Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 4. 2007 8:53

rosemary
♥------
Registrovaný: 26. 2. 2007
Příspěvky: 23

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Je pravda, že se do mě všichni navážíte a pomalu mě přestává bavit  pořád někoho o něčem přesvědčovat. Nevím sice, kde stojí koleje 2000, ale že syn platí 2700 vím jistě, protože  si je inkasují z našeho účtu sami. Rozhodně nemá žádný nadstandard, bydlí Pod Palackým vrchem v9.patře. Když se tam stěhoval, ani nešel jeden z výtahů a na druhý byla fronta, tak jsme to tahali po schodech. Je pravda, že vloni platil ještě za koleje 2200, ale ceny se mění. Můžete se o tom přesvědčit na těchto stránkách.http://www.kam.vutbr.cz/default.asp?p=doku
Mám pocit, že mě chcete přesvědčit o tom, že mi syn lže, ale on nemá důvod. Víc peněz mu stejně dát nemůžu.  V menze sice je jakési jídlo za 19,50,ale je to břečka, která se většinou nehodí jíst. Za 26,50Kč se to už většinou jíst dá, ale je to bez polévky, bez pití, bez jakéhokoliv salátu. Pokud však bys chtěla jen blbou pizzu, nepodívᚠse pod 35Kč, opět bez ničeho dalšího. Polévka stojí 5Kč, salát 10, pečivo... Ale to jsou věci, které tady nezměním ani já ani Vy. Stejně tak je jistě rozdíl, jestli někdo studuje VŠ pedagogickou - obor tělesná výchova nebo Elektrotech.průmyslovku -obor počítačové systémy. Nebaví mě přesvědčovat, že internet potřebuje i v sobotu a neděli, protože na něm tvoří úkoly a potřebuje jej i k běžné komunikaci s kamarády (posílají si různé protokoly...)  Myslím, že tato debata nemá smysl, poněvadž lidé, kteří se tady vyjadřují asi neví o čem je řeč, nemluvě o tom, že se to zvrhlo v něco jiného a málokdo reaguje na můj prvotní dotaz. A pokud už ano, tak opět jsou to urážky, abych peníze získala za každou cenu a rozhádala celou rodinu. Kdybych to tak chtěla udělat, asi bych se nepotřebovala radit. Přeji Vám všem hodně štěstí a neodsuzujte každého předem, aniž byste se snažili ho pochopit.

Není tady

 

#52 5. 4. 2007 9:08

rosemary
♥------
Registrovaný: 26. 2. 2007
Příspěvky: 23

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

A jak píše Blanka, platit 1250Kč za cenu hodinového dojíždění do školy, tak to bych tedy nechtěla. Syn (a VSICHNI jeho spolužáci) nosí pravidelně u sebe notebook. Během studií byli několikrát jeho kamarádi přepadeni a okradeni, jeden to málem nepřežil, poněvadž ho večer praštili po hlavě a nechali ležet, do rána mu na chodníku nikdo nepomohl. Minulý týden okradli dalšího - notebook, mobil a 500Kč. Školu mají dva dny v týdnu až do sedmi do večera, v zimě v tu dobu bývá tma...
Jo a abych nezapomněla,dozvěděl se,že  má přiděleny koleje na příští rok a musí zaplatit ihned zálohu 4000Kč. A klidně si pište, že kecá... Já to mám potvrzené i od známé, jejíž syn tam studuje taky.

Není tady

 

#53 5. 4. 2007 9:12

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Vím o čem mluvíš, můj syn VUT v Brně studuje!!!
Jenomže ty pořád mluvíš o tom svém a nechceš pochopit a nechceš... dumbom
Tvého syna nikdo nepodezírá ze lhaní ale možná z pohodlnosti rodna
Měla jsem taky takové období kdy jsem stále mlela svou pravdu a nechápala proč mě druzí nemají rádi.
Neboj, nezmoudřela jsem gloria , jenom jsem možná otevřela oči roll
ale na to si kasždý musí přijít sám.
Moje dítko v rámci úspory penízek pro svou útratu se rozhodlo, že si bude vařit. Vezme si těstoviny a dělá pokusy
mad no ještě se mi neotrávil a přiznávám se, že vůbec neřeším jak to dělá s holkama, za co je kam zve. Je mu 20 a stará se sám. Tak to za něj prostě neřeš

Není tady

 

#54 5. 4. 2007 9:14

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

ale tady se tě snažil pochopit úplně každý.
nikdo tě neodsuzoval, každý ti řekl, co by na tvém místě dělal, ale to ty považuješ za:

rosemary napsal(a):

urážky

nikdo ti neřekl, že si mᚠrozhádat rodinu, jen ti každý řekl, že se tak v tom případě stane
nikdo neřekl, že tvůj syn lže, jen se ti všichni snažili naznačit, že to jde i jinak, případně řekli jak je to u nich.
Prostě shrnuto: neslyšelas, cos slyšet chtěla.... tak jsou všici špatní a nikdo tě nechápe.....
Dobře, jsem špatná a nechápu tě.... Pomohlo ti to nějak?
Bývala bych se jinak podepsala pod to, co napsala savéla, ale v tvém případě, to ještě bude dlouho trvat, než ti vůbec dojde, co ti tu každý říkal. Jsem na Babinetu dlouho, ještě za starého fóra a za tu dobu jsem vypozorovala, že každý kdo sem přijde má nějaký problém, ne ten s kterým přijde, ale jiný, hlubší, který způsobuje lavinu ostatních problémů. A pokud ten člověk chce, tak většinou během 3 - 9 ti měsíců na ten problém přijde, pak nastane etapa sebezapírání.... A pak dokáže ten prapůvodní problém pojmenovat a má na výběr, buď s tím něco udělá, nebo se v tom bude plácat dál. Není to vůbec lehké, dokonce bych řekla, že to bolí, ale ten výsledek za to stojí. Všichni, které tu uvidíš, po každé když přijdeš, něco měli a to něco pochopili a dokázali se s tím porat. Každý nový člověk, začíná úplně stejně jako ty. Snad z toho chápeš, že se nikdo na tebe nezlobí, nikdo tě z ničeho nepodezírá, jen jsi dostala nastavené zrcadlo a já se vůbec nedivím, že to co tam vidíš, se ti ani za mák nelíbí.
Měj se hezky a kdyby někdy náhodou, vždycky tu někoho najdeš, vždy ti někdo nastaví zrcadlo aby jsi se z obrazu mohla poučit, ty sama, protože to je jen a jen tvá práce, nikdo ji za tebe neudělá. To je totiž jediná a hlavní funkce totoho fóra.

Není tady

 

#55 5. 4. 2007 9:17

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Rosemary, všimla sis jak jsi negativní ? Na všechno odpovídᚠne , nemůžu,  nechci usch .

Není tady

 

#56 5. 4. 2007 9:21

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Cilko godlike
budem to psát společně lol dokonce i do času se trefujeme lollollollol
Tak Tě teda zdravím tummenupp

Není tady

 

#57 5. 4. 2007 9:29

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

savéla: jj, a že nám to jde lol ....

Není tady

 

#58 5. 4. 2007 9:31

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Dobrý den! V současné době studuji 3 rokem teleinformatiku na VUT. Bydlím na kolejích Pod Palackého Vrchem, což je, podle reakce jedné čtenářky, asi LUXUSNÍ MILIONÁŘSKÁ ČTVR kde bydlí asi 3 tisíce synů prezidentů atp... Za kolej se platí  podle následujícího platného cenníku: http://www.kam.vutbr.cz/default.asp?p=doku + cena za internet. Tudíž cca 2600 měsíčně. Za zaplacení jídel v menze... je pravda ze jsou jídla za 19. což je ale bez pití bez polévky a jakéhokoli salátu. Pro zájemkyně příkládám ceny jídel v menze!!! která jsou poživatelná http://www.kam.vutbr.cz/skripty/doc.asp?id=64  Dále si dovolím připomenout ceny za šalinkarty atp.. zkrátka pokud neberu v potaz cenu za účet mobilního telefonu, bez kterého si jistě málokdo z Vás dokáže současný život představit... potřebuju k přežití 4,5 tis. měsíčně... Kalkulačku máte, zkuste si to přepočítat.

Není tady

 

#59 5. 4. 2007 9:35

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

bez komentáře........

Není tady

 

#60 5. 4. 2007 9:43

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

A k původnímu dotazu Rosemary! Pokud daná teta má pujčené peníze není nutné peníze dávat Rosemary. Jednoznačně je však má vrátit paní, která jí je půjčila... Protoze pokud jsem si to dobře přečetl, peníze nedostala, pouze je má půjčené. Je smutné číst jaké máte vztahy mezi příbbuzenstvem... Vina bývá většinou na obou stranách, ne jenom na jedné. A pokud se vyjádřím ještě k jedné uživatelce co řekla že nešla studovat... To je prostě pouze nadutost... Udělám vše pro to, abych moje děti na vysoké škole udržel, ikdybych v tu dobu měl vzít pujíčku a chodit na kořínky... Protože v žádném případě nechci aby moje děti museli řešit ty stejné problémy s penězi co já... tím spíš kvůli mojí pohodlnosti, že museli chodit na brigády a ne se učit na nějakou zkoušku... asi by mi to dobrému svědomí nepřidalo... Kdo nestudoval na vysoké a se nevyjadřuje... (Pro rýpali co studovali) dnes je trošku jiný přístup než býval...  Rosemary držím pěsti aby vydrželi i s manželem! At děti můžou dostudovat!!

Není tady

 

#61 5. 4. 2007 9:44

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

cilka napsal(a):

bez komentáře........

No ono čísla se komentují špatně, když nevíte o čem je řeč...

Není tady

 

#62 5. 4. 2007 9:46

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Jejda, synáček se probudil smile
Ale my to všechno víme, naše děti taky studují ...
A můžu nějaké dotazy:
Mᚠvyřízené všechny dostupné dávky - kolejné, stipendium apod.?
Kolik hodin odpracuješ na brigádách a kolik si vyděláš?
Co doma pomáhᚠnebo jenom čekᚠna servis?
Co si umíš sám uvařit?
Kolik utratíš za své záliby - kino,sport,hospůdky?
Kdo to financuje?
Mᚠuž na léto zajištěnou brigádu?
Mᚠrád své rodiče?
Měj, strašně moc a občas jim to dej i najevo. Oni tě taky milují, tak jak my milujeme své děti. Jenom si uvědom, že největší dar od rodičů je postavit dítě do života tak, aby se dokázalo o sebe postarat. Tak jim v tom pomož.

Není tady

 

#63 5. 4. 2007 9:48

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Kopeš za stejný klub, co?

Není tady

 

#64 5. 4. 2007 9:51

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

savéla napsal(a):

Jejda, synáček se probudil smile
Ale my to všechno víme, naše děti taky studují ...
A můžu nějaké dotazy:
Mᚠvyřízené všechny dostupné dávky - kolejné, stipendium apod.?
Kolik hodin odpracuješ na brigádách a kolik si vyděláš?
Co doma pomáhᚠnebo jenom čekᚠna servis?
Co si umíš sám uvařit?
Kolik utratíš za své záliby - kino,sport,hospůdky?
Kdo to financuje?
Mᚠuž na léto zajištěnou brigádu?
Mᚠrád své rodiče?
Měj, strašně moc a občas jim to dej i najevo. Oni tě taky milují, tak jak my milujeme své děti. Jenom si uvědom, že největší dar od rodičů je postavit dítě do života tak, aby se dokázalo o sebe postarat. Tak jim v tom pomož.

Takže na tohle jsem více než čekal...  lol
ad 1) kolejné mám , na prospěchové stip. bohužel nemám znalosti... o jiném nevím, rád se přiučím
ad 2) kolik věnuji brigádám je moje věc a vydělám si cca 20 tis. měsíčně...
ad 3) pokud jsem doma, snažím se pomoci s čím to jde
ad 4) vařit umím což může potvrdit i přítelkně. (kuře, špagety, atp...) Na kolejích je to ale celkem těžké, vařit na plot. vařiči který nefunguje, je špinavý že bych na něj nedal ani zavřenou konzervu... no nutno vidět... Zájemcům klidně zašlu foky...
ad 5) do hospody nechodím nemám čas a do kina taky ne... máme kolejnet
ad 6) snažím se financovat já
ad 7) brigádím celý rok
ad 8) rodiče miluju ale vím jaké to je, když brigády nejdou a peníze potřebuju...

Není tady

 

#65 5. 4. 2007 9:56

rosemary
♥------
Registrovaný: 26. 2. 2007
Příspěvky: 23

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

To je přesné! Tady promluvil konečně člověk, který skutečně ví o čem je řeč. Je na úrovni a dokonce dokázal pochopit i můj prvotní dotaz.

Není tady

 

#66 5. 4. 2007 9:58

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

no bodej by ne!!!!
rosemary, hodně štěstí v životě smile

Není tady

 

#67 5. 4. 2007 10:00

Jarka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 292

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Milá Rosemary,
tak mi to nakonec nedalo a musím také reagovat, i když Tě má reakce asi taky nepotěší.
Nejdřív k těm penězům. Našetřila je tchýně, byly tedy jen a pouze její, a dokud vám je nedala do ruky, bylo vám houby po tom, proč je našetřila a co s nimi chtěla udělat. Myslím, že to, že se vás zeptala, jestli je může dát švagrové, které mimochodem právě v té době zemřel manžel, bylo jen proto, že věděla, že byste se to stejně dozvěděli a chtěla mít klid. Ona ta poznámka, že nikdy předtím jste od ní nedostali ani korunu, o ledasčems vypovídá. Stejně jako ostatní tvá slova.
A teď bez urážky, ale myslím, že tvůj problém je úplně někde jinde než v tom, že vám švagrová nevrací peníze, které navíc nebyly vaše.
Maslím, že mᚠcelkově špatný přístup.
Holky se ti tady snažily vysvětlit, jak to vidí ony a jak by se dalo řešit. Ale mě se zdá (možná se mýlím), že jsi z toho pochopila, že ti řekly, že jsi neschopná, protože se o sebe nejste schopni s manželem postarat, a že mᚠděti vzít ze školy.
Ale to přece žádná ani nenaznačila.
Vᚠproblém není těch 30 000, které byste teď momentálne potřebovali, ale především skutečnost, že stále nemáte dost peněz na to, co potřebujete, aby vaše děti měli všechno a nemuseli pro to nic dělat. Tak to vidím já. Ale pak vás těch 30 000 fakt nevytrhne.
Proč dáváte oběma dětem 5 000 na měsíc, to obě za školu úplně stejně. O jednom synovi víme, že platí 2 700 na kolej (to je na kolej docela dost, kde to proboha bydlí), 1 00 za cestu a 1 200 za jídlo. A co to druhé? Dáváte jim oběma stejně proto, že musíte, nebo proto, že prostě chceš, aby měly obě pocit, že je mᚠráda stejně? Přijde mi totiž, že sílu a velikost lásky poměřuješ tím, kolik čeho dali rodiče svým dětem. Zkus se nad tím zamyslet.
A ještě něco, tvé věty:  Naše děti nejsou slepé a dokážou si ledacos v hlavě srovnat. Vidí, že teta chodí v oblečení šitém na míru, zatímco já pokud si vůbec něco koupím, tak od Vietnamců.
Toto bych chápala jako své selhání, kdybych jim studia neumožnila.   
Naše děti jsou na mé straně a nemohou pochopit, že jejich vlastnímu otci nevadí, že oni na dovolenou nemají, zatímco jeho sestra cestuje každoročně (Tunis, Chorvatsko...).

mě fakt taky nadzvedly.
Vím, že chceš, aby tvé děti mohly studovat. Jasně, proč ne, pokud na to mají. Ne peníze, ale hlavu. Ale v tomhle bych řekla že problém nebude. Nemyslím, že tvé děti jsou nějací flákači, kteří si užívají studenstkého života, jen si prostě neuvědomují, kolik vás to jejich studium stojí. Co všechno si musíte s manželem odepřít, aby ony mohly studovat.
Není to tak? Myslím, že je, že i před nimi pořád opakuješ, jak ty chceš, aby mohly stufovat, jak jim to musíš umožnit, jak bys to považovala za své selhání. Ty.... ty... ty... nikdo jiný tvá obě. Myslíš, že to ocení, že ti to jednou vrátí? proč, když pořád slyší, že je to tvá povinnost.
Myslím, že je ti líto, že nemůžeš mít to, co ostatní, že musíš pořád šetřit, že ostatním prostě podvědomě závidíš, a tak sis prostě řekla, že za všechno může švagrová, že ta si užívá, protože má vašich 30 000.
neužívá. Rozhodně ne za vaše peníze.
Nenapadlo tě třeba někdy, že svagrová nosí oblečení šité na míru proto, že si ho šije sama?
A ještě ti chci říct, že vím, jaké to je, když dítě studuje a rodiče nemají peníze.
Byla jsem takové dítě. Pravda, já skončila vysokou před třemi lety.
Má máma žila se mnou a s mou sestrou sama a vydělávala tehdy, před pěti lety až osmi lety něco mezi 4 až 6 tisíci čistého (podle toho, jaký byl měsíc, jak se soukromníkovi dařilo) a nᚠotec na nás se sestrou platil výživné 2 200 Kč na obě dohromady z platu 40 tisíc čistého (je to velký šéf). Jinak nic, ani korunu na školu, knížky, výlety. Pravda, máma brala ještě přídavky a nějaké doplatky od sociálky do živostíno minima, takže se u nás doma sešlo v průměru tak 8 tisíc měsíčně. Závratná částka, že. Bydlíme ve vlastním domě, takže odpadl nájem, ale kdo bydlí v domě, ví, jaké náklady to obnáší.
Studovala jsem v Praze, kam jsem dojížděla a přes týden jsem bydlela na kolejích. Na měsíc jsem dostávala 2 500 Kč, a z toho bylo 1000 na kolej a 1 200 na cestu. na jídlo jsem měla na celý měsíc 300 Kč. Síla že, a to jsem ještě ušetřila. Ale neboj, hlady jsem netrpěla a neumřela, rozhodně mě není třeba litovat. Dokonce to na mě nezanechalo ani žádné následky. Prostě jsem se přes týden živila rohlíkama, někdy suchýma, někdy jsem si z domu přivezla nějakou paštiku, sýr nebo pomazánku. Učebnice jsem si půjčovala od kamarádů a kopírovala je. Učebnice na právech totiž běžně stojí 500 kč a víc (míň snad nestojí žádná) a pomalu na každá semestr potřebujete i do toho stejného předmětu novou.
Kultura byla pro mě neznámý pojem.
Navíc jsem si i já chodila přividělávat, takže jsem si oblečení a podobné věci kupovala ze svého. Občas jsem si ze svého výdělku platila celou školu, to když bylo potřeba koupit uhlí.
Ale nevadilo mi to. Nikdy jsem nelitovala, že něco nemám. Věděla jsem totiž, že máma dělá všechno proto, abych mohla studovat a aby mohla současně chodit na střední i má sestra. Věděla jsem, že na víc prostě nemáme, žádná dovolená, žádné nové oblečení, jen jídlo a peníze na školu a na cestu do práce pro mámu. A věděla jsem, že když budu chtít chodit na jídlo do menzy na tehdy 22 Kč jedno jídlo, tak budu moct, máma neřekne ani slovo, ale taky jsem věděla, že v tom případě bude ty suché rohlíky jíst má máma. A to bych nepřipustila.
jen to jsem ti chtěla říct. Nejsem žádné svaté dítě, žádný skvělý zázrak. Jen mi má máma natolik věřila, že mi narovinu řekla už když jsem chodila na gympl, jak jsme na tom s penězi, a si toho vážím.

Není tady

 

#68 5. 4. 2007 10:00

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

rosemary, asi takhle:
Tvoje tchyně řekla, že ušetřila pro své 3 děti stejné peníze, ale zároveň se rozhodla, že jedno z nich je (podle ní) potřebuje víc, takže se rozhodla pomoci dceři. Nikde se nezmiňuješ o třetím sourozenci - dostal korunky, nebo je taky "půjčil" sestře? Chápu, že se můžeš cítit ukřivděná, ale měla by sis konečně uvědomit, že máma ušetřila peníze pro svoje děti a ne pro tebe nebo tvoji rodinu. Ty bys na těch 30 táců v podstatě žádný nárok neměla, kdyby je tchyně dala jen svému synovi (tvému manželovi) a ne vám oběma. Takže celou situaci by si měl vyřešit tvůj manžel se švagrovou. Jestli nechce, třeba k tomu má důvod. Možná právě to "nerozhádání" rodiny, nebo chce prostě jenom mít klid. Jestli mu dávᚠhodně najevo, jak tě to žere (a jak to prezentuješ tady), ani bych se mu nedivila.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#69 5. 4. 2007 10:03

savéla
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 651

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Ježišmajrá, co tu vlastně řešíme va
Tak dokonalé dítě bych chtěla mít gloria
Můžu si tě adoptovat lollollol
Taky přeji všecho nej ...... smile

To platí pro nepřiděleno!
Jaruško tobě patří godlike protože já jsem ta "nadutá" co radši nešla studovat.

Upravil(a) savéla (5. 4. 2007 10:12)

Není tady

 

#70 5. 4. 2007 10:05

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Jarka napsal(a):

Milá Rosemary,
tak mi to nakonec nedalo a musím také reagovat, i když Tě má reakce asi taky nepotěší.
Nejdřív k těm penězům. Našetřila je tchýně, byly tedy jen a pouze její, a dokud vám je nedala do ruky, bylo vám houby po tom, proč je našetřila a co s nimi chtěla udělat. Myslím, že to, že se vás zeptala, jestli je může dát švagrové, které mimochodem právě v té době zemřel manžel, bylo jen proto, že věděla, že byste se to stejně dozvěděli a chtěla mít klid. Ona ta poznámka, že nikdy předtím jste od ní nedostali ani korunu, o ledasčems vypovídá. Stejně jako ostatní tvá slova.
A teď bez urážky, ale myslím, že tvůj problém je úplně někde jinde než v tom, že vám švagrová nevrací peníze, které navíc nebyly vaše.
Maslím, že mᚠcelkově špatný přístup.
Holky se ti tady snažily vysvětlit, jak to vidí ony a jak by se dalo řešit. Ale mě se zdá (možná se mýlím), že jsi z toho pochopila, že ti řekly, že jsi neschopná, protože se o sebe nejste schopni s manželem postarat, a že mᚠděti vzít ze školy.
Ale to přece žádná ani nenaznačila.
Vᚠproblém není těch 30 000, které byste teď momentálne potřebovali, ale především skutečnost, že stále nemáte dost peněz na to, co potřebujete, aby vaše děti měli všechno a nemuseli pro to nic dělat. Tak to vidím já. Ale pak vás těch 30 000 fakt nevytrhne.
Proč dáváte oběma dětem 5 000 na měsíc, to obě za školu úplně stejně. O jednom synovi víme, že platí 2 700 na kolej (to je na kolej docela dost, kde to proboha bydlí), 1 00 za cestu a 1 200 za jídlo. A co to druhé? Dáváte jim oběma stejně proto, že musíte, nebo proto, že prostě chceš, aby měly obě pocit, že je mᚠráda stejně? Přijde mi totiž, že sílu a velikost lásky poměřuješ tím, kolik čeho dali rodiče svým dětem. Zkus se nad tím zamyslet.
A ještě něco, tvé věty:  Naše děti nejsou slepé a dokážou si ledacos v hlavě srovnat. Vidí, že teta chodí v oblečení šitém na míru, zatímco já pokud si vůbec něco koupím, tak od Vietnamců.
Toto bych chápala jako své selhání, kdybych jim studia neumožnila.   
Naše děti jsou na mé straně a nemohou pochopit, že jejich vlastnímu otci nevadí, že oni na dovolenou nemají, zatímco jeho sestra cestuje každoročně (Tunis, Chorvatsko...).

mě fakt taky nadzvedly.
Vím, že chceš, aby tvé děti mohly studovat. Jasně, proč ne, pokud na to mají. Ne peníze, ale hlavu. Ale v tomhle bych řekla že problém nebude. Nemyslím, že tvé děti jsou nějací flákači, kteří si užívají studenstkého života, jen si prostě neuvědomují, kolik vás to jejich studium stojí. Co všechno si musíte s manželem odepřít, aby ony mohly studovat.
Není to tak? Myslím, že je, že i před nimi pořád opakuješ, jak ty chceš, aby mohly stufovat, jak jim to musíš umožnit, jak bys to považovala za své selhání. Ty.... ty... ty... nikdo jiný tvá obě. Myslíš, že to ocení, že ti to jednou vrátí? proč, když pořád slyší, že je to tvá povinnost.
Myslím, že je ti líto, že nemůžeš mít to, co ostatní, že musíš pořád šetřit, že ostatním prostě podvědomě závidíš, a tak sis prostě řekla, že za všechno může švagrová, že ta si užívá, protože má vašich 30 000.
neužívá. Rozhodně ne za vaše peníze.
Nenapadlo tě třeba někdy, že svagrová nosí oblečení šité na míru proto, že si ho šije sama?
A ještě ti chci říct, že vím, jaké to je, když dítě studuje a rodiče nemají peníze.
Byla jsem takové dítě. Pravda, já skončila vysokou před třemi lety.
Má máma žila se mnou a s mou sestrou sama a vydělávala tehdy, před pěti lety až osmi lety něco mezi 4 až 6 tisíci čistého (podle toho, jaký byl měsíc, jak se soukromníkovi dařilo) a nᚠotec na nás se sestrou platil výživné 2 200 Kč na obě dohromady z platu 40 tisíc čistého (je to velký šéf). Jinak nic, ani korunu na školu, knížky, výlety. Pravda, máma brala ještě přídavky a nějaké doplatky od sociálky do živostíno minima, takže se u nás doma sešlo v průměru tak 8 tisíc měsíčně. Závratná částka, že. Bydlíme ve vlastním domě, takže odpadl nájem, ale kdo bydlí v domě, ví, jaké náklady to obnáší.
Studovala jsem v Praze, kam jsem dojížděla a přes týden jsem bydlela na kolejích. Na měsíc jsem dostávala 2 500 Kč, a z toho bylo 1000 na kolej a 1 200 na cestu. na jídlo jsem měla na celý měsíc 300 Kč. Síla že, a to jsem ještě ušetřila. Ale neboj, hlady jsem netrpěla a neumřela, rozhodně mě není třeba litovat. Dokonce to na mě nezanechalo ani žádné následky. Prostě jsem se přes týden živila rohlíkama, někdy suchýma, někdy jsem si z domu přivezla nějakou paštiku, sýr nebo pomazánku. Učebnice jsem si půjčovala od kamarádů a kopírovala je. Učebnice na právech totiž běžně stojí 500 kč a víc (míň snad nestojí žádná) a pomalu na každá semestr potřebujete i do toho stejného předmětu novou.
Kultura byla pro mě neznámý pojem.
Navíc jsem si i já chodila přividělávat, takže jsem si oblečení a podobné věci kupovala ze svého. Občas jsem si ze svého výdělku platila celou školu, to když bylo potřeba koupit uhlí.
Ale nevadilo mi to. Nikdy jsem nelitovala, že něco nemám. Věděla jsem totiž, že máma dělá všechno proto, abych mohla studovat a aby mohla současně chodit na střední i má sestra. Věděla jsem, že na víc prostě nemáme, žádná dovolená, žádné nové oblečení, jen jídlo a peníze na školu a na cestu do práce pro mámu. A věděla jsem, že když budu chtít chodit na jídlo do menzy na tehdy 22 Kč jedno jídlo, tak budu moct, máma neřekne ani slovo, ale taky jsem věděla, že v tom případě bude ty suché rohlíky jíst má máma. A to bych nepřipustila.
jen to jsem ti chtěla říct. Nejsem žádné svaté dítě, žádný skvělý zázrak. Jen mi má máma natolik věřila, že mi narovinu řekla už když jsem chodila na gympl, jak jsme na tom s penězi, a si toho vážím.

Bohužel to dané uživatelce nechalo následky a to na nejhorším možném místě... Chudera se zblázniila

Není tady

 

#71 5. 4. 2007 10:07

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

helena napsal(a):

rosemary, asi takhle:
Tvoje tchyně řekla, že ušetřila pro své 3 děti stejné peníze, ale zároveň se rozhodla, že jedno z nich je (podle ní) potřebuje víc, takže se rozhodla pomoci dceři. Nikde se nezmiňuješ o třetím sourozenci - dostal korunky, nebo je taky "půjčil" sestře? Chápu, že se můžeš cítit ukřivděná, ale měla by sis konečně uvědomit, že máma ušetřila peníze pro svoje děti a ne pro tebe nebo tvoji rodinu. Ty bys na těch 30 táců v podstatě žádný nárok neměla, kdyby je tchyně dala jen svému synovi (tvému manželovi) a ne vám oběma. Takže celou situaci by si měl vyřešit tvůj manžel se švagrovou. Jestli nechce, třeba k tomu má důvod. Možná právě to "nerozhádání" rodiny, nebo chce prostě jenom mít klid. Jestli mu dávᚠhodně najevo, jak tě to žere (a jak to prezentuješ tady), ani bych se mu nedivila.

Pokud je ušetřila pro své děti, má je mezi ně rovnoměrně rozdělit! A ne dát peníze pro své děti jen jednomu!!! A další věc, peníze mu nedala ale půjčila a v tom je asi ten rozdíl co většina z Vás co se vyjadřuje asi doposud nepochopila:offtopic:

Není tady

 

#72 5. 4. 2007 10:08

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

savéla napsal(a):

Ježišmajrá, co tu vlastně řešíme va
Tak dokonalé dítě bych chtěla mít gloria
Můžu si tě adoptovat lollollol
Taky přeji všecho nej ...... smile

Ono je to hlavně o tom přístupu... Rodiče se ke mě chovají naprosto skvěle (lépe řečeno dají mi všechno co můžou.. určitě by za mě i dýchali") Pokud tohle dokážete dát svým dětem, budou se chovat jako já!

Není tady

 

#73 5. 4. 2007 10:08

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

Možná už švagrová peníze vrátila, babička nemá povinnost vás o tom informovat.

Není tady

 

#74 5. 4. 2007 10:09

neprideleno
♥♥-----
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 27

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

aprill napsal(a):

Možná už švagrová peníze vrátila, babička nemá povinnost vás o tom informovat.

Další co nemyslí dřív než píše. Rosemary napsala jasně že se daná paní rozbrečela a řekla že peníze vrátit nemohla

Upravil(a) neprideleno (5. 4. 2007 10:10)

Není tady

 

#75 5. 4. 2007 10:10

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Nedostatek financí - 2 děti na VŠ,švagrová odmítá vrátit "naše" peníze

neprideleno napsal(a):

savéla napsal(a):

Ježišmajrá, co tu vlastně řešíme va
Tak dokonalé dítě bych chtěla mít gloria
Můžu si tě adoptovat lollollol
Taky přeji všecho nej ...... smile

Ono je to hlavně o tom přístupu... Rodiče se ke mě chovají naprosto skvěle (lépe řečeno dají mi všechno co můžou.. určitě by za mě i dýchali") Pokud tohle dokážete dát svým dětem, budou se chovat jako já!

Já požaduji po svých dětech jejich vlastní názor.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů