Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 5. 2007 9:09

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

telesne tresty okem pozorovatele

Tak jsem zluftila mladymu zadek cestou do skoly, paaac me totalne nas***l. jelikoz to bylo vlastne skoro pred skolou a tim padem celou vec pozorovalo i plno svedku, okamzite se zacali ozyvat hlasy jako "chudak tyrane dite..... melo by se to hlasit socialce atp. Na druhou stranu, tipicky problem je v tom, ze kdyz dite v danych situacich nezluftite, ti sami "kritikove" vykrikuji, jake-ze je to dite zmetek a nevychovany spratek a co z nej jednou bude, kdyz na nej mama nestaci....
tak me zajima, co si vy myslite o rodicich, kteri nejdou pro par pohlavku daleko ani na verejnosti a jestli i vy serezete sve vlastni potomky na ulici s tim, ze pripadni svedkove si muzou..... fuckyou

styrkavissla


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#2 21. 5. 2007 9:40

simply.net
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 487

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dito, já jsem dítě třeba zmydlila na sjezdovce, když nedodržovalo bezpečnostní pokyny, a všichni němci na mě hleděli jak na kriminálníka. Je mi to putna. U tebe ( žiješ v zahr, že jo) bych se bála že nějaký idiot na tebe tu socku zavolá.

Není tady

 

#3 21. 5. 2007 9:46

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dito, asi tě nepotěším, ale nejsem zastáncem fyzických trestů. Ještě tak jedno plácnutí přez zadek, když je  dítě vzdorovité, ale "zluftění zadku" neuznávám. Nemám pocit, že fyzické násilí něco řeší. U nás funguje "zvýšení" či naopak "snížení" hlasu. Když na děti zařvu, ví, že jde do tuhého a když už syčím mezi zuby, je jim jasné, že totálně ustřelily. Když byly menší a bylo období vzdoru (vztekání, tvrdé prosazování svého aspol), párkrát padla 1 rána na zadek (ale né "zluftění", jedna opravdu bohatě stačila).
Promiň, ale osobně si myslím, že mlácení dětí patří do dob dávno minulých. Neříkám, že správná facka ve správnou chvíli nedělá divy, ale opět - jedna facka, nikoliv hejno ! A už vůbec ne před kamarády, spolužáky (takže ani ne před školou).. , to je příliš velké pokoření a ponížení.
Nemusíš souhlasit, ale tohle je prostě můj názor.

Není tady

 

#4 21. 5. 2007 10:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Ela.. napsal(a):

Dito, asi tě nepotěším, ale nejsem zastáncem fyzických trestů. Ještě tak jedno plácnutí přez zadek, když je  dítě vzdorovité, ale "zluftění zadku" neuznávám. Nemám pocit, že fyzické násilí něco řeší. U nás funguje "zvýšení" či naopak "snížení" hlasu. Když na děti zařvu, ví, že jde do tuhého a když už syčím mezi zuby, je jim jasné, že totálně ustřelily. Když byly menší a bylo období vzdoru (vztekání, tvrdé prosazování svého aspol), párkrát padla 1 rána na zadek (ale né "zluftění", jedna opravdu bohatě stačila).
Promiň, ale osobně si myslím, že mlácení dětí patří do dob dávno minulých. Neříkám, že správná facka ve správnou chvíli nedělá divy, ale opět - jedna facka, nikoliv hejno ! A už vůbec ne před kamarády, spolužáky (takže ani ne před školou).. , to je příliš velké pokoření a ponížení.
Nemusíš souhlasit, ale tohle je prostě můj názor.

Vzásadě souhlasím s Elou.
Teoreticky.
Ale v praxi to vypadá u mě jinak.
Zluftění zadku nená výchovný účinek, ale rodič takto vybíjí svou zlost. je to hnusné, ale dělám to taky. Mmch. si myslím, že na zadek to není až tak hrozné, co se bolesti týče. Ale je pravda, že na veřejnosti, před kamarády to nedělám. Chytnu za paži, PEVNĚ stisknu a syšivým hlasem sdělím, že má okamžitě přestst, nebo je zmydlím! Málokdy to má kýžený okamžitý efekt, jako ta "baňa", ale nechci ztrapňovat dítě před vrstevníky, zvláště když tam ani tak nemá moc stabilní postavení.

Není tady

 

#5 21. 5. 2007 10:25

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Opravdu je to jen vybití zlosti a nemá žádný výchovný účinek. Taky jsem kdysi honila dceru, abych ji mohla potrestat, zakopla jsem o židli a málem si zlomila nárt. Je to nesmysl, zrovna jako řvaní. Děti si na to zvyknou. Jsem zastáncem toho, že s dětmi se musí hlavně mluvit a o všem, o jejich problémech, i mých. Slepá poslušnost nikam nevede, tvrdá výchova také ne. Snažila jsem se takhle "vychovávat" dceru v pubertě a ona se pak honem vdala za prvního, aby se dostala z domu. Už je dávno rozvedená a jsme kamarádky.

Není tady

 

#6 21. 5. 2007 10:29

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já mám výchovu děti jako zaměstnaní, tělesné a ponižující tresty jsou samozřejmě zakázané. A já sama si myslím, že opravdu nic neřeší. Na druhou stranu, musí děti poznat, že to co udělaly špatného tě mrzí. Nesmí mít pocit, že je ti to jedno. A tak vysvětluju a vysvětluju..... Je to běh na dlouhou tra. rodna Ale když se pak ke mě někde hlásí dítě, které potkám na ulici a měla jsem ho v péči, tak to moc potěší.

U svých dětí jsem to měla tak, že když se přiznaly k prohřešku, byl trest mírný, když se to "vstřebalo", svěřovaly se mi se vším a to trvá. Někdy to bylo sice hodně těžké, "rozchodit" to, s čím se mi v pubertě svěřovaly, a dneska jsou velké a stále ten nᚠvztah trvá. Fyzický trest - plácnutí přes ruku, pohlavek - má význam tak do tří let, pak už si myslím, že ne. godlike

Není tady

 

#7 21. 5. 2007 11:30

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Já jsem své děti nebila.Starší dcera byla zpacifikována jen zvýšeným hlasem,mladší jsem v krajní situaci chytla za rameno nebo jinak znehybněla ( zdrhla by) a přeargumentovala.Mladší dceři manžel dvakrát vyloženě symbolicky naplácal - do dnes je to největší ponížení jejího života a nezapomene mu to do smrti smroucí.Naštěstí si oba delikty pamatuje i starší dcera a mladší před nedávnem uznala ,že ona jako rodič by ve stejné situaci dítě "zabila".
Myslím ,že trestat se má s klidnou hlavou.I to plácnutí je krajní mez.Rodič musí mít v záloze alternativní tresty a dbát na jejich dodržení. Zákaz televize nebo jiné zábavy je někdy mnohem bolestivější než výprask.
Bití podle mého není o dětském zlobení ale o psychickém stavu rodiče.Prostě už neví jak dál.Sáhne ke krajnosti.

Není tady

 

#8 21. 5. 2007 12:28

ad.astra
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 5. 2006
Příspěvky: 255

Re: telesne tresty okem pozorovatele

No když byly děti menší, tak pokud je chytla vzteklina, to plácnutí mělo ten efekt, že najednou zbystřily, co že se to děje :-) Vyloženě zfofrování zadku, až vás bolí ruka - sice to bolí obě strany, ale pokud nepodáte patřičné slovní vysvětlení, je to nanic.
Moc se mi osvědčilo zpacifikování - nemožnost jejich úniku a syčivý hlas - cedění mezi zuby s úsměvem, že si to doma vysvětlíme dokáže pochopit větší dítě - malé rozhodně ne. Navíc na veřejnosti se ztrapníme nejen samy, ale i to dítě.
Jen jednou jsem se neovládla, dodnes se tomu s dcerou smějeme (je ji 22 let), to když na autobusovém nádraží sbírala zašlápnuté vajgly a dělala, že kouří - naháněla jsem ji po parku a stejně nedohnala:lol:


Dovoluji si již nebýti JELIMANEM :-)

Není tady

 

#9 21. 5. 2007 12:52

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Holky, ja taky nejsem zastancem mlaceni deti ale myslim, ze nekdy je to vic nez nutne. reknete mi treba, jak se tvarite na dite, ktere se vali po zemi, kope kolem sebe a jeci a maminka kolem pobiha se slovy "Petricku vstan, to neni hezke, co tu vyvadis"? Zarucene si asi kazdy pomysli - ten zmetek by potreboval poradne na zadek. nebo ne??? uprimne, kdyz vidite takovou maminku, ocenite ze toho zmetka nesereze a necha ho jecet?


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#10 21. 5. 2007 13:01

1Marie
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 198

Re: telesne tresty okem pozorovatele

A co když ho Dito v takové chvíli seřeže? Jakoby zázrakem přestane ječet a začne se chovat vzorně? Tak to jsem nikdy nezažila.

Není tady

 

#11 21. 5. 2007 13:27

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: telesne tresty okem pozorovatele

To že máma seřeže malé vztekající se dítě, nepomůže. Mně to párkrát udělal syn a pomohlo popadnout ho do náruče, pevně sevřít, chvíli jsme spolu "zápasili", kopal kolem sebe a kroutil se jak žížala, pak se ale sám přivinul a za chvíli bylo po scéně.
Nevím, jestli je to správný postup, ale u nás fungoval. wink

Není tady

 

#12 21. 5. 2007 14:05

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: telesne tresty okem pozorovatele

ELO, JE TO SPRÁVNÝ POSTUP, RADILA MI HO I PSYCHOLOŽKA....
JSOU TO AFEKTIVNÍ ZÁCHVATY A DOST T̎KO SE S TÍM DÁ CO DĚLAT....
DCERA TOHLE PROVOZOVALA JEŠTĚ V SEDMI LETECH....ALE KDYŽ BYLA MENŠÍ...TAK KOLEM TĚCH TŘÍ A UDĚLALA MI TO V OBCHODĚ, TAK JSEM ZAPLATILA, ŘEKLA PANÍ PRODAVAČCE A SE NEDIVÍ A NEVŠÍMÁ SI JÍ, ŽE ODEJDU ZA DVEŘE....MĚLY JSTE VIDĚT, JAK RYCHLE BYLO TICHO A MOJE MALÁ VZTEKLINKA U MĚ.
KDYŽ BYLA VĚTŠÍ, ŘEŠILA JSEM TO VÝSTRAHOU:CHCEŠ ABYCH ZASE ODEŠLA PŘED OBCHOD....DĚLÁŠ SI OSTUDU A VŠICHNI SE TI BUDOU SMÁT....TO TAKY ZABÍRALO...
ALE JE PRAVDA, ŽE KDYŽ JE DÍTĚ V TOM NEJVĚTŠÍM AMOKU (MYSLÍM SI, ŽE V TÉ CHVÍLI STEJNĚ NESLYŠÍ A NEVNÍMÁ VAŠE DOMLUVÁNÍ), KDY ŘVE A KOPE JE DOBRÝ HO CHYTIT TAK PEVNĚ JAK MَETE...NEDOKAZUJETE MU TÍM SVOJI SÍLU, ALE TO, ŽE HO MÁTE RÁDY TAKOVÉ JAKÉ JE I S JEHO VZTEKÁNÍM...ONO TO ČASEM POCHOPÍ....

Není tady

 

#13 21. 5. 2007 14:31

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dito, já musím dodat, že když moje malá holčička dostane svůj vztekací hysteriský záchvat, raděj odcházím , protože bych ji v tu chvíli asi ubila. Vydýchám se za dveřma nebo za rohem...nejdřív zkouším zvládnou sebe a naštěstí, když je ruka rychlejší než mozek to skončí u jedné výstražné na zadek. Vždycky se bojím, že se mi poblije, ale co už, potřebuju ji živou. A představ si nikdy to netrvá dlouho a už mě hledá. Vztekat se jen tak sama pro sebe ji nebaví.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#14 2. 6. 2007 13:53

zuzanka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 956

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Jsem absolutní odpůrce fyzických trestů, ale protože jsem sama byla touhle debilní metodou vychovávána, tak mi to někdy ujede a ruka vyletí. Stydím se za to sad. Nikdy bych to ale neudělala na veřejnosti, to je příliš ponižující!  ALE AŽ JEDNOU TI MALÍ BUDOU VELCÍ A NEBUDE SE JIM LÍBIT, JAK SE CHOVÁME, MOŽNÁ NÁS TAKY PŘEHNOU PŘES KOLENO A ZŘEŽOU A JÁ SE JIM NEBUDU DIVIT! lol

Není tady

 

#15 3. 6. 2007 13:27

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dita.L napsal(a):

Tak jsem zluftila mladymu zadek cestou do skoly, paaac me totalne nas***l. jelikoz to bylo vlastne skoro pred skolou a tim padem celou vec pozorovalo i plno svedku, okamzite se zacali ozyvat hlasy jako "chudak tyrane dite..... melo by se to hlasit socialce atp. Na druhou stranu, tipicky problem je v tom, ze kdyz dite v danych situacich nezluftite, ti sami "kritikove" vykrikuji, jake-ze je to dite zmetek a nevychovany spratek a co z nej jednou bude, kdyz na nej mama nestaci....
tak me zajima, co si vy myslite o rodicich, kteri nejdou pro par pohlavku daleko ani na verejnosti a jestli i vy serezete sve vlastni potomky na ulici s tim, ze pripadni svedkove si muzou..... fuckyou

styrkavissla

Já jsem si nikdy do výchovy nenechala nikoho kecat. Syn občas nějakou chytil a ve zdraví se dožil plnoletosti. Není z něj ani neurotik, ani dyslektik, ani nemá deprese - je v pohodě a mám z něj radost


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#16 3. 6. 2007 13:29

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Ela.. napsal(a):

Dito, asi tě nepotěším, ale nejsem zastáncem fyzických trestů. Ještě tak jedno plácnutí přez zadek, když je  dítě vzdorovité, ale "zluftění zadku" neuznávám. Nemám pocit, že fyzické násilí něco řeší. U nás funguje "zvýšení" či naopak "snížení" hlasu. Když na děti zařvu, ví, že jde do tuhého a když už syčím mezi zuby, je jim jasné, že totálně ustřelily. Když byly menší a bylo období vzdoru (vztekání, tvrdé prosazování svého aspol), párkrát padla 1 rána na zadek (ale né "zluftění", jedna opravdu bohatě stačila).
Promiň, ale osobně si myslím, že mlácení dětí patří do dob dávno minulých. Neříkám, že správná facka ve správnou chvíli nedělá divy, ale opět - jedna facka, nikoliv hejno ! A už vůbec ne před kamarády, spolužáky (takže ani ne před školou).. , to je příliš velké pokoření a ponížení.
Nemusíš souhlasit, ale tohle je prostě můj názor.

Jo, patří do dob dávno minulých - taky si všimni, jak se v dobách minulých děti chovaly k dospělým a jak se chovají teď - dnešní spratkové klidně pošlou do pr... i prezidenta a ještě je někdo polituje, že byly zrovna ve špatném rozpoložení

Upravil(a) mashanka (3. 6. 2007 13:30)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#17 4. 6. 2007 9:34

slíva modrá
♥♥-----
Registrovaný: 29. 11. 2006
Příspěvky: 74

Re: telesne tresty okem pozorovatele

zuzanka napsal(a):

Jsem absolutní odpůrce fyzických trestů, ale protože jsem sama byla touhle debilní metodou vychovávána, tak mi to někdy ujede a ruka vyletí. Stydím se za to sad. Nikdy bych to ale neudělala na veřejnosti, to je příliš ponižující!  ALE AŽ JEDNOU TI MALÍ BUDOU VELCÍ A NEBUDE SE JIM LÍBIT, JAK SE CHOVÁME, MOŽNÁ NÁS TAKY PŘEHNOU PŘES KOLENO A ZŘEŽOU A JÁ SE JIM NEBUDU DIVIT! lol

Přesně tak!Protože ten kdo byl bit tak bije....

Není tady

 

#18 4. 6. 2007 11:21

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Je rozdíl v tom jestli člověk seřeže dítě nebo mu občas jednu naloží.Někdy je to rychlejší a účinnější metoda jak hodinový křik nebo dvouhodinová promluva do duše.
Nebudu tvrdit že mé drahé děti občas nějakou nechytly,byla by to lež.Vždy zůstalo u výchovné,a vždy bylo rychle vyřešeno.Stejně jako dítě mashanky zůstaly děti nedotčené a psychicky nepoznamenané.
On nebude problém ani tak v tom jestli dítěti naložit nebo jít jeho nezvladetelné kousky vydýchat za roh,jako v tom že děti dnes neznají respekt a neuznávají autority,
V tom se shodnem s mashankou,jakýkoliv dospělý,nejen rodiče,je pro ně často jen vzduch.
Nedávno jsem byla svědkem krásné scény v autobusu. Zhruba osmileté dítě dítě sedělo vedle maminky .Nad ním vlála zavěšená na tyči stará paní a nedržet v jedné ruce berle o které se opírala asi by jízdu nezvládla.
Chlapeček se usmíval na všechny strany ,posléze strčil do maminky a povídá jí.Podívej na tu starou babu jak tady visí . A maminka se jen usmála a otčila chlapečkovi hlavičku k okýnku.
Není to tak vzácný příklad výchovy sad

Není tady

 

#19 4. 6. 2007 12:35

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: telesne tresty okem pozorovatele

1Marie napsal(a):

A co když ho Dito v takové chvíli seřeže? Jakoby zázrakem přestane ječet a začne se chovat vzorně? Tak to jsem nikdy nezažila.

no, a já to zažila tedy viděla nejmiň 100x , že děcko přestalo. Nejsem zastáncem tělesných trestů, ale jsou situace, kdy to jinak opravdu nejde.

Ovšem dítě by mělo vědět předem proč dostalo na zadek případně facku. Mydlení hlava nehlava nic nevyřeší, ale jedna facka + vysvětlení za co to bylo. Pomůže mnohem lépe než 1000 psychologů dohromady.

Není tady

 

#20 4. 6. 2007 13:02

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Dita.L napsal(a):

Holky, ja taky nejsem zastancem mlaceni deti ale myslim, ze nekdy je to vic nez nutne. reknete mi treba, jak se tvarite na dite, ktere se vali po zemi, kope kolem sebe a jeci a maminka kolem pobiha se slovy "Petricku vstan, to neni hezke, co tu vyvadis"? Zarucene si asi kazdy pomysli - ten zmetek by potreboval poradne na zadek. nebo ne??? uprimne, kdyz vidite takovou maminku, ocenite ze toho zmetka nesereze a necha ho jecet?

Ano, takovou maminku, která zachová chladnou hlavu  velmi oceňuji!!!  Myslím to naprosto bez ironie, protože všechno ostatní je jen selhání rodičů. Já osobně jsem v takové chvíli odešla a dítě upozornila, že čekám v autě. Nikdy jsem nečekala víc než dvě minuty. A jestli si někdo v tom obchodě myslel něco jiného? To je mi srdečně jedno. To dítě bylo totiž MOJE!!!!!!

Upravil(a) lueta (4. 6. 2007 13:05)


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#21 4. 6. 2007 13:03

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Ela.. napsal(a):

To že máma seřeže malé vztekající se dítě, nepomůže. Mně to párkrát udělal syn a pomohlo popadnout ho do náruče, pevně sevřít, chvíli jsme spolu "zápasili", kopal kolem sebe a kroutil se jak žížala, pak se ale sám přivinul a za chvíli bylo po scéně.
Nevím, jestli je to správný postup, ale u nás fungoval. wink

Gratuluju!! To je přesně ono!  Vždy to vztekání je vlastně takové volání o pomoc.


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#22 4. 6. 2007 13:44

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: telesne tresty okem pozorovatele

anka napsal(a):

Je rozdíl v tom jestli člověk seřeže dítě nebo mu občas jednu naloží.Někdy je to rychlejší a účinnější metoda jak hodinový křik nebo dvouhodinová promluva do duše.
Nebudu tvrdit že mé drahé děti občas nějakou nechytly,byla by to lež.Vždy zůstalo u výchovné,a vždy bylo rychle vyřešeno.Stejně jako dítě mashanky zůstaly děti nedotčené a psychicky nepoznamenané.
On nebude problém ani tak v tom jestli dítěti naložit nebo jít jeho nezvladetelné kousky vydýchat za roh,jako v tom že děti dnes neznají respekt a neuznávají autority,
V tom se shodnem s mashankou,jakýkoliv dospělý,nejen rodiče,je pro ně často jen vzduch.
Nedávno jsem byla svědkem krásné scény v autobusu. Zhruba osmileté dítě dítě sedělo vedle maminky .Nad ním vlála zavěšená na tyči stará paní a nedržet v jedné ruce berle o které se opírala asi by jízdu nezvládla.
Chlapeček se usmíval na všechny strany ,posléze strčil do maminky a povídá jí.Podívej na tu starou babu jak tady visí . A maminka se jen usmála a otčila chlapečkovi hlavičku k okýnku.
Není to tak vzácný příklad výchovy sad

Souhlasím s tebou.

Taky mám tři podobné zážitky.
1.  Jela jsem v tramvaji a stála jsem vpředu před sedadly pro invalidy, na nichž seděli puberáci. Na další zastávce přistoupila žena ve vysokém stupni těhotenství a malým dítětem + taškou v ruce a taky jedna +- 80tiletá paní. 
Ti puberáci nejen ,že je nepustili si sednout ani na slušné požádání, ale navíc si z nich utahovali. Jedna prý je nad hrobem a druhá tlustá jak bečka.  Ony to slyšely, ale jen si povzdechly. 
Za to mě rupli nervy a chytila jsem oba ty fracky a vyhodila je ze sedadla pro invality, takže si obě mohly sednout. A půl tramvaje s prominutím " čumělo jako by spadli z višně". Ti kluci jen zasyčeli něco ve smyslu, ty krávo, ty č...y nemají invalidní průkazku tak co chceš.  Ano, ani těhotná ani ta stará neměly průkazku pro invality, ale když já jsem byla dítě, což bylo před 10 lety bylo samozřejmé, že sedím-li v jakékoliv dopravním prostředku je samozřejmostí uvolnit své místo nejen starších, invalidním, ale i těhotným. Mimochodem, v té tramvaji sedělo i dost zdravých dospělých lidí a nikoho to netrklo, že by mohli zvednout svůj zadek a pustit alespoň jednu z nich.

2 zážitek.  seděla jsem na normálním sedadle pro zdravé v přeplněném meziměstkém autobuse, když se mi najednou agresivně začala ohánět starší ženská s průkazkou ZTP před očima a prý a ji okamžitě pustím si sednout, že jsem mladá a zdravá a že ta dnešní mládež je hrozná, atd.
Upřimně, tahle agresivní uječená ženská mě naštvala, tak jsem ji řekla, že:
1. nesedim na sedadle pro invality, tak a laskavě požádá lidí tam, protože jsou očividně zdraví.
2. pokud by mě požádála slušně, pustila bych jí i bez průkazky, ale takto ji nepustim.

Tahle paní pokračovala nadáváním na dnešní mláděž a vyhodila ty lidi ze sedadla pro invality.


3. zážitek.  opět jsem byla v dopravním prostředku, opět žádné volné místo. přistoupila mladá holka se zlomenou rukou. už v první zatáčce začala zelenat, očividně jí nebylo dobre a málem sebou sekla o zem. A kdo jí pomohl???? Vrstevníci ji uvolnili cestu, aby sebou šlehla krásně na tvrdé ale naštestí  jedna stará paní ji zachytila za ruku a nějaký invalidní starší pán rychle nastrčil hůl, o kterou se zachytila, pak ji ten pán, přestože byl sám o holi pustil si sednout a sám zapasil s tím, aby se udržel.

Drsné, co?

v těchto případech by bylo vhodné opravdu ty vychovné facky využit. Ale neměli bychom si stěžovat, společnost máme přesně takovou jakou si ji vychováme a jak napsal někdo přede mnou. Názor ostatních ji nezajímá, protože je to její dítě a její zodpovědnost

Upravil(a) Paila (4. 6. 2007 15:57)

Není tady

 

#23 4. 6. 2007 14:41

briza3
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 298

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Souhlasím s tím, že to někdy bez naplácání na zadek nejde.

Není tady

 

#24 4. 6. 2007 15:02

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Mám pocit, že dneska se dělá obrovská aféra i z obyčejné výchovné facky, taky jsem jich jako dítě pár dostala a nemyslím si, že by to na mě zanechalo nějaké stopy. Ostatně i naši většinou šli cestou výchovných rozhovorů a promluv do duše a já tam pokaždé seděla, tvářila se zkroušeně a v duchu si říkala, že by mi mohli třeba radši jednu vrazit a měla bych to za sebou :-).

Samozřejmě je rozdíl mezi jednou fackou a řezáním dítěte denně jako žito za každou blbost.

Není tady

 

#25 4. 6. 2007 20:04

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: telesne tresty okem pozorovatele

Pailo, napsalas to bezvadně. Naprostý souhlas.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů