Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 3. 2008 15:45

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já si myslím, že občas ti naši potomci potřebují výchovně přes zadek, když domluva s dítětem nehne... A na veřejnosti už taky Nela dostala, taky jsem si vyslechla pár blbých poznámek a jelikož jsem cholerik, tak to ve mě chvíli bublá, ale pak si řeknu, a si ty lidi trhnou nohou.
Znám děti, který jsou vychovaný bez fyzických trestů a tyto děti přerůstají rodičům přes hlavu.. Jinak každé dítě je jiné, takže je možný, že některým stačí zvýšení hlasu, ale to už je na nás rodičích jak máme přistupovat ke svému dítěti smile

Není tady

 

#52 11. 3. 2008 9:08

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já si říkám,škoda rány ,která padne vedle..Když je to potřeba,tak klidně i na veřejnosti..
já dostavala taky přes zadek a žiju..dnešní děti jsou jiný,,hrozně si dovolují..a hlavně nemají k ničemu a nikomu žádnou úctu..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#53 11. 3. 2008 15:17

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Nicméně jsem proti plácání batolat. CO bude matka dělat, až její dítko bude v pubertě?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#54 11. 3. 2008 21:01

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dušičko, třeba už ta maminka nebude mít takovou práci, až bude dítě v pubertě big_smile

Není tady

 

#55 11. 3. 2008 21:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Peto -  výchova pubertáka je uplně jiná než batolátka. Jen jsem chtěla napsat, když se máma neudrží když je dítko malé , co bude dělat za pár let. Ale nechci ti brát naději. Uvidíš sama. stolt

Upravil(a) dusička (11. 3. 2008 21:38)


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#56 11. 3. 2008 22:03

Evice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Západ
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 3035

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já si zas myslím, že s nevychovaným puberákem neudělᚠuž vůbec nic. Proutek se má ohýbat, dokud je mladý. Naše babičky určitě nebyly pitomé, když razily tuto teorii. A díky tomu bylo v té době více úcty na světě.

Není tady

 

#57 11. 3. 2008 22:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Jasně, že se vychovává od mala. Když něco zakážu, tak nepovolím.Na to sem pes.  Ale proč bych měla mlátit rok a půl starý dítko? To jde snad i jinak docílit toho, aby poslouchalo a ne násilím.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#58 12. 3. 2008 9:09

Pinky
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Morava
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 8796

Re: telesne tresty okem pozorovatele

My s manželem kluky věk 12 a skoro 10 let už hezkej pátek nebijem a nikdy jsme ani "výprasky" nevedli. Snad jen pohlavek nebo plácnutí po zadku smile
U nás asi tak od 5 let stačilo vytáhnout vařečku a najednou se poslouchalo. A to s ní nikdy nedostali lol až na jedno plácnutí, aby věděli, že se to myslí vážně.

Nejsem zastáncem mlácení, ale někdy to jinak nejde. Otázka je, poznat míru. Ale myslím, že většina rodičů viz. Dita, určitě nepatří mezi rodiče, kteří své děti týrají wink Prostě jsi mu nasekala na zadek, no a co, je to tvoje dítě a každýmu je po tom houby.
Takové ty mlácené, týrané děti se podle mě poznají jinak...jiné chování a už i vzhled a chování rodičů k tomu všemu tak nějak "sedí".

Jinak, co se týče..plácnutí batolete big_smile
Zrovna jedno doma máme big_smile a to byste se divili, jak takové výstražné plácnutí po stehýnku u přebalování, které trvá už asi 15 minut tongue ZABERE.
A taky sem tam plesknout ( ne bolestivě samozřejmě, MASO s ní nehrajem big_smile ) po ručičce, to je u nás taky normálka, ale až teď, poslední dobou, když vyidím, že to k něčemu je.
Výsledkem je, že máme stále všechny své vázičky, svíčky a podobné nesmyly na stejném místě. Malá prostě ví, že to NESMÍ !
A náhodou i návštěva si u nás může kafčo nechat na konferenčním stolku a dostane k němu i buchtu, oplatky, vínko a slané pečivo. tongue Malou jsme prostě naučili, že kafe pálí, tam to a to nesmí a po pár plesknutích po ručičce, už to zná tummenupp


http://lbyf.lilypie.com/hX62p1.png

Není tady

 

#59 12. 3. 2008 10:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Původně jsem měla na mysli, když jsem psala první příspěvek toto:
Mám doma pubertáky a kdo je má doma, jistě ví a zná, že někdy dokážou pořádně naštvat a ani já se neudržím a jednu vystřelím. A to si myslím,že je špatně. Já si to pak vyčítám. Protože ve vzteku je to pak hlava nehlava.
Proto jsem psala, že když už se rodič rozčílí nad chováním batolete a jednu mu flákne, že tím nic nevyřeší. A když se neudrží když je dítko malé, co bude dělat za pár let.
Staršího kluka jsem poprvé seřezala v pěti letech, protože ubližoval mladšímu. A od té doby dal pokoj.
A vztekání u dětí? Prostě jsem je zavřela do místnosti, aby se zklidnili. A na veřejnosti vzala do náruče a odvedla pryč. V té chvíli by stejně nepomohlo výchovné plácnutí.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#60 12. 3. 2008 11:05

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: telesne tresty okem pozorovatele

JO holky, to o čem píštete je hlavně o stanovení hranic. Jakýkoli fyzický kontakt to ještě umocní. Někdy místo plácnutí stačí chytit za rameno. Ale dítko školou povinné bych už neusměrnovala fyzicky. Tam už je to o něčem jiném.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#61 12. 3. 2008 15:50

PetaZ
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3668

Re: telesne tresty okem pozorovatele

dusička napsal(a):

Jasně, že se vychovává od mala. Když něco zakážu, tak nepovolím.Na to sem pes.  Ale proč bych měla mlátit rok a půl starý dítko? To jde snad i jinak docílit toho, aby poslouchalo a ne násilím.

Když nejdou jiné metody, tak Nela dostane přes zadek a nebo přes ruku.. Ale nenazvala bych to mlácením roll Já si myslím, že každá se tu bavíme o něčem jiném.. A výchova dítěte je nejdůležitější mezi prvním a třetím rokem, pak už může být pozdě smile

Není tady

 

#62 12. 3. 2008 16:03

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Peto, tak to promin, vissla
mne tvoje slova vyzněla jako mlácení. vzteky smile


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#63 28. 10. 2008 2:29

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Moje babicka zastavala nazor "skoda rany, ktera padne vedle". Uz od detstvi jsem to nerada slychala, protoze jsem biti, at uz jen dobre posazenou facku, brala jako krivdu, jak ublizeni, i kdyz jsem treba opravdu zlobila. Asi prave proto na me tyhle ty facky nemely vubec vychovny dusledek. Spis jsem si k srdci vzala, kdyz mi nekdo promluvil do duse, to jsem se pak opravdu zastydela a nad sebou zamyslela a priste snad uz i napravila. Hlavne jsem dala na moji tetu, ta to se mnou umela. Sama nesla pro facku daleko, kdyz uz byl opravdu velky prusvih, ale vse resila hlavne slovne, ale zadne hystericke jeceni. Podle me biti a hystericke rvani je vybijeni si nahromadeneho vzteku rodice, spis nez trest pro dite. Sama vim, ze nekdy je to tezke ukocirovat, ale pak si uvedomim, ze plac mojeho syna potom, co dostal, je neumerny tomu, co provedl. Takze se chci ve sve vychove opravdu vyvarovat tomuhle biti ze vzteku a snazit se domluvit ustne.Take kdyz vidim nekde na ulici trestat rodice ditko fyzicky, vetsinou se lidi divaji s nelibym oblicejem, jako ze to je spatne. Ale kdyz rodice deti jen hubuji, vetsinou to ostatni lide vnimaji jako spravne. Takovy nazor mam i ja. Co vy?

Není tady

 

#64 28. 10. 2008 7:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já jsem se setkávala spíše s opačnými názory kolemjdoucích, právě když se dítě vzteká, maminka se snaží domluvit mu, nejeden kolemjdoucí utrousí poznámku o rozmazleném děcku, co by potřebovalo pořádně na zadek. Jasně, je to nejjednodušší řešení. Mᚠpak klid. Ale sama si taky dobře pamatuji na pocity křivdy a ponížení při fyzických trestech. Někdy se jim ani já jako máma nevyhnu, ale zdaleka ne za takové blbosti, za jaké jsme dostávali my, jako děti. Byla jiná doba, děcko muselo poslouchat jak hodinky, i kdyby se svět měl zbořit.

Možná jsem to tu kdesi už psala:
Moje kolegyně (nemá děti) zastává názor, že děti se musí mlátit. Sama vzpomíná na to, jak byla bita. A fest. Typicky nechtěně pak dodala, že ji to stejně nezměnilo, že bití na ni nemělo vliv a stejně vždy dělala nakonec to co chce a myslela si to co chtěla... Vlastně tím popřela svůj názor (získaný od rodičů), že děti se mají bít a včas. Zjevně to nic nezmění. Jen se víc uzavřou a zatvrdí.

Není tady

 

#65 31. 10. 2008 21:56

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já jsem proti tělesným trestům. Možná je to tím, že mám štěstí na syna, kterého jsem nikdy bít nemusela. Jen párkrát jsem ho zlehka plácla po ruce a i to považuji za určité moje selhání. Přesně tak, jako Damila, si pamatuji na pocit křivdy a ponížení, když jsem byla bita já. A ještě neco jsem cítila - opovržení. A to jsem nebyla bita nijak moc. Ovšem je pravda, že jsem nikdy u syna nezažila takové ty záchvaty vzteku nebo vůbec zlobu jako takovou. Vždy říkám - mám štěstí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#66 3. 11. 2008 12:08

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Sakuro, mᚠpravdu, facka se považuje za velice ponižující věc.

Můj názor je takový, že každé dítě je jiné a každé potřebuje něco jiného.

Nejsem zastánce "mlácení" a "výprasků" (také jsem si to zažila a často zbytečně a neprávem), ale občasné plácnutí přes plenu většinou stačilo.

Lenka je většinou hodná a v klidu. A často na ní  domluva stačí. Poprvé dostala jednu přes plenu snad v roce a třičtvrtě. Nemohlo jí to ani bolet a byla z toho hoooodně překvapená a většinou stačí říct jen jestli chce přes zadek. Jestli jsem ji doteď plácla 10x tak je to moc. Není to mým přesvědčením o tělesných trestech, je to o tom, že u ní to není potřeba.

Jitka je jiné "zvířátko". Ta domluvu ani nevnímá, kolikrát jako malá si ani nespojovala že se jí snažím něco vysvětlit.

Odmítám dítě plácnout za to, že něco převrhlo, nebo vysypalo, beru to jako mojí chybu, že jsem jim to jako malým nechala v dosahu (nemyslím tím 5ti leté dítě, ale mrňouska). Ale když chcete dítěti něco vysvětlit a ono vám pohrozí pěstí va , nebo záměrně ublíží někomu jinému va tak pak je vidět že domluvy nestačí.


Ale je pravda, že mě jako pozorovatele překvapují matky, které když dítě začne kňourat v obchodě, že chce nějakou hračku hned po druhém upozornění a jsou ticho začnou plácat po zadku va

Nebo jsem viděla na písku maminku, která dítěti co si chtělo povídat a hrát s maminkou (která si chtěla pokecat s kámoškou) řekla dítěti neotravuj a běž si hrát, nebo ti dám na zadek va

Upravil(a) spunt (3. 11. 2008 12:11)


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#67 10. 12. 2008 10:42

marvinka1
♥------
Registrovaný: 24. 9. 2008
Příspěvky: 21

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Jak píše spunt, na každé dítě platí něco jiného. Neschvaluji časté mlácení hlava nehlava, ani neschvaluji přelámané vařečky o zadek dítěte, to mi připadá naopak příšerné a něco to vypovídá a rodičích.
Za celé moje dětství mě rodiče dali jednu facku, víc nic. Byla jsem klidnější dítě, vždy to šlo vyřešit domluvou či zákazem a já s tím problémy neměla. Otec mě neuhodil  nikdy, když jsem něco provedla, vysvětlil mi věc v klidu, domluvou či domlouváním. Já se styděla za to, že jsem něco špatného provedla a mrzelo mě to. Tresty typu zákazů platily.
Mé kamarádky, které doma dostávaly nakládačku, se bály jít domů, záviděly mi mé rodiče, a z domu utekly, co nejdříve to šlo. To mi nepřijde v pořádku. Já neříkám, že své dítě nikdy neuhodím, ale rozum říká, že časté mlácení není to pravé.

Každé dítě je však jiné, a hlavně, každý rodič je jiný, pro zákaz fyzických trestů nejsem, byl by zbytečný. Paní Stehlíková má pravdu v tom, že rodiče potřebují získat více informací o dalších formách trestu pro zlobící dítě. Kampaň, která ukáže, jak obejít fyzický trest by na škodu nebyla.

Upravil(a) marvinka1 (10. 12. 2008 10:45)


Pokud žiješ v souladu s přírodou, nikdy nebudeš chudý. Pokud žiješ podle mínění lidí, nikdy nebudeš bohatý.
Lidé by měli vědět o přírodě.. ne příroda o lidech.

Není tady

 

#68 16. 12. 2008 10:27

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Přesně ,,je mlácení a mlácení..
to,že dítě něco vylije,nebo nechtěně udělá ,,ho přece nebudu bít.,ale to že se na ulici vzteká to , má svou hlavu  ,,tak to teda pár facek mu neuškodí ,,a taky je facka a facka,,Já to třeba beru jako malej pohlavek,,
Facku a výprask jsem dávala za lhaní ..to je jedíná věc ,kterou opravdu ,ale opravdu nesnáším ..Jako poznámky ,někdy odseknutí ..Jsem fakt přehlížela..

jo a puberáky,,touhle krizí prochází každý ,,takže si vzpomenu na sebe a trochu brzdím..Jinak je jasný ,že jsou určité mantinely..co si může puberák dovolit....
jinak někdo to tady psal.. A je to pravda,,že proutek se má ohýbat už v mládí ,páč až budou starší nic už stím neuděláte..

Upravil(a) sisi21 (16. 12. 2008 10:29)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů