Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 4. 2007 14:59

fišinka
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2007
Příspěvky: 26

Jazyk

Jaky byste volili druhy jazyk??? Spis Nemcinu nebo Francoustinu? Ktery je podle vás v soucasny dobe  zadanejsi?????? Diky za radu.kapitulation

Není tady

 

#2 22. 4. 2007 19:25

anka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1093

Re: Jazyk

Myslíš tím doufám výuku jazyka lollollol
Záleží na tom který jazyk využiješ v praxi,ten ti bude prospěsnější.Ale pokud zvládneš oba,bude samozřejmě ještě lepšísmile

Není tady

 

#3 22. 4. 2007 19:57

Jessie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 809

Re: Jazyk

Já bych spíš volila němčinu - přece jen Němci jsou sousedé a němčina se čím dál víc rozšiřuje. Vyber si ale jazyk, který ve své budoucí činnosti více využiješ.


Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

 

#4 22. 4. 2007 20:05

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Jazyk

Němčinu

Není tady

 

#5 22. 4. 2007 20:14

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jazyk

S Němcem se anglicky domluvíš, s Francouzem ne. Francouzštinu.
Ale ještě lépe: ruštinu nebo španělštinu.

Jazyková prognoza říká, že za zhruba 50 let přežijej  jen: angličtina, arabština, španělština, čínština.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#6 22. 4. 2007 20:25

dakota
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha,Spojené státy žižkovské
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 5269
Web

Re: Jazyk

A sakra, jak já se v pětadevadesáti domluvim ??? yikesrollwink


zdraví, alternativní medicína... jó, na tragickej život já jsem pes...   lol

Není tady

 

#7 22. 4. 2007 20:26

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jazyk

dakota napsal(a):

A sakra, jak já se v pětadevadesáti domluvim ??? yikesrollwink

Neboj, ve sto jedna ti budu dělat tlumočníka lyssna Grátis vissla


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#8 22. 4. 2007 20:55

kacatko
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 259

Re: Jazyk

francouzštinu...
a naprosto souhlasim s Pandorrou-ruština se teď hodně vrací a bude potřeba...

Není tady

 

#9 22. 4. 2007 21:56

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Jazyk

holky mají pravdu že je dobré vědět na co jazyk použiješ, třeba firma AAA auto ted hodně žádá španělštinu a polštinu a myslím i maďarštinu co jsem si všimla..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#10 22. 4. 2007 22:15

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jazyk

Pro mě jednoznačně francouština - tu žádají muži i ženy gloria


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#11 23. 4. 2007 8:33

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Jazyk

mashanka napsal(a):

Pro mě jednoznačně francouština - tu žádají muži i ženy gloria

... sa ale neuci v jazykovych skolach lol


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#12 23. 4. 2007 8:53

dakota
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha,Spojené státy žižkovské
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 5269
Web

Re: Jazyk

Pandorraa napsal(a):

dakota napsal(a):

A sakra, jak já se v pětadevadesáti domluvim ??? yikesrollwink

Neboj, ve sto jedna ti budu dělat tlumočníka lyssna Grátis vissla

Uf, to se mi  ulevilo..díky zlato, eště že tě mám... vissla lol


zdraví, alternativní medicína... jó, na tragickej život já jsem pes...   lol

Není tady

 

#13 23. 4. 2007 9:27

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Jazyk

Němčina je jednodušší než francouzština (vlastní zkušenost), ale časem budou ubývat na důležitosti. francouzština má být údajně 2. jazykem EU, ale jak píše nahoře Pandorraa, volila bych úplně jiné jazyky. Ještě snad ruština by mohla přicházet v úvahu.

Není tady

 

#14 23. 4. 2007 10:03

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Jazyk

Ruština. Syn má angličtinu ve 4. třídě a sami jsme začali ruštinu. CHtěl druhý jazyk, ale němčinu jsem zamítla, že by se mu to prozatím dost pletlo. I učitelka mi to potvrdila. Ruština prostě teď letí.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#15 23. 4. 2007 10:07

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Jazyk

Dodnes lituju, že jsem nechala italštinu, na kterou jsem chodila přímo do kulturního střediska při Italské ambasádě. Kdybych nepovolila, určitě bych se tam pak snažila najít nějaký dobrý flek a vůbec si myslím, že studium navíc nějaké netradiční řeči (švédština, potrugalština, třeba i arabština apod...) je docela dobrý, člověk se pak může upíchnout třeba na nějaké ambasádě, tam to velmi ocení...

Upravil(a) Décima (23. 4. 2007 10:08)

Není tady

 

#16 23. 4. 2007 11:00

jamajda
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 6. 2006
Příspěvky: 109

Re: Jazyk

Proc rustinu? Myslite ze zase prijdou rusove?

Není tady

 

#17 23. 4. 2007 11:20

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Jazyk

To nemyslím, ale hodně firem se orientuje na východ. A pokud vím, v Rusku je ruština a francouzština.  Pracovala jsem v dopravní firmě a největší "rita" byla přes Finsko do Ruska. A všude tam se domluvíš hlavně rusky. Ale jinak prostě žádný další jazyk není na škodu. Já to beru tak, co zvládne můj syn v 11 letech. Tam němčina ani francouzština nepřichází v úvahu, když teprve začal s angličtinou.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#18 23. 4. 2007 11:29

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Jazyk

Osobně bych šla do Špalnělštiny nebo Italštiny, prostě proto, že se mi líbí :-)). Samozřejmě Angličtina je základ, s tou se člověk dneska domluví všude.

Není tady

 

#19 23. 4. 2007 11:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jazyk

Mne sa viac páči francúzština, ale v bežnom živote som zatiaž viac vyžívala nemčinu, aj keď teraz sa to trochu obracia.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 23. 4. 2007 18:04

fišinka
♥♥-----
Registrovaný: 3. 2. 2007
Příspěvky: 26

Re: Jazyk

díky

Není tady

 

#21 23. 4. 2007 18:30

aeva1
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 1207

Re: Jazyk

Němčinu, je dobré umět jazyk sousedů.

Není tady

 

#22 23. 4. 2007 19:34

tishy
♥------
Registrovaný: 16. 4. 2007
Příspěvky: 12

Re: Jazyk

Vlaďka napsal(a):

Ruština. Syn má angličtinu ve 4. třídě a sami jsme začali ruštinu. CHtěl druhý jazyk, ale němčinu jsem zamítla, že by se mu to prozatím dost pletlo. I učitelka mi to potvrdila. Ruština prostě teď letí.

Ahoj, ja uz nejsem teda na zakladce, ale co muzu rici, tak se mi nepletla nemcina s anglictinou. Spise, kdyz nad tim taky trochu premyslis, tak ti to hdne pomaha. Preci jenom je tam hodne slovicek podobnych. Jinac k problemu, bral bych asi spise nemcinu, ale jde hlavne o to, co bavi tebe a hlavne, jestli mas nadani na jazyky. Protoze co jsem slysel, francouzstina je tezsi yikes)

Není tady

 

#23 24. 4. 2007 7:08

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Jazyk

Já už nejsem na základce dost dávno. Dělala jsem ruštinu a němčinu v jedné době a na střední angličtinu. A právě proto, že je tam dost slovíček podobných a syn je ještě děcko (11), tak si myslím, že pokud nemá zažitý základ jednoho jazyka, druhý hodně podobný by ho pletl. Jestli schválí na druhém stupni dva jazyky, předpokládám, že to bude němčina, ale zatím to tak není, tak proč ho mást.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#24 24. 4. 2007 8:32

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: Jazyk

Vlaďka napsal(a):

Já už nejsem na základce dost dávno. Dělala jsem ruštinu a němčinu v jedné době a na střední angličtinu. A právě proto, že je tam dost slovíček podobných a syn je ještě děcko (11), tak si myslím, že pokud nemá zažitý základ jednoho jazyka, druhý hodně podobný by ho pletl. Jestli schválí na druhém stupni dva jazyky, předpokládám, že to bude němčina, ale zatím to tak není, tak proč ho mást.

Vystudovala jsem franštinu-némčinu a musím říct že se na fakultě celkově tradovalo, že nejt잚í kombinace je angličtina-francouzština je to zejména v těžké fonetice. Po dvaceti letech konstatuji že nikdo i těch nejtalentovanéjších  studentu netlumočí z obou jazyku museli se vyprofilovat. A druhý jazyk zanedbali. Pokud uvažuje o rozšíření jazykových znalostí a chce jeden jazyk germánský a jeden románský volila bych raději k angličtině španělčinu nebo když tak anličtinu s ruštinou a románské jazyky bych nechala napozději.
Pokud uvažujete o právnícké kariéře - volila bych franštinu. I když je kombinace fakt těžká. V tomto věku je těžké volit profesi. volila bych podle toho jak se ukazuje jeho talent a zájmy.

Není tady

 

#25 24. 4. 2007 9:48

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 2670

Re: Jazyk

Fišinko, já bych nezjišovala co by udělali druzí a co je druhými považováno za důležité nebo atraktivní.
Nevím jestli už sis ujasnila co tě láká do budoucna dělat, jakým směrem se vydat. To hodně napoví. Například si matně pamatuju, že hotelová škola byla jedna z těch, o které ses zajímala. V tomto případě bych třeba volila němčinu.
Pro jiné obory bych se přiklonila k francouzštině.

(Jinak nesouhlasím s názorem, že francouzština je t잚í než němčina, oba jazyky jsou jiné a mohou se naopak vhodně doplňovat.)

Napiš spíš jak ses rozhodla ohledně školy a jestli už mᚠvybrané nějaké povolání, které bys ráda dělala (a ne že ti ho schválilo široké okolí).


http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů