Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 11. 2007 16:27

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Večne poučujúca kolegyňa

Mám jednu dlhoročnú kolegyňu, v poslednej dobe ma má potrebu neustále poučova o správaní, ako sa s kým rozprávam, ako a čo komu hovorím... Už mi to dos lezie na nervy, tak som sa prestala s ňou stýka, nechodím s ňou na obedy... Tým pádom som obmedzila s ňou styk, no aj tak, keď s ňou musím pracovne niečo vyrieši, tak má poznámky typu: "netrepkaj". va Mňa to vždy prekvapí tak, že neviem v prvom momente ako a čo mám na to poveda.  Inak som od nej staršia, či už služobne alebo aj vekovo.


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#2 26. 11. 2007 17:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Kolegyňa má nejaký problém a ty si jej tŕňom v oku. Možno jej pripomínaš sokyňu v láske, nejakú nesympatikcú učitežku alebo tak... Asi to nemá žiadne racionálne vysvetlenie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#3 27. 11. 2007 11:29

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Seli, dokonca si porovnávala so mnou vlasy. Čo by mňa ani len nenapadlo. Poznamenala len tak mimochodom, že má lepšiu kvalitu vlasov, než ja. Mne neprináleží hodnoti niekoho vlasy a vôbec čokožvek iné.... Po všetkých tých napomínaniach, som sa rozhodla, že ju nechcem po svojom boku, tak som nešla s ňou na obed a išla som sama. Jedla som a v tom ona prišla, nahla sa nado mnou a povedala, že ďakujem! Išla som potom za ňou a povedala som jej, že som chcela ís sama na obed a ona na to: "Slušnos káže, mi to aspoň oznámi." A vtedy som si povedala, že a dos. Predsa nie som nesvojprávny človek a sama sa rozhodujem čo budem robi, s kým budem robi a nie som povinná niekomu sklada účty.
Nenapadá ma, čo by som mala s danou osobou robi, ako sa k nej správa, len to, že obmedzujem s ňou styky. Čo by ste robili na mojom mieste? Ako by ste sa správali?

Upravil(a) Emma (27. 11. 2007 12:48)


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#4 27. 11. 2007 12:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Slušne, ale s odstupom. Mrzuté je, že zrejme spolu sedíte a MUSÍTE nejako vychádza, ale nijakú vrúcnos by som teda nepredstierala. Ak má ona s tebou problém, je to jej vec. Buď sa skonsoliduje, alebo sa naučíte anglickej rezervovanej zdvorilosti... a basta.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#5 27. 11. 2007 13:59

Emma
♥♥♥♥♥--
Místo: Bratislava
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 639

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Nesedíme spolu. Má kanceláriu o dve ďalej. Len sme na oddelení len tri baby. Ona sedí s ďažšou kolegyňou a ja so svojím šéfom. Len sme chodievali spolu na kávu do kuchynky a trkotali. Takto ony dve zostali spolu a ja už s nimi nikam nechodím. To mi nevadí, som dos samostatná, nepotrebujem sa spolčova. Len mi je to trošku nepríjemné, ale ja to myslím zvládnem. smile stolt Totižto s tým sú spojené napríklad aj iné veci. Budúci týždeň máme Vianočný večierok v hoteli Kaskády, pri Zvolene. Tá jej spolusediaca kolegyňa má služobné auto, tak určite spolu pôjdu tam autom. Ja som si objednala autobus. Jednoducho chcem tým poveda, že za to, že má ona nejaké svoje problémy so mnou, musím by svojím spôsobom akoby odstrčená. To len pre vykreslenie situácie.... lyssna


Ak chceš nájs poklad, musíš na tenký žad. rodna

Není tady

 

#6 28. 11. 2007 0:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Tak to je mrzuté, ale zasa ani tak by som sa nesilila. Keď sa nedá, nedá sa... zrno nie je klobása.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#7 1. 3. 2008 18:03

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Večne poučujúca kolegyňa

Emma napsal(a):

... Po všetkých tých napomínaniach, som sa rozhodla, že ju nechcem po svojom boku, tak som nešla s ňou na obed a išla som sama. Jedla som a v tom ona prišla, nahla sa nado mnou a povedala, že ďakujem! Išla som potom za ňou a povedala som jej, že som chcela ís sama na obed a ona na to: "Slušnos káže, mi to aspoň oznámi." A vtedy som si povedala, že a dos. Predsa nie som nesvojprávny človek a sama sa rozhodujem čo budem robi, s kým budem robi a nie som povinná niekomu sklada účty.
Nenapadá ma, čo by som mala s danou osobou robi, ako sa k nej správa, len to, že obmedzujem s ňou styky. Čo by ste robili na mojom mieste? Ako by ste sa správali?

Zachovala bych se neprosto stejně jako ty. Není to tvoje matka, abys jí hlasila, kdy jdeš na oběd. A do kvality tvých vlasů případně stylu oblékání, vyjadřování, pracovní techniky jí nic není.  Drž si o ní odstup, to, že je tvou kolegyní ještě neznamená, že musíte být kamarádky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů