:59

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Registrovaný: 16. 12. 2007
Příspěvky: 1367
Web

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Moc, moc děkuju, nečekala jsem tolik milých ohlasů... Fakt jsem zvyklá, že na mne koukají lidé často jako na nějakou špínu... Jj, vyřešené mám úplně všechno, ale stihnout bych toho chtěla tolik... Dneska jsem se byla projít ve městě, viděla jsem krásnou kabelku, nekoupila jsem si jí, protože už jí neunosím... Je to deprimující. Pořád doufám, že se to zvrátí, že přijde zázračný lék.  Nebo že se spletli a moje testy nejsou ještě tak špatné, ale pak se vidím a cítím, jak se všechno zhoršuje a moc se bojím. Viděla jsem už 3 lidi, kteří umírali na toto a veselé to nebylo...


Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

 

#19 16. 12. 2007 19:02

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

dadka06 napsal(a):

a vykecaj sa aspon tu--blízki o tom už iste vedia  a trápi ich ti,nepridávaj im ešte viac..

Dadko06 me by teda asi mohem vic trapilo to, kdybych zjistila, ze moje blizka pritelkyne, kamarad, rodinny prislusnik se radsi vykecaval na Babinete, nez aby zasel za mnou, protoze se bal/a, ze mi tim pridela starosti...grater


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#20 16. 12. 2007 19:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estela napsal(a):

Moc, moc děkuju, nečekala jsem tolik milých ohlasů... Fakt jsem zvyklá, že na mne koukají lidé často jako na nějakou špínu... Jj, vyřešené mám úplně všechno, ale stihnout bych toho chtěla tolik... Dneska jsem se byla projít ve městě, viděla jsem krásnou kabelku, nekoupila jsem si jí, protože už jí neunosím... Je to deprimující. Pořád doufám, že se to zvrátí, že přijde zázračný lék.  Nebo že se spletli a moje testy nejsou ještě tak špatné, ale pak se vidím a cítím, jak se všechno zhoršuje a moc se bojím. Viděla jsem už 3 lidi, kteří umírali na toto a veselé to nebylo...

Estel - s tou kabelkou - naopak, užívej si jak nejvíc můžeš!!!

Není tady

 

#21 16. 12. 2007 19:04

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estela napsal(a):

Moc, moc děkuju, nečekala jsem tolik milých ohlasů... Fakt jsem zvyklá, že na mne koukají lidé často jako na nějakou špínu... Jj, vyřešené mám úplně všechno, ale stihnout bych toho chtěla tolik... Dneska jsem se byla projít ve městě, viděla jsem krásnou kabelku, nekoupila jsem si jí, protože už jí neunosím... Je to deprimující. Pořád doufám, že se to zvrátí, že přijde zázračný lék.  Nebo že se spletli a moje testy nejsou ještě tak špatné, ale pak se vidím a cítím, jak se všechno zhoršuje a moc se bojím. Viděla jsem už 3 lidi, kteří umírali na toto a veselé to nebylo...

Estel, já ti nebudu mazat med kolem huby. Pravděpodobnost, že se najde lék je malý. Jednou třeba ano,ale to může být třeba za 10 - 15 let, nevím jak dlouho v sobě vir HIV nosíš.
Ale ty stále žiješ život, možná bude kratší než mají ostatní,ale je to život. Co ty víš, jak dlouho budu končit svůj život já? Třeba onemocním a deset let budu také umírat. Třeba mě zítra srazí auto. To nikdo neví. Je to moc těžké se s tím smířit a stále se člověk upíná k nějaké naději, což je pochopitelné. Moc ti fandím.
A ty zítra půjdeš a tu kabelku si koupíš!!!! Jasný!!! Ty jí mᚠprávo nosit třeba rok, nebo týden! Jeď někam, kde jsi nebyla, zkus ti to v této fázi,kdy ti třeba ještě není tak zle ještě hodně ten život zpříjemnit.
A na lidi, kteří na tebe pohlížejí jak na prašivou, jsou chudaáci. Neznalí idioti, kteří by se měli stydět sami před sebou. Ale počítej, že jich za svůj život poznᚠještě moc....


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#22 16. 12. 2007 19:04

Estela
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jednou tu a jindy onde
Registrovaný: 16. 12. 2007
Příspěvky: 1367
Web

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Klubko: vědí skoro všichni, že jsem Hiv+, to jo, ale že je to tákhle blbé nee. Když se ptají, řeknu dobré, když se ptají na vir.nálož, řeknu jde to... Nejsou blbí, myslím že vědí... Určitě nechci kazit Vánoce i jim, musím se snažit vypadat OK, ale to je v mém stavu fakt těžkésmile.


Nežel nad tím, co ti chybí, ale těš se z toho, co máš, protože nevíš, do kdy to budeš mít.  Blaschke-Pál

Není tady

 

#23 16. 12. 2007 19:05

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estela napsal(a):

Klubko: vědí skoro všichni, že jsem Hiv+, to jo, ale že je to tákhle blbé nee. Když se ptají, řeknu dobré, když se ptají na vir.nálož, řeknu jde to... Nejsou blbí, myslím že vědí... Určitě nechci kazit Vánoce i jim, musím se snažit vypadat OK, ale to je v mém stavu fakt těžkésmile.

Alespoň, že tak.... tummenupp


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#24 16. 12. 2007 19:07

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Estela napsal(a):

Klubko: vědí skoro všichni, že jsem Hiv+, to jo, ale že je to tákhle blbé nee. Když se ptají, řeknu dobré, když se ptají na vir.nálož, řeknu jde to... Nejsou blbí, myslím že vědí... Určitě nechci kazit Vánoce i jim, musím se snažit vypadat OK, ale to je v mém stavu fakt těžkésmile.

Estel, vykašli se na ostatní, kazit Vánoce - co blbneš!!! Ty umírᚠa myslíš na to, že druhým zkazíš Vánoce???
(to myslíš vážně?)
Ty jsi důležitá - a ne to, jestli druhý budou mít zkažený Vánoce - můžou to být poslední Vánoce, které s nima prožiješ... měli by být naopak rádi, že Ti můžou být nablízku a pomoct... kapitulation

Není tady

 

#25 16. 12. 2007 19:07

Eszter
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 9. 2007
Příspěvky: 184

Re: Nevyléčitelná nemoc, co dělat?

Píšeš,že tvoje rodina ví,že jsi nemocná,tudíž ví i jak to jednou skončí.Každej z nich se na to podvedomě připravuje i když na to se snad ani připravit nedá. těžko říct,jestli jim mᚠříct,v kterém stádiu se nacházíš.Z vlastní zkušenosti ale vím,že je to hrozná rána,když se člověk doví až zprávu o konci.Najednou má pocit,že něco zmeškal,že se nerozloučil,že chtěl ještě obejmout,že pro toho dotyčnýho neudělal dost,nebyl mu dost na blízku.....na druhou stranu,takové pocity by člověk měl i kdyby to věděl a denně na to myslel.Myslím,že nejlepší je zlatá střední cesta(jestli se to dá takhle říct)prostě říct to opravdu až nákou dobu před "koncem".Každopádně jak už tady bylo řečeno-ještě žiješ,tak neztrácej naději a žij!


Život je boj a ten se bojuje až do konce...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů