Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 13. 11. 2006 13:33

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Migréna

Trpíte někdo mígrénami? Mě zhruba půl roku občas strašlivě bolí hlava, nejdříve mám takové zvláštní mžitky před očima, to trvá asi 15 min a když to přejde, tak mě začne děsně bolet hlava, přidá se nucení na zvracení a musím zalíst někam do tmy a naprostého ticha. Jím na to Ibalgin, ale moc to nepomáhá. Je to migréna? A jaké léky na to pomáhají?

Není tady

 

#2 13. 11. 2006 13:43

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Migréna

simono, švagrová trpí na migrény dost často, měla i několik vyšetření, dostala silnější léky i si někdy musí zaject na injekci, když je záchvat hodně silný. Ne všechno proplácí pojišovna, takže i dost platí. Na internetu jsme jednou našli i stránky věnované přímo migréně. Zkus si to zadat. Jinak švagrová to popisuje přiblině stejně jako ty a povídala, že když vezme Ibalgin (a na chvilku si lehne) ihned při prvních příznacích, tak je šance, že to zabere. Později už jezdívá na tu injekci.


Iveta X

Není tady

 

#3 13. 11. 2006 13:48

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Není tady

 

#4 13. 11. 2006 13:54

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Migréna

Simono, mám stejný problém.  Zrovna dneska, po dlouhé době mě začala bolet hlava. Migrénu od normální bolesti hlavy poznám podle toho, že mě bolí i krční páteř, postupně celé tělo. Musím zalézt do tmy a ticha a ležet. Hned jak to začne, vezmu si ibalgin 400, když si ho vezmu později, musím si zvětšit dávku. Bolest po několika hodinách ustoupí. U migrény mě taky začne bolet žaludek, je mi na zvracení, po migréně mám šílený hlad. sad


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#5 13. 11. 2006 14:48

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Migréna

Ahoj holky, díky. Přesně jak píšete. Také pokud to vychytám hned v začátku, tak většinou Ibalgin pomůže. Ale musí to být hned z kraje. Při silný bolesti nemůžu ani pořádně otevřít oči. Asi to bude fakt migréna. Někde jsem četla, že se objeví jako následek stresu, v tom jsem už zhruba rok. Mrknu na ty doporučovaný stránky.
Jsem už tak ze všech nemocí zblblá, že mě napadájí hrůzy jako nádor mozku.

Není tady

 

#6 14. 11. 2006 7:38

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Migréna

Tak včerejší migréna byla opravdu krutá. Jak jsem zalehla v 16.30 do postele, tak jsem byla schopná  vylézt až ráno v 6.15 hodin. Ještě teď mám trochu bolesti. Doufám, že pro tento rok mám vyčerpáno.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#7 28. 11. 2006 21:54

fijona
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 11. 2006
Příspěvky: 15

Re: Migréna

ahoj, taky mívám dost často migrény, například minulej tejden skoro denně. Začíná mi to rozostřeným zrakem a vím, že do 15 minut přijde příšerná bolest hlavy, jak začnu špatně vidět, hned si musím vzít práše, beru cokoli, hlavně něco:(. Mám pocit, že je to z toho, že málo piju. jo a taky mi někdy u toho tiká v oku;(


http://b2.lilypie.com/74UEp1/.png
http://b5.lilypie.com/bdnJp1/.png

Není tady

 

#8 28. 11. 2006 21:56

fijona
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 16. 11. 2006
Příspěvky: 15

Re: Migréna

a bolí vždycky jenom půlka hlavy


http://b2.lilypie.com/74UEp1/.png
http://b5.lilypie.com/bdnJp1/.png

Není tady

 

#9 29. 11. 2006 8:36

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Migréna

Fijono, to je pravda, mě taky bolí jenom část hlavy, ale  zato šíleně.butter


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#10 3. 12. 2006 1:35

Vendaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 660

Re: Migréna

Dříve jsem na migrény trpěla dost často - třeba i dvakrát týdně. Je zázrak, že teď v těhotenství jsem ji měla snad jen jednou jedinkrát. Léčila jsem se i na neurologii a zabíral mi jeden prášek - jmenuje se Migea Rapid.Byl jedinej, kterej dokázal do 20-ti minut zabrat i na hodně rozblázněnou bolest hlavy. Bylo by nejlepší, kdyby jsi skočila na vyšetření a tam už ti něco doporučí


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;31;49/st/20070303/n/Tadeasek/k/7d15/age.png

Není tady

 

#11 11. 2. 2007 14:22

x56325
Host

Re: Migréna

Migrénou trpím zhruba od 13 let, a je to fakt dost příšerná záležitost. Klid jsem měla jedině v těhotenství. smile  Jinak mě dokáže ta palice trápit i dva až tři dny v kuse. Nejhorší to bylo, když jsem po porodu začala brát HA. To bylo k zešílení, musela jsem ji přestat brát, byla jsem 5 dní až týden totálně mimo provoz. A to s miminem fakt moc nejde. Někdy zabere Ibalgin 400, někdy musím i na pohotovost na injekce  (kombinace látky proti bolesti a proti zvracení), ale většinou to stejně nezabere, a musím prostě počkat, až to přejde.
Měla bys zkusit vyšetření u neurologa. A když  vypozoruješ, co tu tvou migrénu spouští, můžeš frekvenci těch záchvatů dost zkorigovat. Někdy to je taková prkotina, jako nedostatek tekutin. Někdy to dělají výkyvy hormonů, někdy zablokovaná krční páteř. Ale opravdu je nejlepší, řešit to s neurologem.
Migréně zmar! tummenupp

 

#12 11. 2. 2007 16:42

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Migréna

Určitě neurologa - dnes je mnoho léků na migrémy a dost spolehlivě zabírají. Ale každý jsme jiný,každému zabíra něco jiného, chce to vyzkoušet !!! Není třeba se trápit ! Je to zbytečné a otravující ! I já trpívám na těžké migrény, ale už je jich čím dál méně...

Není tady

 

#13 11. 2. 2007 16:49

Hahnčí
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 49

Re: Migréna

Aneri napsal(a):

Určitě neurologa - dnes je mnoho léků na migrémy a dost spolehlivě zabírají. Ale každý jsme jiný,každému zabíra něco jiného, chce to vyzkoušet !!! Není třeba se trápit ! Je to zbytečné a otravující ! I já trpívám na těžké migrény, ale už je jich čím dál méně...

Aneri ale to neléčí migrénu, jen jí tlumí. Migréna bývá varovný signál, že někde něco nezvládáme. Jo chemie....... , ta však není spásna.

Není tady

 

#14 15. 2. 2007 21:54

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Migréna

Migréna mě chytne tak jednou za čas......a je to příšerná věc.  !!!! Bolí mě nejen půlka hlavy,ale i vlasy a oči. Je mi na zvracení!!Musím si vzít prášek ,na čelo a oči přiložit studenou gelovou masku a zalést do postele a rychle se snažit usnout...což kolikrát nejde.Tak jen čekám a doufám,že to brzo přejde..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#15 15. 2. 2007 22:04

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Migréna

Bože holky vy jste převlečené moje JÁ lol

Trpím jako kůň, zvracím a skoro lezu po zdi dumbom
Mám dobrou neuroložku, záchvaty mám už opravdu jen občas - nenechat klesnout hladinu cukru v krvi, dostatek pití, přiměřená zátěž a opravdu se záchvaty omezily na jednou za čtvr roku a to s bolestmi hlavy už vstávám, jinak se je snažím vychytat v začátku, pití dělá zázraky big_smile a prostě poslouchat své tělo, a neuroložka tě určitě pošle na vyšetření hlavy, tak budeš vědět na čem jsi, nádorů se bojí asi každy tummenupp


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#16 6. 3. 2007 17:51

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: Migréna

Taky mě hrozně bolívala hlava a mělo to několik příčin-1)nízký tlak (před deštěm hrůza)
2) málo jsem pila  3)měla jsem v zubech váček. Pomáhal mi čaj z řebříčku, byl účinnější, než prášky.

Není tady

 

#17 6. 3. 2007 19:27

lailise
♥------
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 3

Re: Migréna

Je tu někdo, nutné potřebuji radu... prosíííím!!!

Není tady

 

#18 14. 3. 2007 22:39

piskota
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 42

Re: Migréna

Byla jsem letos v Thajsku a brufen nam na bolest vubec nedoporucili. Dokonce se v lekarnach divili, ze to jeste vubec uzivame. Faktem je, ze na bolest hlavy ho jim, ale jen kdyz je to hodne spatne. Jinak jsem zkusila flavomigran, to je nejaka novinka, poradili mi to v lekarne u nas. Ne ze by ty bolesti uplne prestali, ale uz nejsou tak caste, resp. po navratu z dovolene a to bylo pred dvema mesici, uz nemam zadne :-).

Není tady

 

#19 19. 3. 2007 19:02

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Migréna

Taky jsem mívala migrény 10let 3x týdně a k tomu problémý se zády.Pomáhaly mě už jen kapačky a jen na chvíli a k tomu dostala migrény i moje dcera.Nakonec mě pomohla čínská medicína   www.patentnímedicína.cz pilulka hořce a ještě jsem to doladila Dornovou metodou na záda.Dnes jsem zdravá a 2 roky jsem neměla migrénu ani moje dcera.Brala jsem to 3měsíce,snad to pomůže i vám a jestli jo,tak napište.


Kočka

Není tady

 

#20 19. 3. 2007 20:53

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Migréna

adresa se nenačetla je to www.patentnimedicina.cz
Květina


Kočka

Není tady

 

#21 24. 5. 2007 16:22

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Migréna

Simono, nevím jestli je to ještě aktuální, a vlastně vůbec jestli tě potěším...  Dle popsaných příznaků to vypadá jako migréna..... Jen je třeba vše ostatní vyloučit. Mám ji už několik let. Občas mívám klasické předmigrénové stavy - ale ne vždy. Bolest je velmi silná a velmi nepříjemná. Někdy mám chu až mlátit hlavou do zdi. vím, že to vypadá podivně, ale třídenní bolest (ne stejně intenzivní . to díky bohu ne) fakt vyčerpá....až řekla bych dostává do agrese. No a nepomůže nic. Někdy možná - se mi ji podaří předejít. Ale když se rozběhne, tak nepomlže nic na světě. Zkoušela jsi antimigrenika?????

Není tady

 

#22 27. 6. 2008 21:54

Josephine
♥♥♥----
Místo: Ostrava
Registrovaný: 11. 6. 2007
Příspěvky: 134

Re: Migréna

Taky mívám migrény. A při větší psychické zátěži samozřejmě častěji. Právě se chystám k neuroložce. Jestli mne pošle na CT, tak tam jsem byla kvůli jinému problému před deseti lety, poprvé v životě, ale když mi píchali kontrastní látku, tak nevím, kdo to byl, ale byla to opravdu krutá bolest. Při migrénách naštěstí nezvracím, jen je to šílená bolest nejčastěji v pravém spánku, nadočnicový oblouk a dost je zasaženo pravé oko, které má po celou dobu migrény šílený nitrooční tlak, jakoby se mi někdo snažil oko vystřelit z druhé strany, a pocit, jakoby vás někdo mlátil pneumatickým kladivem do spánku. Samozřejmě přecitlivělost na světlo a zvuky. Už mi nepomáhá ani nejsilnější ibalgin. Hnus. Minulý rok jsem měla migrénu dokonce šest dnů v kuse. To už nechci nikdy zažít. Většinou jsou to tak dva dny. A oko je z toho vyčerpané ještě další den. Už je z toho tak "zmožené", že i mimo dny migrény je permanentně přivřené, bez mého úsilí.

Není tady

 

#23 28. 6. 2008 6:37

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA
Registrovaný: 11. 5. 2006
Příspěvky: 2321

Re: Migréna

TAKY SE PŘIDÁM, MÍVÁM MIGRÉNY....ZVRACÍM, VADÍ MI VŮNĚ, SVĚTLO, HLUK I POHYB PŘI DÝCHÁNÍ....
KDYŽ UŽ SE S NÍ PROBUDÍM, MUSÍ SE MAŽEL STÁT ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKOU A DOSLOVA MĚ ODNÉST K DOKTOROVI, KTERÝ SI NA MĚ NACHYSTÁ INJEKCE....A PAK UŽ JEN SPÁT A TICHU A TMĚ....
POSLEDNÍ DOBOU MÍ ZABÍRÁ SUMIGRA...LÉK NA PŘEDPIS A KDYŽ CHYTNU MIGRÉNU V ZAČÁTKU TAK I NALGESIN...TEN MI JEDNOU DOPORUČILI V LÉKÁRNĚ A JE VOLNĚ PRODEJNÝ.
JINAK URČITĚ VŠICHNI, CO MIGRÉNAMI TRPÍTE...JE NUTNÝ ABY VÁS VIDĚL LÉKAŘ....TAK SI NACHYSTEJTE V LEPŠÍM PŘÍPADĚ 30,- V HORŠÍM VÍC A ŠUP ŠUP...JAK ŘÍKÁ VENDULKA lol
PŘEJI VÁM DEN BEZ MIGRÉN A BOLESTÍ HLAVY...SLUNÍČKO

Není tady

 

#24 27. 11. 2008 15:10

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Migréna

Ano, jsem tu správně.
Výše popsané znám natolik dobře, že mi jen čtení o TOM evokuje tu nepříjemnou bolest natolik, že mám husí kůži.

Taky tuším, že je tam uvnitřněkde problém. Že to musí mít příčinu. Jen netuším kde. Protože problém nijaký skrytý nemám - resp. nevím o něm. a jsem v pohodě. Po všech stránkách.

Při bolesti v začátcích beru třeba i jen brufen (ibalgin), ale většinou tramal. Ten mi pomáhá dost, myslím, že jsem i dost záchvatů vychytala nebo převedla do snesitelné úrovně. Tuším, že by problém mohl být i v krční páteři. ta mě bolívá také. Už jsem objednaná na masáže. Uvidím.
Zdejší návody vyzkouším.
Jen mám s tím jeden problém. Když mě nic nebolí, tak nic neřeším. a když mně bolest začne, tak jde všechna snaha stranou a sáhnu po osvědčené věci. V tu chvíli nedokážu experimentovat protože jsem ráda, že dolezu do postele. Tramal je i v čípkách i v injekcích, protože tbl per os - věru nevím, jak bych se s tím poprala...

Není tady

 

#25 1. 12. 2008 17:25

escapee
♥------
Místo: Pardubice
Registrovaný: 28. 11. 2008
Příspěvky: 6

Re: Migréna

Taky se přidám, poslední dobou trpím na migrény taky docela dost, jsem epileptik a na kontrole u neurologa jsem se o tom zmínila. Doporučil mi jako doplněk stravy ginko bilobu, já konkrétně mám Tebokan a přímo při migréně si vzít Sumatriptan Merck. Ten je ale na lékařský předpis. Taky mi dal diář, kam si zapisuju každou svojí migrénu, jak dlouho přibližně trvala a jaký lék jsem na ní použila, zda jsem měla menstruaci nebo ne. Pomůže to k lepšímu rozpoznání z čeho mám ty migrény. Já bych všem doporučila určitě navštívit neurologa, určitě bude potřeba nějaký vyšetření, protože příčinou může být i něco úplně jinýho ( kolega z práce má migrény od krční páteře)...


Rozum a fantazie jsou naše křídla...jde jen o to, chtít se naučit létat...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů