Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 4. 2007 9:54

Elja
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2007
Příspěvky: 30

Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Máme doma vysavač, ze kterého už pomalu šílím. Rozhodla jsem se, že by bylo lepší koupit nový. Váhám, ale jestli klasický sáčkový nebo bezsáčkový.
Jaké jsou výhody a nevýhody? Napíšete mi své názory a zkušenosti?
Také budu ráda, pokud napíšete tip, se kterým jste moc spokojené.
Samozřejmě aby hodně a dobře sál. A podle čeho se to vůbec pozná? Je nějaké takové označení na vysavači?
Díky všem za každý názor a radu.  wink

Není tady

 

#2 10. 4. 2007 10:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Já mám kombinovaný, normálně používám sáčky a když náhodou dojdou, dá se taková plastová nádobka a ta jde vysypávat. Bezsáčkový NEROVNÁ se bezúdržbový, tam je taky potřeba čistit a profukovat ty filtry, občas je omýt a pak se dlouho čeká až to pořádně vyschne aby to nezplesnivělo, rozhodně to není tak, že s bezsáčkovým je méně práce. Nejlepší bude v obchodě si to opravdu pořádně prohlídnout a zaměřit se i na to jaká je manipulace s konkrétním vysavačem, jak lehce nebo těžce jde všechno vyndávat a nandávat a podobně.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 10. 4. 2007 10:32

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Já si koupila nový bezsáčkový a raději používám starý, se sáčkem.
Bezsáčkový je děsný. Hepa filtr se ucpe během luxování jednoho pokoje, po vyprání schne týden, nádoba na prach je sice velká, a umožňuje takové zacházení, abych se bordelu ani nedotkla, ale je průhledná, čili vidět, takže stejně po každém luxování musím vše vymývat a čistit.
Bezsáčkový už nikdy. Ale věřím, že jsou lidé, kterým vyhovuje, Já to ovšem nejsem. big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#4 10. 4. 2007 10:36

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Já právě taky radši ten sáček, tu nádobku mám jenom jako pojistku kdyby náhodou sáčky z nějakého důvodu došly, přesně z toho důvodu jak píše Eri. Sice mám filtr na výměnu, ale ten špinavý stejně musím vyprat a pak se povaluje po koupelně než uschne a taky se mi to nechce prát atd... sáček chytím, vyhodím a dám nový a je to.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 10. 4. 2007 16:23

Elja
♥♥-----
Registrovaný: 8. 4. 2007
Příspěvky: 30

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Bety a můžeš napsat, jaký mᚠtip vysavače?

Není tady

 

#6 10. 4. 2007 17:49

madabouttraviata
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 3. 2007
Příspěvky: 258

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

My máme asi měsíc vodní vysavač - nechtěli jsme papírové nebo jiné sáčky, tak jsme koupili "vodníka" od zelmera: ten má buď klasiku se sáčkem nebo vysává do cca půl litru vody (máme dvě nádoby, ale u druhého typu, který je běžněji k sehnání je jen ta vodní a sáčkovou si asi člověk musí dokoupit, protože není zmiňovaná v balení). Je tedy pravda, že se musí po každém vysátí namokro celý rozebrat a vymýt, ale na druhou stranu nemáte ten humus zavřený ve vysavači a roztoči se vesele nemnoží. Ta voda je fakt "jetá", když to člověk vidí, tak je mu zle a to vysáváme docela často... Když to člověk vymyje, tak buď se to vysuší chodem vysavače nebo se nechá vyschnout. Jinak tento vysavač má fungovat i jako zvlhčovač... A pokud někdo využije i opačný chod, tak dokáže i ten. Já na vodu zatím nedám dopustit, je to super.

Ovšem mám zkušenost s bytem 3+1 - je otázka, jak by vyhovoval u velkého baráku, protože objemem bude určitě menší... No a určitě se dají sehnat vysavače s větším výkonem - pro mě je už toto "dělo", protože doposud jsme měli jen starou etu a to je nebe a dudy...

Jde o tyto dva typy:
Vysavač Zelmer Delfin/Wodnik Duo 819.0 A11S s regulací tmavě červená
Vysavač Zelmer Delfin/Wodnik Duo 819.5 A01SK červená

Jinak mohu doporučit internetový obchod patro.cz - sehnala jsem jej tam nejlevněji...tedy předpokládám, že i jiné vysavače by tam měly stát málo...S obchodem mám jen tuto zkušenost, ale všechno proběhlo o.k.

Upravil(a) madabouttraviata (10. 4. 2007 18:00)


I had a farm in Africa at the foot of the Ngong Hills. The Equator runs across these highlands, a hundred miles to the north, and the farm lay at an altitude of over six thousand feet. In the day-time you felt that you had got high up; near to the sun, but the early mornings and evenings were limpid and restful, and the nights were cold.

Není tady

 

#7 10. 4. 2007 20:14

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Vodník mám taky, ještě je funkční, ale štvalo mě to vymývání nádoby pokaždé + čištění a nasazování furt toho pěnového filtru + další filtr, a s tou vodou je těžký jak prase.
Teď mám Concept Variant, dají se do něj koupit větší nebo menší sáčky a kdo nechce množit roztoče tak si může dát plastovou nádobku místo sáčků:
http://www.zena-in.cz/fotoalba/images/fotoxfusrriqqz81570.jpg

já množím roztoče, my nejsme alergičtí a dřív byly jenom sáčky, dokonce plátěné vysypávací a taky jsem to přežila, tak to tak moc nehrotím...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 10. 4. 2007 20:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

na fotce je právě s tím sáčkem, vidíte ho pod plastem nafouknutý, s nádobkou vyfocený bohužel nemám a foák je pokažený...jo a za 300,- jsem si dokoupila rotační koncovku - hlavici s rotačním kartáčem nebo máme i dlažbu tak to tak neškrábe a pěkně jede a na koberec je taky fajn, točí se tím jak saje vzduch
ale domeček máme malý 2+1 nemám vyzkoušeno na větší...

Upravil(a) Bety (10. 4. 2007 20:19)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 22. 7. 2007 19:14

akráš
♥------
Registrovaný: 2. 7. 2007
Příspěvky: 6

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

ja mam s hepa filtrem a už vím určitě že příští vysavač bude vodník.měla jsem sáčkový ted mam s hepa.koupit sáčky jsem  neustále zapomínala a jsou FUJ,hepa mě nebaví čistit a času není nazbyt,tak si myslým že vodníka vyleju,opláchnu,dám vyschnout a pohoda.

Není tady

 

#10 22. 7. 2007 19:37

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Ano, kamarádka taky moc chtěla vodníka, a když mi řekla že s ním vysávala jen dvakrát, protože ta praáce s ním pak -čištění-bylo děsné, nechápala jsem to. Než sjemsi to u ní zkusila. Zlaaté sáčky a hepa filtr.
Já si minulý měsíc koupila aeg qUICKSTOP A JSEM DOST SPOKOJENÁ, MÁ VELKÝ VÝKON, DO DRUKY AKORÁT A SLUŽNÉ "PARKOVÁNÍ" .


Mája

Není tady

 

#11 1. 8. 2007 21:14

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Asi taky záleží na výkonu vysavače.
Já jsem taky věčně u starého vysavače sháněla sáčky, nebo věčně docházely sad , tak jsem si koupila bezsáčkový Etu Danny - a jsem z něj na nervy - je hrozně slabý. Sice mi vyhovuje že jen nádobku vysypu, filtr propláchnu, ale to vysávání je děsné. Nemáme koberce, vysávám podlahoviny, takže by to neměl být nějaký problém, ale je. Takže tentotyp určitě NE!!

Není tady

 

#12 19. 9. 2007 22:44

Adule
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 12. 11. 2006
Příspěvky: 1953

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

a je lepsi, kdyz je vsechno prislusenstvi ve vysavaci (vsechny ty nasadky), uvazovala jsem o Miele kolem 6 TCZK, jenze tenhle typ to prave nema vevnitr a sacky na nej jsou taky pekne drahe, ale zase se sami zavrou a je to a taky je celkem maly a lehky...pak uvazuju jeste o Ete (novy typ s hepa filtrem)


http://lilypie.com/pic/2009/11/09/cQli.jpghttp://lb4f.lilypie.com/AEvnp1.png
http://lilypie.com/pic/2009/11/09/kbYD.jpghttp://lb1f.lilypie.com/LmPrp1.png

Není tady

 

#13 20. 10. 2007 22:10

ajaE
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 7. 8. 2007
Příspěvky: 713

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Asi pred 2 roky jsme si kopili DIRT DEVIL,je jen na filtr,po asi 8-10 vysavani musim vzit kartacek a ty lamely v tom filtru vycistit,obcas ho vycistim ve vode,protoze jak jsou ty lamely ucpane tak vysavac min tahne.Ale jsem s nim vcelku spokojena.Moje sousedka (stara pani )ho dala pryc kvuli tomu cisteni,bylo to pro ni nezvykle,znala jen sacky.

Není tady

 

#14 20. 10. 2007 22:33

Maya.82
Host

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Ahoj tak to já použivam jedině bezsačkový. Jedním prstem otevřu pojistku a špínu s nádoby vyklopím do koše a je to. Nemusím věčně kupovat  sáčky a nebo je vyprazdnovat což se mnohy neobejde bez použití rukou. Tak je to lepší takže pro mě jedině bezsačkový.

 

#15 1. 11. 2007 17:42

Janulina
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 341

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Eljo, my máme sáčkový Electrolux Silencer. Je tichoučký a jsme s ním spokojení. Po zkušenosti s bezsáčkovým na něj nedáme dopustit.


http://lb3f.lilypie.com/mrtHp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Q3vRp2.png

Není tady

 

#16 28. 12. 2007 13:44

roman_s
♥------
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

akrᚠnapsal(a):

ja mam s hepa filtrem a už vím určitě že příští vysavač bude vodník.měla jsem sáčkový ted mam s hepa.koupit sáčky jsem  neustále zapomínala a jsou FUJ,hepa mě nebaví čistit a času není nazbyt,tak si myslým že vodníka vyleju,opláchnu,dám vyschnout a pohoda.

Vodníka od Zelmeru jsme měli půjčený a nepřesvědčil. Za prvé je dost hodně hlučný oproti klasickému vysavači a  za další té práce po skončení je víc, než jsme čekali - kromě vypláchnutí ještě vytahání vlasů z mřížek a vyčištění filtru. Kdo nevěří, a se koukne sem, máme tu fotky: www.vysavace-domacnost.cz/znacky/zelmer-vodnik.php. Je tam i levný bezsáčkový, ten už v žádném případě, máme ho ve skříni skoro nepoužitý.
A ještě za další - občas je potřeba rychle vysát nějakou drobnost, něco rozsypaného po bytě. Vezmu klasický vysavač, pojezdím a schovám. A co s Vodníkem? Minuta práce a pět minut údržba...

Není tady

 

#17 31. 12. 2007 0:48

Allice
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 531

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

doma mame bezsackovy, s plastovou nadobkou a i kdyz vysavame poctive kazdy tyden, nadobka je vzdy plna a je to dost nechutne. Musime ji po kazdem vysavani vyprazdnit a umyt(ten prach je zelektizovany tak nejde vyklepat), je to fakt otravne, ale zase mate vsechen prach z bytu, coz u sackoveho nehrozi. Predstava, ze po vysavani se sackovym stejne ten prach z bytu neni, ta se mi nezamlouva...

Není tady

 

#18 31. 12. 2007 6:55

roman_s
♥------
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Allice napsal(a):

doma mame bezsackovy, s plastovou nadobkou a i kdyz vysavame poctive kazdy tyden, nadobka je vzdy plna a je to dost nechutne. Musime ji po kazdem vysavani vyprazdnit a umyt(ten prach je zelektizovany tak nejde vyklepat), je to fakt otravne, ale zase mate vsechen prach z bytu, coz u sackoveho nehrozi. Predstava, ze po vysavani se sackovym stejne ten prach z bytu neni, ta se mi nezamlouva...

Dobrý den, proč myslíte, že to u sáčkového nehrozí? Myslím, že v takovém případě záleží, jaký vysavač máte. smile
Ale přivedla jste mě na dobrý nápad. Vysáváme jednou za cca 4-5 dní, protože je u nás dost provoz. Vezmu tedy bezsáčkový a  po vysátí to přejedu sáčkovým s novým sáčkem. Po týdnu to udělám obráceně. A ono se uvidí ... Možná to bude nespravedlivý boj, protože bezsáčkový stál 1200 a sáčkový máme za 4900, ale jsem sám zvědavý ...

Není tady

 

#19 31. 12. 2007 11:04

majkafa
Host

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

madabouttraviata napsal(a):

My máme asi měsíc vodní vysavač - nechtěli jsme papírové nebo jiné sáčky, tak jsme koupili "vodníka" od zelmera: ten má buď klasiku se sáčkem nebo vysává do cca půl litru vody (máme dvě nádoby, ale u druhého typu, který je běžněji k sehnání je jen ta vodní a sáčkovou si asi člověk musí dokoupit, protože není zmiňovaná v balení). Je tedy pravda, že se musí po každém vysátí namokro celý rozebrat a vymýt, ale na druhou stranu nemáte ten humus zavřený ve vysavači a roztoči se vesele nemnoží. Ta voda je fakt "jetá", když to člověk vidí, tak je mu zle a to vysáváme docela často... Když to člověk vymyje, tak buď se to vysuší chodem vysavače nebo se nechá vyschnout. Jinak tento vysavač má fungovat i jako zvlhčovač... A pokud někdo využije i opačný chod, tak dokáže i ten. Já na vodu zatím nedám dopustit, je to super.

Ovšem mám zkušenost s bytem 3+1 - je otázka, jak by vyhovoval u velkého baráku, protože objemem bude určitě menší... No a určitě se dají sehnat vysavače s větším výkonem - pro mě je už toto "dělo", protože doposud jsme měli jen starou etu a to je nebe a dudy...

Jde o tyto dva typy:
Vysavač Zelmer Delfin/Wodnik Duo 819.0 A11S s regulací tmavě červená
Vysavač Zelmer Delfin/Wodnik Duo 819.5 A01SK červená

Jinak mohu doporučit internetový obchod patro.cz - sehnala jsem jej tam nejlevněji...tedy předpokládám, že i jiné vysavače by tam měly stát málo...S obchodem mám jen tuto zkušenost, ale všechno proběhlo o.k.

Vodníka mám 10 let, měla jsem ho i v rodinném domě 5+1, je skvělý. Nedám na něj dopustit. A což teprve ten tepovací.
Žádné vlasy z mřížek nevytahuju, jak tady někdo psal. Vlastně nerozumím, z jakých mřížek. Vše zůstane ve vodě. Nemusím shánět sáčky, provoz je tudíž levnější a taky myslím, že ekologičtější. Ano, práce s čistěním je trošku víc, ale snad nám ručky neupadnou. smile

Upravil(a) majkafa (31. 12. 2007 11:06)

 

#20 31. 12. 2007 12:26

roman_s
♥------
Registrovaný: 28. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Vodníka mám 10 let, měla jsem ho i v rodinném domě 5+1, je skvělý. Nedám na něj dopustit. A což teprve ten tepovací.
Žádné vlasy z mřížek nevytahuju, jak tady někdo psal. Vlastně nerozumím, z jakých mřížek. Vše zůstane ve vodě. Nemusím shánět sáčky, provoz je tudíž levnější a taky myslím, že ekologičtější. Ano, práce s čistěním je trošku víc, ale snad nám ručky neupadnou. smile

Nechci Vodníkovi křivdit, takže by mě zajímalo, co jsem dělal špatně - ta mřížka je na spodu nádoby (do které se jinak může dát sáček). Možná je to množstvím vody, dal jsem podle návodu (asi litr a půl) a možná je to moc, voda pak bublá až do té nádoby a mokrý prach se nachytá na spodek. Já to měl opravdu plné vlasů, podívejte www.vysavace-domacnost.cz/znacky/zelmer-vodnik.php  na spodních fotkách.

Není tady

 

#21 11. 12. 2008 9:49

inzenyr
♥------
Registrovaný: 18. 10. 2007
Příspěvky: 4

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Zkuste se podívat, jak se uklízí s párou, třeba na Nepovolená reklama nebo na nepovolená reklama

Upravil(a) tina (20. 4. 2010 23:46)

Není tady

 

#22 11. 12. 2008 11:31

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Maya.82 napsal(a):

Ahoj tak to já použivam jedině bezsačkový. Jedním prstem otevřu pojistku a špínu s nádoby vyklopím do koše a je to. Nemusím věčně kupovat  sáčky a nebo je vyprazdnovat což se mnohy neobejde bez použití rukou. Tak je to lepší takže pro mě jedině bezsačkový.

Uvažujem taky o bezsáčkovém vysavači a takhle bych si práci s ním představovala,jak píšeš.Ale čtu tu na diskusi dost o HEPA filtrech,že je s tím dost práce a od prodavaček jsem slyšela,že je i problm kolikrát je sehnat.Jak to mᚠTy s těmi filtry a co mᚠza značku?
Dívala jsem se nedávno v makru na krásné DYSONY,cena kolem 9tisíc,nemáte s nima n ěkdo zkušenosti?

Není tady

 

#23 17. 1. 2009 22:04

petrželka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 881

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

My máme bezsáčkový od Fagoru. Musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem si na něj zvykla, ale dobře saje a je fakt, že po vysání každého pokoje - a to vysávám dost často, mám malé dítě, takže neustále nějaké drobky atd.... - vyhazuji nádobku do koše. Hepa filtr čistím po každém použití. Myslím, že efekt je dobrý, ale práce po vysávání s ním je (cca 5 minut)...


[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

 

#24 14. 2. 2010 13:10

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Tak my máme bezsáčkový a jsme absolutně spokojená. Nikdy jsme žádný filtr nečistili a máme ho skoro 3 roky. Fungoval dobře na koberci a i nyní na plovoucích podlahách, stál ale tuším 6500, nebyl nejlevnější, má takové tlačítko, které se zmáčkne a filtr se vyčistí údajně sám. Nádobu máme průhlednou, ale to mi nijak nevadí, vysypáváme cca 1 x za měsíc nebo i méně často. Vysávám 3x v týdnu a ráda:-) Tchánojc mají levný bezsáčkový a taky musí čistit a je to otrava, takže hodně záleží na konkrétním typu. Vodní bych nechtěla, prý to taky smrdí, když to pokaždé úplně nevyschne.

Není tady

 

#25 19. 2. 2010 12:15

Pettraa
♥------
Registrovaný: 19. 2. 2010
Příspěvky: 2

Re: Sáčkový x bezsáčkový vysavač - zkušenosti.

Osobně bych doporučila vysavač s rotačním separátorem. Vysavače na tomto principu používám již 6 let. Měla jsem nepovolená reklama, kterou jsem přenechala dceři a nedávno jsem si pořídila nepovolená reklama, která je na stejném principu jako nepovolená reklama nebo rainbow, akorád o dost menší,má větší sací výkon a je lehounká a po estetické stránce velice elegantní. Před přechodem na tento systém efektivního uklízení jsem se nechala ukeca do vorwerku, který práší zrovna tak, jako vysavač za 2tis. Takže já už jsem vyléčená a už bych nechtěla jinak wink

Upravil(a) tina (20. 4. 2010 23:52)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů