Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 8. 2007 8:42

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Letadlo

Holky, poraďte, kdo máte zkušenosti s létáním v letadle a máte problémy s těmy tlaky při stoupání a klesání. Jak se max.chránit, aby ty uši tolik nebolely? Máte nějaký fígl vyzkoušený? Někdo mi říkal, že je co nejvíce ucpat??? Díky za každou radu. smile

Není tady

 

#2 23. 8. 2007 8:52

Zuzka S
♥♥♥----
Místo: Žatec
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 143

Re: Letadlo

Při stoupání ani tak problémy nemám,ale to klesání stojí zaprd.Prý pomáhá žvýkat nebo cucat bonbóny nebo pít-mě nepomohlo nic :-).Dceři bylo 1 a půl,snažila jsem se jí uši ucpat,ale zřemě jí to nepomohlo-stejně brečela.Synovi pomohlo zívat. Zuzka

Není tady

 

#3 23. 8. 2007 15:19

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Letadlo

Letěla jsem několilkrát a bez potíž, zato letos s rýmou, to bylo něco! Vážně jsem si rvala uši z hlavy a modlila se, aby už s tím praštili na dráhu, aby byl klid.
POmáhalo mi strčit si prsty do uší, bonbon ani žvýkačka nic, pití došlo.
ALe při zpáteční cestě to už bylo dobré, tak držím pěsti!

Není tady

 

#4 27. 8. 2007 19:24

Renča2
♥♥♥----
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 124

Re: Letadlo

Já letěla jednou se zánětem dutin a věřte mi,že bych snad vyskočila z letadla.

Není tady

 

#5 28. 8. 2007 14:08

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Letadlo

chomáček napsal(a):

Někdo mi říkal, že je co nejvíce ucpat???

Presne naopak. Prave upchanim usi sposobis to ze sa nedokaze vyrovnat vonkajsi a vnutorny tlak a boli to viac a viac. Problem je najma pri nachladnuti alebo ked mas upchatu alebo zuzenu Eustachovu trubicu. Pomaha prehltanie naprazdno, pitie, zuvanie, zivanie a dobre je 'zapchat nos, zavriet usta a snazit sa vytlacit z celej sily vzduch nosom (bude sa vam zdat ze ide usami - uvolni Eustachovu trubicu)', tlacit usami pri prehltani. Lenze ak mas upchate dutiny tazko ich akymkolvek pohybom uvolnis.


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#6 31. 3. 2013 22:31

rabas
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2013
Příspěvky: 5

Re: Letadlo

Oxi napsal(a):

chomáček napsal(a):

Někdo mi říkal, že je co nejvíce ucpat???

Presne naopak. Prave upchanim usi sposobis to ze sa nedokaze vyrovnat vonkajsi a vnutorny tlak a boli to viac a viac. Problem je najma pri nachladnuti alebo ked mas upchatu alebo zuzenu Eustachovu trubicu. Pomaha prehltanie naprazdno, pitie, zuvanie, zivanie a dobre je 'zapchat nos, zavriet usta a snazit sa vytlacit z celej sily vzduch nosom (bude sa vam zdat ze ide usami - uvolni Eustachovu trubicu)', tlacit usami pri prehltani. Lenze ak mas upchate dutiny tazko ich akymkolvek pohybom uvolnis.

Mně také pomáhá vždy ucpání nosu a foukání, v uších je potom cítit takové lupnutí, jak to povolí. Také dost pomáhají kapky typu Otrivin, které roztahují Eustachovu trubici - stačí si stříknout před letem do nosu a je to v pořádku.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů