Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 5. 2007 19:33

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Klimatizace

Byla bych ráda zdali někdo nemá zkušenosti s klimatizací v bytě.Bydlime v podkroví a v létě je zde i 36 stupnu grater .

Není tady

 

#2 25. 5. 2007 19:52

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Klimatizace

Z domova zkušenost nemám big_smile , ale z dovči a je to přenáramná věc! stolt tummenupp Ale ani nechci domyslet, na kolik ta "legranda" vyjde tady u nás, když jeden nejni "rentiér profesionál"?! lol Víš kdo by věděl? Ota! stolt

Není tady

 

#3 25. 5. 2007 20:08

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

no já spíš chci právě vědět na kolik to přijde a co to umí...snad se někdo ozve kdo má doma ,hlavně zdali je lepší mobilni nebo ta jak je kus venku a kolik to spotřebuje a kolik vychladí.Na dovolene to bylo v pokoji to jo ale zajimalo by mně u bytu 71 m čtverečních usch řeším tuto otázku každy rok ,nakonec sem spíše u větraku a pak se ochladí a je po problému..no ale to vedro mně začíná rok od roku doma uondávat va víc a víc.Takže bych to ctěla začít řešit . styrka

Upravil(a) mejada (25. 5. 2007 20:11)

Není tady

 

#4 25. 5. 2007 20:21

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Klimatizace

No, buď můžeš mít takovou tu, jako se dává do auta a ta je menší a něco se do toho leje, nebo musíš mít udělanej po celým bytě "systém" a to je asi už "majland". Já byla skromější a chtěla jsem odhlučnit strop v paneláku, byt 2+1 a bylo by to vyšlo na 90 000.-! Jenom strop! Jinak klimatizace tě v létě chladí, v zimě hřeje a měla by fungovat, i jako čistička vzduchu a měla by se dát naprogramovat tak, že by jsi ani nemusela, ba co víc, ani nesměla otevřít okno. Ta malá, nástěná, vyjde asi tak kolem 15 000,- Chladí, hřeje, jestli i čistí vzduch nevím, ale asi spíš ne a taky bude asi slyšet...

Není tady

 

#5 25. 5. 2007 20:27

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

no jo no..tak já fakt nevím,ty levné mobilní se mně zdají pofiderní A taky sem koukala že stojí tak kolem 20000 kč i se zabudováním,což se mně nezdá až tak moc nákladné na to ža by mně to mnělo zlepšit život.Otazka zdali to splní moje očekávání . Tak čekám rady od druhych kteří museli taky toto řešit a už to mají za sebou

Upravil(a) mejada (25. 5. 2007 20:32)

Není tady

 

#6 25. 5. 2007 20:43

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Klimatizace

Klimatizace je sice věc příjemná, ale na zdraví může bohužel působit i hodně negativně...

Není tady

 

#7 25. 5. 2007 21:02

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

mayo..já vím ale porad jak to řešit když v létě je byt vyhřáty na víc stupnu než venku a byt se ochladí až po dřech dnech ochlazení venku.Je to pudní byt ktery má špatnou izolaci.Teplota pudy ...určitě znáte.

Není tady

 

#8 25. 5. 2007 21:06

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

nevím jak se na zdraví připíše spát v 35 stupních..to si tělo asi moc neoddychne já chci klimatizací řešit normální přiměřenou teplotu.a ne extremni ochlazení... Nyni ve 21,20 hodin máme doma teplotu 28 stupnu.a já spim po žebřiku u střechy a tam je o 4 stupne víc.Teplo zmizi až po venkovním ochlazení a to není ještě léto.Kolik máte stupnu doma vy ?? grater

Upravil(a) mejada (25. 5. 2007 21:23)

Není tady

 

#9 25. 5. 2007 23:11

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Klimatizace

Mejado, já vím, to musí být hrozný... Nevím, co bych dělala na Tvém místě - nebylo by možný spíš investovat do dobré izolace? Psala jsem to proto, že znám ze svého okolí dost lidí, co mají z klimatizace zdravotní problémy. Pokud pominu ten klasický problém s teplotními šoky (které asi nebudou Tvůj případ), tak horší je to např. s následnými virózami, anginami atd. Sama naštěstí na podobné věci netrpím, ale když jedu delší dobu klimatizovaným autobusem, je téměř pravidlem, že to vzápětí odskáču chrapotem, rýmou nebo kašlem.

Není tady

 

#10 25. 5. 2007 23:17

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

Izolace asi nepujde celá jedna místnost obložená dřevem a druha má už takhle nízky strop,a v autobusech je extremně stažena teplota .No snad zejtra mně řeknou víc názoru.Ale jinak dík za snahu mně pomoci

Upravil(a) mejada (25. 5. 2007 23:18)

Není tady

 

#11 26. 5. 2007 9:02

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Klimatizace

Mám klimatizaci starou asi deset let.Je to bedna na kolečkách s hadicí na odfuk horkého vzduchu a vodní nádržkou , která se musí tak jednou denně vylít.Vpředu  vyfukuje studený vzduch,jsou tam svislé pohyblivé lamely takže je možnost postupného obfouknutí. Nechávám jí běžet když v místnosti nikdo není , pro vychlazení prostor, zřídka jindy.Človek se totiž okamžitě nachladí,zvl᚝ dětem nevysvětlíš ,že se nesmí tou ledárnou nechat ovívat.Teď sháníme klimatizaci novou.Ceny jsou asi tak jak píšeš a vyšší za stabilní klimatizace,tyhle mobilní stojí tak kolem deseti tisíc.Dnes snad ale i bez té nád*žky,adsorbovaná vzdušná vlhkost snad kape do odváděného teplého vzduchu a tak se nikde nehromadí. Někde místo vyndavací nád*žky jen špunt nebo odtoková hadička.Co jsme viděli v obchodech zatím nic moc asi koupíme přes internet.

Upravil(a) Hannah (26. 5. 2007 9:51)

Není tady

 

#12 26. 5. 2007 10:22

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

Diky Hannach ,a kudy dáváte ven tu hadici ..to musí jít prý bud z okna což se mně zdá hloupe jelikož tim oknem jde vzduch teply z venku nebo je potřeba mít v každé mistnosti díru ve zdi ?? A co v zimně ta díra by byla asi blbá .Možná mám hloupé otazky A jak dlouho trva než se místnost ochladí na přijatelnou teplotu ??Ptám se na spotřebu..o kolik stoupnou naklady domacnosti při letním použivání klimatizace jen v nejteplejších dnech na temperování místnosti DIK vissla

Upravil(a) mejada (26. 5. 2007 10:47)

Není tady

 

#13 27. 5. 2007 13:50

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Klimatizace

Strkám oknem (na momentálně stinné straně domu) , díra je lepší - tak to má tchýně. (na zimu se ucpe)Hodinová cena provozu na max je kolem 4 Kč.Čas záleží na teplotě,počítej minimálně hodinu.Dneska mají klimatizace s termostatem ,nastavíš teplotu a po jejím dosažení se zařízení vypne.Mám i venkovní žaluzie které jsou prakticky celé léto stažené (na volněji aby v domě nebyla vyloženě tma) - slunce jinak okna zahřívá.Kombinaci klimatizace -žaluzie mohu jen doporučit.

Není tady

 

#14 27. 5. 2007 14:14

martinaka
♥♥-----
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 68

Re: Klimatizace

Klimatizaci jsme si pořídili loni samoinstalační , jinak se platí za istalaci a naplnění. Stála 14 000.
Čím má větší výkonnost tím lépe chladí. Ty levné z za 5 000 stojí za prd určitě nevychladí podkrovní byt, kde je 35 °C.

Není tady

 

#15 27. 5. 2007 16:17

madla
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 102

Re: Klimatizace

Urcite si nekupuj mobilni, kde se strka hadice ven oknem, jede u nas naplno a skoro zadny vysledek

Upravil(a) madla (27. 5. 2007 16:18)

Není tady

 

#16 29. 5. 2007 19:05

Bára1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 1. 2007
Příspěvky: 1441

Re: Klimatizace

Mám tu mobilní a v pohodě chladí. Jenom bych asi příště volila tu s jednotkou ven, protože ta mobilní (aspoň ta moje) mi přijde dost hlučná. Hadici házím z okna ven.


http://tt.lilypie.com/bRvIp1/.png

Není tady

 

#17 29. 5. 2007 19:24

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

moc dík ,tedkon se krapek ochladilo tak budu řešit později..pak si vezmu rady k srdci

Není tady

 

#18 8. 7. 2008 12:34

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Klimatizace

mejada napsal(a):

nevím jak se na zdraví připíše spát v 35 stupních..to si tělo asi moc neoddychne já chci klimatizací řešit normální přiměřenou teplotu.a ne extremni ochlazení... Nyni ve 21,20 hodin máme doma teplotu 28 stupnu.a já spim po žebřiku u střechy a tam je o 4 stupne víc.Teplo zmizi až po venkovním ochlazení a to není ještě léto.Kolik máte stupnu doma vy ?? grater

Tak to znám - když jsme bydleli ještě u rodičů v rodinném domku, tak v noci bylo přes 30°C! Vstávala jsem ráno v půl 5 do práce a v pokoji bylo 32 stupňů - to se nedalo vydržet, neustále promočená, hnus. Tak ti rozumím!
Teď bydlíme v paneláku a tam i v horku je naštěstí chládek! tummenupp
Zato v práci v kanclu máme ráno 37 stupňů! To je síla, to vám povím. Máme ale naštěstí klimatizaci, tak se to pak trochu zlepší.

Není tady

 

#19 8. 7. 2008 18:03

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Klimatizace

Pokud si vzpomenu na návštěvu v bytě v Thajsku, tam má klimatizaci každý, ale pro nás efekt žádný. Možná oni pozorují rozdíl v horku, ale pro nás dal by se krájet. Ventilátory mají i taxíky, busy, všude. hotel...ledárna...
Já přez den zatahuji meziokenní rolety(zavřená okna samozřejmě), pak záclonu a ještě závěs a větrám pouze v noci nebo nadránem. V šílených horkách se povede udržet někdy rozdíl i 10st. Když už je v bytě 26+, to už v noci nespím anebo hůř. Mám stropní ventilátor,to celkem pomůže anebo přenosnou čističku vzduchu. Jenže v horku ten vzduch studený není, co vyfukuje, nicméně, je to proud vzduchu.
U mne se nesmí hýbat vzduch, protože mám hned housera...mám chladovou alergii, jsem citlivá na hlavu a kříž. Když v práci bylo 35 +, já radši měkla, než by mne ofukovalo něco studeného... klimatizaci z duše nenávidím, at už je kdekoliv a jakkoliv malá.

Není tady

 

#20 10. 7. 2008 21:44

ivik12
♥♥-----
Registrovaný: 29. 11. 2007
Příspěvky: 60
Web

Re: Klimatizace

Ahoj Mejado, tak to máme stejný problém. Máme byt v podkroví a někdy taky 36 stupňů. Letos jsme si koupili mobilní klimatizaci s tou rourou. Stála necelých pět tisís. Můž udělal díru na tu trubku a ta vede na chodbu (máme domeček). Je to skvělý. Samozřejmě nejančím a nastavuji si tu teplotu rozumně, abych potom když vyjdu ven neměla šoky.
Jediný problém vidím v tom, že si někdo tu hadici nemůže takhle vyvést a má jí vyvedenou z okna, tudíž okno je přiotevřené a zase mu proudí dovnitř teply vzduch. Prodali nám k tomu takové šikovné udělátko s dírou, které tohle vyřeší, ale to se dá použít na zašupovací okno.
Já jsem ale moc spokojená.

Není tady

 

#21 10. 7. 2008 22:30

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Klimatizace

No, v těch "horkých" zemích to všichni tak mají. Díra  z okna ven a krabice venku...nebo na balkoně. U mne by to tedy nešlo, památkové chráněná zona...

Není tady

 

#22 11. 7. 2008 19:24

mejada
♥♥♥♥---
Místo: Východočeský
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 283

Re: Klimatizace

Tak mám už klimošku a super.Celková cena 30500.Je to zabudovaný u stropu a na střeše druhá část .Byla draha jelikož už sem vybrala nejméně hlučnou a hlavně energeticky po*n.Zatím nechávám vychladit ve vedrech před spaním a pak raději vypnu jelikož i tak sem to dělala v zahraničí na dovolené. V noci se také bojim nastydnutí..a přeci jenom je to vice nepřirozené.Ale ta úleva.

Není tady

 

#23 12. 7. 2008 22:01

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Klimatizace

klimatizace skodi zdravi!!!! odejdou vam klouby!!!! to minimalne.. fuj. zlikvidovat skurt

Není tady

 

#24 12. 7. 2008 22:17

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: Klimatizace

Taky  jsme s manželem přemýšleli o  klimatizaci, ale museli bysme bourat zdi, což by nám asi nedovoli-li, bydlíme totiž v domě, který je státní památka a je chráněný státem, jsme rekonstruovali koupelnu a kuchyň, to nám naštěstí povolili, ale ta klimatizace by asi neprošla.

Musim napsal(a):

No, v těch "horkých" zemích to všichni tak mají. Díra  z okna ven a krabice venku...nebo na balkoně. U mne by to tedy nešlo, památkové chráněná zona...

Není tady

 

#25 27. 5. 2016 14:09

jarka.modra
♥♥-----
Registrovaný: 8. 6. 2015
Příspěvky: 60

Re: Klimatizace

kdo jeste premysli o mobilni klimatizaci, tak my jsme jednu minuly rok porizovali a objednavali jsme z webu chytry-obchod.cz

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů