Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 2. 2007 9:15

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Nepríjemná kolegyňa

Situácia v kancelárii bola pred materskou v pohode, rozumeli sme si dobre. Keď som sa vrátila po materskej prišli do kancelárie 2 nové kolegyne, ktoré si hneď padli do oka. S tou jednou sa dá, a s tou pôvodnou si rozumiem. Takže sme tu 4. Tá 1 je ale nejaká divná už od začiatku. Nepadli sme si do oka už od začiatku. Je mladšia o 4 roky, má muža, ktorý dobre zarába, postavili dom 2 autá 1 diea. Čo sa o mne poved nedá. Mám 2 pekné deti, muža (moc si nerozumieme) a bývame u svokrovcov(!!!!!!) Ale nikdy som jej to nezávidela. V tom nebol problém.
S ostatnými 2 kolegyňami si rozumie dobre. Napr. na Mikuláša ostatným v kancelárii rozdala čokoládu, mne nie to isté na Valentína, keď niečo ponúkne tak len tým 2, mne nie,... Nechápala som to, veď sme si ma začiatku nikdy nič neurobili, nepovedali zlého. Na mňa mala sprosté poznámky, ako - to je choré, keď niekto zostane dlhšie v robote ( to som si práve robila prípravy na ďažší deň, lebo doma je to ažšie), keď môže ís domov, ona by s mužom nebola, keby si nerozumeli ( a pritom viem, že raz už od neho aj s dcérou odišla, keď ju podviedol  -potom sa k nemu vrátila),... Keď raz mala zase takéto nepriame narážky na moju adresum, tak som na ňu vyskočila a od vtedy sa už vôbec nerozprávame. No proste situácia je tu dos dusná. Chodím kvôli nej do práce nerada. Poraďte mi ako sa mám k nej správa, snaži sa to urovna alebo ju ignorova?

Není tady

 

#2 21. 2. 2007 10:05

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Nepríjemná kolegyňa

Antipatie máte vzájemné. Co kdyby jste se zkusila zeptat ostatních kolegyň, co proti vám má. Když jste dobré kamarádky, tak by vám měly poradit, nebo aspoň říci, co je důvodem nevraživosti. Potom si to nechat projít hlavou, a až budete znát příčiny, tak pozvat onu kolegyni na kávu (nebo rozhovor) a věci  si vysvětlit. Jinak se budete ničit a nakonec začnete dělat chyby v práci.

Možná je to také tím, že máte lepší přístup k životu, lepší zvládáte problémy, kdežto ona ne. Možná se ve vaši přítomnosti cítí být ohrožena, nebo máte jen něco lepšího, co ona nemá. Lidé si dneska závidí maličkosti (třeba i nemoci), vlasy, schopnost jednat s lidmi. Zkrátka cokoliv. Pokud si neuděláte jasno, budete ničit sama sebe. Jen ji nedávejte moc najevo, že vás její přístup k vám ničí, stačí říci, že se vám její chování vůči vám nelíbí. Ona by z toho měla radost a věděla by, kde máte citlivé místo.

Hodně pevné nervy a a se vám situace podaří vyřešit.

Není tady

 

#3 21. 2. 2007 10:52

Kotěvbotě
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 962

Re: Nepríjemná kolegyňa

S nepříjemnýma kolegyněma na pracovišti mám taky bohaté zkušenosti, vlastně pokaždé, když jsem někde pracovala, tak tam s námi byla nějaká ta potvora!
Teď je to jeden takovej nafoukanej a rozmazlenej spratek, kterej si myslí, že je na světě sám! Neumí se zasmát, když se smějě, tak jen cizímu neštěstí. My jsme tam dobrá parta, ale ona to všechno kazí a tu svojí náladu přenáší na nás. Všechny se smějem s ona se sebere a jde pryč. Nebo je tak vzteklá, že začne se vším mlátit, že jí jde každý radši z cesty! Ze začátku jsem vůbec netušila, jak s ní mám být na jednom pracovišti, měla jsem pocit, že to asi nevydržím. Tak jsem si jí přestala všímat a mám pokoj. Je to těžké, ale nic jiného mi nezbývá.

Není tady

 

#4 3. 4. 2007 13:43

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: Nepríjemná kolegyňa

Včera som mala v kancelárii zapnuté rádio. Ona prišla a vypla ho a išla telefonova. Ja som ho teda išla znovu potichu zapnú. Keď dotelefonovala, vzačala po mne jača, že by ho bola znovu zapla, keď dotelefonuje. Ale akým tónom! Pred ešte 1 kolegyňou. Tak som jej povedala, nech na mňa nešteká. Začala vyskakova, že ona nie je žiadny pes a že štekáme my doma po sebe. A že ja nadávam žiakom do šteniec. To samozrejme nie je pravda. Tak som jej povedala, že je zákerná, falošná a že roznáša o človeku to, čo nie je pravda. Najradšej by som jej bola vylepila a poslala ju do....  Ide ma porazi z intrigánky jednej. Stále niečo vyrypuje, ako napr. keď príde do kancelárie, a ja som tam, hned ide vetra, že je tam pach,...kazí mi chu do práce a berie mi energiu. Ako sa mám voči tomu "šteňati" bráni.

Není tady

 

#5 11. 5. 2007 23:44

Mafia
♥♥♥♥---
Místo: Bratislava
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 426

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl napsal(a):

Včera som mala v kancelárii zapnuté rádio. Ona prišla a vypla ho a išla telefonova. Ja som ho teda išla znovu potichu zapnú. Keď dotelefonovala, vzačala po mne jača, že by ho bola znovu zapla, keď dotelefonuje. Ale akým tónom! Pred ešte 1 kolegyňou. Tak som jej povedala, nech na mňa nešteká. Začala vyskakova, že ona nie je žiadny pes a že štekáme my doma po sebe. A že ja nadávam žiakom do šteniec. To samozrejme nie je pravda. Tak som jej povedala, že je zákerná, falošná a že roznáša o človeku to, čo nie je pravda. Najradšej by som jej bola vylepila a poslala ju do....  Ide ma porazi z intrigánky jednej. Stále niečo vyrypuje, ako napr. keď príde do kancelárie, a ja som tam, hned ide vetra, že je tam pach,...kazí mi chu do práce a berie mi energiu. Ako sa mám voči tomu "šteňati" bráni.

A čo nadriadení ? Myslíš, že by sa a zastali ? Ja som raz riešila jeden opakujúci sa konflikt so šéfkou, ale tá sviňa kolegyňa, všetko poprela a nakoniec som z toho vyšla ja ako debil. sad Ale aspoň už prestala robi tie veci, lebo som to povedala šéfke a už si ju nechce rozhádza. Hmmm...
A tie dve dobré kolegyne ? Prisvedčili by ti ? Možno by nebolo od veci, vystriehnú nejakú chvížu o samote a porozpráva sa s tou husou v dobrom. Normálne si s ňou sadni, urob vám kávu a povedz, že si s ňou chceš na rovinu pokeca a buď priatežská. Že od začiatku cítiš z jej strany odpor a že a mrzí, že si ho v nej vyvolala, ale doteraz netušíš čím. Možno ti povie, že si na začiatku prehodila nejakú poznámku, čo sa jej dotkla... ale ak nebude chcie po dobrotky, tak napíš oficiálnu sažnos a vypíš veci, ktoré ti robí. Ja by som si zakaždým, keď urobí nejakú blbú poznámku vybrala notes a zapísala si to. vissla


Girl to her boyfriend: One kiss and I'll be yours forever.
The guy replies: Thanks for the warning.
fuckyou

Není tady

 

#6 12. 5. 2007 15:32

Millie
♥♥-----
Registrovaný: 28. 2. 2007
Příspěvky: 29

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl třeba vám závidí to, jak si rozumíte s mužem, to, že máte dvě krásný děti, prostě vᚠživot. Bůh ví, jaké to je u ní doma...třeba je to jenom chudinka, která si na někom potřebuje zvednout sebevědomí.
Já sem tohle v práci ještě nezažila, ale ve škole jo. Vždycky se našel nějakej učitel/ka, co mě nemohl ani cejtit a já sem nikdy nepřišla na to proč. Vždycky jsem se snažila - ne abych byla oblíbená, ale abych nebyla aspoň neoblíbená...no, většinou mi to nevyšlo.

Není tady

 

#7 22. 6. 2007 12:52

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl, ber ju ako hlupaňu, ale zákernú a to viac nebezpečnejšiu. Ja som zažila veža podobných kolegýň, lebo som robila v účtárni. Vtedy ešte som bola štíhla, ale vlasy dlhé až na zadok, tmavý typ. Každému som predom zdravila, usmievala sa. Vadilo všetko...prečo sa usmieva, aha, ako si nesie vlasy...
Jedna kolegyňa...mala dom, manžela, 2 deti a závidela mne! Neviem čo, lebo sa som vtedy rozvedená, bezdetná a oproti nej (aj ked štíhla, vždy som mala zadok a boky, ona bola ten typ dreva, čo nemá nič (ani zadok, ani cici ani rici). Ale bola namyslená, aká je dokonalá a pritom, závidela. Vieš, už v tvári bolo vidie, tá zloba, tá závis. Chce si nahraba viac, tvári sa, aká je dokonalá, ale nie je to pravda. Len to hraje. A aby ju neodhalili, že to doma asi tak dokonalé nebude, tak kope okolo seba.
To sú chorí žudia... Rob si pre seba poznámky-niekam, čo kedy komu urobila alebo hlavne pracovne neurobila. Tvoj čas a pravda pride....

Není tady

 

#8 22. 6. 2007 14:17

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl, nenech se vytočit. Ten, kdo je agresivní, mívá zpravidla nějaký problém. Když na tebe vyletí, tak si to připomeň. Ty jsi ta, která té kolegyni může pomoct, jsi ta, která může mít situaci pod kontrolou. Když na tebe vyštěkne, zůstaň v klidu a klidně jí třeba řekni "Promiňte, nechtěla jsem vás naštvat, když jsem zapnula to rádio. Máte pravdu, mohla jsem počkat, až dotelefonujete. Mrzí mě, že je z toho nepříjemnost." ... vytřeš jí zrak, to za prvé, a za druhý, časem na tebe nebude reagovat tak agresivně. Funguje to, osvědčilo se mi to u hodně lidí. Jen nesmíš skočit na ten jejich prvotní vztek. Musíš si říct "a jéje, holka má nějakej problém". Nemyslím to nějak jízlivě, však každá máme občas problém a tohle když mi došlo, naučila jsem se líp vycházet s lidma. Jen nechytnout na to "první našlápnutí".

Mimochodem - pokus se jí nekritizovat. Každý jsme nějaký. Pokud dělá něco, co ti vadí, zkus jí to říct stylem "Já si myslím...., já vidím .... mně se zdá"... neříkej to stylem "vy děláte....vy říkáte...." Pro komunikaci je lepší, když ten kritizující řekne třeba namísto "vy roznášíte to, co není pravda", "myslím si, že nemáte pravdu a že si věci vykládáte jinak, než jsou. Prosím vás, abyste to dál neříkala." ... bude koukat a možná se zase rozječí... ignoruj to a v klidu (!) si veď svou.... Vždy co je tvým cílem? To, aby přiznala, že lže, nebo to, abyste měli klidné pracovní prostředí? .... Pokud nezvládneš zachovat klid, raději debatu ukonči, třeba slovy "Nezlobte se, ale na to nedokážu v klidu reagovat, raději si promluvíme později" a odejdi.... Je to zkouška pro tebe, jak moc dokážeš být nad věcí a jak dobře zvládneš (nebo nezvládneš) takový typ člověka... Jí nezměníš, můžeš ale změnit sebe. Držím palce smile

Není tady

 

#9 23. 6. 2007 0:33

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl a Ty zapínᚠrádio, když někdo telefonuje? Hmmmmmmm.... to bych kolegyni neudělala. Navíc bych ještě odešla z  kanceláře, aby měla klid. To považuji za slušnost. U nás na pracovišti to takhle funguje.
Ale jinak jsem při Tobě, pokud mᚠstarosti s nepříjemnou kolegyní....Držím palce.

Není tady

 

#10 23. 6. 2007 8:29

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Nepríjemná kolegyňa

no ja to teda chapu tak ze radio bylo zaple a az ta kolegyne prisla tak to vypla. Nic naschval od Marsyl v tom nevidim, akorat od te kolegne.
marsylko, to ti vubec nezavidim, ale obdivuju te jak se drzis, ode mne by uz mela davno flaknutou.
nejlepe ale asi pomaha ignorovani, snad ji to prestane bavit.
drz se holka

Není tady

 

#11 24. 6. 2007 0:31

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nepríjemná kolegyňa

Ferdo, ale jestliže chce někdo telefonovat, je přinejmenším netaktní mu do toho pouštět rádio. Jako naschvál bych brala až to, kdyby mi kolegyně vypínala rádio opravdu zbytečně. V případě telefonátu je to na místě. To vše. Nic a nikoho nijak nesoudím, jen píšu to, jak to chodí (v dobrém kolektivu) u nás.

Není tady

 

#12 24. 6. 2007 6:42

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Nepríjemná kolegyňa

to jo, ale mohla to alespon rict ne? alespon tak jsem to pochopila, ne ze jen prijde a vypne to, at aspon placne "musim nekam zavolat" a pak to vypne.
vubec jsem nemela na mysli ze to radio musi rvat v pripade telefonatu smile

Není tady

 

#13 24. 6. 2007 7:13

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Nepríjemná kolegyňa

Taky máme v práci jednu permanentně protivnou a naštvanou kolegyni. Ale ona je protivná na všechny ženské. Hlavně na mladší a veselé kolegyňky.
Všimly jste si holky, že mezi chlapy takové problémy nebývají? Ti si obvykle řeknou narovinu co je štve.

Marsyl,
to je těžké řešení. Utéct z kanceláře nejde, a nezmění ji také nikdo. Jde jen udělat si bariéru vůči ní, obalit se sebevědomím a jasně dát najevo, že mi leží "někde". Vztah se nezlepší, ale aspoň to nebude ubližovat.

Ach jo, lidi, proč si někteří dělají vztahy zbytečně složitější?sad

Není tady

 

#14 24. 6. 2007 7:18

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Nepríjemná kolegyňa

buh vi damilko.. treba to ze maji male sebevedomi a vybijeji i to na ostatnich ? sad buh vi, nechapu to sad

Upravil(a) Ferda (24. 6. 2007 7:18)

Není tady

 

#15 24. 6. 2007 13:39

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Nepríjemná kolegyňa

Jo, Marsyl,
ještě mě napadlo, zda by nebylo dobré tu kolegyni pozvat na kafčo a věci si vyříkat na rovinu. Ono to někdy pomáhá. Vyčistí se vzduch. Zkusit bys to mohla, myslím, že by to věci neuškodilo. Viděla by snahu... Napadá mě, že někdy člověk do okolí vyzařuje něco jiného, než jaký doopravdy je. Třeba je to i Tvůj případ a ona zatím nerozpoznala, že jsi fajn ženská, víš? Tak by bylo dobré ji o tom nějak "informovat", tím kafčem a tak.
Píšu to proto, že kdysi (v pravěku) na střední škole jsem měla pocit, že nejsem zábavná, že neumím být vtipná, že blabla, prostě jsem se styděla, ostatní spolužáky jsem považovala za NEJ... tak jsem se ani neúčastnila nějakých společných akcí. A pak jsem jednou někde byla, smáli jsme se, hráli hry, vtipkovali - a mně říkali spolužáci: ježišmarjá, ty jsi tak fan, my jsme mysleli, že jsi namyšlená, jak ses s námi tak nebavila....
Chci jen říct, že někdy se navzájem vidíme jinak, než jací skutečně jsme.
Držím Ti palce.

Není tady

 

#16 26. 8. 2007 12:07

Kokino
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 8. 2006
Příspěvky: 113

Re: Nepríjemná kolegyňa

Tercila: tvoje rady určitě fungují s normálními lidmi, ale co lidi paranoidní a zákeřní.
Marsyl, vím, jaké mᚠpocity, protože sedím s velmi agresivní osobou. Zjistila jsem, že nejvíc ji naštveš, když budeš spokojená a vyrovnaná. Škoda, že jsem si nedělala zápis ústrků den po dni smile Já to vyřešila po svém, jdu pryč. Šéf je její kamarád.


100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

 

#17 27. 8. 2007 10:01

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: Nepríjemná kolegyňa

ďakujem vam všetký  za rady. Zrovna teraz sme my dve spolu samy v kancelárii a vyzerá to tzak, že je tu ticho ako v hrobe. My sa už ani nezdravíme a zmen aje v tom, že už so sebou stiahla aj druhú kolegyňu z kancelárie. Tá mladá, neviem tiež čo si o sebe myslí, ale už ani ona so mnou nekomunikuje a ledva ma odzdraví. A to sme sa ešte nedávno spolu bavili. No ale asi si to nechce rozhádza u tej druhej kolegyne, s ktorou sú ohromné kamarátky.
takže s amy dve ďalej úplne ignorujeme a aqni sa na seba nepozrieme. Nechápem, prečo sa takto správa už od začiatku ako som sa do kancelárie vrátila z materskej. A ani sa jej nebudem na to pýta. Ktosi tu spomenul, že s normálnym človekom sa to dá na tom kafe rozkeca. lenže ona je strašne namyslená. všetko vieš najlepšie, ona má najmodernejšie auto, dom, šaty, najlepšieho muža,...Keď je nejaká debata, všetkých musí prekriča. No proste lezieme si na nervy a je tu dusno. Ale kvoli nej určite z kancelárie neodídem.
A k tomu rádiu: Ona keď išla telefonova nepovedala nič.  Len drzo vypla rádio. No a ja som ho potom znova zapla.  Mohla sa aspoň ozav, že ide telefonova, tak to vypne. Lenže tu ide o to, že ma bere ako vzduch. A keď volá a sme tu samy, tak hovorí do telefónu ako to tu nemôže už vydrža a že už aby prišla druhá kolegyňa. No proste provokuje a ja som ticho. Zatiaž na to nereagujem, ale keď raz vybuchnem asi si to za klobúk nedá. A mimochodom mne nie je až tak čo závidie. tak potom už fakt neviem.

Není tady

 

#18 27. 8. 2007 19:55

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl, to je mobbing. Stáhne na svoji stranu i ty ostatní. Schválně si zadej "mobbing" do vyhledavače a najdeš toho spoustu! Nemᚠto lehké a těžko se proti tomu bojuje, můžou tě psychicky zničit... nevím co bych poradila, v takové atmosféře se nedá žít a pracovat...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#19 27. 8. 2007 20:41

Kokino
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 8. 2006
Příspěvky: 113

Re: Nepríjemná kolegyňa

Marsyl a přemýšlela jsi o odchodu? Jak píše Bety, v takovém ovzduší se nedá pracovat.
Včera jsem si přečetla kapitolu z psychologie práce o mobbingu a moc tě nepotěším. Většinou se takové ústrky stupňují, obě dělá chyby, zmatkuje a nakonec stejně jde pryč ale s pošramoceným egem (v lepším případě jdeš sama).
A proč mne to tak bere, není dne, abych si nekousla do kyselých hroznů. No zrovna dnes to nebylo moc příjemné. Říkám si, kdybych odešla už před rokem, byla bych na jiném místě a ušetřila si spoustu kontroverzních situací.
Chápu, že nejde o rádio, jde o princip naschválů. Jako, když jsem ráno nemohla zapnout pc a zjistila, že mám všechny kabely vytažené, jako když se mi samo vypínalo a zapínalo rádio, jako když má na všechno odpověď s dovětkem, to přece každý ví. No, stokrát nic, umořilo osla...


100 krát upadneš, 100 krát vstaň.

Není tady

 

#20 28. 8. 2007 11:08

Marsyl
♥♥-----
Registrovaný: 3. 4. 2006
Příspěvky: 55

Re: Nepríjemná kolegyňa

O mobingu som si prečítala. Rozmyšžam, či to anonymne posla vedeniu, čo sa tu deje alebo ís s problémom priamo za riaditežom?  Ono je to o zo horšie, že to mám na prd aj doma aj v práci. ( Kto čítal problémy v rodine).

Není tady

 

#21 28. 8. 2007 16:58

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Nepríjemná kolegyňa

Proc anonymne? Tahle cesta mi neprijde zrovna nejlepsi. Jestli chces neco resit, tak to res primo ale ne pres anonymy. Nejdriv bych si zkusila promluvit s kolegyni. Pokud to ale nejde, protoze komunikaci neni pristupna, tak bych to resila u reditele. Ale bohuzel musis vzit v potaz, ze ty dalsi kolegyne ji podpori a vsechno poprou...Pak bych videla, co bude dal a podle toho bych se zaridila.
Musi to byt docela drsny muset spolupracovat s takovou potvorou ale kdyby se to nevyresilo a stupnovalo se to, tak bych radsi odesla. Takova harpije ti nestoji za zniceny dusevni zdravi.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#22 28. 8. 2007 20:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Nepríjemná kolegyňa

Anonymně ne, a každému bude stejně jasné kdo to psal, všechno jen zhoršíš.


Strach je malá smrt...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů