Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 3. 2007 15:38

Maniše
♥♥♥♥---
Místo: něco jako Hoštice :-)
Registrovaný: 4. 11. 2006
Příspěvky: 284

hovězí steak - poraďte dobrý recept

Ahoj všechny dobré kuchařky smile neznáte nějakej hodně dobrej recept na hovězí steak. Chtěla bych překvapit svého přítele a prostě mu uvařit opravdu něco dobrého smile Předem díky!!!!


http://beta.loga.cz/kategorie/loga_melodie/animace2/happytube/550086.gif

Není tady

 

#2 10. 3. 2007 17:20

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Hovezi steak osolit a opeprit,na rozpelene panvicce rychle opeci,z kazde strany tak 3 min,a potom na taliri potrit hodne bylinkovym maslem.

Není tady

 

#3 12. 3. 2007 7:45

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

já bych maso lehce naklepla, nakrojila na stranách a naložila do oleje a koření alespoň přes noc
pak na prudko upéct na tom oleji ve kterém bylo maso naloženo, do výpeku přidat kousek másla ...

Není tady

 

#4 12. 3. 2007 11:33

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Steak s hořčicivou omáčkou:
Maso osolit, opepřit, rozpálit těžkou pánev a z každé strany opékat cca 2 min (jak máte rádi propečené maso). Maso dát na teplý talíř a do pánve vlít lžíci červeného vinného octa, lžíci zakysané a sladké smetany a lžíci hořčice. Povařit, poprášit estragnem, dosolit. Omáčkou přelít maso a podávat s opečenými bramborami a salátem.

Není tady

 

#5 12. 3. 2007 14:06

zabka
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 139

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

ivca napsal(a):

já bych maso lehce naklepla, nakrojila na stranách a naložila do oleje a koření alespoň přes noc
pak na prudko upéct na tom oleji ve kterém bylo maso naloženo, do výpeku přidat kousek másla ...

... maso na steak ma byt silny platek masa,ktery se svaze po obvodu niti,aby drzel tvar a neztratil prilis stavy.nechame ho pred smazenim v pokojove teplote,aby nebylo moc studene. Maso vlazime na rozehratou panev neosolene a smazime asi jednu minutu z kazde strany,snizime teplotu a dopekanme 3-5minut,pridame maslo. Nebodame do nej vidlickou,jestli je hotovy pozname tlakem prstu.Pokud povoli,je jeste krvavy.Teprve pak steak osolime a opeprime a zablime n a5min do alobalu a nechame dojit.
takto je popisovana priprava steaku v Pani domu c 3

Není tady

 

#6 12. 3. 2007 14:19

Nikiska
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 7814

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Já bych teda steak osolila, opepřila dala nějaké koření na steak a začala na prutkém ohni smažit. Pak bych ke konci steaky trochu potřela hořčicí, aby byly hodně zlatý.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;31/st/20100109/n/Tomulkovi/k/b028/age.png

Není tady

 

#7 12. 3. 2007 15:04

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Maso stáhneme nití, aby drželo tvar, osolíme, opepříme. Na rozpálené pánvi opékáme maso 3minuty z každé strany a pak je dáme na 5 minut do rozehřáté trouby. Do výpeku přidáme smetanu, dochutíme oblíbeným kořením a přidáme Trojúhelníček měkkého sýra (nebo nastrouhaný tvrdý sýr) na zahuštění.

Není tady

 

#8 12. 3. 2007 18:06

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Steak se vazat nemusi a pokud je maso kvalitni,tak fakt staci jen osolit a opeprit.Proc to nekdo dopeka v troube nechapu.Steak ma byt trochu nebo i hodne krvavy,podle chuti

Není tady

 

#9 12. 3. 2007 18:25

Maniše
♥♥♥♥---
Místo: něco jako Hoštice :-)
Registrovaný: 4. 11. 2006
Příspěvky: 284

Re: hovězí steak - poraďte dobrý recept

Tak se musim pochlubit big_smile našla jsem zapomenutou kuchařku co jsem si jednou koupila (taková slabounká knížka) a tam jsem objevila dobrý recept:

maso osolíme, opepříme + ještě jsem to okořenila Pfeffersteakem a prudce opekla na pánvi. Maso jsem vyndala a do pánve přidala nakrájenou na drobno slaninu, to zaprášila moukou, přidala šlehačku, steril. žampiony, 2 lžíce kečupu a tymián. Udělala se vlastně taková jemná omáčka, tou jsem maso polila, k tomu jsem na plechu opekla brambory a na talíři ozdoubila zeleninou... a holky, přítel mě vychvaloval až jsem vyrostla min o 5 cm lolpar Baví mě strašně se učit a zkoušet nový recepty...smile


http://beta.loga.cz/kategorie/loga_melodie/animace2/happytube/550086.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů