Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 7. 2007 21:19

Monika76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 1. 2007
Příspěvky: 1631

Homeopatika před porodem a při porodu

Užívala jste některá z Vás před porodem a při porodu nějaká homeopatika? Pokud ano, jaká? Myslíte si, že to mělo nějaký účinek?

Není tady

 

#2 25. 7. 2007 10:32

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Moni, já se ti podívám o víkendu, až budu u našich, mamka mi přinesla celou brožurku o homeopatikách v těhu a při porodu. Ale viděla jsem ji i v tom Studiu, co chodíme na cvíčo, možná ji budou mít k dispozici i někde v lékárně. je zadarmíko.

Není tady

 

#3 25. 7. 2007 17:22

eligar
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 3018

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Ahoj moni, prave toto je blbe, ze sem maminky uz ani nezavitaj a nemohou ti odpovedet, byt tebou klidne jim dam dotaz do deticek 0- 3 big_smile


http://lbdf.lilypie.com/VXQRp2.png

Není tady

 

#4 26. 7. 2007 16:13

Monika76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 1. 2007
Příspěvky: 1631

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Gábi, tak pak dej vědět! Nemám ponětí, jestli bych do toho šla.

Eli, mᚠpravdu. Je mi to úplně jasné. Kdo má po porodu, už horko těžko se zajímá zpětně o nějaké problémy při porodu.

Není tady

 

#5 28. 7. 2007 11:48

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Moni, tak mám před sebou tu brožurku. Napíšu ti jen ta homeopatika, která se týkají přímo porodu:

Příprava na porod:
Arnica montana 9CH - pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení. Dávkování 5 granulí denně 14 dní před porodem
Gelsemium sempervirens 15 nebo 30CH - strach a úzkost před porodem - 5 granulí jakmile začnou obavy z porodu.

Během porodu
léčebné schéma doporučuje gynekolog nebo lékař homeopat
Caulophyllum thalictroides 5 nebo 9CH - nepoddajnost děložního hrdla, nepravidelné, neúčinné, křečovité a bolestivé stahy, atonická děloha. Dávkování: při nástupu porodní činnosti 5 granulí každých 30 minut, po odtoku plodové vody 5 granulí každých 15 minut.
Actaea racemosa 5 nebo 9CH - silné nepravidelné porodní bolesti, křeče děložního hrdla, bolesti vystřelující do stehen. Dávkování stejně jako u Caulophyllum

Po porodu
podle obtíží užívat některé z uvedených léků po dobu 7 dní
Arnica montana 9CH - urychlení hojení, vstřebávání hematomů, odstranění pocitů zhmoždění, specifické účinky na svaly a kapiláry. Dávkování 5 granulí 2x denně
China 5 nebo 9CH - únava způsobená velkou ztrátou tělesných tekutin (krev, plodová voda). Dávkování 5 granulí 2x denně
Staphysagria 5 nebo 9CH - na hojení řezných chirurgických ran (nástřih, císařský řez).Dávkování 5 granulí 2x denně.
Pyrogenium 9 nebo 15CH - prevence hnisavých komplikací. Dávkování 5 granulí 1x denně.
Sepia officinalis 9 nebo 15CH - k odstranění pocitu "prázdného" břicha, v případě depresí. Dávkování 5 granulí 1x denně.

Tak snad ti to pomůže, zkus se po té brožurce poptat.

Není tady

 

#6 29. 7. 2007 16:29

Monika76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 1. 2007
Příspěvky: 1631

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Gábi díky! Ty budeš nějaká homeopatika brát?

Není tady

 

#7 29. 7. 2007 17:15

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

škoda že nedělají vše v jednom, holka by sezobla granuli a bylo by po porodních problémech lollol

Není tady

 

#8 29. 7. 2007 20:23

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Bohužel vlastní zkušenost nemám, ale Arnicu 9CH dávám Adámkovi na bolesti při růstu zubů. Homeopatka mi říkala, že je určena na fyzickou bolest.
JO a funguje tummenupp


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#9 30. 7. 2007 10:48

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Moni, já určitě, mamka mě něčím vybaví smile
Gio, s homeopatikama zkušenosti mám a jen dobrý... Brala jsem se třeba i na bolesti při MS, při stresu ze zkoušek a tak...

Upravil(a) Gabrielle (30. 7. 2007 10:49)

Není tady

 

#10 31. 7. 2007 18:50

Monika76
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 26. 1. 2007
Příspěvky: 1631

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Dnes jsem se ptala doktora, jak to tedy vidí s homeopatikama před a při porodu.
Říkal, že před porodem může doporučit, že se tím absolutně nemůže uškodit, jen naopak. Při samotném porodu je potřeba o tom říci lékaři, což,  čemuž přesně věřím, 99% porodníků řekne ne, protože kdyby nastal jakýkoliv problém, nemůže pak přece nikde říci, že si sama pacientka přinesla z domu "nějaké léky" a během porodu si je užívala.

Není tady

 

#11 30. 9. 2007 13:51

MiKarka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 2441

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Gabrielle a nevíš, nejsou nějaká homeopatika i na pomoci otěhotnění?
díky


http://lilypie.com/pic/080707/OMBx.jpghttp://b1.lilypie.com/xcurp2/.png

Není tady

 

#12 1. 10. 2007 16:20

Martina78
♥♥♥----
Registrovaný: 22. 7. 2007
Příspěvky: 161

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

MiKardo, homeopatika jsou i na otěhotnění. Můj strýc je homeopat, takže občas s ním takovéhle věci probírám. Musíš se k dobrému, ale opravdu dobrému homeopatovi objednat, který ti formou rozhoru pomůže zjistit, kde může být problém. Pak stanoví, jaká homeopatika jsou pro tebe vhodná a coti může pomoci. Neříkám, že je to stoprocentní, ale určitě to stojí zato vyzkoušet.
Snad ti to taky pomůže.

Není tady

 

#13 10. 3. 2008 11:52

Nick3594
Host

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Chci rodit v Krumlově, tam jsou hodně alternativně zaměřeni, tak snad s tím nebude problém. Holky díky, na homeopatika z vlastní zkušenosti nedám dopustit a určitě do toho půjdu!

 

#14 17. 3. 2008 22:34

Nick3594
Host

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

A přesná citace z příručky o homeopaticích v porodnictví najdete tady http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika- … ojeni.html

 

#15 27. 3. 2008 13:43

Nick3594
Host

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Dnes jsem se od pí masérky k homeopatikům dozvěděla ještě podrobnější informaci:

- pokud je po termínu porodu a chci navodit porod, brát Caulophyllum thalictroides 9 CH 3x denně 5 bobulí
- při porodu použít toto homeopatikum dle návodu (knížečka Homeopatie v porodnictví k dispozici v lékárnách)

- Arnica montana 9 CH - příprava před porodem dle brožury
                                  -  po porodu po 10 minutách až hodině dát rodičce 5 globulí

Tato homeopatika jsou k dispozici v lékárnách, někde je však musíte objednat.

Já do nich jdu smile.

 

#16 29. 3. 2008 17:50

evajs
Letňátka 2008
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 7. 9. 2007
Příspěvky: 9597

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

já jdu do nich taky...zatím mi dost pomohly s nemocema v těhu,takže jim docela věřím...určitš si objednám aspoň tu Arnicu...je na všechno tummenupp


http://www.tickerclub.com/cache/b954e19c9c.png http://evajs365.blogspot.com/ 

Za minulostí se ohlížej jen tehdy, působí -li ti to potěšení.

Není tady

 

#17 28. 10. 2011 14:21

Monule1
♥------
Registrovaný: 28. 10. 2011
Příspěvky: 1

Re: Homeopatika před porodem a při porodu

Ahoj holky, zkušenosti s homeopatikama mám. Dostala jsem se k diskuzi náhodou. Má sestra bude rodit a já ji doporučila homeopatika.
Měla jsem opravdu veliký strach z porodu a bolesti s ním spojené. A TAK JSEM HLEDALA, CO BY MI POMOHLO. Šla jsem nakonec k homeopatovi. Chtěla jsem něco proti bolesti. Od toho mě doktor odradil, řekl mi, že mi napíše homeopatika na dobrý průběh porodu. Říkal, že bolest si mám prožít s dítětem. TAK BÁJEČNĚ O PORODU A DĚTECH MLUVIL, ŽE MĚ TO UKLIDNILO A JÁ MU VĚŘILA. Nevěděla jsem ,zda to mám říct své gynekoložce. Řekla jsem ji to a nebyla proti.
Musím napsat, že první porod trval 1h a 45min a druhý 1h a 30min. Pro mě to jsou největší zážitky v životě dodnes. SAMOZŘEJMĚ bolesti to byly, ale díky jejich délce trvání to bylo v pohodě.
Začala jsem brát Arnica Montana 9 a před porodem Actaea racemosa 9.
Takže mohu jen DOPORUČIT! :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů