Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 10. 1. 2007 21:35

Beruna
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 10. 2006
Příspěvky: 146

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Ahoj, všechny zdravím, i já jsem "chycená" koněma. Jezdila jsem od 10 let všude, kde se dalo. Co jsem se vdala a mám prcka, tak jsem udělala pauzu. Prcek zdědil lásku ke koním po mě, budou mu v dubnu 4. Tak se chystáme znovu začít. Už se moc těším. Koně mi hrozně chybí.

Není tady

 

#52 10. 1. 2007 22:50

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Hlásím se tady do fan klubu koní. Začala jsem jezdit na koni před 14 lety, ale už 3 roky co bydlím jinde a mám dítě tak nejezdím :-( Jezdila jsem jen rekreačně. Začínala jsem v jezdeckém klubu, kde byly nádherní koně českého teplokrevníka, měli většina z nich hodně zvláštní barvu tzv. hnědí bělouši (hnědí s bílými chlupy a černou hřívou), byli vhodní pro parkur, a jednou vyhráli vozatajké mistrovství ČR ve čtyřspřeží a to v podmínkách, kdy jsme jen 4x před soutěží trénovali v lese! Porazili i profíky Kladrubáky, kteří celý rok netrénují nic jiného... Moje oblíbená kobylka se jmenovala Princezna a byla moc nadaná i na parkur i na vozatajství. Byla velká flegmatička, takže se musela občas hodně pobízet, ale jezdila jsem na ní i bez sedla. Když jsem se na ní učila skákat, ona skákala kavalety jako by to byla metrová překážka. Jednoho dne vrátili koníky v restitucích jisté hraběnce a tak šetřila, kde se dalo. Postupně koně rozprodávala, trenér odešel a zaměsnanci, co chodili koně krmit koním vůbec nerozumněli. Bylo mi z toho smutno. Nikdo se nestaral o to, že plesnivé seno koním vadí a nikdo už na nic koně netrénoval. Měli sice velké pastviny, ale stejně 2 koníci z té stáje zemřeli na rozedmu plic (dle mého názoru z toho hnusného sena). Moje Princezna taky na tu rozedmu umřela a od té doby i když jsem ještě jezdila na mnoha koních a jen v jiných jízdárnách, nikdy jsem žádného neměla opravdu ráda, protože se moc bojím toho, že bych zase byla tak smutná ze smrti koně.
Moc mě zaujala vaše diskuze o jízdě bez otěží. My jsme někdy na jízdárně blbli bez otěží a bez sedla na koních, ale to jen po tajnu. Hodně mi dalo ježdění bez sedla a i skákání kavalet bez sedla a také lehký klus bez sedla. Jízda bez sedla posílí svali a zlepší držení těla na koni víc než cokoliv jiného. Alespoň u mě to tak fungovalo a koním se to určitě taky líbilo, že je sedlo netlačilo. Jak to tu tak čtu, tak bych si chtěla zkusit jaké je to jezdit na koni bez uzdy...
Nejhorší je, že se začínám koní bát! Nedávno jsem vlezla do ohrady s koňmi s kamarádkou, která tam měla toho svého, a když se 3 koně břiblížili, já jsem zdrhla zbaběle za plot, aby mě některý nekopl... Dřív jsem se takhle nebála. Dřív jsem snad neměla pud sebezáchovy, ale teď se o sebe nějak moc bojím... Máte někdo takový pocit?

Není tady

 

#53 11. 1. 2007 14:03

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Koníci,poníci apod. havě!

...peněz málo,starostí hafo a koně doma dumbom a taky to jde tummenupp reta

Já mám z koní taky respekt,občas z některých i strach,ale pšššt... vissla Toho svého jsem se ze začátku taky bála a vůbec mu nevěřila,ale pak jsme si to jednou "vyříkali" vissla ..a pohoda (i když občas ho musím hlídat,pořád nechápe že nejsem kůň tonguelollol )


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#54 11. 1. 2007 14:18

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Eva444: byla jsi u ní?

Není tady

 

#55 11. 1. 2007 21:38

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Taky mám zkušenosti s tím, když někdo na koně kašle, moc o nich neví a všechny zbytkový peníze prožere v hospodě. To mě dokáže pěkně vytočit!! mad V jedný takový stáji jsem začínala jezdit, ze začátku to tam vypadalo nádherně - obrovský zelený pastviny, dvě stáje s boxama a příjemný lidi. Akorát že časem ty fajn lidi radši odešlli jinam, protože už vycítily průser.Já tam zůstala a viděla jsem ty chřadnoucí koníky, jak jim vystupujou žebra, milimetrovou vrstvičku podestýlky a přerostlý kopyta. Nebyly peníze na veterináře, koně nebyli ježdění tak jak by potřebovali. Takže byli jak z divokejch vajec a proráželi už tak dost chatrný ohrady.
  Začátky tam byly moc pěkný, ale šlo to bohužel hodně rychle z kopce...V poslední době jsem našla jednu skvělou stáj a zjistila, že i když není tolik penéz kolik by bylo třeba, o koníky se dá kvylitně postarat. tillfreds

Není tady

 

#56 11. 1. 2007 23:05

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Cilko, nebyla jsem u jejího konce... Přijela jsem jednoho dne asi po měsíci do stáje (tehdy jsem studovala hodně daleko) a ostatní mi prostě řekli, že umřela.
Verčulko, já se ze začátku koní vůbec nebála. V těch 14 letech, když jsem začínala, jsem je podlézala a prchající hříbě jsem chytila tak, že jsem se mu pověsila na krk. Za tyto dvě věci jsem dostala vynadáno, pak jsem postupně získávala s koní zdravý respekt, ale ne strach. Teď se koní bojím, hlavně když jich je víc v ohradě, ale věřím, že když bych měla svoji kobylku, tak mě ten strach rychle přejde. Já jsem měla velký sen, mít svého koně nebo radši 2. Vlastně jsem si i kvůli tomu koupila domek na vesnici a hned za domem jsou hektary luk (které bych mohla přikoupit). Jenže pak se to tak semlelo, že jsem na mateřské, na nic nemám peníze a přítel koně doma nechce. Já jsem taky uznala, že bych to asi nezvládla, zvl᚝, když není v příteli v tomto směru opora.

Není tady

 

#57 11. 1. 2007 23:38

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Na internetu jsem našla plemennou knihu, tak jsem zjistila, kam byli někteří koníci rozprodáni.
Našla jsem tam i matku své milé Princezny. http://www.schct.cz/pk/index.php3 . Akorát je mi divné, že ta bývalá maj. koní ani nenahlásila, že G. už nežije (Poslali ji na jatka ve věku 18 let, protože už nemohla mít hříbata, ale jinak byla v pohodě i na ježdění). Taky je mi divné, že o Princezně není v knize ani zmínka, ale o její mladší ségře Salce jo, moc tomu nerozumím, jak se kůň do knihy může dostat a zda má majitel povinnost nahlásit, že už kůň třeba nežije... Nevíte někdo, jak to je? Salka je super koník, 180 cm vysoká... na ní když jsem jezdila, viděla jsem svět opravdu z výšky.

Upravil(a) eva4444 (11. 1. 2007 23:39)

Není tady

 

#58 12. 1. 2007 14:20

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Čím je člověk starší,tím víc si uvědomuje co všechno se může stát,z toho pramení ten strach.Když si vzpomenu co já všechno dělala... Dnes by mě to snad ani nenapadlo.Koupila jsem si koně s šílenou pověstí,jen proto,že mi ho bylo líto.Když mi začal likvidovat ostatní zvířata (a někdy i lidi!!!),tak jsem litovala toho,že ho mám.Ale pak jsem si říkala že přece nemůže být až takový a že za to zas můžou jenom ti lidé přede mnou a začala se snažit o nemožné..zlepšuje se,ale já zjistila co všechno koně umí a tím u mě vznikl ten strach..


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#59 12. 1. 2007 16:58

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Verčulko, takové lidi jako ty obdivuji. Kloubouk dolů před Tvojí kuráží. Jak dlouho už toho koně máš?
Mᚠpravdu v tom, že strach pramení ze zkušeností, ale nemělo by to být jako u mě, že se bojím až moc.
Já mám teď ideální představu o svém budoucím koni, že to bude hodná zdravá kobylka u jejíhož inzerátu by bylo uvedeno vhodná k dětem a pro začátečníky.

Není tady

 

#60 12. 1. 2007 17:58

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Ale aby se z ní nevyklubala kobyla, která sežere dítě na potkání smile Takový zkušenosti taky mám. Kamarádka si k dětem koupila koně (hucula), kterej byl u majitelky samej med. Jakmile ho ale přivezli domů a vzpamatoval se, začal šíleně hryzat, nikoho k sobě nepustil a několik lidí ošklivě pohmoždil. Po majitelce bývalé se samozřejmě dočista slehla zem. Zkoušíme ho dát do kupy a musíme uznat, že pod sedlem je to naprosto krásně chodivý koník. Sice se leká aut a motorek (nejradši by je nakopal), ale postupem času se to zlepšuje.
Tak pozor při výběru !! wink

Není tady

 

#61 12. 1. 2007 18:09

Gabca
♥♥-----
Registrovaný: 29. 6. 2006
Příspěvky: 79

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Cedrill ty mᚠnějaké koně???Nebo hříbátka já bych totiž jedno chtěla a rodiče mi jej dovolí.... :-D

Není tady

 

#62 12. 1. 2007 18:22

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Když jsem jako naprostý neznalec kupovala svého prvního koně, všichni znalci se předháněli v radách jak koupit správně. Všechny jsem je vyslechla, rady si zapisovala do hlavy, protože jsem nechtěla nic podcenit. Za jedno jsem na koni neuměla jezdit a za druhý jsem se na to ani necítila. Odchovali jsme před tím akorát hříbě, kterému jsem já dělala vlastně jen starší kobylu.  A tak jsem hlavně chtěla koňského kamaráda, s kterým budu chodit na vycházky a když bude nouze nejvyšší, naučím se i jezdit, ale jen pomalu.... to byla má slova.
Pak se to stalo.... Uviděla jsem ji a věděla, že je to ona, ta láska, to očekávání, přeně ten koník co potřebuju, ten, který mne nezklame....
Byla to dostihová steeplerka A 1/1. Všichni si klepali na čelo, ale já věděla, že je to ona. Milovala jsem jí od první chvíle, několik dní jsem ráno v noční košili běžela hned po probuzení podívat se, zda to není sen.... Ač kobyla dostihačka, ač jí pohled do volného prostranství silně vzrušoval, nikdy neudělala ani chybný krok, nikdy mne neshodila, nikdy mi neublíižla. Naopak, když jsem usoudila, že teda kvůli tomuhle koni se musím naučit jezdit, nikdy ač sebevíc chtěla ani nenaklusala, pokud jsem neseděla a nedržela otěže správně. Když jsem se ale naučila sedět, pobízet, držet a já nevím co všechno, tak jak ona chtěla, nikdy jsem se nebále, když jsme tryskem letěly v polích.... Kobylka se tak krásně snížila, jen kopyta duněly, tělo se skoro ani nehnulo, každou kolej od traktoru, každý příkop jsme spolu přeletěly.... byla to nádhera, bylo to tak krásné, taková svoboda, taková souhra.... Pokud jsem se špatně pohnula, kobylka si zpomalila a dokud jsem se nenapravila, nerozeběhla se. Takovou radost měla, dyž jsme spolu takhle běhaly... Postupem času, jsem ani otěže nepotřebovala, ani pobídky... Znaly jsme se a tak když se jí chtělo běhat, pootočila hlavu a v oku o tázku: "můžem?" Můžeš.... Jdi holka.... Věděla jsem že si nakluše, po chvíli nacválá a pak se rozeběhne jak to uměla. Nevím, kde se to vní vzalo, byla prý zlá, agresivní, ale hlavně soutěživá.... Já si ji přivezla jako vyhublou chudinku, kterou nikdo neměl rád a která se bála lidí. ALe v jejím oku bylo tenkrát napsáno: vem si mně k sobě, budu tě mít ráda....
Můj syn, tenkrát měl 8, se na ní naučil jezdit, nikdy neudělala nic, čím by ho ohrozila, nikdy nikomu neublížila, volně se pohybovala i po dvoře, mně tu stále pobíhá nějaká drůbež, nikdy nešlápla ani na káče ač se jí pod nohama batolilo klidně 50 kousků. Když dostla jádro, chodily k ní žrát i kuřata, ozobáaly co jí napadalo kolem nohou. Když v noci k ní do boxu nevím kudy vběhle malinkaté kůzle, ráno jsem ji našla jak stojí a pod břichem spí do klubíčka stočené kůzlátko, měla tenkrát takový pohled co říkal: koukej koho tu mám, je to malinký, dávej pozor.....Nikdy mne nešlápla, nikdy neuhodila hlavou.... Jen se hrozně moc ráda chovala, to si tu svoji koňskou halvu položila na rameno a klidně usnula. Když ležela, sedla jsem si k ní, natáhla hlavu, položila si jí na mne a nechala se drbat. Když jsem měla starosti, vždycky to věděla. Když jsem sáhla na kliku domu, že si otevřu a půjdu za ní, už jsem jí slyšela jak tichounce bublala, neržála, jen tichounce bublala.
Odchovala i osiřelé hříbě....
Byl to přesně ten typ koně, před kterým každý varuje: není vhodný pro děti a nezkušené jezdce..... Hodnějšího a laskavějšího koníka jsme tu už neměli. Moc jsme ji milovala, strašně, strašně moc mi chybí.
                                                         http://fora.babinet.cz/img/gallery/17_1168622463.jpg

Není tady

 

#63 12. 1. 2007 19:13

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Cilko, to je krásný příběh.

Není tady

 

#64 12. 1. 2007 20:36

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Cilko,prožila jste většiny sen...


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#65 12. 1. 2007 20:56

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Moc hezký Cilko, škoda že to tak není s většinou zkaženejch koní (vždycky koně zkazej jenom a jenom lidi). Kamarádčin kůň není takovej případ, ten je fakt hnusnej protiva. Bývalá majitelka ho měla zavřenýho v tmavý kůlně a kdoví, co s ním ještě všechno dělala. Proto má takovou averzi vůči lidem. Ty zvířata jsou strašný chudáci!

Gabči - koníka vlastního bohužel nemám. POtřebovala bych na něj mnohem víc času a ten, když člověk ještě studuje, nemám. Snad až si najdu práci, budu mít peníze, tak si ho určitě pořídím!

Není tady

 

#66 12. 1. 2007 21:03

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Koníci,poníci apod. havě!

nikdy bych to nechtěla prožít, kdybych věděla co vím teď

Není tady

 

#67 12. 1. 2007 21:15

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Cilko,tak to mělo asi hodně špatný konec..


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#68 12. 1. 2007 21:29

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Někde jsem četla už dřív od Cilky ten smutný konec toho příběhu... Je strašně těžké se pak s milovaným koněm rozloučit.
Já na Princeznu taky nikdy nezapomenu a to jsem ji doma neměla. Její ségru Salku jsem dnes našla na netu! Salka byla největší kůň ze stáje a největší mazel. Tulila se skoro ke všem. Jezdila jsem na ní už když měla 4 roky a byla moc hodná. Nikdy mě neshodila. Tady se můžete na Salku kouknout http://www.sweb.cz/kondratice/ (v odkaze o našich koních) Škoda, že to tam mám trochu daleko, ale uvažuju, že se na ní pojedu kouknout. Neznáte někdo náhodou tu stáj?

Není tady

 

#69 13. 1. 2007 16:02

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Ach jo, taky mě to jednou nejspíš čeká. Strašně se toho bojím!

Jinak Evi : nedaleko, asi půl hodiny jízdy od vašeho statku, "mám" kobylku plňase v jedný úžasný stáji. Svět je dost malej! storstark Bohužel jsem ale z Prahy a tak jezdím aspoň jednou za čtrnáct dní. Taky mě štve, že je tak daleko.

Není tady

 

#70 14. 1. 2007 13:10

Verčulka
Letňátka 2008
Registrovaný: 2. 12. 2006
Příspěvky: 4987

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Salka je fakt krásná a ostatní koníci taky.Vaším směrem je přece jen více možností na vše...

K životu opravdu patří i ta druhá strana,ale pevně doufám,že až nastane,bude to rychlé a milosrdné pro nás oba.Mám doma koňské trdlo a už z vyjížděk mám občas strach,nemá z ničeho strach a hrozně riskuje..kdyby si zlomil nohu nebo udělal cokoliv jiného...byla by to moje smrt.Jsem na svých zvířatech až moc citově vázaná a dělám první poslední,hlavně když některé onemocní.I veterináře občas udivuje co všechno spolu se svými drobečky dokážeme a z čeho všeho se dokážeme vylízat.Bohudík.

Já na Cilky příběh zatím nenarazila,ale třeba jednou...nebo bude dobře že nenarazím a zůstanou mi aspoň nějaké iluze že nemusí být tak zle...


http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

 

#71 14. 1. 2007 23:11

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Verčulko, já jsem na Salce jezdila v Českém Ráji, pak se koně z té stáje rozprodali a já o ní asi 10 let nic nevěděla. Až teď jsem zkusila zadat jméno Salka do vyhledávače a našla ji. Mám radost, moc na ni myslím a chci se za ní jet podívat, i když to tam mám asi 100km. Bydlím v jedné vesnici v okrese MB.

S matkou té Salky mám humornou příhodu. Ona byla na ježdění fajn, ale když bylo bláto, nesmělo se venku moc zastavovat. Jednou, to jsem ještě neznala tuhle její povahu, jsme zastavili na poli. G. si neprve klekla, já jsem rychle slezla a ona se pak vyválela v bahně. Dovedete si představit, jak asi vypadala ona i sedlo, na které jsem si posléze musela sednout. Pak už jsem byla na vyjížďkách ve střehu a nikdy mi to neudělala.

Holky, jsou někde na netu k vidění fotky vašich čtyřnohých miláčků?

Není tady

 

#72 15. 1. 2007 19:46

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Jednou jsme s L. byly v terénu a sjížděly jsme kopec dolů.Kůň před náma si potřeboval nutně ulevit a tak se L. začala pást.Svítilo sluníčko, bylo předjaří - no prostě nádhera. L. se to asi taky moc líbilo, tak se začala točit pořád dokolečka a já si říkala, co to dělá?! va Zachvíli jsem to zjistila - podklesly jí nohy a ona se se slatným zamručením položila na kolena do trávy. Jakmile jsem to pochopila, tak jsem se se šíleným vřískotem katapultovala přes její uši a z hrůzou prchala z jejího dosahu. lol L. se na mě udiveně zadívala co jako trojčím a uvědomila si, že má ( teda měla) na sobě jezdce. Tak se teda uráčila zvednout se a dovolila mi na sebe bezpečně usednout. lol
To je prostě moje kočička hjarta!

Koníky máme na netu: www.modrapodkova.estranky.cz

Není tady

 

#73 15. 1. 2007 19:55

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Kůň si ale nesmí nikde mimo svoji stáj a výběh bez dovolení lehnout, pokud se stane, že se chystá, ihned musíme zakročit, nejlépe výskoky a dupáním do země, plácáním otevřenými dlaněmi. Lehnout si s jezdcem už vůbec ne, to nezapomněla, že má někoho na zádech, to je nedostatek respektu. Tohle je velmi nebezbepečné, na to pozor.
Vůdčí klisna si sama, mimo své místo nikdy nelehne.

Není tady

 

#74 15. 1. 2007 20:53

Cedrill
♥♥-----
Registrovaný: 26. 12. 2006
Příspěvky: 82

Re: Koníci,poníci apod. havě!

Na to už jsem taky přišla a neboj, máme to už pod kontrolou,viď Evi?! tummenupp

Není tady

 

#75 20. 1. 2007 12:53

Šery
♥------
Registrovaný: 20. 1. 2007
Příspěvky: 3

Re: Koníci,poníci apod. havě!

lidi nevite nekdo co je to tendo??

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů