Oznámení

6. listopadu : Reklama zde je zakázaná !!! Nebudu zde tolerovat reklamní odkazy, ani rádoby diskuze jedné a též osoby pod různými nicky. Díky za pochopení.

6. listopadu : Potřebuju tip na výlet či akci na odpoledne? Sekce KAM VYRAZIT.

6. listopadu : V naší tvůrčí dílně na vás čeká adventní kalendář.

6. listopadu : Novinka v sekci recepty - to jsou nově udělané kategorie receptů. Přijďte se podívat. A jako ochutnávku přidáváme recept na domácí toustový chléb.

#26 10. 7. 2014 12:33

Adyša
♥------

Re: Jak jsem zhubla - motivace pro ostatní

Od 4. dubna jsem zhubla 18,5 kg, a to bez hladovění. Recept je naprosto jednoduchý: jakékoliv množství zeleniny a hlavně bílkoviny. Sacharydy jsem vynechala, jen k snídani si vezmu 2 -3 plátky Knockebrottu z odtučněným tvarohem, nebo s přírodním sýrem, nejlépe Cottag a kedlubnu, nebo ředkvičky apod. K obědu většinou drůbeží maso, ryby, cca 10 - 15 dkg nebo vejce a spoustu zeleniny. Restuji na keramické pánvi, není potřeba žádný tuk, k večeři něco podobného a mezi jídly se cpu zeleninou. Pocit hladu se opravdu nedostaví, ale nejhorší je chuť. S tou úmorně bojuji. Osvědčilo se mně pozobávat kysané zelí, po něm mně přejde chuť na všechno:).
Také je důležitá vláknina, ale vzhledem k tomu, že jím velké množství zeleniny, nemám zatím problém. Konzultovala jsem to s paní doktorkou na interně a řekla mi, že je to v pořádku. Jen doufám že si váhu udržím, ale neměl by to být velký problém, když se nebudu cpát sladkým a uzeninami, které miluji. Přeji všem hodně úspěchů v hubnutí.

Není tady

#27 10. 7. 2014 12:58

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Adyša napsal(a):

Od 4. dubna jsem zhubla 18,5 kg, a to bez hladovění. Recept je naprosto jednoduchý: jakékoliv množství zeleniny a hlavně bílkoviny. Sacharydy jsem vynechala, jen k snídani si vezmu 2 -3 plátky Knockebrottu z odtučněným tvarohem, nebo s přírodním sýrem, nejlépe Cottag a kedlubnu, nebo ředkvičky apod. K obědu většinou drůbeží maso, ryby, cca 10 - 15 dkg nebo vejce a spoustu zeleniny. Restuji na keramické pánvi, není potřeba žádný tuk, k večeři něco podobného a mezi jídly se cpu zeleninou. Pocit hladu se opravdu nedostaví, ale nejhorší je chuť. S tou úmorně bojuji. Osvědčilo se mně pozobávat kysané zelí, po něm mně přejde chuť na všechno:).
Také je důležitá vláknina, ale vzhledem k tomu, že jím velké množství zeleniny, nemám zatím problém. Konzultovala jsem to s paní doktorkou na interně a řekla mi, že je to v pořádku. Jen doufám že si váhu udržím, ale neměl by to být velký problém, když se nebudu cpát sladkým a uzeninami, které miluji. Přeji všem hodně úspěchů v hubnutí.

Tak tomuhle jidelnicku opravdu verim,ze se po nem zhubne.Jen vydrzet.Je to bohuzel odrikani na cely zivot.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#28 10. 7. 2014 15:26

sunshine...
♥♥♥♥♥--

U mě to hubnutí tedy nešlo tak rychle, jako u Adyši, ale zhubla jsem 22 kg za 5 měsíců:
- minimálně 5x týdně pohyb (já orbitrek, plavání, zumba na střídačku) teď už jsem skoro rok na udržovačče a přidala jsem cyklistiku, procházky a celkově mi cvičení vychází na 3-5x týdně, protože je hodně práce na zahrádce gloria
- sladké a uzeniny jsem omezila na minimum: ovšem, když je chuť, dám si klidně zákusek nebo kus čokolády. Je to lepší, než se trápit myšlenkama, že to nesmím wink
- z ovoce jsem si zamilovala čerstvý ananas a meloun, ale celkově jsem rozšířila svůj jídelníček o větší množství ovoce a zeleniny než dříve.

No a hlavní heslo mého manžela zní: kde je příjem, musí být i výdej (cvičení smile ) a tím se řídím.

Všem Vám přeji zábavné a hlavně zdravé hubnutí ...... a hlaaaaavně napořád bez jojo efektu wink tummenupp

Není tady

#29 11. 7. 2014 7:29

Adyša
♥------

Sunshine, gratuluji k velkému úspěchu! Ten pohyb je určitě velmi důležitý. Já v tomto směru mám problémy, protože se velmi těžce pohybuji o berličkách, ale snažím se  alespoň chodit co nejvíc (v rámci možností). S tím ovocem souhlasím, navíc ananas pomáhá spalovat tuky a nahrazuje moje oblíbené sladké.

Není tady

#30 11. 7. 2014 8:48

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Adyšo, tak to jsi opravdu frajerka tummenupp ze jsi dokázala takto zhubnout a máš to s pohybem horší. Gratuluji k takovému úspěchu tummenupp wink  chce to opravdu aspoň ze začátku silnou vůli. Zapomněla jsem ještě napsat, že sacharidy jsem podobně jako ty přesunula do ranních, max. dopoledních hodin smile pak především bílkoviny. I když hříšek dát si s odpolední kávičkou zákusek taky sem tam proběhne big_smile tongue

Není tady

#31 11. 7. 2014 9:07

Adyša
♥------

Sunshine, děkuji za podporu. Teď, když jsem jen na udržování, tak určitě sem tam si něco malého dopřeji. Ale já nemám tzv. klapku a dost se bojím, abych se potom, co ochutnám, nedostala do starých "dobrých" kolejích. A ještě všem, co drží  dietu a mají strach z oslav a podobných příležitostí: Nebojte se! My jsme v květnu slavili dvoje šedesátiny, padesátiny a čtyřicetiny a já jsem do toho šla s velkou obavou. Ale ustála jsem to. Obložené chlebíčky, na kterých jsem kdysi dost ujížděla jsem měla z Knockebrotu, pomazaném ochuceným tvarohem a na něm vše co tam patří. Bylo to docela dobré. A místo oříšků, jednohubek apod. jsem pozobávala celerové hranolky upečené v troubě. Dalo se to vydržet, i když......-smile

Není tady

#32 11. 7. 2014 10:49

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Adyšo, úplně tě chápu, jak se cítíš smile  u mě taky klapka chybí, už se mi podařilo několikrát zhubnout a pak se vrátit na stejnou váhu jako před tím. Tentokrát věřím, že už to ustojím, protože mě to začalo bavit a není to trest, jako moje předešlé pokusy o hubnutí big_smile  Některé zvyky jsem si už zažila a snažím si připravovat jídla tak, aby se mi líbila pro oko a taky chutnala tongue dumbom wink
Oslavy jsem taky řešila, ale dá se to vydržet, je to jen v hlavě. Po každé oslavě mě bylo fajn, nebyla jsem přejedená a tento pocit mě vždycky nakopne neplácat do sebe při příští akci všechno dohromady dumbom

Není tady

#33 29. 9. 2014 13:41

dita22
♥------

Ahoj,
hubnu od dubna 2014, takže nějakých 6 měsíců. Zatím mám dole 8 kilo, sláva smile
V minulosti jsem měla stejný problém - zhubla jsem, ale po nějakém čase se váha vrátila zpět a většinou byla ještě vyšší, než na začátku hubnutí. Bylo mi jasné, že něco dělám špatně, ale co? Kamarádka mi doporučila obrátit pro radu k odborníkům a světe div se, bylo to to nejlepší rozhodnutí, které jsem na své hubnoucí dráze udělala.
Chodím do centra Rekondice v Praze na Andělu, kde jsem v programu na snižování váhy. V Rekondici mi vytvořili jídelníček na míru a celkově celý program upravili tak, aby mi sedl. A sedl skvěle. Už po měsíci jsem viděla výsledky. V jejich programu pokračuji stále, viditelné výsledky mě opravdu motivují.
Takhle zpětně bych určitě doporučila navštívit odborníky, když bojujete s nadváhou. Snad bude tahle rada užitečná i pro ostatní smile

Máte také někdo pozitivní zkušenost s vyhledáním odborného poradenství?

Není tady

#34 30. 9. 2014 8:32

sunshine...
♥♥♥♥♥--

Ahoj Dito,
spíš mi to od tebe připadá jako reklama, ale možná se mýlím dumbom

Někdo potřebuje vedení a jiný zase vnitřní "nas*ání" big_smile u mě platí to druhé. Nemůžu si pomoct, ale abych do sebe cpala 5 jídel denně, jen aby to bylo podle tabulek, pro mě není vyhovující. S tímto názorem jsem se setkala už vícekrát. Já prostě jím dle potřeby (někdy jen 1x denně), ale hlavně bez zbytečných cukrů, tuků, uzenin atd. Ale aby mě někdo špatně nepochopil - potraviny typu light u mě nikdo nenajde. Piju hodně vody a čajů, ale to už od mé puberty (2-4l denně). No a mým nejdůležitějším heslem je: kde je příjem, musí být adekvátní výdej (rozuměj pohyb). Takže asi tak wink

Není tady

#35 2. 10. 2014 19:49

dita22
♥------

Ahoj sunshine,

neslouží snad tahle diskuze pro sdílení motivace při hubnutí? Myslím, že slouží. wink Jen jsem se s ostatními chtěla podělit o svou zkušenost. Možná naivně věřím, že by můj příspěvek mohl pomoci někomu dalšímu, kdo na tuhle diskuzi zavítá,  protože sama diskuze na podobná témata vyhledávám a ocením zkušenosti přispěvatelek.

Jinak naprosto souhlasím s tvým heslem. stolt
Sama jsem také již léta naučená hodně pít (piju pouze čistou vodu a výjimečně si dám kávu), protože si myslím, že pitný režim je nedílnou součástí zdravého životního stylu.

Není tady

#36 6. 11. 2014 15:17

Mishel45
♥------

Mě pomohla zhubnout paní na výživu a musím říct jsem mile překvapená jak přístupem tak i tím ,že konzultace jsou upe zadarmo platím pouze ty plány smile) Už mám 15 kg dole cca 3 měsíce a cítím se jako bych vůbec dietu nedržela , nemám hlad .

Upravil(a) Moderátorka (27. 1. 2015 8:19)

Není tady

#37 26. 1. 2015 20:13

daysulinek
♥♥-----

3 měsíce, 10kg, přirozeně, změnou stravy, dodržováním pokynů a vlastně postupným překopáním životního stylu...trošku více času nejen na jídlo a na mírný pohyb, ale také na odpočinek, i ten je pro tělo hodně důležitý...

Není tady

#38 7. 12. 2017 16:27

Karkulka45
♥------

Já osobně jsem vyzkoušela spoustu diet, výživových poradců a nic mi nepomohlo. U výživového poradce jsem se cítila jak laboratorní myš big_smile Pak jsem zjistila , že to je jen v hlavě a stresem o výsledky jsem to jen zhoršila. Hlavně stejně, kdo vydrží ty jídelníčky od poradců...

Tak jsem začala jíst míň ve více porcích a vynechala jsem bílé pečivo a sladké jsem si dala ráno, protože nějaký ten start do rána jsem potřebovala a bez cukru mi to nejde - nemám na mysli dortíčky, ale třeba kaši s čokoládou big_smile A do toho jsem začala doma posilovat a chodit běhat do přírody - zkrátka pohyb, který mě baví. A ejhle, výsledky se dostavily.

Věci na posilování doma jsem objednala na **** a oblečení jsem si taky pak vymazlila, když už ty kila šly dolů.

Zkrátka je důležité se cítit dobře!

Upravil(a) AndreaP. (7. 12. 2017 21:09)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí