Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 4. 2007 0:01

danina
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2007
Příspěvky: 7

ůmrtí dítětě

zemřela nám 14letá dcera v nemocnici.Po celou dobu hospitalizace dostávala lék,který nesměla dostat-upozornění měla v očkovacím průkaze,z důvodu že již dříve po jeho podání skončila na ARU pro celkový kolaps organismu,museli jí napojit na umělou ventilaci.nemocnice nám nedala zpátky ani její věci,které měla sebou.Začátkem dubna to bude rok co min.zdravotnictví zadalo znalci posudek,ale do dnešního dne ještě není hotový.Poradte co dělat,nemůžem si dovolit právníka za 2000,na hodinu.Jsem na mateřské,malému v té době bylo 5týdnů.A 15.6.2007 tomu budou dva roky a když se nic neudělá,tak to té nemocnici projde.Nemocnice se spoléhá,že na drahého právníka nemáme.Klidně vydala dvě různá prohlášení-že lék podala-že lék nepodala,podepsali to i ti samí lékaři a klidně je poslali i na min.zdravotnictví.

Není tady

 

#2 1. 4. 2007 9:47

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ůmrtí dítětě

Já bych už dávno kontaktoval ombudsmana Otakara Motejla, ten by měl zdarma poradit, kam se obrátit a v jakém pořadí. Je to hrozné a smutné, já bych se s tím také nesmířila, asi jako každá máma.Ve zdravotnictví je hrozný binec , jen se bojím, že doktor doktora podrží, i když udělá chybu :-(. Takže bych začala žádostí o vydání osobních věcí, pak urgovala posudek, musíš mít něco v ruce, už sis mohla dávno stěžovat !

Není tady

 

#3 1. 4. 2007 10:10

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: ůmrtí dítětě

Stejně jako Aneri , napadlo mně nejdříve kontaktovat kancelář ombudsmana, poptat se po právních poradnách zdarma, oslovit známé zda nemají známosti u soudu, trvat na vydání osobních věcí, vydupat ze země posudek.

Chápu že kromě peněz to ale chce hlavně spoustu úsilí a vy jste na dně.  Bude to běh na dlouhou trat, ale nevzdávejte se.

Pokusila bych si na netu vyhledat případy kdy se ví že někdo spor vyhrál a skontaktovat je, zjistit od nich potřebné informace, které by vám mohli pomoci.
Neváhala bych oslovit nějakou tv stanici, pamatuju si že moji známí řešili problém s protiprávním jednáním banky ( vím že je to něco jiného, ale pro příklad) , oslovili pořad Na vlastní oči, přes telefon se domluvili s p. Klímou, ten jim  řekl že se během týdne ozve a ještě před ním jim volali z banky že zjistili že jsou v kontaktu s p. Klímou a tak se chtějí dohodnout - dát věci dle zákona do pořádku. Takový trochu strašnák vissla, aby se věci hnuly.

Osobně jsem měla potíž s chováním v nemocnici, odjela jsem do jiné ve stejném okrese a tam se mi dostalo okamžité pomoci a rady abych na předchozí oddělení už opravdu nikdy nechodila. Při  potížích s odborným lékařem jsme museli vyhledat doktora z jiného okresu, protože nikdo z lékařů v našem okrese  nechtěl zbabra ný případ napravovat (přebrat pacienta manželce primáře). Také se jednalo o podávání nevhodných léků a ztížení zdravotního stavu.


Je mi to moc líto.
Přeju Vám hodně sil .


Mája

Není tady

 

#4 1. 4. 2007 11:59

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: ůmrtí dítětě

a podali jste trestní oznámení?

Není tady

 

#5 1. 4. 2007 12:52

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ůmrtí dítětě

Cilko - a jak konkrétně by mělo vypadat trestní oznámení  a kam ho podat/na polici, státnímu zástupci.../ ? Musí být právní postup, jinak je smetou !  To chce opravdu radu právníka. Myslím, že je tu dost hodných a právně fundovaných lidiček, kteří by mohli poradit konkrétně. Majájá to píše dobře, bude to stát hodně nervů !

Není tady

 

#6 1. 4. 2007 13:00

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: ůmrtí dítětě

no já osobně (v jiném případě) jsem prostě přišla na polici, tam se ptali co chci, řekla jsem o co jde a řekli mi, že je to trestní oznámení, jde hlavně o to slovo -oznámení. Dále by to mělo znamenat, že se tím někdo bude zabývat a rozhodne, zda se věc  podá k dalšímu šetření.
On ombudsman je dost přeceňovaný, protože pokud člověk nevyčerpá všechny zákonné prostředky, tak se tím nezabývá, on je tu vlastně proto aby napravoval "chyby" státu ( velmi volně řečeno). Samozřejmě, že by byl dobrý právník, ale pokud není žádné jednání, není třeba ani ten právník, co by měl v této situaci dělat?
Je to hodně složité, nesmí udělat žádnou chybu, ale pokud není žalobce, není ani soudce.
V dnešním blesku je podobný případ.

Není tady

 

#7 1. 4. 2007 13:28

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: ůmrtí dítětě

co se obrátit na Českou lékařskou komisi.Toto je kontakt na právní oddělení

Právní oddělení

    * Telefon : +420 257 215 285
    * Fax : +420 257 219 280
    * Email : pravnisekret@clkcr.cz
    * Mobil : +420 721 455 456 ( rychlá právní pomoc )

Není tady

 

#8 1. 4. 2007 16:23

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: ůmrtí dítětě

Nechci zlehčovat ty nápady, ale na trestní oznámení už je asi pozdě, ne ?  Určitě jsou nějaké lhůty..
Nicméně bych na policii šla a tam s vámi buď vyběhnou, nebo se toho ujmou.
Napadá mi, že jsou i právníci, kteří poslouží lidem za minimum, alespoň jsem kdysi slyšela. Logicky by to tak mělo být, když každý zločinec může dostat právníka ex ofo, proč by ho nemohli dostat i slušní lidi.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#9 1. 4. 2007 16:30

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ůmrtí dítětě

Jasně, s těma lhůtama, pokud je neznáme, je to prekérní, já bych to postavila na tom posudku, že na něj čekám a proto věc urguju. A pokud nebudu spokojená, podám trestní oznámení, ale zatím tr. oznámení  nemají na základě čeho podat.

Není tady

 

#10 1. 4. 2007 16:50

danina
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2007
Příspěvky: 7

Re: ůmrtí dítětě

Děkuju za rady. nejdřív jsme si nechtěly stěžovat nikde,protože jsme si s manželem řilali,že nám to Terču nevrátí.Terča zemřela v 06/2005 a teprve na začátku prosince jsme podali stížnost a žádost o přešetření úmrtí na min.zdravotnictví.Ministerstvo to předalo krajs.úřadu,ten to předal nemocnici,ta vydala 1 prohlášen v únoru,že nikdo nepochybil,tak jme se odvolali,kraj to opět předal nemocnici,ta vydala v květnu další prohlašení,že nikdo nepochybyl,ale už tam byly opačné skutečnosti než v tom prvním a klidně obě svoje prohlášení poslala na ministerstvo. My jsme se ozvali v březnu min,zdrav.jak je možné,že kraj neudělal šetření sám,ale posílá vše nemocnici.Tak ministerstvo rozhodlo,že to přešetří samo formou znaleckého posudku,který není do dneška.V létě jsme napsali ombudsmanovi,jeho úřad přešetřil pouze postup úředníků a uzavřel to tak,že nenastalo pochybení protože zákon neukládá do jaké doby musí znalec posudek vyhotovit.Termín je uveden pouze pro znalce,kteří dělají posudek z nařízení soudu.Obraceli jsme se na různé právní poradny zdarma včetně helsinského výboru pro lidská práva,vždy nám sdělili,že tuto záležitost neřeší.Obrátili jsme se i na známého novináře.Ale ten narazil na to,že když jde o syna přednosty dětské kliniky,tak se mu žádný lékař ani z jiného kraje nechtěl oficiálně k postupu léčby vyjádřit.Na člk jsme se obrátili,ale pozdě.pokud  se na ni neobrátíte do roka od úmrtí apod.,tak to již neřeší,jako kdyby se nic nestalo.Má to i ve stanovách.O televizi jsme uvažovali,ale nemáme na to už sílu.Můj manžel,jak se to pořád někde řeší,má velké zdravotní problémy,hrozně se rozčílil a měl 2náhlé mozkové příhody.V Motole nám bylo doporučeno,že pokud chcem,aby se doopravdy něčeho dosáhlo,tak právníka,který je zároven lékař.Psali jsme i dopis panu minstrovi zdravotnictví-ani se nám neozval.Už doopravdy nevíme kudy kam,připadá mi,že kdybysme neudělali nic,byby bysme na tom úplně stejně.

Není tady

 

#11 1. 4. 2007 16:55

danina
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2007
Příspěvky: 7

Re: ůmrtí dítětě

Na toho lékaře,aby mu to neprošlo se musí podat trestní oznámení nejpozději do 2let od smrti terči,tzn.do 14.6.2007.ale zatím nemáme posudek,tzn.že nemáme nic v ruce.

Není tady

 

#12 1. 4. 2007 17:04

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: ůmrtí dítětě

danina napsal(a):

Na toho lékaře,aby mu to neprošlo se musí podat trestní oznámení nejpozději do 2let od smrti terči,tzn.do 14.6.2007.ale zatím nemáme posudek,tzn.že nemáme nic v ruce.

Možná se mýlím ale četla jsem na webu že je možné oznámení o možném trestném činu zanedbání povinné péče o pacienta i na neznámého pachatele. A si policie šetří co chce. Pokud to budete formulovat jako podezření z trestního činu dodržíte lhuty a nikdo Vás nemuže popotahovat. A se s tím namáha státní zástupce je za to placen.
Skusím to najít.

Není tady

 

#13 1. 4. 2007 17:12

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: ůmrtí dítětě

maria napsal(a):

danina napsal(a):

Na toho lékaře,aby mu to neprošlo se musí podat trestní oznámení nejpozději do 2let od smrti terči,tzn.do 14.6.2007.ale zatím nemáme posudek,tzn.že nemáme nic v ruce.

Možná se mýlím ale četla jsem na webu že je možné oznámení o možném trestném činu zanedbání povinné péče o pacienta i na neznámého pachatele. A si policie šetří co chce. Pokud to budete formulovat jako podezření z trestního činu dodržíte lhuty a nikdo Vás nemuže popotahovat. A se s tím namáha státní zástupce je za to placen.
Skusím to najít. http://www.legis.cz/web/news_view.php?v … jak-na-to-       
tady to je. Asi bys do toho měla jít - najdeš tam vzor i poučení. Definuj to jako podezření z trestního činu ublížení na zdraví s následkem smrti. Nic se Ti nemuže stát.  Také to  nemusel být jejich první případ.

Upravil(a) maria (1. 4. 2007 17:14)

Není tady

 

#14 1. 4. 2007 19:09

host5522
Host

Re: ůmrtí dítětě

Danino, z toho co píšeš, to moc nechápu. Pokud to chceš nějak řešit, tak se bez kvalifikované rady právníka, který zná všechny detaily, neobejdeš. A co chcete získat? Kromě morální "satisfakce". Omluvu, odškodnění?

Pokud si myslíš, že smrt tvojí dcerky někdo zavinil, věc by mohla (teoreticky) řešit policie jako trestný čin ublížení na zdraví nebo neposkytnutí pomoci. Promlčecí lhůta je tři roky.

Je to složité, ale v našem "právním" státě je všechno na dlouhé lokty. Nehledě na to, že od té neštěstné události ulynula dlouhá doba - pokud si je někdo nějakého pochybení vědom, dokumentace je zcela jistě přepsána, atd. a bude velký problém s dokazováním.

 

#15 1. 4. 2007 19:39

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: ůmrtí dítětě

yellow108 napsal(a):

Danino, z toho co píšeš, to moc nechápu. Pokud to chceš nějak řešit, tak se bez kvalifikované rady právníka, který zná všechny detaily, neobejdeš. A co chcete získat? Kromě morální "satisfakce". Omluvu, odškodnění?

Já zase nechápu Tebe. Jde především o to, aby byl potrestán viník, nebo viníci. A co by měla Danina chtít? Přesně jak píšeš- omluvu, morální satisfakci a nakonec i finační odškodnění. Dceru jí už nic z toho sice nevrátí, ale bude se jí lépe žít, pokud bude vědět, že nad její zbytečnou smrtí  "nemávla rukou."

Není tady

 

#16 1. 4. 2007 19:50

host5522
Host

Re: ůmrtí dítětě

Lindo, chápat mě vůbec nemusíš, to po tobě fakt nechci.

Jen jsem chtěla naznačit, že dnes Danina po takové době těžko někomu dokáže nějaké pochybení, tím spíš, když po odborné stránce nerozumí ani právu ani medicíně a na dobrého právníka nemá, takže nedokáže ohlídat, aby ji nikdo nebral na hůl. Je mi jasné, že jsou na dně a to co prožívají, si absolutně nedokážu představit, ale v případě nějakého "právního zápasu za pravdou" je naděje by "jen" na tu omluvu velmi, velmi mizivá. sad

 

#17 1. 4. 2007 19:52

host5522
Host

Re: ůmrtí dítětě

A s tím, že to nechápu (první věta), jsem narážela na zmatenost toho úvodního příspěvku - např. s těmi posudky.

 

#18 1. 4. 2007 20:10

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: ůmrtí dítětě

maria napsal(a):

danina napsal(a):

Na toho lékaře,aby mu to neprošlo se musí podat trestní oznámení nejpozději do 2let od smrti terči,tzn.do 14.6.2007.ale zatím nemáme posudek,tzn.že nemáme nic v ruce.

Možná se mýlím ale četla jsem na webu že je možné oznámení o možném trestném činu zanedbání povinné péče o pacienta i na neznámého pachatele. A si policie šetří co chce. Pokud to budete formulovat jako podezření z trestního činu dodržíte lhuty a nikdo Vás nemuže popotahovat. A se s tím namáha státní zástupce je za to placen.
Skusím to najít.

tak by to mělo být, musí se opravdu podat trestní oznámení a není třeba k tomu mít v ruce posudek, to měla zajistit policie, tedy bylo to tak. Myslím, že už nemáte co ztratit, vím, že vám dcerku už nikdo nevrátí, ale třeba pomůžete jiné rodině, kterým by dítě léčil stejný lékař.

Není tady

 

#19 1. 4. 2007 21:18

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: ůmrtí dítětě

yellow108 napsal(a):

Je mi jasné, že jsou na dně a to co prožívají, si absolutně nedokážu představit, ale v případě nějakého "právního zápasu za pravdou" je naděje by "jen" na tu omluvu velmi, velmi mizivá. sad

každopádně by to měla zkusit, aby si jednou nevyčítala, že nevyčerpala všechny možnosti

Není tady

 

#20 1. 4. 2007 22:24

danina
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2007
Příspěvky: 7

Re: ůmrtí dítětě

Děkuju za všechny vaše názory.Mele se to ve mně úplně stejně,ale nemužu se smířit s tím ,že se to může stát dalšímu dítěti ,jenom proto,že se na toho lékaře neupozorní.Protože si každý řekne mně už to mé dítě nevrátí.

Není tady

 

#21 2. 4. 2007 8:30

maria
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 461

Re: ůmrtí dítětě

danina napsal(a):

Děkuju za všechny vaše názory.Mele se to ve mně úplně stejně,ale nemužu se smířit s tím ,že se to může stát dalšímu dítěti, jenom proto,že se na toho lékaře neupozorní.Protože si každý řekne mně už to mé dítě nevrátí.

Chápu Tvoji dilemu - musíš vzít také na vědomí že jednou Ty nebo člen Tvojí rodiny budete okázaní na péči oné nemocnice jenže to je právě psychické týrání systému. Na tom nemocnice staví. Vučihledě se trápíš onou dilemou na jedné straně chceš spravedlivost to je v pořádku, také bys mohla zastavit v činnosti špatného lékaře a tím zachránit jiné na druhé straně se tím neustále trápíš. Třeba i vnoci budíš - mám pravdu?
Nemáme asi stejnou letoru - ale z mojí praxe Ti mohu říct je lépe spím když s věci něco dělám.
1) Nemám pocit bezmocnosti
2) Učím jse.
Ale tohle je už pro psychologickou sekci.
Já bych to spíše rozběhla tam. Kopce odpovědí Tě rozčilí a rozhodí ale mohla byt tam najít také cenné data.
Ahoj držím palečky.

Není tady

 

#22 2. 4. 2007 9:50

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: ůmrtí dítětě

Danino, myslím, že přiznání - nevědomé - nemocnice máte. Když měla v průkazce, co se dítěti podávat nesmí a dostávala to, tak je jasné pochybení. Když mᚠdva protichůdné názory -to je právě důkaz (minimálně, že něco fakt nebylo v pořádku).
Já bych do boje šla, nebo zítra se něco podobného stane dalšímu dítěti! U mne by šlo o princip. U nás se s pacientem jedná jako s nesvéprávným, ale to není pravda. Někde jsem četla o snad obč.sdružení nebo o LIZE lidí, postižených jednáním lékaře, skus hledat na internetu. Bojují za práva nemocných, kterým bylo evidentně ublíženo léčbou nebo pod.
Kdyby nic, tak slušné zacházení patří taky k lékařské etice. Nevím, zda je normální, že dodnes nevydali věci. A co pitevní zpráva?
Trestni oznámení - přijdeš na Vaši policii a budeš trvat natom,že ho chceš podat a nenech se vyhodit. V nejhoršim si doma napište dopis s názvem - trestni oznámení ve věci:  paragrafy se nemusí uvádět a dejte do podatelny policie a určitě uveď, že chceš být informovaná o stavu vyšetřování písemně. Pak si vás - možná pozvou na doplnění informací - do protokolu.
Cítím s váma.

Není tady

 

#23 2. 4. 2007 18:21

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: ůmrtí dítětě

Nám se stalo před mnoha lety něco podobného a umřel nám dvoudenní syn. Už to nejhorší přebolelo, ale dodnes cítím, že nebyla spravedlnost-lékařka (primářka), zůstala na svém místě a naším stěžováním se nikdo nezabýval. Ona dáma (primářka) mi ještě drze řekla, že mám být ráda, že žiju aspoň já! Doktoři drží spolu (i když se neznají) a nikdo na ně nemá! Je to moc špatné, ale nechci Tě zrazovat-většinou obyčejný člověk nemá šanci něco prokázat.  Ale určitě to nevzdávej!

Není tady

 

#24 3. 4. 2007 22:26

Mišineček
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 1386

Re: ůmrtí dítětě

Ahoj. Je mi moc líto, co se stalo! Je to strašné a já si ani nedovedu předstvit , co jste museli a co musíte prožívat! Slyšela jsem, že když by jste se obrátili na Tv jako Na vlastní oči nebo občanské judo, nevím které by bylo nejlepší, ale asi by vám poradili, tak prý oni na to prošetření mají své lidi a nic jim neplatíte, takže by to třeba oprvdu za to stálo se jim ozvat a říct jim o co jde a třeba by jste právě nemuseli nic platit právníkovi, neb oni si to vše dělají sami.
Moc jsem vám nepomohla, ale určitě bych do toho šla, neb tam už bylo pár takovýhlech podobných smutných příběhů.
Moc vám přeji, aby jste aspoň dosáhli toho, čeho si přejete, omluvy a potratání viníka, ikdyž vám to Terezku už nevrátí, ale aspoň trochu klidu by vám to dalo. Je to hrozné a já si ani nedovedu představit čím musíte procházet. Přeji Vám aby vám vᚠmalý chlapeček pomáhal překonat tu¨velikou bolest!
Hodně sil!!

Není tady

 

#25 7. 5. 2007 12:04

danina
♥------
Registrovaný: 31. 3. 2007
Příspěvky: 7

Re: ůmrtí dítětě

Tak jsem se konečně odhodlala a byla jsem minulý týden podat trestní oznámení,za měsíc mi dají vědět,jak to vypadá.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů