Oznámení

20. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

20.února : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

20.února : Upečme si spolu lahodný čokoládový průšvih.

#1 24. 7. 2007 11:52

Jarmeel
♥♥-----

Zvládnu jazyk v padesáti?

Je zde někdo, kdo by mi mohl poradit účinný postup, jak zvládnout uživatelskou znalost cizího světového jazyka, když už jsem v životě mnohokrát začínala a z nedostaku příležitostí k uplatnění také ukončila výuku?

Není tady

#2 24. 7. 2007 21:08

Filip Žalud
♥------

Re: Zvládnu jazyk v padesáti?

Milá Jarmeel, v poslední větě přesně říkáš, co je největším problémem všech studentů jakéhokoliv jazyka. A to je motivace a cíl. Nejde o věk, nejde o předpoklady ke studiu - vždyť jsme se všichni více či méně dobře dokázali naučit česky, takže další jazyk není problém. Ale je třeba vědět, proč. Jakmile si na tuto otázku odpovíš, máš vyhráno. Pak stačí vybrat pečlivě vhodný kurz a to jak intenzitou, tak i náplní atd., a s chutí se pustit do toho. Dnešní moderní učebnice už v sobě mají částí jako je My Portfolio, kde si po každé lekci student dokáže a ukáže, co vše se v lekci naučil. Ve výuce se příliš nechvátá, vše se hned používá atd. Ale motivace je základ, bez níž se může jak student, tak vyučující přetrhnout, a přesto to nemá výsledky.
A jak najít motivaci, to by bylo asi na delší povídání.  Zkuste mi sem milé babinetky napsat, jak jste na tom Vy. Jak se motivujete?dumbom

Upravil(a) Filip Žalud (24. 7. 2007 21:09)

Není tady

#3 25. 7. 2007 14:07

arabela77
♥♥♥----

Moje motivace byla prace v zahranici, kde jsem se holt bez jazyku neobesla. Pritel pojede za pul roku taky a od ledna sprta. Musim rict, ze mu to jde a to mu je hodne pres 30.

Není tady

#4 25. 7. 2007 14:11

Jarmeel
♥♥-----

Jo, máte oba pravdu, motivace je silným hnacím motorem, jenomže co dělat, když mě zas tak nic moc nenutí, ale vím, že bych při svojí práci znalost jazyka využila - člověk nikdy neví, kdy se kde s jakým cizincem na tiskovce potká. Pak je to trapas. Aspoň já se za neznalost stydím.

Není tady

#5 25. 7. 2007 16:27

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

jj - hodně přes 30 může být i 50:-),pak to jde hůře, motivace je dobrý motor, ale Jarmell vezmeš překladatele, jako naši politici a ještě se můžeš do zahraničí i vdát :-):-)...nikdy nevíš ....no trapas to je, když se někde pohybuješ a nevíš vůbec, o čem je řeč. Takže - vidina zahraničí !!!

Není tady

#6 25. 7. 2007 16:33

Jarmeel
♥♥-----

Tý jo! Tohle mě nenapdlo a přitom tak usilovně hledám ženicha!!!
Já se na to zaměřím! Jsi zlatíčko!     storstark

Upravil(a) Jarmeel (25. 7. 2007 16:34)

Není tady

#7 25. 7. 2007 18:57

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Jarmeel - až tam budeš, dej vědět, také se začnu učit :-)  a půjdeme do světa :-). Ty přicházíš do styku s cizincama a nic ??? Tak ho pozvu na  kafe, na to nemusím umět řeč, domluvím se rukama a zbytek pak přijde sám,  on koupí překladač a už se učí - on trochu česky a ty trochu jiný jazyk/anglicky,německy/ ! To jsou finty našich nejstarších řemeslnic, to není z mé hlavy :-). Přeji hooodně štěstí !!!

Není tady

#8 25. 7. 2007 22:27

Filip Žalud
♥------

No, nevím, většinou ty zahraniční páry řeší úplně jiné věci, než studium smile Bez motivace to nejde. Chce to chtít, třeba si najít zálibu v poslechu písniček v angličtině nebo si najít cizince na dopisování, nebo brát kurzy jazyků jako formu seznamování a setkávání.
Anebo si najít v Čechách učitele, co je kus gloria

Upravil(a) Filip Žalud (25. 7. 2007 22:28)

Není tady

#9 26. 7. 2007 10:55

arabela77
♥♥♥----

Podle me zalezi i hodne na lektorovi. Ucitelky ve skole me nic nenaucily. 15let nemciny a nedokazala bych si rict ani o vodu. Pak jsem v zahranici navstevovala kurzy pro cizince. Lepsiho lektora jsem v zivote nepotkala. Nejakou zvlastni a nenasilnou formou to do nas nasypal. Z hodin jsem odchazela s pocitem, ze moje anglictina je lepsi a lepsi.

Není tady

#10 26. 7. 2007 13:00

ivca
♥♥♥♥♥♥-

záleží na motivaci a lektorovi, jednoznačně

Není tady

#11 27. 7. 2007 10:49

Jarmeel
♥♥-----

Jo, s těmi kvalitními lektory souhlasím - tak se jdu pomodlit a třeba to štěstí ukápne    gloria

Není tady

#12 27. 7. 2007 10:51

Jarmeel
♥♥-----

Aneri, ty seš sluníčko - tohle mě nenapadlo. Stárnu, ne?

Není tady

#13 27. 7. 2007 15:54

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Jarmeel - nestárneš, jen ses bála, že se nenaučíš jazyk a na možnost pomoci ze strany lektora jsi nemyslela :-):-), přeji ti švarného, hodného a chápajícího :-):-) lektora!!! To chce vytknout cíl a jít za ním.....

Není tady

#14 27. 7. 2007 22:56

Filip Žalud
♥------

Jejejejej, jak to tak čtu, tak vidím přesně české studenty, kterým to nejde. Prostě za to, že to neumíme může hned lektor. No, nevím, nevím. Každý by měl začít u sebe ....Lektor nen bůh a neumí zázraky smile Ale to by bylo na dlouho.

Není tady

#15 28. 7. 2007 8:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Jasně, že lektor není Bůh, ale může být motivací :-):-) a vidinou....vždyť každá žena je tak trochu romantik :-):-)

Není tady

#16 28. 7. 2007 16:44

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA

souhlasim, jde o motivaci a dulezite je chtit smile nejde o vek
ale urcite bych doporucila komunikaci smile je super chodit do skoly, ci kurz a ucit se ,ale myslim ze nejlepsi je komunikovat s nekym ze zahranici kdo jazyk ovlada smile
bydlim ted v zahranici, a komunikace s lidmi me naucila nejvice. skola mi da se rict moc nepomohla.  mluvit mluvit mluvit, a hlavne se nestydet smile

Není tady

#17 2. 8. 2007 7:26

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

to je přesně ono. Já vždycky začnu a protože nemám kde a s kým mluvit, všechno se mi vykouří z hlavy. Já si našla adoptivní dceru v Bangladéši a protože ona mi začala psát anglicky ( ta ostuda, když jsem pomalu polovinu vět 7 leté dívenky nepřeložila) , chtěla bych začít znovu a pořádně, abychom si jednou mohli psát o všem možném. Toť moje motivace

http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

#18 3. 8. 2007 19:06

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Moja mama sa začala učiť anglicky v 60 a hoci jej to ide pomaly(a často "prepadáva" big_smile ), nezadržateľne postupuje vpred. Navyše si cibrí pamäť, mozog a majú s kamoškou náplň dní i večerov. Modlím sa, aby jej vydržalo čo najdlhšie...
A kolegyni obe dcéry zostali robiť v USA, tak sa v 46 zapísala do jazykovky(anglinou neodktnutá) a dnes speakuje ostošesť nielen na ulici v New Yorku, ale aj so svatkou, zaťom, vnúčatami, druhým zaťom, etc...

V 21. storočí je utrpenie povolené, ale už nie povinné.
Brita

Není tady

#19 6. 8. 2007 13:16

Jarmeel
♥♥-----

Já se cítím tak zahanbeně, že jsem neměla tu výdrž! Vím, všechno jsou to jenom plané výmluvy. Tak já teda začnu, díky moc všem za podporu!!!
Teď mě napadá, nechcete mi sem psát anglicky? /Jsem to ale blázen, takový si na sebe uplést bič!!!/     dumbom

Není tady

#20 6. 8. 2007 13:53

ivca
♥♥♥♥♥♥-

excellent idea

Není tady

#21 6. 8. 2007 14:14

Jarmeel
♥♥-----

tummenupp  že jo?   stolt
  big_smile a big_smile

Není tady

#22 7. 8. 2007 11:09

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

damy, anglicky pak piste primo v subforu Anglickem, zde http://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=133
Pokud jinymi jazyky mluvite, tak pak do jineho jazkykoveho subfora pospichejte... ;-)

http://fora.babinet.cz/viewforum.php?id=132

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#23 10. 8. 2007 12:54

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

arabela77 napsal(a):

Moje motivace byla prace v zahranici, kde jsem se holt bez jazyku neobesla. Pritel pojede za pul roku taky a od ledna sprta. Musim rict, ze mu to jde a to mu je hodne pres 30.

Moje motivace je , ze anglictinu denne pouzivam v praci. Presto se poradne asi nikdy nenaucim.

Není tady

#24 15. 8. 2007 15:32

Fantasia
♥♥♥----

Nakoukla jsem dnes do vašeho fora a jsem jedna z vás, která se pokouší stále naučit anglicky a stále nic. Všichni mi doma říkali, to by chtělo vyjet ven, tam se naučíš hned. Život dělá přemety a já se skutečně ocitla v zahraničí, kde už jsme skoro dva roky a stále nic. Prostě nerozumím a ne, mám prostě hudební hluch a tím i problém vnímat cizí jazyk. Obdivuji všechny, kteří se cizí jazyk naučili nebo učí lehce. A nejvíce obdivuji ty, kteří začali  v pozdějším věku. Motivaci mám, ale výsledky ne. Můj manžel už to letos vzdal, když jsem neudělala zkoušku a prohlásil, prostě všichni nejsou na všechno. Nechci ovšem tímto nikomu brát chuť do práce smile)), i já se budu snažit dále. ***Fantasia***

Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale chvíle, okamžiky, vteřiny........... (K.Čapek)

Není tady

#25 24. 8. 2007 20:15

Filip Žalud
♥------

Takový přístup jen a  jen chválím! Nemá smysl to vzdávat. Každý je scchopný se naučit cizí jazyk, protože jsme se naučili i náš. Cizí jazyk je jen schopnost, to není dar talentu jako u zpěvu či malování.  Je to jen o poctivé a tvrdé práci a učení se:) A možností je dneska spousta - třeba i tyto nové kurzy - http://www.ienter.cz/novinky.php?polozka=204

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí