Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 2. 2007 22:29

arwen
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 17

Menopauza

Ahoj!V loni jsem byla na operaci cysty a vaječníku.Před měsícem mi gynekolog oznámil,že jsem v menopauze.Mám 31let,ještě jsem si nic neužila.Máte někdo nějakou radu jak to zvládnout?Myslím psychicky.Díky.

Není tady

 

#2 7. 2. 2007 13:48

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Menopauza

Z vlastní zkušenosti, kdy u mne taky nastala předčasně, co nejdřív přejít na HST - hormonální substituci! A vyrovnat hladinu hormonů, jinak je to na "zešílení". Jen se musíš vyrovnat s tím, že už nebude další vlastní dítě a že nastanou potíže "starších" žen, co není fér v tomto věku (ani v mém, ačkoliv jsem starší, než ty). A neznamená to, že musíš být vrásčitá, to není pravidlo. Mne nutil dr.mít co nejdíl menstruaci, prý je to pro ženu lepší, ale když není už čeho, tak ani léky to nevyvolají.
Když jste nato dva, půjde to líp. Taky  jsem si nějak musela vysvětlit, že vypadám "mladší", ale mé tělo uvnitř-je důchodce.

Není tady

 

#3 12. 2. 2007 1:39

arwen
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 17

Re: Menopauza

Díky "Musim" za radu.Jsem na všecko sama,nemám přítele.Je zvláštní,že jsem ten pocit(že už je konec)měla dřív než mi to doktor oznámil.Opravdu se cítím jako důchodce.Jsem pořád unavená...Mám trochu obavu z hormonální antikoncepce.Hlavně z vedlejších účinků.arwen

Není tady

 

#4 17. 2. 2007 2:22

arwen
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 17

Re: Menopauza

Víte je to hrozný pocit,když máte 31let a máte pocit,že je" konec"!Nevím co se to se mnou stalo.Mám problémy s kloubama,špatně spím,příbírám na váze..To je stáří?Přišlo nějak brzy,né?Pracuju jako pečovatelka a starám se o staré lidi.Bratr si dělal srandu,že stárnu s těma babičkama.Možná na tom něco bude,všechno hodně prožívám.grater

Upravil(a) arwen (17. 2. 2007 2:23)

Není tady

 

#5 17. 2. 2007 14:34

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Menopauza

To arwen: Vím o čem mluvíte, protože něco podobného potkano i mně. Když jsem si stěžovala lékařce, že mně bolí břicho, tak odpověděla, že jsem mladá, tak a si zvykám. Tak jsem si zvykala, než mi bylo tak zle, že jsem skončila v nemocnici a bylo pozdě.

Jediné řešení byla operace s tím, že mi musí odstranit část dělohy, vejcovody a vaječníky pro nízký věk(hormonům)  přišít ke zbývající části dělohy. Bohužel nastaly problémy, následovaly další operaci a nakonec mi museli vzít všechno. Nastaly problémy se srůsty.

Byla jsem hodně mladá a hormonální léčba u nás byla na samém začátku. To, co se začalo dít s mým tělem, návaly stíhaly návaly, psychicky jsem byla tom byla dost špatně a chtělo se mi bezdůvodně stále brečet, bych si dnes už nechtěla zopakovat.

Jeden lékař, ke kterému jsem se  souhrou náhod dostala na operaci se mi sám nabídl, že mi pomůže, že je až neskutečné, co všechno může jednoho člověka potkat ne vlastní vinou.Od svého spolužáka ze Švýcarska sehnal nejen speciální materiál na operaci, ale sehnal i hormonální léky, které jsem tenkrát jako jedna z prvních pacientek vyzkoušela. Podotýkám, že si za to nevzal ani tu nejmenší pozornost.

Poté jsem změnila svoji žen.lékařku a ta mně doslova všechno vysvětlila. Podle hormonální hladiny jsme spolu hledaly ty nejvhodnější hormonální léky, které budu muset užívat do svých asi 62 let. Občas se projeví nějaký ten menší nával, ale jinak na ty léky nedám dopustit, protože vše se urovnalo. Také jsem měla obavu že budu přibývat, ale opak je pravdou a mé obavy byly naprosto zbytečné zbytečné.

Pravidelně si musím chodit k žen.lékařce pro léky a vždy se zajímá o to, jak se cítím, jestli něco nebolí  a zda něco nepotřebuji atd.

Takže se vůbec hormonální léčby  nebojte. Jde jen o to, aby jste měla žen.lékaře, u kterého najdete pochopení
a pomoc.

Upravil(a) Isidia (17. 2. 2007 14:41)

Není tady

 

#6 17. 2. 2007 21:49

arwen
♥------
Registrovaný: 31. 1. 2007
Příspěvky: 17

Re: Menopauza

smileDěkuji Vám "Isidie"!Vím,že dneska se všecko vyvíjí kupředu.Přesto vždycky říkám i kdyby byla technika a zařízení já nevím jak dokonalé stejně je nejdůležitější přístup-lékař+pacient.Kolik Vám bylo "Isidie" let,když jste šla na operaci?A co po psychické stránce-taky se to urovnalo?Děkuju.smile

Upravil(a) arwen (17. 2. 2007 21:51)

Není tady

 

#7 17. 2. 2007 22:31

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Menopauza

Inzulín je taky hormon a nikdo proti němu nebrojí, neboj se !


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 18. 2. 2007 9:52

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 247

Re: Menopauza

To arwen: posílám vám soukromou zprávu.

Není tady

 

#9 18. 2. 2007 14:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Menopauza

Chci se Vás všech zeptat, co je to vlastně hormonální substituce (je jasné, že náhražka hormonů, které ženě chybí v jejím těle), kdy se předepisuje a co všechno řeší.

Já sama mám problémy - je přes 40 roků a začíná mi pomalu vyhasínat menstruační cyklus, t.j. krvácení se objevuje nepravidelně, slabě a pouze jeden den. Dříve, než se vypravím k lékaři bych chtěla znát Vaše zkušenosti.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#10 20. 2. 2007 20:51

filmar
♥------
Registrovaný: 20. 2. 2007
Příspěvky: 1

Re: Menopauza

Dobrý den,používáte někdo menoflavon?Děkuji

Není tady

 

#11 13. 3. 2007 11:55

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Menopauza

Ne, zkoušela jsem Minapent, ale začala jsem mít z toho migrény, tak to fakt k životu nepotřebuji.
Ale mé kamarádky třeba jsou s tím spokojené. Nebojte se, třeba náplastě jsou lepší než tabl., ale já na ně měla alergii (bohužel).
A když jsem užívala estrogel, tak to jsem byla nafouklý balon (zadržená voda v těle), ale už se nedováží (taky proč, když doplatek byl  9 czk). Ten jiný....tam je doplatek vyšší, menší balení a každý měsíc, ale víc účinný a už nejsem balon, už jakoby hubnu zpět.
A ohledně dr., ten můj původní mne nevěřil předčasný přechod. KDyž jsem změnila doktora, ten ověřil-uvěřil, nasadil terapii a jsem u něj dodnes. Vysvětlí vše- i 10x, nerozumím-li, poradí. Je jediný doktor, který mne nenadává za nadbytečná kila, ba naopak. Zkoušíme, co mne nejvíc sedne a po letech hledání mám ustálenou léčbu. Sice je soukromý, ale ty peníze mne zato stojí!

Není tady

 

#12 19. 3. 2007 12:37

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Menopauza

Kiara napsal(a):

Chci se Vás všech zeptat, co je to vlastně hormonální substituce (je jasné, že náhražka hormonů, které ženě chybí v jejím těle), kdy se předepisuje a co všechno řeší.

Já sama mám problémy - je přes 40 roků a začíná mi pomalu vyhasínat menstruační cyklus, t.j. krvácení se objevuje nepravidelně, slabě a pouze jeden den. Dříve, než se vypravím k lékaři bych chtěla znát Vaše zkušenosti.

Napřed se musí ke gynekologovi, tam vyplníš dotazník ohledně příznaků které mᚠ- návaly, pocení, zimnice, bolest kostí, nespaní, psychické příznaky, pocit "knedlíku v krku" atd, podle toho určí zda se jedná o potíže přechodu. Udělá krevní testy. Pokud se dohodnete na hormonální terapii, následuje interní vyšetření a mamograf. Podle toho se rozhodne, jestli skutečně dotyčná hromony dostane nebo ne. Já jsem dostala gel na mazání, účinkoval skvěle a osvobodil mě ode všech příznaků které jsem měla, tak jsem si nechala implantovat hormon do podkoží (Riselle). Ale druh hormonu a dávkování určí lékař. Ten hormon co mám já se aplikuje do podkoží dutou jehlou a tělo si samo odebírá kolik potřebuje, až se úplně rozplyne (nevyndává se, sám se vstřebá) a nezůstává žádná jizvička. Už ho mám podruhé. Poprvé mi vydržel 1 + 3/4 roku, poprvé to stálo 500 a teď podruhé 615.- (ale ten gel bych měla zadarmo, jenže se mi nechtělo každývečer mazat, tohle je strašně pohodlné, nemusí se na to vůbec myslet).

Jo a taky jsem shodila co jsem předtím nabrala...

Upravil(a) Bety (19. 3. 2007 12:38)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 20. 4. 2007 17:33

maharata
♥♥-----
Místo: Rýmařov
Registrovaný: 19. 4. 2007
Příspěvky: 70
Web

Re: Menopauza

Jen posílám radu,pokud budeš mít zájem.Cyklus se dá prodloužit bylinkami,
--- nepovolena reklama, Ferda ---
Měj se hezky a držím pěsti.Marta


Kiara napsal(a):

Chci se Vás všech zeptat, co je to vlastně hormonální substituce (je jasné, že náhražka hormonů, které ženě chybí v jejím těle), kdy se předepisuje a co všechno řeší.

Já sama mám problémy - je přes 40 roků a začíná mi pomalu vyhasínat menstruační cyklus, t.j. krvácení se objevuje nepravidelně, slabě a pouze jeden den. Dříve, než se vypravím k lékaři bych chtěla znát Vaše zkušenosti.


Jíme proto,abychom žili...nežijeme proto,abychom jedli.

Není tady

 

#14 12. 8. 2007 16:24

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: Menopauza

ahojky, je to všechno o lidech také sem řešila menopauzu s gynekologem, kterému bylo jedno všechno šlo mu pouze o body a neměl zájem mě nic vysvětlit obrátila sem se na klimakter.poradnu v porodnici v každém větším městě je a tam mě dost pomohli vysvětlili mi všechno do detailu a nyní beru HTS Angelik a musím říct,že sem spokojená neměla bych ted už strach z hormonů,ale před tím jsem měla stejný obavy jjak zde píšete. Má to údajně být něco nového je to docela drahé na tři měsíce tisíc korun, ale vypadá to,že to funguje.Žádný problémy nemám ani nepřijemné pocity cyklus se mi vrátil do normálu a dál se uvi... později napíši co je nového. Není to, ale léčba vhodná pro ženy bez dělohy. Brala sem také kapky gynex, ale nic moc to nefungovalo asi tak podobně jako sarapis je to asi taky hodně individuální, hodně sem se snažila dozvdět na netu na www.Doktorka je lékař, který odpovídá na dotazy můžeš také vyzkoušet, ale všeobecně lékaři radí menstruaci mít co nejdéle tak teda nevím já bych zase o ni tolik neusilovala, ale rady tohoto typu jsem dostávala všude tak hodně štěstí zase napíši co nového gloria

Není tady

 

#15 30. 9. 2007 19:44

joli
♥------
Registrovaný: 20. 7. 2007
Příspěvky: 5

Re: Menopauza

Je mi 45 a taky "dorazila" menopausa. Já ale nemám žádné problémy a tak nevidím důvod brát hormony.....K čemu by to bylo dobré? wink

Není tady

 

#16 4. 10. 2008 13:26

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: Menopauza

mně je 52, přesně před rokem jsem byla na kyretáži a od té doby to celkem zvládám
dvakrát agolutin injekce a od června jsem bez problémů
teď se objevilo takový jako "špinění", tak uvidím
celá léta jsem brala antikonclepci, takže hormony jsem asi nadopovaná až až ....

Není tady

 

#17 27. 12. 2008 21:30

Daši
♥------
Registrovaný: 27. 12. 2008
Příspěvky: 1

Re: Menopauza

V 50 letech mi začala menopauza - deprese, ztráta paměti, "zamlžené myšlení", zavodňování, tlak 185, přibývání na váze, bolesti v celém těle, unavenost,...  Po HST se mi deprese tak zhoršila, že jsem si málem vzala život. Nejvíc mě zaskočilo, že se tomu paní doktorka divila a řekla mi, že mi nemůže pomoci. Je mi 53 let a připadám si jak stařenka. Jak dlouho může trvat tento stav? Máte někdo podobnou zkušenost s hormonální substituční terapií? Je nějaká jiná cesta, jak se zbavit všech problémů?

Není tady

 

#18 8. 1. 2009 11:43

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Menopauza

Daši napsal(a):

V 50 letech mi začala menopauza - deprese, ztráta paměti, "zamlžené myšlení", zavodňování, tlak 185, přibývání na váze, bolesti v celém těle, unavenost,...  Po HST se mi deprese tak zhoršila, že jsem si málem vzala život. Nejvíc mě zaskočilo, že se tomu paní doktorka divila a řekla mi, že mi nemůže pomoci. Je mi 53 let a připadám si jak stařenka. Jak dlouho může trvat tento stav? Máte někdo podobnou zkušenost s hormonální substituční terapií? Je nějaká jiná cesta, jak se zbavit všech problémů?

Milá Daši, je mi o rok více než Tobě, 5 let nemám mestruaci a nepřipadám si jako stařenka, naopak se mi ulevilo od té protivné menstruace... stolt Nechci nic zlehčovat, každá to má jinak, ale dost je to taky o stavu mysli. Já jsem si absolutně nic nepřipouštěla, žádné stařenkovění, podívej na zpěvačku Petru Černockou, je jí 59 a jaká je čupr holka... Já jsem se přibíhajícím letům prostě nepoddala, každýmu to letí, tak co. Pořád mám stejné zájmy jako za mlada, ráda čtu, teď jsem propadla kouzlů malých japonských zahrádek, tak si ji na chatě buduju (můžou se "vyrobit" i na balkoně). Stejně se maluju, jako dřív, vlasy si promelíruju, v jídlu se trošku omezuju, hlavně už nesnesu tolik koření.... Samo, že jsem více unavenější, ale zase už se tolik nenaperu, nenažehlím, nanavařím - děti už jsou velké... Na "ňuňuňu" mám jezevčíka, chudák drží, když ho muchluju... big_smile  Jinak bych asi radila  vyměnit paní doktorku, pít odvodňovací léčivé čajíčky a HLAVNĚ positivní mysl,nebrat si nic moc osobně, těšit se z pěkných věcí, přírody a chmury si prostě zakázat, jedině nakrátko, aby byla změna stolt

Není tady

 

#19 8. 1. 2009 11:59

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Menopauza

Daši, to není žádný věk, jaká stařenka? Moje tchýně má 92 a když jsem jí na nachlazení nabízela bylinky, povídala, že to až bude stará. Měla jsem taky problémy, 3 x jsem skončila na čištění ve špitále, chtěli mě operovat, než k tomu došlo, menzes skončil. Samozřejmě jsem přibrala, zvýšil se mi tlak, beru prášky na odvodnění. Denně běhám se psem, dřu na zahrádce a baví mě život, jaká staroba!

Není tady

 

#20 23. 2. 2009 22:23

jitřenka
♥♥-----
Registrovaný: 21. 8. 2007
Příspěvky: 69

Re: Menopauza

Daši nepodávej se tomu mě je 55 a jsem 13 let po hysteroktomii (snad se to tak píše), hormony brát nemůžu z důvodu pozitivního nálezu a tak si prostě potíže nepřipouštím, taky někdy v noci plavu, zapomínám a hlavně vzpomínám a u toho brečím grater jako želva, že mi to nějak vše uteklo a pak si řeknu, že si přeci nebudu kazit život. Našla jsem si práci mezi mladými, práci kde musím namáhat pěkně mozek a to je dobře, jen mě štve, že zapomínání někdy bolí. Jsem taky více unavená, tak musím častěji dobíjet baterky, já noční můra si jdu prostě lehnout třeba v 6. a pak zase můžu fungovat. nepodávej se a najdi si vždy něco pěkného s čeho můžeš mít radost. Já mám pěkného vnoučka, tak mám týden rozdělený kdy chodíme plavat do bazénu, do sokola, na hřiště . 50 není přece žádný věk je to jen půlka 100 lol

Není tady

 

#21 16. 5. 2009 17:40

louditko
♥------
Registrovaný: 13. 5. 2009
Příspěvky: 2

Re: Menopauza

Ahoj, je mi 43 let  a mám poslední dobou problémy s menstruací. Gynekolog po vyšetření hladiny hormonů  mi předepsal orgametril na upravení periody, ale mám obavy, že mi půjdou nahoru kila,nemá některá s tímto lékem zkušenosti?

Není tady

 

#22 3. 7. 2009 19:08

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Menopauza

Muze se take jednat o menopauzu ? Je mi 43 , od 30 bez delohy, ale vajecniky mam. V poslednich dvou letech jsem pribrala / nikdy jsem nemela s vahou problem/ , zacali mne dost bolet zada , na unavu snad trpim odjakziva . Podarilo se vam nekomu nabranou vahu zase shodit , nebo uz je to v tomhle veku marne ?

Není tady

 

#23 3. 7. 2009 19:12

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Menopauza

Jo, u mně to bylo stejný + ještě štítná žláza... hnus velebnosti. Jseš taky jak zpomalenej film? Noční buzení?

Upravil(a) Bety (3. 7. 2009 19:13)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#24 7. 7. 2009 20:23

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Menopauza

Bety napsal(a):

Jo, u mně to bylo stejný + ještě štítná žláza... hnus velebnosti. Jseš taky jak zpomalenej film? Noční buzení?

Ne spim dobre, kdekoli a kdykoli . Ani zadne navaly nemam , mozna o neco lepe snasim zimu .
Zajima mne hlavne, jestli se ty kila daji v tomhle veku vubec schodit .

Není tady

 

#25 14. 9. 2009 16:06

Klimka
♥------
Registrovaný: 14. 9. 2009
Příspěvky: 1

Re: Menopauza

Dobrý den , jsem tady poprvé , je mi 52 let , zítra jdu po roce opět na kyretហsad , snad to ani nepřežiju ..je to pořád dokola , kyretហ, potom celé měsíce strach z nadměrného krvácení , jestli přijde menstruace normálně a normálně zase odejde , nebo přijde a už zůstane ...já se z toho fakt picnu , jsem názoru , že ženě by měly automaticky od padesátého roku věku upadnou ženské orgány smile, jsem ze svého věku zmatená ,protivná a děsím se toho , co přijde za pár let ....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů