Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 9. 2007 14:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Tak nám začal školní rok a nᚠtřeák zuří v pokoji, protože píše úkol. Asi ho jednou zabiju.dumbom
Vše je špatně, tužka je na prd, židle je prý na ho :-). Blbý sešit a debilní ruka, co neumí psát. Na stole prý je binec a nedá se tam psát! (Kdo ho tam asi udělal?)
Každou chvíli se ozve rána, jak s něčím práskne o stůl. Chudák kočka, divím se jí, že z pokoje ještě neutekla.
Dřív jsem měla snahu mu pomáhat, uklidňovat ho, ale svůj vztek akorát obrátil proti mně a skončilo to stejně výpraskem. (Zatím biju já jeho. big_smile)
Nedá si poradit, hned se vzteká. Napíše to blbě, pak z toho obviňuje všechny kolem sebe, nechce to opravit (prý nesmí).
Bože, nešastná povaha. Člověk by ho v takové chvíli daroval nepříteli...
Jenže pak přijde, až se uklidní, je milý, hodný, chce pomáhat, prostě zlatý a mně to přijde akorát všechno líto.
Chudák holka, co ho jednou dostane. Budu ji varovat předem, než se stane neštěstí...sad

Není tady

 

#2 10. 9. 2007 21:13

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1295
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Damilo a to jsem si říkala jak se trápíme oba u učení a u vás je to horší. Já přešla na metodu bez křiku a chválení a celkem to zabírá, ale nevím jak dlouho to vydrží moje nervy.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

 

#3 12. 9. 2007 11:35

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

tak u nás se včera 15 slov psalo přesně 2 hodiny. Ale nemůžu popřít, že za tu dobu jsem zjistila, jak je učitelka nemožná, kolik neumí Luba slovíček, proč se nesmí zabít pavouk - a rovnou ho odnesl ven, proč se v dešti a zimě nejlíp jezdí na kole v krátkém rukávu, a fůru dalších věcí. A také si stihl udělat kakao, sníst dva kousky bábovky a dva rohlíky. Pochybuju, že dokáže v klidu sedět a dávat poroz ve škole jedinou hodinu.


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#4 12. 9. 2007 14:56

tygřík...
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 28. 8. 2007
Příspěvky: 52

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

ahoj, u nás se neděje nic...moje 3 děti úkoly  nemají, nic dělat nemají, všude byly, všechno znají, všechno ví a všechno viděly...říkám jim brouci pytlíci....  dumbom

Není tady

 

#5 12. 9. 2007 21:41

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

ahoj, tak dneska jsem po hodně dlouhý době vztáhla na svého prvňáka ruku. Teda dostal pohlavek že vzal málem druhou o zem. Z notýsku ušmudlaná koule (neměl čas ho dát do desek), roztrhlá a zvandaná mlíéčná kreditka (nevěděl kam si jí má dát, tak jí prdnul do penálu tak blbě, že je zničená), tužky mimo penál (nebyl čas zastrkat), bordel v tašce (nebyl čas srovnat) a naprosto špatně (z nepozornosti) udělaný úkol. Bože, tisíckrát jsem si řekla, že zachovám klid v jakékoli situaci, že nebudu řvát ani používat násilí, no a vydržela jsem to přesně týden a půl. Holky je to normální nechat se takhle vytočit? Nakonec jsme všechno napravili, padli si do náruče a oba brečeli, no odpoledne k pohledání rollroll Poradte jak zachovat klid, když jdu na něj s klidem, nebere vůbec vážnost situace na zřetel, musím minimálně zařvat aby si důležitost věci uvědomil....

Není tady

 

#6 12. 9. 2007 21:56

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanka napsal(a):

ahoj, tak dneska jsem po hodně dlouhý době vztáhla na svého prvňáka ruku. Teda dostal pohlavek že vzal málem druhou o zem. Z notýsku ušmudlaná koule (neměl čas ho dát do desek), roztrhlá a zvandaná mlíéčná kreditka (nevěděl kam si jí má dát, tak jí prdnul do penálu tak blbě, že je zničená), tužky mimo penál (nebyl čas zastrkat), bordel v tašce (nebyl čas srovnat) a naprosto špatně (z nepozornosti) udělaný úkol. Bože, tisíckrát jsem si řekla, že zachovám klid v jakékoli situaci, že nebudu řvát ani používat násilí, no a vydržela jsem to přesně týden a půl. Holky je to normální nechat se takhle vytočit? Nakonec jsme všechno napravili, padli si do náruče a oba brečeli, no odpoledne k pohledání rollroll Poradte jak zachovat klid, když jdu na něj s klidem, nebere vůbec vážnost situace na zřetel, musím minimálně zařvat aby si důležitost věci uvědomil....

Já myslím, že každá máma si během první třídy svého děcka minimálně jednou řekla:
"Jeden z nás tu 1. třídu nepřežije!"
A všichni nakonec přežili! smile
Týden a půl na vypěnění je opravdu brzo. Tak Tě vítám do klubu maminek-nerváků s dětmi, co se proti nim vše spiklo...gloria

Není tady

 

#7 12. 9. 2007 21:57

libunda
♥♥♥♥♥--
Místo: Znojemsko
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 799
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanko,tak u nás je to stejné,myslím v tom učení.Škola ho baví,ale domácí úkoly už ne.Sotva přijde ze školy,už se vidí venku s klukama.Bez řvaní to u nás prostě nejde!Pořádek v batohu si celkem udržuje,i když se mu písmenka občas válejí všude.Včera ztratil kartičku na oběd a protože se válela asi někde na zemi,tak on ji prostě hledat nebude!Naštěstí ještě existují dobří lidé a nalezenou kartičku odevzdali.
No uvidím,jak se to všechno bude vyvíjet dál.Pořád říkám,že kvůli němu jednou skončím u Chocholouška!kapitulation
Přeju všem pevné nervy a chladnou hlavu!dumbom


http://lilypie.com/pic/2009/10/17/gPXC.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lqvip2.png
http://lilypie.com/pic/2010/01/29/09Qt.jpghttp://lbyf.lilypie.com/aZ6tp1.png
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/yQpZ.jpghttp://lb2f.lilypie.com/yQpZp2.png1R 9,06/75,5

Není tady

 

#8 13. 9. 2007 11:21

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Holky, to chce klíííd.
Já kdysi svého syna zmydlila na pr... (dodnes se stydím!!!!), ale fest. Nebyl s to pochopit, že MÁMA  se nečte TÁTA!  a diktáty psal zásadně tak, že rozděloval slova na písmena!!!!
Myslela jsem že padnu, hlavně v porovnání s kamarádčinou holčičkou, která vzorná a pilná chápala vždy všechno a hned a tak mě hned před školou informovaly, jak mají krásnou velkou jedničku a my jsme zase blbci!
Nic mě neomlouvá, ale já to pak doma zkoukla, při čtení mi dělala ty psí kusy a už jsem se prostě nudržela.
Je mi to moc líto dodnes a to je syn už v 6. třídě a blbec není. Ovšem při hrozícím konfliktu ,u přezkoušení z probrané látky, raději ustupuju, abych na něj nedosáhla.
Dcera chodí do první třídy týden a zatím bez potíží a protože jsem poučená od syna, počítám do 50.
Pevné nervy to chce, ale kde je vzít?

Není tady

 

#9 13. 9. 2007 13:07

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

úkoly ho baví, škola taky, s tím problém není, ale prostě nedokáže rozlišit co je a co není důležité, teda mi to tak přijde. Já považuji za důležité aby dával sešity do desek, ale pro něj je důležitější pochlubit se že snědl celou svačinu roll no a ten nerv mě chytil kvůli čurbesu ve věcech a jak jsem byla nastartovaná, tak už mě vytočilo úplně všechno, dneska se tomu směju, ale zase se hrozím co zas bude dneska roll

Není tady

 

#10 13. 9. 2007 13:30

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanko, tak u nás dneska nastoupila horečka! Ráno šla do školy s rýmou a po obědě už mi hlásila paní učitelka, že je Kačka unavená a nemocná. To nám ten školní rok pěkně začíná, už se hrozím, aby nebyla víc doma než ve škole.

Není tady

 

#11 13. 9. 2007 15:27

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Darjo to je pech, ale teď ze začátku to ještě jde, je většinou o lehké věci, horší to bude tak ten listopad, až začnou pořádné chřipajzny a učení bude víc náročné, taky mám z toho strach, syn trpí záněty uší a pak je dva týdny hluchej jak poleno, takže to vidím, že půlku školy promarodí a tu druhou neuslyší roll tak se dejte rychle do kupy, to bude jen třídenní viroza ne?

Upravil(a) Čekanka (13. 9. 2007 15:28)

Není tady

 

#12 13. 9. 2007 19:37

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

TO chce klid, počítat do padesáti, vysvětlovat a učit. Vždy to ještě prvnáci nikdy nemuseli dělat. Většinou pomohla s chystáním maminka, on potřebuje navést, kdy si má věci srovnat kdy uklidit a trpělivě a důsledně a někdy i s tím pohlavkem wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#13 14. 9. 2007 13:57

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanka napsal(a):

Darjo to je pech, ale teď ze začátku to ještě jde, je většinou o lehké věci, horší to bude tak ten listopad, až začnou pořádné chřipajzny a učení bude víc náročné, taky mám z toho strach, syn trpí záněty uší a pak je dva týdny hluchej jak poleno, takže to vidím, že půlku školy promarodí a tu druhou neuslyší roll tak se dejte rychle do kupy, to bude jen třídenní viroza ne?

Čekanko, mᚠpravdu, pak příjde psaní a čtení, to bude něco. Uši jsou taky nᚠproblém, sice se to každým rokem zlepšuje (uk, uk), ale virózy jsou naše všechny i když letí 5 km daleko.
Dneska už je bez teplot, takže v pondělí zasedne do lavice.
Kačka má spíš problém s autoritou a dost diskutuje, což všechny učitelky nesnesou.
Má taky dost blbý zvyk, že když jsem vedle ní já, tak přestane s učitelkou komunikovat a tváří se, jako by jí celý den ubližovali i když to není pravda a než se ukážu, je vše OK.

Není tady

 

#14 14. 9. 2007 16:01

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Tak dneska ztratil čip na oběd a ještě mě vychytala maminka holčiny se kterou sedí v lavici, že jí pořád otravuje. On se dušuje že si jí nevšmá, jsem zralá opravdu na chocholouška. Pomooooooooc, asi se přesunu do psychologické poradny gratergrater

Není tady

 

#15 14. 9. 2007 17:02

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanka napsal(a):

Tak dneska ztratil čip na oběd a ještě mě vychytala maminka holčiny se kterou sedí v lavici, že jí pořád otravuje. On se dušuje že si jí nevšmá, jsem zralá opravdu na chocholouška. Pomooooooooc, asi se přesunu do psychologické poradny gratergrater

Vydrž!! Čipovku jsem děrovačkou v rohu procvakla a zavěsila na ten popruh, co je na telefon, vzadu podepsala centrofixem a přelepila izolepou, aby se to nesmylo- to staršímu synovi (také už ji letos hledal) a Kačka ji podepsanou odevzdala družinářce a ta si je nechává celý rok u sebe.
A jestli holčičku otravuje, tak ho učitelka brzy přesadí a mᚠklid, možná bude sedět sám. vydrž!!

Není tady

 

#16 14. 9. 2007 18:37

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Darjo taky má čip na tom provázku na mobil, ten provázek je navíc podepsanej, i čip, ale to nic nemění na tom, že naše hvězda je schopná ho ztratit v nenávratnu roll dneska jsem se ptala holčiny která sedí za synem a nenápadně jsem sondovala jak je to s tím otravováním a ona řekla, že spíš otravuje ta holčička než můj kluk a že si pořád vymýšlí, tak nevim. Syn tvrdí, že ona se na něj lepí lol no to je fakt mazec, ve středu je třídní schůzka, tak se zeptám učitelky.....

Není tady

 

#17 14. 9. 2007 19:38

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

big_smile  to víš, baby jsou potvory, určitě se na něj lepí, na fešáka!!

Není tady

 

#18 14. 9. 2007 20:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Čekanko hjarta - to jsou teprve začátky.
Tý mamině příště řekni, že ty to řešit nebudeš, at požádá ona o přesazení.
A budou horší a horší věci - za pár let.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#19 14. 9. 2007 21:34

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

já vím že bude hůř, normálně tyhle situace zvládám s přehledem, ale teď v těhu mě rozbrečí a vynervuje každá kravina, zvl᚝ teď ke konci, holt hormony, pak zas bude šestinedělí a druhej prcek a to budu taky labilní hysterka, no potěš roll

Duší taky jsem říkala, že se zeptám učitelky jestli syn nezlobí a když to bude v pohodě, nechám to být.....

Dajro asi jo, je to fešák a holkám se líbí, ona sama si vybrala, že s ním chce sedět lol a teď toho asi lituje, no ženská lol

Není tady

 

#20 18. 9. 2007 15:44

Akiré
♥------
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 2

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Milá Damilo, přesně popisuješ a vystihuješ i našeho dnes už pátáka. Líčila jsem pí uč že i krátké úkoly z matiky dělá 2,5hod s přísl.divadlem a že škola je pro nás boj! její odpověd? Tak bojujte bojujte popř mu přidala další úkoly aby procvičoval!Na konci 4té třídy kdy přinesl 3 z mat na vysvědčení jsem s ním sama absolvovala psycholog.vyšetření a výsledek?Lehká mozková(někdy říkám spíš těžká :-) )dysfunkce + porucha pozornosti + dyskalkulie!! A doporučili nám změnit učitelku resp třídu. pokud nechceme mít z dítěte neurotika, že má zaděláno!! Ty dva si jednoduše nesedli. Od září tedy chodí do jiné třídy (sám tam chtěl) a je spokojenej. nepoznávám ho, sklidnil se i doma.Paní uč je úžasná, bere ohledy na jeho dyskalkulii.Syn sice musí navíc navštěvovat 1xtýdně hodinu speciální výuky pro dyskalkuliky ale i on sám ji vítá.Proberou zde v klidu a v malé skupine co nepochopil v norm hodině + procvičují učivo. Dnes mám zlost na sebe.Měla jsem něco podniknout už dříve.Mám za zlé bývalé učitelce,která se často nazývá zkušeným pedagogem, že sama nerozeznala možnou dyskalkulii a neposlala nás na vyšetření ona. Jeho neúspěchy sváděla na špatnou domácí přípravu!!!  Já si konečně užívám synka který chodí vysmátý nejen ze školy ale i ráno do školy. Hurááááá

Není tady

 

#21 26. 9. 2007 10:27

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

tedy Akiré...to se mi až chce brečet...jak je to smutné....místo aby měla učitelka lidksý přístup...navalí mu další úkoly....dumbom kravka!!!
Tak hlavně že je ted synek spokojený!!!!!  smilesmilesmilesmile

JE TO JENOM A JENOM O UCETELKACH(o lidech jako takových)...musím zatukat že my jsme padli na vynikající paní učitelku s lidským a velmi milým postojem....:-)))) bez ironie...
včera jsme měli rodičák a mám z ní strašně dobrý dojem!!!!


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#22 12. 10. 2007 22:54

MAGALLENA
♥------
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 5

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

To už jsem se tak dlouho nepobavila,jako při čtení těchto příspěvků.Mohla byh tu vykládat do rána.Nejstarší dcera 12let,nejchytřejší,nejhodnější,nemusí se vůbec učit.Paní učitelka chválí a chválí.Druhé dítě syn 4 třída, aktovka horor,sešity děs,učení katastrofa,každý den mě škrábe v krku od řvaní u úkolů.No a naše třetí sluníčko je ve 2 třídě,ale už od 1třídy prohlašuje,že ji nenávidí,že tam rozhodně chodit nebude,že si tam můžu klidně chodit sama,že ona už končí,protože ze psaní jí bolí ruka.Ukoly píše v bundě ve dveřích,aby to už měla za sebou.Před pár lety jse nechápala některé maminy,že se těší na prázdniny,teď už chápu!!!Hezký večer a pevné nervy.

Není tady

 

#23 13. 10. 2007 18:01

Akiré
♥------
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 2

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

MagAlleno, máme také ještě staršího syna(o 10let) chytrý nadaný na jazyky odmaturoval s vyznamenáním. Možná i kvůli tomu mě nenapadlo, že by mladší syn mohl mít jakoukoli mozkovou dysfunkci ( Vše jsme přičítali jeho rozmazlenosti a vzteklé povaze) Peklovali jsme se se školou strašně dlouho.Ke konci školního roku (4tř)jsme byli značně psychicky vyčerpaní. Nic nešlo,učení bolelo,slzy ráno,odpoledne, při dom.úkolech. Nakonec mě výhrůžka uč.,že pokud nepřidá -  nezvládne příští rok ,přinutila hledat odbornou pomoc!Začala jsem EEG vyšetřením.S šokujícím výsledkem- vzhledem  k věku abnormální zpomalený základní rytmus - na úrovni předškoláka! Ne mentálně jen ten mozek je pomalý,potřebuje na vše víc času,laskavý přístup. Následovala PPP,která odhalila ADD, poruchu pozornosti a dyskalkulii.   Změnili jsme třídu,máme "sluníčkovou" paní učitelku, s milým přístupem,pochvalou,povzbuzením.  Neříkám že je úplně po trápení, ALE Lukᚠod září kvůli škole neuronil ani slzu, domácí úkoly dělá bez remcání a zatím nepřinesl horší známku než 2. Dnes už vím, že jeho vztek a chování (jak popisuje  Damila u svého synka ) byla vlastně obrana,nebo vzkaz nám,že něco není v pořádku, že po něm chceme víc než je schopen zvládnout. Své pocity bohužel neuměl vyjádřit jinak.   Juch,to jsem se zas rozepsala  rodna

Není tady

 

#24 17. 10. 2007 22:53

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Tak máme novinku, už neztrácí mikiny a nevandá sešity, ale dneska přišel bez jedné ponožky, prostě ztratil ponožku, to už fakt není normální dumbom

Není tady

 

#25 18. 10. 2007 21:42

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Ahojky,jak vás tu ted pročítám,tak jediné co mě "těší" je to,že v tom nejsem sama..dnešní psaní písmenka O me natolik zdrtilo, že tu sedím a přemýšlím, kde udelali soudruzi z NDR chybu lol Máme doma prvnáka, ale at pátrám jak pátrám, nevím po kkom to díte je...grater jedním slovem hrůůza..Je chytrrej, šikovnej, má takový myšlenkový pochody, že někdy ani dospělý nechápe dumbom chce být zásadne jen zubařdumbom ale kámen urazu je v tom,když člověk po nem neco chce, musí neco udelat..třeba napsat ten ukol..jak se mu neco nedaří, je zle, chytne ho amok,začne se válet po zemi a popadne ho hysterie...výhoda je,že máme plovoučku tak naleštěnou, že bych ani nemusela vytírat lol ale jinak je to hrozný...řve a řve a řve...takže když jsem nastínila, že nejdřív bude vlnky psát nanečisti..řádek dva..a teprve pak do písanky,hodil šipku na zem a hotovo..řve na me at s to napíšu sama. že nic psát nebude ani náhodou..proste hrozný...za každým slovem řev,odmlouvá usch dneska už me to sebralo uplne totálne, co se zas tady dělo....je mu jedno že bude bit, čím  víc je bitej,tím je to horší...no a ted tou školou to všechno graduje grater snažím se mu vysvetlit, že bude vysvědčení a že se musí trošku snažit...prostě to nepochopí, stále si jede tu svou..myy jsme zlí a nemá nás rád...hotovo grater už nevím jak nej dumbom

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů