Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 23. 9. 2008 11:41

Yolan
♥------
Registrovaný: 23. 3. 2008
Příspěvky: 5

Re: Rakovina děložního čípku

Co si myslíte o očkování kluků? Četla jsem, že je tam nějaký větší riziko jak rakoviny, tak bradavic, ale nejsem si jistá, jestli nás tady jenom někdo neoblbuje. Díky za názor.

Není tady

 

#127 27. 9. 2008 13:07

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Rakovina děložního čípku

Tyka jsem četla, že je tam vyšší roziko rakoviny konečníku a penisu. A taky bradavice prý mají u homosexuálů víc rozšířený. Ale jestli je to pravda. Jo, za další rizikovou skupinu i u genitálních bradavice se považujou nemocní s imunitou (takže třeba i nemocní AIDS).

Není tady

 

#128 28. 9. 2008 16:57

Kanimura
♥------
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 6

Re: Rakovina děložního čípku

Je nějaký kontakt na odborníka, kterýho bych se mohla zeptat? Je sice příjemný, že to člověk takhle může v klidu probrat. Ale přece jenom myslím, že gynekoložoek tady na diskusích moc nebude.

Není tady

 

#129 29. 9. 2008 13:08

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Rakovina děložního čípku

Kanimura napsal(a):

Je nějaký kontakt na odborníka, kterýho bych se mohla zeptat? Je sice příjemný, že to člověk takhle může v klidu probrat. Ale přece jenom myslím, že gynekoložoek tady na diskusích moc nebude.

zkus se podívat sem ,,
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/detail?id=4680

Upravil(a) sisi21 (29. 9. 2008 13:20)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#130 29. 9. 2008 15:44

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Rakovina děložního čípku

Tak jsem si přečetla všechny příspěvky,  ale nemůžu souhlasit s tím, že kdo má tuto nemoc, je vlastně  "dítě štěstěny".  Je pravdou, že každopádně Vás tato nemoc a jakákoliv jiná těžká nemoc - změní, ale raději všem přeji, aby si žili svůj život bez nějaké přeměny k lepšímu, než se potýkat s nemocí.

Smekám před Vámi, které tak statečně bojujete a bere to, jak to je.  Určitě je to mnohem lepší způsob a větší naděje pro Vás, než opačný - pesimistický  náhled.   Ale mnohem víc bych Vám přála, abyste se s ní nikdy nesetkaly. 

Vůbec ale  nemůžu souhlasit,  že by se neměla léčit chemoterapií apod., že stačí alternativní léčba.  Tak to v žádném případě.  V prvé řadě, to je můj názor, první léčba klasická, která se může doplňovat alternativní formou, ale nikdy by neměla být v rozporu s lékařem.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#131 3. 10. 2008 18:48

KarinaA
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2007
Příspěvky: 30

Re: Rakovina děložního čípku

Zkus očkovací centrum 800 123 321. Nebo co tvoje gynekoložka? Přijde mi rozumný zeptat se někoho, komu důvěřuješ.

Není tady

 

#132 4. 10. 2008 14:52

Yolan
♥------
Registrovaný: 23. 3. 2008
Příspěvky: 5

Re: Rakovina děložního čípku

Rozumný by to bylo, ale ona má na dveřích cedulku "Očkujeme proti rakovině děložního čípku a genitálním bradavicím, Silgard". Já netvrdím, že by byl Silgard špatný, ale spíš mi jde o to, že pokud jsou na trhu dvě možný vakcníny, považovala bych za korektní, kdybych byla u doktorky informována o obou možnostech.

Není tady

 

#133 4. 10. 2008 16:37

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Rakovina děložního čípku

Nela napsal(a):

...ale nemůžu souhlasit s tím, že kdo má tuto nemoc, je vlastně  "dítě štěstěny".

Vůbec ale  nemůžu souhlasit,  že by se neměla léčit chemoterapií apod., že stačí alternativní léčba.  Tak to v žádném případě.  V prvé řadě, to je můj názor, první léčba klasická, která se může doplňovat alternativní formou, ale nikdy by neměla být v rozporu s lékařem.

tak s tím "dítětem štěstěny" se to má tak, že je to citace z knížky a řekl to člověk, který na rakovinu umíral a řekl ji někomu, kdo měl vyšší šanci na přežití nebo vyléčení se z rakoviny...měl to být a byl pozitivní náboj, aby se člověk nevzdával, ale zamyslel se nad celým svým životem, co , proč, jak... a bojoval a viděl svět pak jinak... ne každý je připravený, hloubku těch dvou slov pojmout a mnohem t잚í pochopit tahle slova je pro zdravého nežli nemocného...také to souvisí se smrtí, s tím, jak se kdo bojí nebo nebojí smrti...a tím pádem jak vlastně chce nebo nechce bojovat a žít...ted řeknete, co je to za kravinu, žít a bojovat chce každý...fajn...tak si jdetě sednout do čekárny ozařoven a budte tam celý den a uvidíte ten strach v lidech a tu beznaděj, bezmoc a to zoufalství... a takovým se bojuje hůř...

jinak co se týká alternativní léčby, tak správná  alternativní léčba není NIKDY v rozporu s lékařem...a netříská se s klasikou, ale doplňuje ji...žádný léčitel, ten na správném místě, by nikdy z úst nevypustil...kašlete na chemo či radio...je to vždycky jen věc klienta potažmo pacienta (i když i u lékaře bychom měli být nazýváni klienty a ne pacienty, vzhledem k tomu, že klienty skutečně jsme smile )

Není tady

 

#134 7. 10. 2008 10:33

Legolaska
♥------
Registrovaný: 27. 11. 2007
Příspěvky: 5

Re: Rakovina děložního čípku

Po dlouhé době zdravím všechny bojující i podporující. Od pátku, kdy mi přišla obsílka, že vzhledem k výsledkům PET CT se mám dostavit na kontrolu, jsem si prožila čtyři dny naprostého pekla a zoufalství, které si dokáže představit jen ten, kdo to zažil nebo zažívá. Nejprve na mne padla naprostá tma, druhý den jsem si uvědomila, že mám dcerku a manžela a že pro ně budu bojovat i kdybych měla projít čímkoli a za jakoukoli cenu. Dnes zase svítí sluníčko.... protože PET CT se rozsvítilo na malém zánětu.... ta úleva je neskutečná. Sice si nemyslím, že jsme děti štěsteny, ale možná jsme dostali šanci zapomenout na malichernosti a plahočení za zbytečnostmi a radovat se z titěrných maličkostí. Všem bojujícím přeju mnoho síly a myslím na ně. Nesmíme to vzdát!

Není tady

 

#135 12. 10. 2008 11:27

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 17. 8. 2008
Příspěvky: 2535

Re: Rakovina děložního čípku

Legolaska napsal(a):

Sice si nemyslím, že jsme děti štěsteny, ale možná jsme dostali šanci zapomenout na malichernosti a plahočení za zbytečnostmi a radovat se z titěrných maličkostí. Všem bojujícím přeju mnoho síly a myslím na ně. Nesmíme to vzdát!

...a to je právě ono...smile

Není tady

 

#136 25. 10. 2008 16:24

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Rakovina děložního čípku

Zdravím vás všechny a jsem po konizaci děl.čípku, vypadá to, že půjdu ještě na odnětí dělohy. Byl to pro mě taky šok, ale člověk musí být pozitivně naladěn a přemýšlet spíše v tom smyslu, co ho v životě ještě čeká, co si užije, než že už vše jistě končí....

Není tady

 

#137 28. 10. 2008 20:23

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Rakovina děložního čípku

káčo ..držím palce a jsou výsledky dobré...


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#138 3. 9. 2010 13:17

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Ahoj,
znovu - bohužel - musím otevřít toto téma sad Je tu prosím někdo, komu byla diagnostikována rakovina děl. čípku, ale neprovedli hysterektomii? Primární nádor mi byl odstraněn v rámci konizace, ale metastázovalo to dál do děložní sliznice, naštěstí jen v malém měřítku (drobná anechogenní ložiska, rezidua). Sice už jedno dítě mám, ale doktoři jsou optimističtí a hysterektomii nechtějí hned dělat. Prý mně budou sledovat a nastupuji první cyklus slabé chemoterapie cytostatiky a nějakými podpůrnými složkami na imuno. Prý má tělo dost velkou schopnost regenerace. Jsem za to na jednu stranu ráda. Na druhou se bojím sad Navíc bohužel stále velmi živá zkušenost v rodině (tatínek mi před pár lety umřel na rakovinu ledviny, v poslední fázi sjme ho měli doma). Vím, jak to probíhá, jak regaoval na chemku a ozařování (i když to mi nehrozí, chtějí mi dát opravdu jen velmi slabé dávky cytostatik, spíš má bojovat tělo.) Ale stejnak... Už jen ten fakt, že na chemku budu dojíždět do stejnýho ústavu, kam jezdil táta, čekat ve stejný čekárně...
Taky se potýkám s psychikou, asi mi to úplně nedochází, buď o tom nemluvím a myslím si, že tím to "jako nebude", anebo o tom mluvím jako doktor va
Na jaře jsem se zbavila jiného problému spíše psychického rázu (díky rozbouřený hladině hormonů jsem trpěla na utkvělou noční můru spojenou s mým těhotenstvím). A teď tohle. 
Je tu někdo, kdo jezdil na tenhle typ léčby? Mám se bát vedlejších účinků jako u běžné chemoterapie? Doktoři furt říkají, že to bude slabý, ale ve měn hlodá červ velkej jak Olgoj chorchoj hmm
Předem díky...

Není tady

 

#139 3. 9. 2010 20:05

sissi
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 6. 9. 2007
Příspěvky: 8927
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Very, přeji hlavně brzké uzdravení. Dr vědí, co dělají hjartahjarta


http://www.eticker.co.za/tickers/biry3bwt2bsoypzx.png
Tobiášek nar.2.3 52cm 3700g, 18m-89cm 12,7kg tongue 2roky-13.8kg, 16 zoubků

Není tady

 

#140 3. 9. 2010 20:33

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Veru zlato moje...ty to teda nemᚠlehký. Mrzí mě, že mᚠtakové trable.  pussa hjarta

Bohužel s rakovinou děložního čípku zkušenost nemám, ale věřila bych doktorům, nikdy by ti nechtěli zachraňovat dělohu, kdyby tě to mělo ohrozit na životě. Je mi jasné, že se svojí zkušeností z rodiny tě děsí už jenom název chemoterapie, to by samozřejmě děsil každého, ale na tvém místě bych důvěřovala doktorům, že vědí co dělají, všechno podstoupila podle jejich pokynů a navrch si udělala pořádný výzkum, co v takovém případě podpoří imunitu. Šla bych do všeho, bylinkové čaje, potravinové doplňky, cokoli. Z hlavy mě napadá třeba Ovosan, ten se doporučuje přímo pacientům s rakovinou. Prostě udělat maximum pro to, aby tělo dostalo pořádnou podporu zvenčí a mohlo ty pitomé nádorové buňky pěkně včas a hladce zlikvidovat.
Zkus taky pouvažovat, jestli se nepřepínᚠ- vím, že jsi hodně aktivní, ale tělo někdy potřebuje klid na to, aby mohlo pořádně válčit. Prostě celková úprava životního stylu tak, abys tělo co nejvíc pomohla...kdyby cokoli jsem na telefonu, nebo napiš. Myslím na tebe hjarta


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#141 3. 9. 2010 21:09

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Rakovina děložního čípku

Verannko, holka zlatá hjarta přeju hodně hodně energie a důvěry v lékaře, že pro Tebe chtějí udělat to nejlepší, ale současně nejméně invazivní pussa

držím pěsti, a to zvládnete co nejlépe... všichni hjarta


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#142 3. 9. 2010 21:43

Gabu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 11108

Re: Rakovina děložního čípku

Verannko říká se,že je to jeden z nejlépe lečitelných druhů rakoviny gloria další velké plus je že se to chytlo v začátku ....ale to jen plkám co sem slyšela,neumím ti napsat nic víc než že je mi to moc líto,kvůli tvé psychice a myšlenkám které tě trápí hjarta věř doktorům,dobře to dopadne hjarta


http://tac.families.com/ezb/1218459.png

Není tady

 

#143 3. 9. 2010 21:59

Veruska72
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 6. 2008
Příspěvky: 1610
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Verannko,
co to čtu pussa.
Zkušenost vlastní taky nemám, ale stejně, jako už se někdo výše zmínil, pokud by to bylo opravdu vážné,
rozhodně by lékaři neponechávali dělohu... to mi připadá dost optimistický. Myslím, že budou sledovat, jak
tělo reaguje na cytostatika a budeš pod dozorem,tak se neboj hjarta.
Před půl rokem diagnostikovali synovi mého bratrance(pouhých 19let) rakovinu mízních uzlin, a i když nemá úplně vyhráno, klasická chemoterapie a o rok odložené studium zabralo a vypadá to na vyléčení.
Pod co se ale podepíšu(psala Ronja), je KLID a NEPŘEHÁNĚT TO S PRACÍ. Vím, že jsi šikulka a aktivní člověk,ale
zkus zvolnit, chudí nejste a tak si neber moc kšeftíků a odpočívej, kdykoli ti to Tobík dovolí. Je to důležitý, nejsou to kecy tummenupp
MOC TI DRŽÍM PALEČKY, A TO ZVLÁDNEŠ HLAVNĚ PSYCHICKY, (TĚLO MÁŠ MLADÝ A JE TO PODCHYCENÝ VČAS...)
hjartahjartahjarta


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/jtUoNvz.jpghttp://lb3f.lilypie.com/jtUop2.png
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/wW4x82E.jpghttp://lb1f.lilypie.com/wW4xp2.png

Není tady

 

#144 4. 9. 2010 11:36

Silvi.100
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 2. 1. 2008
Příspěvky: 12861
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Verannko hjarta hjarta sad zlatíčko, pořád moc držím palce a myslím na TEBE!!!


1.-3.IVF sad 4.IVF-11.6. //, HCG 490, ale krvácení a KONEC sad KET: 31.10.12-SP 5.týdnu sad
http://www.ticker.7910.org/as1cOEm0g410000Mzc1ZGp8NjMxOTNkfEVsbGlua3UgbWFtZSBkb21hIA.gifhttp://www.ticker.7910.org/as1cMoE0g410010MTEzfDI1NmR8RWxsaW5jZSBqZQ.gif

Není tady

 

#145 4. 9. 2010 19:54

MiraB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 11. 2007
Příspěvky: 4046
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Veranko, bože, obrn se a jak píšou holky, začni mín pracovat a víc odpočívat! Je to tvý zdravíčko a uvidíš, že brzo se vše v dobré obrátí! par Věřím na úspěch léčby!
  A to, že ti to bude připomínat tatínka (znám i já to samé s maminkou sad ) to se snaž vzpomenout spíš na ty moc pěkný zážitky!
  Hodně štěstí! hjarta hjarta hjarta par


21.10.- ET,3-11.-//, 4.11.- MS a konec... sad

Není tady

 

#146 6. 9. 2010 21:22

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Registrovaný: 21. 3. 2008
Příspěvky: 2653
Web

Re: Rakovina děložního čípku

Veru, nemám osobní zkušenost. Jen vím, že moje babička měla rakovinu děložního čípku, brali jí dělohu, ale asi v 65ti letech....bez chemoterapie, ještě pořád žije, je jí 83 let. Tak to taky nade mnou visí....

Moc držím palce a všechno co jde, hodně síly a pevných nervů hjartapussahjarta


hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

 

#147 24. 9. 2010 19:10

EliskaV
♥------
Registrovaný: 1. 9. 2010
Příspěvky: 12

Re: Rakovina děložního čípku

Ahoj všichni, v prvé řadě držím palce všem, kdo bojují s touto nemocí, bohužel nejstem zastáncem názoru, že vás vyléčí pozitivní myšlení. Zároveń chci apelovat na všechny ženy, aby nepodceňovaly toto riziko a chodily na pravidelné prohlídky. Akorát mě mrzí, že před zavedením poplatku mě můj gynekolog zval na prevenci 2x ročně a teď už říká "tak za rok" :-( jinak určitě ho můžu doporučit, má specializaci na cytologii, dají se na něj dohledat velice dobré reference. MUDr. V. Slavík -nepovolená reklama, pokud někdo chce informace k očkování proti HPV, tak taky tam.

Upravil(a) tina (21. 4. 2011 19:38)

Není tady

 

#148 9. 8. 2011 19:24

jipovka
♥------
Místo: Horní Ředice
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 2

Re: Rakovina děložního čípku

Ahojky, je mi 37 let, jsem v květnu po hysterektomii pro zjištěný dlaždicobuněčný karcinom děložního čípku. Snad se to zachytilo v začátku a úplně náhodně. Neměla jsem žádné příznaky, pouze nejasná cytologie a biopsie, nakonec vyšetřeno HPV - bylo pozitivní a při LEEPu z kyretáže z děložního čípku zevnitř naškrabali karcinom. Teď chodím na ozařování, mám jich mít 25, dnes jsem absolvovala 19. Pálí mě při močení, mám průjmy, stále nucení na stolici, vypadaly mi chloupky, třísla mám hodně hnědé a malinko spálené stydké pysky. Je tu někdo, kdo má něco takového za sebou nebo prožívá to co já?
Holky všem přeji hodně zdraví a a vám všechno dobře dopadne. To zdraví je nejdůležitější, všechno ostatní je pasé. Papa Jířa

Není tady

 

#149 9. 8. 2011 22:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rakovina děložního čípku

Ach bože. Přeji Ti, a ti to dobře dopadne. ádné zkušenosti s tím nemám, jenom mi taky v březnu naměřili zvýšený HPV -  st.4, pak jsem šla na kontrolní stěr ještě v květnu a měla jsem stupeń 2. Tak mě prý budou jenom víc sledovat.
Snad se ty potíže zmírní, až Tě přestanou ozařovat. Tak vydrž, držím palce.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#150 11. 8. 2011 15:28

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Rakovina děložního čípku

Všemu možnému se daří v kyselém prostředí těla. V zásaditém nic nežije/viry, bakterie, rakovin.buňky, plísně a pod. /, takže v první řadě bych se pokusila zjistit Ph moče, krve, a rychle odkyselit tělo. Rovněž mám předrakovinový stav.
Na Uložto.cz si stáhnout knihu Pryč s kyselostí a na asi 30 straně /jen tak od oka/ je odkyselovací směs. Fofrem si ji nechat v lékárně udělat/v Brně ji dělají/  a odkyselovat. Upravit stravu, aby se ničemu nedařilo v těle a pak nemá ani rakovina šanci!
http://www.zdravi-az.cz/  hodně zajímavé o potravě a pod.
Musíme se bránit a vyhrát !!!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů