Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 10. 2007 8:36

ema5
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 26

Jízda bez sedla - spadla jsem

Učím se teď jezdit v našem městě u jedné mladé holky.Má asi 4letého hřebce haflinga.Koník je to hodný poslušný, sama si ho vycvičila.
Domluvily jsme se, že zatím budeme jezdit - krokem - bez sedla.Prý ona se takhle naučila jezdit.
Jenže mě se na něm špatně sedělo a myslím, že ani jemu to nebylo moc příjemné, po chvíli se všelijak motal, zkoušel neposlechnout, prostě jsem cítila, že si vůbec nerozumíme.Včera byl vítr a vedle malé ohrady kde jsem jezdila je nějaké harampádí a přitom větru tam něco  z rámusem spadlo.Koník se lekl, povyskočil a já v tu ránu spadla na zem.Byla jsem dost otřesená, nic se mi celkem nestalo, jen mě bolí v zádech.ráno jsem se nemohla skoro obout.
Pak jsem znovu nasedla, ale měla jsem už strach.Holčina  mě  ještě povodila pár koleček už ale držela uzdu.
Cestou domů jsem v autě brečela, že už jsem na to ježdění stará a že se teď už budu i bát a že se na to radši vykašlu.Tak moc bych se chtěla naučit jezdit, ale asi to vzdám a najdu si jinou zábavu - méně nebezpečnou.

Co myslíte, kde je chyba - ve mě, neosedlaný mladý kůň, trenérka šikovná ke koním, ale nezkušená s lidmi?
Co mám dělat?

Není tady

 

#2 24. 10. 2007 8:50

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Jízda bez sedla - spadla jsem

nic, zkoušet to dál
neosedlaný koník nebo osedlaný... když neumíš sedět, spadneš vždy a z koně se padá, to se nedá svítit
I bez sedla se dá na koni udržet i když se koník lekne, ael chce to cvik a praxi
Z koně se dá spadnout všude, s jakým koli trenérem

prostě to jen zkoušej dál, ale cítím u tebe, že nevěříš koním, ty se chceš naučit jezdit, ale nebereš ho jako duši, v tom je problém, jak má kůň věřit někomu, kdo mu nevěří, třebas i jen to, že on to neudělal schválně? Nemá to udělat ale udělal, co dál? Trénovat tě může kdo chce, na jakým koli koni, ale ty sedíš v sedle nebo na hřbetě, ty totiž můžeš ublížit jemu stejně jako on tobě, ten kůň to ví, nemá k tobě důvěru a pak když se něco děje se prostě lekne... na zádech někdo, kdo mi nevěří, já nevěřím jemu, támhle cosi spadlo....
Začni myslet trošku jinak, spadla jsi no a co? Koně také trápí když jeho jezdec spadne.

Není tady

 

#3 24. 10. 2007 9:31

ema5
♥♥-----
Registrovaný: 28. 3. 2007
Příspěvky: 26

Re: Jízda bez sedla - spadla jsem

Cilko nemyslím, že mᚠpravdu.Já jsem tomu koni věřila a vůbec mu nedávám za vinu, že se splašil.Já jsem prostě na to nebyla připravená.Ty sama si někde psala, že jsi měla koně - učitele, což je pro začátečníka jako jsem já velké plus.Tenhle koník moc zkušeností nemá, je obsedlý teprve půl roku.Ale i tak jsem mu věřila a i jeho trenérce.Ona to s koňmi opravdu umí.Určitě mám ještě hodně málo zkušeností a ten kůň také.V tom je podle mě problém.Jízda bez sedla mi naprosto nesedla.A taky mě hrozně bolí zadek, což se mi v sedle kupodivu nestávalo.
Pro mě není kůń jen prostředek na ježdění a zábavu, ke každému přistupuji jako k osobnosti, vždycky jim něco dobrého donesu, při jízdě je chválím, snažím se všímat si jeho chování od uší až po ocas a pak doma ležím v knihách a studuju co to znamená.Chci jim být přítelem a chci aby mi věřili.Vždycky se snažím o koni ,na kterém jezdím toho zjistit co nejvíce, prostě mě to zajímá.
Bohužel se zatím na nich nedokážu udržet, když se splaší.

Není tady

 

#4 24. 10. 2007 9:34

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Jízda bez sedla - spadla jsem

no tak nemám pravdu, je mi fuk jetli mám nebo ne, o tu tady přeci nejde
jízda bez sedla je základ

Není tady

 

#5 24. 10. 2007 13:47

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Jízda bez sedla - spadla jsem

Emo, to je na dlouhé hodiny v sedle i bez sedla. Každý spadne a jak píše Cilka, no co, nic jsem si nezlomila tak nasednu a jede se dál, svět se nezboří. Každý má určitou nedůvěru v neznámého koně, i když si to nechceme přiznat, pak jsme křečovití (i když si myslíme že ne) a může se stát, že se nahoře neudržíme. Trénuj dál, bez sedla se získá tem správný sed stokrát líp, pak už opravdu budeš připravená i na to leknutí.

Jen tak pro pobavení, jednou jsem byla se svým koněm jen tak bez sedla venku, seděla jsem naprosto uvolněně a kochala se přírodou a tu se něco ozvalo od potoka, lek se mi koník, prudce se otočil a já krásně sletěla k zemi. Docela jsem se tím pobavila, nasedla a jelo se dál smile


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#6 29. 10. 2007 13:13

Kralka
♥♥♥----
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 248

Re: Jízda bez sedla - spadla jsem

Když sednu na koně bez sedla beru si nákrčák (řemínek okolo krku), nebo se přidržuji hřívy (ale ta se zbytečně vytrhává, takže radši nákrčák). Je to taková berlička pro pocit, že se mám čeho přidržet, kdyby náhodou. Ale sednout na koníka a učit se zároveň na něm sedět a řídit, je podle mého blbost. Já jsem spíš proto, aby se člověk naučil pořádně sedět a později si koníka sám vodil. když koníka někdo drží, samozřejmě může se leknout taky, ale už je tam to: koně, někdo drží (nemusím se o něj starat já), tak se budu držet zuby nehty ...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů