Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 20. 3. 2008 20:25

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

Pisatel napsal(a):

Somaia napsal(a):

Pisateli, tak si to přečti ještě jednou, co jsem napsala jako reakci na poslední Libuščinu větu a nedělej tu zmatek se zámněnou slov big_smile

Tak oddalovat od štíra to se ti zachtělo no dobrá i tak mám ocásek dlouuuuhejjjjj smile

pisateli ja myslim ze to funguje wink kapitulation

Není tady

 

#52 20. 3. 2008 21:18

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

taky zabira tvarit se stejne tajemne jako on, vydrzi mu to na dlouhe hodiny az dny premysleni.. (ale nekdy je to o nervy).. ale jinak uprimnost a fair play.

Není tady

 

#53 20. 3. 2008 21:53

Libuška
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 15

Re: Jak na Štíra

Děkuju všem spřízněným dušičkám za pomoc a radu a tobě milý Štíre za "mužskou" poznámku - to víš, jsem žena a cítím to jinak hjarta


Výjimečnost pramení ze svobody volby

Není tady

 

#54 21. 3. 2008 9:23

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Jak na Štíra

Libuška napsal(a):

Děkuju všem spřízněným dušičkám za pomoc a radu a tobě milý Štíre za "mužskou" poznámku - to víš, jsem žena a cítím to jinak hjarta

godlike hjarta to víš poznala jsi Štíra s Asd. v Kozorohu. Mám tě rád a přijď na pokec. hjarta smile

Upravil(a) Pisatel (21. 3. 2008 9:24)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#55 21. 3. 2008 22:18

Libuška
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 15

Re: Jak na Štíra

A Štír s Asd. v Kozorohu je snad víc "štírovatější" než ostatní Štíráci, či čo? Btw: já mám Ascendent ve Vahách, ale astrologii se zatím úžeji nevěnuji, jen tak po žďabkách. Jsem Blíženec, mám toho na poznávání moc, proto nic nestíhám a život je krátkej, tak vod kažýho trochu...

Upravil(a) Libuška (21. 3. 2008 22:20)


Výjimečnost pramení ze svobody volby

Není tady

 

#56 21. 3. 2008 22:54

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak na Štíra

lupina montana: A Štíři jsou ještě ke všemu návykoví - až na výjimky - tak bacha vastolt

Lupi, a nepíše se tohle o Rybách? Že snadno podlehnou alkoholu, drogám... Moje kámoška v Rybách se nadchne během minuty pro nějakou aktivitu (dlužno říct, že poměrně užitečnou) a za 3 měsíce je konec, pak hned zas další....
Můj manžel je ve Štíru a teď marně přemýšlím, jaký návyk má... big_smile Snad jedině že bych počítala práci až vorkoholismus; jo, to by šlo big_smile

Není tady

 

#57 22. 3. 2008 21:29

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

myslim ze lupi to spis myslela tak, ze kdo si jednou zacne se stirem, stane se ten stir pro nej navykovy.. jinak pokud vim stiri jsou proti vsem navykum absolutne odolni, protoze maji neuveritelne silnou vuli (coz jim zavidim) tummenupp

Není tady

 

#58 22. 3. 2008 22:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak na Štíra

Přesně tak jsem to myslela, dík smile To s tou (ne)návykovostí štírů k něčemu taky vypadá dost pravděpodobně - možná by stálo za to udělat nenápadný průzkum mezi pacienty protinávykových oddělení valol
Terci - a mᚠna něj návyk? Na manžela svého? gloria
Libuško - Štír s Asc v Kozorohu není "víc" štírovatej, ale jaksi....nenápadnější, než štíři jiní.....vissla Takovej na první pohled solidní, spořádanej.....nicméně, Asc v Kozorohu ssebou nese jednu zajímavou věc - jeho majitel se velmi schopně orientuje v krizových situacích (ale v materiální rovině - třeba když doma praskne voda )
Vynikající jsou Štíři s Asc třeba na Býku vissla jako moje holčička milovaná lol To bys viděla štírka......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#59 23. 3. 2008 1:22

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

tak me tedy napada jedna vec, pro me asi dost dulezita. jednoho stira doma mam a zadnou zavislost si neuvedomuji. tak jak ted zijeme jsme docela spokojeni. ale je zde jeden velky hacek. vztah uz trva delsi dobu, drive jsme ani ja ani on nemeli rodinne myslenky, ale ja uz tedy nejsem zadna dvacitka, spis prestricitka a zacinam pozde ale prece premyslet o rodine. a hned je problem na svete - on totiz nechce. zatim to neresim akutne protoze si myslim ze ho treba premluvim, ale uz je to delsi dobu ve vzduchu. takze me napada - co kdyz ne? a co kdyz jednoho dne zjistim ze touha po rodine je silnejsi a budu chtit od nej odejit a zjistim u sebe zavislost?? rikam neni to problem ktery resim ted hned ale obcas o tom premyslim a mam takovy zvyk vzdycky myslet zbytecne moc dopredu.. taky jsem mu oznamila ze pokud nechce rodinu nas vztah asi nebude trvat vecne.. je mi divne prave to ze necitim zavislost. myslite si ze kdybych ji mela ze bych o tom uz vedela??  a zavislost je asi neco jineho nez laska.. tak jak to tedy je??

Není tady

 

#60 23. 3. 2008 1:34

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jak na Štíra

Jsem taky štírka s  Asc v Býku.
Jsem nějak paličatější, než ostatní?  Jak je to Lupino? Občas se sebou nevlezu do futer ani sama, ale to snad máme  periodicky všichni, ne?

Konstance- mám i nějaké návyky i zlozvyky. Jsem na ně slabá. Příkladně chodím děsně pozdě do pelechu. Marně si téměř denně říkám, že večer už fakt půjdu dřív.
Tři měsíce nekouřím, prostě to nějak vyplynulo z nemoci , občas bych si dala práska, když si dám skleničku. Zatím jsem to ukočírovala. Že by to byla ta silná vůle? Spíš to bylo vnitřní rozhodnutí, nemusím se sebou  bojovat, nemyslím na kouření s nutkavou potřebou kouřit.
Asi to mám tak, že když něco musím a silou vůle se do toho nutím, stojí to za starou bačkoru a původní radost vyprchá, činnost utlumím. První rok jsem chodila do němčiny s nadšením, druhý už z vnitřní povinnosti a třetí s nechutí, ten jsem nedokončila, ale pak jsem začala u soukromé učitelky. Po roce jsem už neměla sílu pokračovat.
Mᚠna mysli nějaké konkrétní návyky  štíří odolnost? 
Mám kolem sebe dost štírů, tak mi to možná tak ani nepřijde.

Není tady

 

#61 23. 3. 2008 10:10

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak na Štíra

Jo aha, jakože jestli my jsme návykoví na Štíry? Hmm, nevím... Znala jsem jednoho kolegu Štíra, neuchvátil mě příliš. Ale u mě doma je to jednoduché, protože já jsem Býk, tudíž nemám ráda změny, které by snad mohly vést k horšímu.. big_smile Takže z toho plyne, že za to čtvrtstoletí soužití s mým Štírem jsem si už "radši" návyk vytvořila big_smile (nejspíš kvůli svým "nízkým" myšlenkám, že se totiž mám dobře, i když mám kámošky, které kroutí hlavou, jak s tou jeho povahou můžu žít) big_smile Jinak on je už napůl Střelec, Asc. má asi na 2. st. Lva, (tam já mám Měsíc), takže to by bylo na dlouhé psaní... big_smile

A silnou vůli? No, ten kolega skončil na ministerstvu, tak nejspíš tu vůli měl wink, ale u manžela nějak nevím. To teď nedokážu zhodnotit, on možná tu silnou vůli vlastně ani nepotřebuje big_smile.
S kouřením přestat nechce (kouří totiž i ze solidarity k mému tatínkovi, velmi silnému kuřákovi; jiného chlapa, spojence, v jeho rodině nemá), tam nemá vůlí co řešit, a jiné věci mu jdou samy poměrně hladce smile.

Ale ke konstance - moje mladá kolegyňka je taky přestřicítka a její partner Váha po několika letech také manželství a dítě odmítá, tak to nebude jen partnerem ve Štíru.... Ona je taky Býk (skvěle si spolu rozumíme), tudíž si asi zvykla a pokud vím, nechce nic měnit, že prý by lepšího chlapa nenašla. (v tom názoru se s ní sice rozcházím, ale nechávám ji dýchat).

Nevím, to nebude v návyku na nějaké supr jiné znamení, to je spíš naše vnitřní povaha, co nás k tomu druhému přitahuje. Teď mám tedy na mysli to moje vlastní rozložení planet, tu moji nechu něco měnit, i když zdaleka nikdy není všecko růžové, to moje vnímání partnerových kvalit či nekvalit. No a pak samozřejmě záleží na tom, kdo proti mně stojí, to jo.... Je to provázané.

Upravil(a) Tercila (23. 3. 2008 10:22)

Není tady

 

#62 23. 3. 2008 12:07

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak na Štíra

No, koukám, že se nám to nějak zamotává - tak abychom se do toho nezamotaly docela:
Řekla jsem, že Štíři jsou návykoví. Tím jsem myslela:
a) že velmi často mívají silnou a výraznou osobnost s prvky přirozené autoritativnosti, že je to pro spoustu lidí velmi lákavý typ osobnosti a charismatický - takříkajíc...magnetický.Abych to vyjátřila lidsky - že je "lákavý" i po letech soužití, třeba. Zajímavý - že se neomrzí. Tak nějak....
Ze všeho ovšem existují výjimky (viz můj tchán, který neměl charismatu ani co by se za nehet vešlo) - měla jsem na mysli jakousi všeobecnou rovinu, která se nedá a nemá aplikovat doslova a do písmene.

b)že lidi ve štíru nesnadno propadají závislostem - ale zdůraznila jsem, že je to JPP a že by to spíš stálo za prokoumání.

Terci - tak to ty a tvůj muž musíte tvořit mimořádně výraznou dvojici godlike doufám, že se nikdy nestanu vaším nepřítelem glorialol
Jo a tu vůli: nevím jak kdo, ale já po zkušenosti se Štíry tvrdím, že je to spíš velmi silné....vnitřní přesvědčení, nebo tak nějak. Takový....nedostatek váhavosti smile zvláštní, velmi niterná SEBEJISTOTA.
Heluško - protože Štír a Býk spolu tvoří pár, protože jsou to protilehlá znamení, je Asc v Býku jen zvýrazňuje štíří charakteristiku; moje holčička mi jasně vysvětlila už v porodnici, že si do ničeho kecat nenechá - takže asi tak lol to je možná to, co vnímáme jako paličatost, případně "odolnost" - protože JE to odolnost - vůči nátlaku okolí, třeba. A znásilňovat sama sebe - no tak tomu se sice říká "pevná vůle" , ale podle mě to naprosto není - a Štíři to moc dobře vědí. Oni totiž potřebují být názorově (a pokud možno i jinak) NEZÁVISLÍ, protože jsou takříkajíc soudci a mrchožrouty Zvěrokruhu (podotýkám, že si mrchožroutů neobyčejně považuju a všem milým mně štírům posílám pussa )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#63 23. 3. 2008 13:49

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak na Štíra

"Terci - tak to ty a tvůj muž musíte tvořit mimořádně výraznou dvojici  doufám, že se nikdy nestanu vaším nepřítelem "

No, Lupi, to jsi mě docela rozesmála - já doufám, že žádné nepřátele nemáme big_smile, zatím na nás všichni známí na ulici mávají, usmívají se, blikají a tak big_smile. Můj muž je totiž žoviální, vtipný týpek big_smile a já se taky ráda směju. Jen s jednou kolegyní jsem si bohužel nesedla, protože něco tak závislého a zároveň zlého v jedné povaze nejsem schopna překonat (a nejen já), ale na nějaké "zpětné míčky" jsem já líná, preferuji ignorování, což ji velmi irituje, ale to je mi vcelku u zadní části. Snažím se neublížit, a to jsem jediná, ostatní by ji nejradši "odstranili" big_smile.

Je ale fakt, že přes veškeré názorové neshody jsme s manželem Štírem dlouholetí paráci, kteří se sice poštěkají ohledně řešení něčeho, (já jsem víc vznětlivá), nicméně v závěru obvykle zhodnotí názor druhého jako správný a udělají to, co chce ten druhý; zatím je to oboustranné.  Až to u manžela vymizí, propustím ho ze svých služeb big_smile wink. Při představování novým lidem (když je vhodná příležitost k legráckám) vyslovím své příjmení a s úsměvem dodám "zatím" big_smile. To bys nevěřila, jak to uvolní atmosféru big_smile. A manžel ví.... že jen škádlím big_smile. Když se na mě někdo ptá, manžel řekne: "jo "velitelka vozu"? To nevím, teď tu byla..." big_smile.

Není tady

 

#64 23. 3. 2008 19:59

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jak na Štíra

Lupi,
díky za rozbor. Když nebudu počítat vlastní děti, jsem návyková jen pro svá chlupatá děcka.
grater grater

Není tady

 

#65 23. 3. 2008 20:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak na Štíra

Heluška: Lupi,
díky za rozbor. Když nebudu počítat vlastní děti, jsem návyková jen pro svá chlupatá děcka.
grater grater

Jéééžiš, Heluš, Ty se teda rouhᚠbig_smile, to Ti nestačí? I kdybys jen pro jednoho človíčka (no dobře, nebo i pro psy) měla být podstatnou oporou, je to Tvoje výhra!

Není tady

 

#66 23. 3. 2008 22:56

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jak na Štíra

Tercilo,
hledám velkou popelnici a sypu si popel na hlavu. Kdyby se v tom výčtu" závisláků "vyskytoval i dobrý parák, bylo by to ideální.

Není tady

 

#67 23. 3. 2008 23:48

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Jak na Štíra

Heluška: Tercilo,
"hledám velkou popelnici a sypu si popel na hlavu. Kdyby se v tom výčtu" závisláků "vyskytoval i dobrý parák, bylo by to ideální."

Jen aby Ti z popelnice nevypadl na hlavu nějaký bezdomovec big_smile. No dy já vím, že opravdových paráků je pomálu. Ale všecko bude, neboj. Hlavně je nehledej.

Ale pozor na závisláky:), to bych nikdy předtím neřekla, jak je strašné, když na mně někdo visí, zažila jsem to až s tou kolegyní, no děs a hrůza. Tak vnímej radši ty svobodnější typy lidí smile.

Není tady

 

#68 24. 3. 2008 0:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak na Štíra

lollollol TAk jsem si tě představila, Heluško...že já blbka mám tak živou představivost graterlol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#69 24. 3. 2008 1:15

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jak na Štíra

Tercilo,
Nevyvíjím pátrací aktivity, ale po 13 . letech by hezký vztah nebyl špatný.
Jasně, že netoužím po doslovném závislákovi, však jsem to dala do uvozovek. Mám taky bujnou fantazii a ta představa se mi nelíbí. Vlastně mi není tak zle, ale některé aktivity je lepší dělat ve dvou, třeba procházky...

Lupi,
a ten můj bezdomovec, co na mně vypadl- je aspoň k světu, když se umyje?

Není tady

 

#70 24. 3. 2008 6:14

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

me se totiz vubec nelibi predstava zavislosti, jsem totiz vodnar albert a zmeny v mem zivote se proste deji at chci nebo nechci, jen se snazim se na ne pripravovat (vzdycky se to nepovede). a predstava byt zavisla na stirovi je pro me opravdu hrozna dumbom
jinak lupi tu stirovskou povahu jsi popsala opravdu super neprekonatelne.. tummenupp

Není tady

 

#71 24. 3. 2008 10:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak na Štíra

Helí to nevím - v tý představě byl tak na rychlej úprk lol
Konstance - děkuju, ale tohle bylo velice snadné smile mám s nimi celoživotní zkušenost - takříkajíc od kolébky až po hrob rock


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#72 27. 3. 2008 17:19

Opheliaa
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2008
Příspěvky: 341

Re: Jak na Štíra

lupina montana napsal(a):

No, koukám, že se nám to nějak zamotává - tak abychom se do toho nezamotaly docela:
Řekla jsem, že Štíři jsou návykoví. Tím jsem myslela:
a) že velmi často mívají silnou a výraznou osobnost s prvky přirozené autoritativnosti, že je to pro spoustu lidí velmi lákavý typ osobnosti a charismatický - takříkajíc...magnetický.Abych to vyjátřila lidsky - že je "lákavý" i po letech soužití, třeba. Zajímavý - že se neomrzí. Tak nějak....
Ze všeho ovšem existují výjimky (viz můj tchán, který neměl charismatu ani co by se za nehet vešlo) - měla jsem na mysli jakousi všeobecnou rovinu, která se nedá a nemá aplikovat doslova a do písmene.

b)že lidi ve štíru nesnadno propadají závislostem - ale zdůraznila jsem, že je to JPP a že by to spíš stálo za prokoumání.

Terci - tak to ty a tvůj muž musíte tvořit mimořádně výraznou dvojici godlike doufám, že se nikdy nestanu vaším nepřítelem glorialol
Jo a tu vůli: nevím jak kdo, ale já po zkušenosti se Štíry tvrdím, že je to spíš velmi silné....vnitřní přesvědčení, nebo tak nějak. Takový....nedostatek váhavosti smile zvláštní, velmi niterná SEBEJISTOTA.
Heluško - protože Štír a Býk spolu tvoří pár, protože jsou to protilehlá znamení, je Asc v Býku jen zvýrazňuje štíří charakteristiku; moje holčička mi jasně vysvětlila už v porodnici, že si do ničeho kecat nenechá - takže asi tak lol to je možná to, co vnímáme jako paličatost, případně "odolnost" - protože JE to odolnost - vůči nátlaku okolí, třeba. A znásilňovat sama sebe - no tak tomu se sice říká "pevná vůle" , ale podle mě to naprosto není - a Štíři to moc dobře vědí. Oni totiž potřebují být názorově (a pokud možno i jinak) NEZÁVISLÍ, protože jsou takříkajíc soudci a mrchožrouty Zvěrokruhu (podotýkám, že si mrchožroutů neobyčejně považuju a všem milým mně štírům posílám pussa )

Lupino, super rozbor!

Babinetky, nevíte, jak se k sobě hodí Vodnář s Asc v Raku (= já) a Štír s Asc taktéž v Raku (= můj přítel) ?
Já se teprve učím mu rozumět, je pro mě i po tři čtvrtě roce vztahu velice neprůhlednej a tajemnej, prostě tajnůstkář, no... tak by mě docela zajímalo, jak na něj wink

Upravil(a) Opheliaa (27. 3. 2008 17:19)


Ani největší radič všech radičů přes vztahy MUDr. Plzák neušel rozvodu. /z jedné netové diskuse/

Není tady

 

#73 30. 3. 2008 13:08

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Jak na Štíra

opheliaa, ja jsem na tom uuuuplne stejne.. jsme spolu 7 let (i kdyz s prestavkami) takze aspon trochu se k sobe asi hodime. tongue
jinak ja to beru tak ze na kazdyho nejlip platej jeho vlastni zbrane, takze kdyz se zacne tvarit strasne tajemne tak se zacnu tvarit jeste tajemnejc, aby si myslel ze mam daleko vetsi tajemstvi nez on, a skutecne vetsinou po chvili prestane bejt tajemnej a zacne premyslet proc jsem tajemna ja.. big_smile
a kdyz se tvari nepristupne a trva na svejch zahadach, tak ho chvili ignoruju, a vetsinou se brzy uklidni a zacne zas normalne komunikovat! nenech se osalit, zdani klame, a nakonec se ukaze ze to s tim tajemnem nebylo zas tak horky... wink

Není tady

 

#74 31. 3. 2008 15:12

Libuška
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 15

Re: Jak na Štíra

Tak po posledním setkání bych řekla, že je to v háji, a asi to odpískám. Faktem je, že mi to může srdce utrhnout, je prostě úžasný. Zkusím se ještě tvářit tajemně a vydržet... ale moc nadějí tomu nedávám... ach jo sad


Výjimečnost pramení ze svobody volby

Není tady

 

#75 2. 5. 2008 9:23

Libuška
♥------
Registrovaný: 19. 3. 2008
Příspěvky: 15

Re: Jak na Štíra

Zdá se že úplně v háji to není, ale pořád ještě není ruka v rukávě - pakliže to někdy "dopadne", stavím se tady wink. Přeju krásný květen lásky čas hjarta


Výjimečnost pramení ze svobody volby

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů