Oznámení

20. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

20.února : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

20.února : Upečme si spolu lahodný čokoládový průšvih.

#1 2. 5. 2007 20:17

ita
♥♥♥♥♥♥-

odčervení štěněte

Prosím o radu, jak často se má provádět odčervení. M ám štěně NO 4 měsíce staré, zatím bylo 2x.

Není tady

#2 3. 5. 2007 10:17

bílá kočka
♥♥♥♥---

Re: odčervení štěněte

Štěně se odčervuje bohužel do jednoho roku každých 14 dnů až po 3 týdnech do jednoho roku,pak každého čtvrt roku.Zkus si najít onlain českou televizi sama soma o toxoplazmóze,je to tak 14 dnů co o tom mluvili tongue

Kočka

Není tady

#3 3. 5. 2007 10:58

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

no neviem. môjho veterinár odčervoval cca každé tri týždne, teraz má desať mesiacov a odčervila som ho po troch mesiacoch ako odporúčal MVDr. keď pôjdeš k veter., tak ti povie  smile
to je radosť, šteniatko big_smile

Natália   * 12.06.2010 *  3100g / 48cm
http://www.tickerclub.com/cache/fc254e0664.png
    http://mareckinblog.blogspot.com/

Není tady

#4 3. 5. 2007 14:12

ita
♥♥♥♥♥♥-

Díky za radu. Veterinář ho nedávno očkoval a o odčervení se nezmínil, vzpomněla jsem si až doma. Horší je to se stravou, mého 1.NO jsem krmila granulemi Propag a večer masem s přílohou. Jeho veterinář byl proti granulím, prý jim zatěžují organizmus (hlavně u starších psů). Štěně má mladého veterináře a ten tvrdí, že maso na sebe váže vápník z těla, takže mu poškozuje kostru. Krmit jen granulema.

Není tady

#5 3. 5. 2007 14:33

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

do roka veku šteniatka sa majú dávať granule, lebo v nich má všetko čo potrebuje pre správny vývin.ty to nevieš v jedle odhadnúť, či tam má dosť bielkovín at´d. navyše máš veľkého psa, mal by rásť čo najpomalšie, aby mal silné kosti. ja by som určite dávala granule. kvalitn granule.minimálne do toho roka. máš knihu o NO? čo píšu?

Není tady

#6 3. 5. 2007 21:58

ita
♥♥♥♥♥♥-

Mám hned dvě: NO-E.M.Kramerová-W.Lenz - doporučují maso, rýži, vločky, vitamíny. a Výcvik všestranného psa - M. Muller - Specializuje se na NO)- denně 1/3 masa, 2/3 cereálií nebo granulí, přidávat mléko, mrkev, jablka, pivní kvasnice, vejce ap.

Není tady

#7 4. 5. 2007 7:55

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

a na internte si nepozerala, na nejakých chovateľských weboch? neviem, no, ja by som si netrúfla pripravovať šteňaťu jedlo, ale ak to tam máš tak napísané....
napríklad mlieko by sa krpcom nemalo dávať, vraj oslabuje niečo-neviem čo....

halooo!!! kde sú všetci tí, čo sa vyznajú v psoch!!! ja mám psa iba pár mesiacov, cilka, blue, kamčitka, dita   kapitulation

Není tady

#8 4. 5. 2007 14:53

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

ita napsal(a):

Díky za radu. Veterinář ho nedávno očkoval a o odčervení se nezmínil, vzpomněla jsem si až doma. Horší je to se stravou, mého 1.NO jsem krmila granulemi Propag a večer masem s přílohou. Jeho veterinář byl proti granulím, prý jim zatěžují organizmus (hlavně u starších psů). Štěně má mladého veterináře a ten tvrdí, že maso na sebe váže vápník z těla, takže mu poškozuje kostru. Krmit jen granulema.

No že se nezmínil o odčervení je opravdu dost zvláštní, na mojí klinice to do mě hustí od počátku, protože vědí, že jsem sklerotik. A odčervujeme 1x měsíčně do 1/2 roku a pak po 1/2 roce pravidelně - takže vidíš, co lékař, to názor.
Co se granulí týče, já je začala prvně v životě dávat minulé fence poté, co prodělala velmi těžkou otravu nějakými organofosfáty a měla rozhozený zažívání. Tehdy mi můj Mvdr řek, že jsou daleko šetrnější a ukázalo se, že měl asi pravdu.
Jinak si neumím představit, jak by mohlo kvalitní ( a někdy i pěkně nahniloučké) maso škodit masožravci.... va
Jen jestli neváže toho tvého Mvdra nějaká dealerská firma na krmení... lol
Je ale fakt, že mezi granulemi je propastný rozdíl; bohužel se často stane, že psům náramně chutnají právě ty ničemné... Co já mám vyzkoušeno, tak nejlepší poměr cena - výkon je u "druhé" řady kvalitních firem - t.j. u té druhé nejlepší jsem myslela. Ty úplně nejlepší bývají dvojnásobně dražší, ale rozhodně ne dvojnásobně lepší. smile
Na pití mlíka se během 20.století asi tak 4x změnil názor, a to o 180°...... ale když se člověk zamyslí, tak savci skutečně pijou mlíko, lae jen velice krátké období života a v zásadě jako náhražku, než se naučí jíst to, co mají. Já s mlíkem moc dobrou zkušenost nemám a současné štěně je na ně dokonce mírně alergické.
Ale zato mám zkušenost i s těmi kvalitními granulemi, že asi chyběla vajíčka, nebo jich tam bylo málo, nebo co, zkrátka ,vajíčko jí sem- tam přidám, zdá se mi, že jí to dělá dobře.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#9 8. 5. 2007 22:20

ita
♥♥♥♥♥♥-

Lupino, u mléka většina tvrdí, že způsobuje průjem. V radách ke krmení jsem se dočetla, že pokud pes začne pojídat výkaly, trávu... , má překyselený žaludek a doporučují mléko, strouhanou mrkev, starší maso. V granulích Propag (štěněcí 80 Kč/kg) je condrotin na stavbu kostí, máme s nimi dobré zkušenosti (1.NO jsem měla 11 let, ale dostala jsem ho už dospělého, proto nemám zkušenost se štěnětem). MVDr. tvrdí, že v granulích je přesně spočítán poměr vitamínů a živin, což se doma prý nepodaří. Přesto můj NO miluje maso (srdíčka, drůbeží...)

Není tady

#10 9. 5. 2007 8:51

ADRIANA 1
♥♥♥♥♥♥♥

tak mu dávaj granule a pridaj aj mäsko. môj pes miluje mäsové taštičky. takže ráno dostane granule s vodou, alebo s troškou mliečka a večer má zmes ganulí a toho mäsa.

Není tady

#11 10. 5. 2008 14:44

konstance
♥♥♥♥♥--

me zverolekar vcera rozepsal odcervovani:
ve 2 tydnech
ve 4 tydnech
v 8 tydnech
ve 12 tydnech
4 mesice
5 mesicu
6 mesicu
9 mesicu

a ockovani:
6 tydnu
9 tydnu
12 tydnu
odcerveni by pry melo byt nejmene 8 dnu pred ockovanim,
jinak davam granule namocene v mlece, jen se olizuje, samotne mleko opravdu vyvolava prujem, ale dokud je ho jen troska na zmekceni granuli, tak si myslim ze mu jen prospeje, a obcas pridam tasticku pedigree, taky jsem koupila takove steneci tycinky hovezi s mineraly, ale to je vzdy jen kousek za odmenu, hezky voni a muze se po nich umlatit smile

lupi jak davas to vajicko? cele? varene, syrove? dik

Není tady

#12 22. 11. 2009 15:54

kamzik
♥------

například Drontal na odčervení pejska má masovou příchuť, to i ten můj mazel slupnul jako malinu,když musel :-) ;-) a musím říct, že jsem s účinkem byla spokojena a maxík ještě víc. Kdyby si o něm uvažovala, Drontal se dá normálně kouit v lékárně.

Není tady

NÁŠ TIP:
    • Sháníte kvalitní kancelářské židle? Vyberte si ze širokého sortimentu v internetovém obchodě Hawaj.cz

• Značkové parfémy a kosmetika, 3 prodejny v ČR, skladem přes 500 000 kusů parfémů a kosmetiky. Expresní doručení do 24 hod. EUROPARFEMY.cz

• Bottega Veneta Knot Eau Absolue je famózní vůně pro výjimečnou ženu! Díky intenzivní směsici nejkvalitnějších surovin vznikla tato uhrančivá a dech beroucí dámská vůně.Ve smaragdovém srdci najdete inovativní orientální dámskou vůni

• Vyhraj skvělé ceny v internetových soutěžích! Desítky atraktivních výher najdeš v nejrozsáhlejším katalogu České-soutěže.cz

• Moringa s vysokým množstvím vlákniny zrychlí váš metabolismus. Pořiďte si dokonalý šperk pro vaše zdraví – Moringu olejodárnou v kapslích. Objednávejte přes www.HERBandME.cz

• Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

• Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Windomatic je vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon.

Zápatí