Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 10. 2007 20:21

hanina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 6635

jak děláte špenát?

Kuchařky a kuchaři, jak připravujete špenát jako přílohu? Já jsem ho začala dělat až teď jako vdaná, takže s tím moc zkušeností ještě nemám. Dělám ho tak, že zmrazený špenát nechám rozehřát, osolím, dám česnek a vajíčko. Když si dám někde něco se špenátem, tak to chutná jinak-líp. Poraďte prosím

Upravil(a) hanina (26. 10. 2007 20:22)

Není tady

 

#2 26. 10. 2007 20:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak děláte špenát?

Špenát nerozmrazuju, ale nechám jen mírně povolit a rozsekám nožem na menší kousky.
Na trošce tuku osmažím cibulku do růžova, udělám světlou jíšku, zaliju troškou studené vody a vhodím do toho špenát, míchám aby se rozpustil. Osolím, přidám drcený česnek (možno vynechat) přidám vejce, možno i trošku mléka či smetany na zjemnění. Provařit.
Bez jíšky bych to nepolkla, to nemám ráda, ta cibulka a jíška tomu dodá chu.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 26. 10. 2007 20:27

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak děláte špenát?

Jo a pozor - té vody do jíšky jen málo, špenát taky pustí vodu, když se mi zdá že špenát pouští vody moc tak do jíšky nedávám ani tu studenou vodu ale vhodím do toho hned ten rozsekaný špenát a míchám!!!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 26. 10. 2007 20:39

hanina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 6635

Re: jak děláte špenát?

Bety napsal(a):

Špenát nerozmrazuju, ale nechám jen mírně povolit a rozsekám nožem na menší kousky.
Na trošce tuku osmažím cibulku do růžova, udělám světlou jíšku, zaliju troškou studené vody a vhodím do toho špenát, míchám aby se rozpustil. Osolím, přidám drcený česnek (možno vynechat) přidám vejce, možno i trošku mléka či smetany na zjemnění. Provařit.
Bez jíšky bych to nepolkla, to nemám ráda, ta cibulka a jíška tomu dodá chu.

Takže si osmažím cibulku, do toho dám mouku-trochu opražím a zaleju troškou té vody? Já se radši pořádně zeptám. Já dělám jíšku bez cibulky, takže nevím.

Není tady

 

#5 26. 10. 2007 20:40

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak děláte špenát?

Ano, udělej to takhle s cibulkou, ona tomu špenátu opravdu dodá dobrou chu.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 26. 10. 2007 20:41

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: jak děláte špenát?

gloria já to dělám na sádle...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 26. 10. 2007 21:13

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: jak děláte špenát?

Bety napsal(a):

Jo a pozor - té vody do jíšky jen málo, špenát taky pustí vodu, když se mi zdá že špenát pouští vody moc tak do jíšky nedávám ani tu studenou vodu ale vhodím do toho hned ten rozsekaný špenát a míchám!!!

Bety jak dělᚠjíšku, že tam dávᚠvodu?

Není tady

 

#8 26. 10. 2007 21:20

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: jak děláte špenát?

Lindo jíška je mouka osmažená na tuku...v tomhle případě s opečenou cibulkou. Já jíšku ve špenátu neředím vůbec, opražím mouku, na to dám špenát a pak se vidí, jestli to potřebuje rozředit, když ano, ředím mlékem. Jo a dávám vajíčko, sůl, pepř a česnek...hodně smile Jo a dělám na másle.


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#9 26. 10. 2007 21:20

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: jak děláte špenát?

Tak já ho dělám asi jako Bety, jen tu vodu do jíšky nedávám. Sádlo, cibulku, do sklovata, přidat trochu rozpuštěný špenát, já pak dle hustoty přidávám mléko a na závěr, až je vybublaný/prská !/, tak zamíchám ještě vajíčko a nechám probublat. Hodně česneku, pepře, sůl, koření dle chuti a baští ho i na chleba...

Není tady

 

#10 26. 10. 2007 21:33

hanina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 6635

Re: jak děláte špenát?

Aneri napsal(a):

Tak já ho dělám asi jako Bety, jen tu vodu do jíšky nedávám. Sádlo, cibulku, do sklovata, přidat trochu rozpuštěný špenát, já pak dle hustoty přidávám mléko a na závěr, až je vybublaný/prská !/, tak zamíchám ještě vajíčko a nechám probublat. Hodně česneku, pepře, sůl, koření dle chuti a baští ho i na chleba...

No už se na něj moc těším. Taky mám ráda hodně česneku tummenupp

Není tady

 

#11 26. 10. 2007 21:36

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 1. 2006
Příspěvky: 8634

Re: jak děláte špenát?

Hani,tak já ho dělám jako Markétka smile
na másle osmahnu cibulku dám trochu mouky,potom přidám špenát,sůl,pepř,česnek a nakonec jedno, dvě vajíčka a trochu mlíka.Máme rádi takovej ten řidčí a světlejší.
Taková ta zelená hustá k.... by nám nechutnala dumbom

Není tady

 

#12 26. 10. 2007 21:41

hanina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 6635

Re: jak děláte špenát?

Lucka 1 napsal(a):

Hani,tak já ho dělám jako Markétka smile
na másle osmahnu cibulku dám trochu mouky,potom přidám špenát,sůl,pepř,česnek a nakonec jedno, dvě vajíčka a trochu mlíka.Máme rádi takovej ten řidčí a světlejší.
Taková ta zelená hustá k.... by nám nechutnala dumbom

Já mám právě taky radši ten řidčí, ale vždycky ho takovej nemám. No zítra uvidíme, tak cibulka tomu dá určitě tu výbornou chu a mlíčko dám trošku taky. stolt

Není tady

 

#13 28. 10. 2007 23:07

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: jak děláte špenát?

Máme raději řidší, takže cibulovou jíšku povařím v mléku, pak přidám špenát, špetku pepře, soli,  pří. vegety, česnek, krátce povařím a nakonec přidám kousek másla. Jedna známá dávala místo jíšky zakysanou smetanu, asi to bylo zdravější a také dobré.

Není tady

 

#14 29. 10. 2007 13:26

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: jak děláte špenát?

Špenát nechám rozmrazit, přidám k němu jíšku rozmíchanou s mlékem a vejce. Dochutím solí, pepřem a česnekem. Jé, já jsem na něj dostala hroznou chu!

Není tady

 

#15 29. 10. 2007 16:40

lada-kuchtík
♥♥-----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: jak děláte špenát?

Nakrájím slaninu na malé kousky,roztavím,přdám cibuli,orestujia přidám špenát,provařím a zahustím dle potřeby záklechtkou(voda+hl.mouka). osolím,opepřím a dám česnek. Má úpně jinou chut než,když ho dělá žena na máslové jížce.

Není tady

 

#16 30. 10. 2007 15:32

Nefrit
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 8. 2007
Příspěvky: 501

Re: jak děláte špenát?

U nás ho máme rádi tak,že osmahnu cibulku v oleji,přidám mouku a udělám jíšku.Špenát částečně rozmrazím ,nakouskuju smile a hodím na jíšku a hned přileju trochu vody a míchám,případně doleju vody aby vznikla hustší omáčka.Dám česnek,pepř ,sůl a nechám provařit. Nakonec přidám smetanu nebo mléko ,aby vznikla řidší omáčka a dosolím,podle chuti.Nepřidávám vůbec vejce.To přidám jako volské oko ke špenátu.

Není tady

 

#17 30. 10. 2007 17:18

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: jak děláte špenát?

a když ho chceš přidávat do těstovin tak je to úplně super, jen ho nechᚠrozmrznout a šoupneš ho tam jak je ...

Není tady

 

#18 13. 1. 2008 15:32

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: jak děláte špenát?

zmrzlý špenat dam do kastrulku(nebo trochu necham rozmrazit), prideam trosku mlika, rozmrzne(varenim), osolim, opeprim, česnek, zamicham rozkvedlane vajicko, a podle potreby zredim mlekem, nebo zahustim bud moukou nebo obcas tam svihnu instantni jisku... a je dobry.

Není tady

 

#19 4. 4. 2008 23:44

Zuzule
♥------
Registrovaný: 13. 12. 2006
Příspěvky: 5

Re: jak děláte špenát?

Důležité taky je, jestli dělᚠšpenát z protlaku nebo např. z kousků - jednou jsem dělala špenát ze špenátového protlaku a bylo to nechutné, i když jsem použila normální recept (rozmrazit, zahustit jíškou s mlékem, přidat česnek, povařit, přidat vejce, osolit)

Není tady

 

#20 5. 4. 2008 9:28

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: jak děláte špenát?

big_smile a mě se ani neptej tongue já dělám špenát jen pro sebe a to tak, že dám orestovat kousíčky kuřecích prs ty ochutím kořením a česnekem a pak když už jsou skoro hotové, tak přidám špenát, podusím a nechám v něm rozpustit sýr lučinu tongue mňam mňam tak ho jím a bez přílohy já stolt ale kolik lidí tolik chutí tummenupp


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#21 6. 4. 2008 12:55

Nick3594
Host

Re: jak děláte špenát?

Já ho dělám stejně jako Kamchinka wink.

 

#22 6. 4. 2008 13:31

Nharte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 1158

Re: jak děláte špenát?

Zkus taky listový- čerstvý. Je zdravý a děsne, děsne! dobrý.To se nedá se zmraženým srovnat.
Ten dělám takhle: Listů musí být hodně (běžná mísa na salát plná, protože se spaří objem).
0. Listy propláchneš ve studené vodě (vyndᚠzvadlé, pokdu jsou)
1. Listy dᚠdo velkého cedníku/nejlépe cedidlo na špagety a přeleješ hrncem vařící vody. Nechᚠokapat.
2. Malou lžičku másla rozhřát do hrnce- do té rozsekat 1-2 stroužky česneku (na čerstvý špenát dávám méně, protože sám má skvělou chu), přelít smetanou (na šlehání nejlepší, na špenát si vždy dopřeju) a nechat smetanu trochu povařit.
3. Vhodím do smetany špenát  a v ní ho max. 2-3 minuty povařím. Osolit, lze i lehce opepřit, nebo dát muškátový květ (také jen tak dvě-tři špičky nože).
4. Vypnout sporák a nechat chvíli ustát nejlépe na vedlejší studené plotýnce, lze i nechat vychladnout a pak lehce přihřát (udělá se tužší omáčka).
Geniální s těstovinami, ale i jenom s bramborem (ši zapečeným bramborem), posypat lehce parmezánem, či jako příloha.


Fly or Die. Punk je od punkevních jeskyní? smile

Není tady

 

#23 2. 5. 2008 23:00

Obycejna
♥------
Registrovaný: 20. 4. 2008
Příspěvky: 12

Re: jak děláte špenát?

Já kupuji protlak, který většinou vařím jak už tady bylo: česnek, sůl, jíška nebo mi manžel jednou místo kapusty koupil v krabičce sekaný bonduelle, ale musím říct, že od té doby ho kupuju taky. Není sice úplně levný, ale výhoda je, že v krabičce je rozdělený a zmrazený do takových hromádek, my tomu říkáme koks (jako uhlí). Pak si můžeš vždycky odsypat kolik zrovna chceš, třeba pár koksu na polívku: rozehřeješ na másle (nebo oliv. oleji), posolíš, chvíli dusíš, zaleješ mlékem, osolíš, opepříš, trochu kmínu, na závěr zavaříš rozšlehané vajíčko s moukou a dobrá jemná špenátová polévka je hotová. Dál je tenhle vynikající s míchanými vajíčky a jarní cibulkou,hotové zamíchᚠdo širokých nudlí.
Dál pár tipů:
klasický špenát je jemnější se smetanou
pokud chcete mít lehce stravitelný a rychle zahuštěný špenát, použijte některou z instantních kaší (kukuřično-pohanková, rýžovo-pohanková), koupíte ve zdravé výživě a zároveň pozor na jíšku, aby se tuk nepřepálil, může pak pálit žáha
taky sem zkusila špenát a k němu poněkud nezvyklou kombinaci cibuli orestovanou na oleji s kari kořením, případně s kuřecími prsíčky
taky záleží na výrobci, pokud špenát nechutná, zkusit jinou značku
potom jsem díky malé dcerce vyzkoušela špenát s rýží: špenát. protlak rozmrazíme, podusíme, přidáme jenom menší množství vody, pórek nebo jarní cibulku, pár kapek oleje (slunečnic. nebo oliv.), sůl, uvaříme rýži ve varných sáčcích a vše pak smícháme, případně ještě dochutíme dalším kořením nebo česnekem, podáváme s masem

Není tady

 

#24 3. 5. 2008 17:02

ancia
♥♥♥----
Registrovaný: 6. 4. 2008
Příspěvky: 166

Re: jak děláte špenát?

koupím protlak - v papírovém obalu dobrý farmář nebo tak nějak se jmenuje -nekupuji v diskontech -jednou jsem to udělala - nebyl dobrý a navíc v něm byly takový jakoby zelený tuhý "vlasy" fuj asi ta nejhorší sorta...takže si myslím, že vše začíná už tím, jaký koupíš..Dám do kastrolu rozmrazit -posolím -sůl pomůže..jde to rychleji. Nedávám cibuli ve špenátu mi nechutná, jen třený česnek, pak na oleji nechám 1 stroužek prolisovaný jen "zavonět" pozor, a nespálíš a na něm udělám jíšku. Vmíchám do již povoleného špenátu, chvilku povařím a pak rozředím mlékem. Nic víc a na TOPINCE s volským okem a vychlazeným pivkem pohádka!

Není tady

 

#25 4. 5. 2008 10:37

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: jak děláte špenát?

Nejdřív na hlubší pánvi orestuji na oleji cibuli, potom přidám zmrazený špenát a když povolí, vmíchám vejce, česnek a dochutím solí a pepřem.
Žádnou jíšku nedávám a tak nám chutná.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů