Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 28. 3. 2007 14:59

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Kruhy v obilí

Rok 2006 byl docela bohatý na krásné formace.
Obrázky jsou linkované z příslušných stránek.

http://www.crystalinks.com/cropeacock706.jpg


http://www.cam.net.uk/home/aaa315/cc-angel.jpg


http://www.lucypringle.co.uk/photos/2006/uk2006bu.jpg


http://www.galactic-server.com/c45d8621k/corn820.jpg


http://www.zefdamen.nl/CropCircles/Reconstructions/2006/WaylandSmithy06/waylandsmithy39.jpg


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#2 3. 4. 2007 10:06

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Kruhy v obilí

No krása smile Že se ti "výtržníci" na těch "chůdách" asi nadřeli, co? wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#3 3. 4. 2007 10:11

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Kruhy v obilí

Mě se to moc líbí, chodím se sem kochat, dokonce jsem si říkala, jestli bych neměla změnit profesi.

Nemáš, Salve, ještě nějaké obrázky?
Nebo Marku?

Není tady

 

#4 5. 4. 2007 8:12

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Kruhy v obilí

Pol,
bych se divila, že zrovna tobě by se tohle nelíbilo, vílo. smile
Je to krásný, ale - fakt to není nějaká úprava v PC???


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#5 5. 4. 2007 11:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kruhy v obilí

Jsou kouzelný! I když ty poslední dva - a najmě ten úplně na konci...hmm Salvatore, nepobývᚠnáhodou v Anglii? Ptám se proto, jestli nevíš, co se to děje.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#6 5. 4. 2007 17:57

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

Tak nevím, jestli těma dvěma posledníma obrázkama chtěl básník říct: "Stavte raději pyramidy, bo ty paneláky a mrakodrapy vypadají příšerně!" - anebo naopak .... visslawink

Ne - sorry, že si dělám srandu z vážných věcí rodna.
Samozřejmě jsou to krásné obrázky, též jsem měla tu čest něco podobného vidět na vlastní oči - v roce 2002 v Avebury.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#7 5. 4. 2007 18:03

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kruhy v obilí

no Míšo, mě u toho mrakodrapovýho napadlo totéž, ale ten předtím mi připadá, jak řemdih, tak nevím...Kdyby nebyly z r.2006, myslela bych si, že ony mrakodrapy jsou něco jako otisk 11.září.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#8 5. 4. 2007 18:21

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

anebo připomínka ... že jsme nepoučitelní


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#9 5. 4. 2007 18:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kruhy v obilí

já bych tak tvrdá nebyla - vždy si dobře pamatuju, že když jsem byla malá, byl na živý tvory, přírodu a planetu vůbec docela jiný názor...a to mᚠvlastně jen jedinou generaci.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#10 5. 4. 2007 19:19

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

Já vím - jak řikávala moje babička "Svět se mění. My s přírodou bojovali a vy ji chcete chránit..."

Jenže těch, kteří mají přehled o tom, co se děje, co by se mohlo dít, a co by bylo potřeba udělat do budoucna - těch je málo, a protože si nejsou dostatečně jistí v kramflecích, nejsou ani na veřejnosti moc slyšet. Slyšet jsou především ti, kteří často nemají o věci ani páru, ale o to raději prezentují své neověřené dohady (čímž škodí té první skupině). A toho využívá třetí skupina těch, kteří uvažují stylem "po mě potopa", a kteří odmítají řešit cokoliv, co negativně ovlivňuje jejich zisky. Tito lidé většinou mají přehled stejně jako ta první skupina, ale ke svým protiargumentům využívají hódně laické teze té druhé skupiny. A ve valné většině mají úspěch.
A veřejnost? Ta má pocit, že se něco děje, ikdyž se v podstatě neděje nic. Životní prostředí v ČR se nezlepšilo díky nějakým ekologickým zásahům, ale díky radikálnímu útlumu průmyslu v důsledku hospodářských změn v 90. letech. Ale spotřeba se tu nezměnila, spíš naopak. Znamená to tedy, že si tu spokojeně žijeme na úkor životního prostředí jiných zemí ... např. Číny.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#11 19. 4. 2007 21:47

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Kruhy v obilí

poletucha napsal(a):

Mě se to moc líbí, chodím se sem kochat, dokonce jsem si říkala, jestli bych neměla změnit profesi.

Nemáš, Salve, ještě nějaké obrázky?
Nebo Marku?

Na internetu jsou celé seznamy těchto obrazců od různých průzkumníků. Přihoďte sem něco, nemám tolik času...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#12 19. 4. 2007 21:50

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Kruhy v obilí

Hani napsal(a):

Pol,
bych se divila, že zrovna tobě by se tohle nelíbilo, vílo. smile
Je to krásný, ale - fakt to není nějaká úprava v PC???

Úprava v PC to zajisté není, ledaže ty mimozemské lodě si to nejdřív namalují ve svých PC a pak to vypálí tou mikrovlnkou co mají vespod...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#13 19. 4. 2007 21:53

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Kruhy v obilí

Míša Kulička napsal(a):

Já vím - jak řikávala moje babička "Svět se mění. My s přírodou bojovali a vy ji chcete chránit..."  Znamená to tedy, že si tu spokojeně žijeme na úkor životního prostředí jiných zemí ... např. Číny.

Anebo Čína na úkor našeho životního prostředí...?


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#14 19. 4. 2007 21:56

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Kruhy v obilí

Když se už tak rozplýváme nad obrazci, zajímal by mne vᚠnázor na to, kdo to dělá a proč.

Určitě můžeme vyloučit důchodce Daveho a Dozyho v basebalových kšiltovkách - mám za to, že by to nezvládli ani s motorovým prknem na šňůrce a tunama FastumGelu...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#15 19. 4. 2007 22:34

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kruhy v obilí

Neumím si představit, že by to mohl někdo vyrobit - ne v tomhle měřítku a tak rychle. lol Myslím, že je vůbec nikdo nedělá, že se dělají samy, tak, jako když nasypeš třeba na blánu bubnu hladkou mouku a pak pod tím bubnem pustíš muziku. a mouka dělá obrazce...vlastně počítač to taky dělá na muziku, že ano? Tak asi   tak nějak.... synchronizované myšlenky možná...nebo spíš podvědomí, nebo dokonce nevědomí. Je jen logické, že se nejvíc objevují právě v Anglii. Ale ty druhé dva jsou opravdu znervózňující..


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 20. 4. 2007 9:51

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Kruhy v obilí

Salvator napsal(a):

Když se už tak rozplýváme nad obrazci, zajímal by mne vᚠnázor na to, kdo to dělá a proč.

Určitě můžeme vyloučit důchodce Daveho a Dozyho v basebalových kšiltovkách - mám za to, že by to nezvládli ani s motorovým prknem na šňůrce a tunama FastumGelu...

No, pokud přijmu myšlenku, že obrazce nejsou dílem počítačového mága zde na Zemi smile , pak se nám logicky někdo (nebo něco) snaží něco sdělit způsobem, o kterém si myslí, že bychom jej mohli pochopit. Jenže já to poselství tedy zatím nechápu. Ale ráda se, Salve, nechám poučit a pak si možná utvořím svůj názor na věc. Zatím ho, přiznávám, nemám.


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#17 20. 4. 2007 22:41

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

Salvator napsal(a):

Míša Kulička napsal(a):

Já vím - jak řikávala moje babička "Svět se mění. My s přírodou bojovali a vy ji chcete chránit..."  Znamená to tedy, že si tu spokojeně žijeme na úkor životního prostředí jiných zemí ... např. Číny.

Anebo Čína na úkor našeho životního prostředí...?

Kdepak, je to v nás a v naší nenasytnosti, my vytváříme poptávku a Číňané na ni čile a s úspěchem reagují... a protože zákon poptávky tu stále ještě platí (čím nižší cena, tím vyšší poptávka), minimalizují náklady a kašlou na životní prostředí. Prostě - kdyby neměly prostitutky zákazníky, nebyla by prostituce; kdyby lidé nečetli bulvár, nikdo by se nezalamoval s jeho vydáváním - je to ten samý princip ... smile

To by bylo téma na dlouhou diskuzi ... ale toho mám dost jinde - mezi tvé krásné kruhy se to tak nějak nehodí smile.

A jak vznikají? Nevím, neřeším to. Dlouho jsem přemýšlela, jak by je někdo mohl vytvořit - jen tak, nepozorovaně, během noci - jestli člověk, nebo vzdušné víry, nebo magnetismus.... Pak jsem jeden obrazec viděla na vlastní oči a od té doby to neřeším, protože vím, že to nevyřeším smile.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#18 22. 8. 2007 22:19

Ewanecka
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 7. 2007
Příspěvky: 140

Re: Kruhy v obilí

ja teda na tyhle kruhy verim, nejsem skeptik, ale mrknete na tu predposledni fotku. poradne. na ten kraj, kde jsou trochu videt stromy. neprijde vam to zvlastni? jako by nefungovala perspektiva. ten obrazec by mel byt trochu protahlejsi, trochu do dalky a ne tak rovnej, viditelnej jako zepredu, kdyz je to foceny tak bocne. ale kdyby to nekdo delal na pocitaci....

Není tady

 

#19 26. 8. 2007 11:45

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Kruhy v obilí

Já na ně taky věřím, protože vím, jak je spolužáci mého syna vytvářeli pomocí kůlu. provázku a šitokého koštěte ukradeného ze školy.

Není tady

 

#20 26. 8. 2007 17:02

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Kruhy v obilí

Takový, jako jsou ty nahoře???????? vavavastyrka ................................ storstark


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#21 27. 8. 2007 12:49

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

Evi, PC fígl je možný, ale já viděla něco podobného ve skutečnosti ... ale je mi jedno, jestli je někdo dělal pomocí kůlu, provázku a prkna (ikdyž tam to asi chtělo trochu důvtipnější pomůcky) a svítil si na to baterkou nebo jestli je to dílo "vyšších energií" ... můj obdiv to má tak jak tak.

Jen nevím, co na to sedláci, to sešlapaný se jim prý blbě sklízí smile.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#22 27. 8. 2007 13:10

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 3425
Web

Re: Kruhy v obilí

Při svých toulkách českým internetem jsem se dostala na stránky "vytvářečů" kruhů a jiných obrazců v obilí a pod. Adresu stránek už si bohužel nepamatuji.
Vyrábí si poměrně složitá zařízení, vymýšlí na počítačích obrazce a postupy...no ale přiznávají, že ne úplně všechna díla jsou jejich. Můžou se prý ztrhat smíchy, když nějaký odborník ufolog ve zprávách stojí u "jejich" pole a vysvětluje, že to prostě musí být dílem mimozemským, protože...
smile


Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

 

#23 29. 8. 2007 16:49

Ewanecka
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 7. 2007
Příspěvky: 140

Re: Kruhy v obilí

jo, ty stranky sem taky kdysi cetla.
Miso, jasne, ale jak sem psala, vubec nejde o samotnej obrazec, ale o to jak vypada v souvislosti s temi stromy na kraji (u toho predposledniho obrazku). ten obrazec by musel byt trochu natocenej, jinak to neni mozny, podle me.

Není tady

 

#24 30. 8. 2007 14:36

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Kruhy v obilí

a není to fuk? Jediný rozdíl vidím v tom, že na PC něco takového vytvoříš v nezdravém prostředí a většinou při kafi a cigaretě, což se nikdy nemůže vyrovnat zdravému pohybu na čerstvém vzduchu pod hvězdnatou oblohou stolt

Upravil(a) Míša Kulička (30. 8. 2007 14:37)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#25 4. 10. 2007 19:03

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Kruhy v obilí

U nás se kdysi objevily taky takové kruhy v obilí. To bylo vzrůšo! Někdo dokonce, když stál přímo na oném místě, cítil prý takové divné mrazení.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů