Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 10. 2006 16:05

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Kapr

Můj muž je vášnivý a letos úspěšný rybář. Poradíte mi, jak připravit kapra kromě klasického obalovaného a na másle a kmíně tak, aby mlaskala celá rodina? Díky.

Není tady

 

#2 10. 10. 2006 16:28

maggie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 557

Re: Kapr

Udělat z něj filetky - okrojit od páteře -  nakrájet na půlcentimetrové kousky - napíchat na špejli nebo jehlu jako špízky a proložit čímkoli, co snesete - slaninou, cibulkou, žampionem, rajčetem, kouskem jablka, rajčetem  - mírně opepřit, osolit a trochu ocitronovat /citron je nejlépší hned po naporcování/, potřít olejem, přihodit bylinky /petrželka, libeček, šalvěj/. Opíct nebo ugrilovat, nebudou v tom kostičky, a k tomu jsou vynikající brambory na všechny způsoby, ale chleba tak. stačí.

Není tady

 

#3 10. 10. 2006 16:46

jasminka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 647

Re: Kapr

KAPR ME TETY...1 1/2 kg kapra, 1 lžička sladké papriky, 1/2 lžičky hrubě mletého pepře, 1/2 lžičky tymiánu nebo saturejky (dle chuti), ždibec soli
Zálivka: 5 vajec, 500 g jogurtu, 3-4 stroužky česneku, 2 lžičky hladké mouky, sůl, zelená petrželka
Postup přípravy: Kapra rozřízneme na 1/2, očistíme, okořeníme a dáme péci kůží dolů do vymazaného pekáčku. Pečeme zhruba 15 min. při teplotě asi 180-190 °C.
Smícháme ingredience na zálivku, polejeme touto směsí předpečeného kapra a dopékáme 10 min. na 200°.

dělá ho léta,je vyzkoušený,já dělám z filetů,kapra nejíme...

Není tady

 

#4 10. 10. 2006 17:19

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kapr

to. Svas
Počkej, jestli si ten tvůj přečte "letos" úspěšný...tak tě tím kaprem plácne... supermario
...ale na maggii dej, čerstvý kapr, citronem pokapaný je jako základ mňam, ba co dím, je to skoro kulinářská nezbytnost...dostane to hned jiný šmrnc...tummenupp Zapečený, jak píše jasminka je taky jedlý a když na něj poházíš na kolečka nakrájená rajčata...i sýr to snese... A ... a... a já mám asi hlad! big_smile

Není tady

 

#5 11. 10. 2006 7:48

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Kapr

Manžel taky občas něco přinese - pokud byl menší, dělala jsem ho na másle a na pórku - jen tak podusit. Nebylo to špatný. A dobrý byl kapr po čertovsku nebo tak nějak se to jmenovalo. V podstatě jenom místo vajíčka na obalení kapra už v mouce opatleš (to je slovo) hořčicí a pak klasicky do strouhanky. Má to takovou pikantní chu.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#6 11. 10. 2006 9:27

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Kapr

Hellga napsal(a):

to. Svas
Počkej, jestli si ten tvůj přečte "letos" úspěšný...tak tě tím kaprem plácne...

No to bylo myšleno velmi hrdě, protože loni, když ho kontroloval porybný, ptal se ho: a vy si jako úlovky nepíšete, že v té knížce nic zapsáno nemáte? Píšu, řekl manžel, ale vůbec nic jsem letos nechytil. A naše drzé dítě propočítávalo, kolik by ryb za cenu rybářského lístku koupilo v Carrefouru.
Jinak všem děkuji za recepty a pokud vás napadne něco dalšího, klidně pište. Hrdě prohlašuji, že muž je letos velmi velmi velmi úspěšný rybář, tak aby nám kapři furt na stejný způsob nelezli krkem.

Upravil(a) Svas (11. 10. 2006 9:29)

Není tady

 

#7 11. 10. 2006 9:59

bobeš
♥♥♥----
Místo: Rokycany
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 158

Re: Kapr

Taky má doma úspěšného rybáře.
Do pekáče dát zt.tuk na to osolené,ocitronované a kořením na ryby posypané řízky nebo podkovy z kapra.Na to nandat na plátky nakrájený česnek,cibuli,papriky a rajčata(můžeš i houby).Přidat sůl,pár kuliček celýho pepře,novýho koření a 1-2bobkové listy.Trochu podlít.Dát do trouby péct.Když to všechno pustí tak přidat rozdrobený masox.O zeleninu se pak pereme. supermario


http://sirmi.ic.cz/cara/154.gif

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla. Tak jdi a žij.

Není tady

 

#8 11. 10. 2006 23:25

maggie
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 3. 2006
Příspěvky: 557

Re: Kapr

Hellgo, citron je v dobré míře vynikající - nejen na rybách. A prkýnku po rybách.
Zvěřina, řízky, dušené jehněčí. Tak nějak to maso po citronu změkne a nakonec to nikdo nepozná. A já osobně mám ráda, když mi na řízek "dají" plátek citronu, který si na něj vymačkám. To mě naučili v Řecku.

Není tady

 

#9 12. 10. 2006 0:51

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kapr

A taky rybí salát...domácí...Ten je bezva z candátů a takového toho "plevele" big_smile tummenupp

Není tady

 

#10 12. 10. 2006 9:15

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Kapr

Pomazánka z candáta:
1 větší candát (okouny apod... spíše dravci-mají sušší maso ) uvařit v osolené vodě + asi 3 bobkové listy a pár kuliček nového koření. Po vychladnutí rybu obrat z kostí a přidat: 1 nakrájenou cibuli, 1 lžíci kečupu, 1 lžíci plnotuč. hořčice , 1 majolku (nebo tatarku), ocitronovat  a zamíchat , podle chuti přisolit...

Není tady

 

#11 29. 3. 2007 8:37

jana3
♥♥-----
Místo: Mladoboleslavsko
Registrovaný: 23. 3. 2007
Příspěvky: 47

Re: Kapr

Svas napsal(a):

Hellga napsal(a):

to. Svas
Počkej, jestli si ten tvůj přečte "letos" úspěšný...tak tě tím kaprem plácne...

No to bylo myšleno velmi hrdě, protože loni, když ho kontroloval porybný, ptal se ho: a vy si jako úlovky nepíšete, že v té knížce nic zapsáno nemáte? Píšu, řekl manžel, ale vůbec nic jsem letos nechytil. A naše drzé dítě propočítávalo, kolik by ryb za cenu rybářského lístku koupilo v Carrefouru.
Jinak všem děkuji za recepty a pokud vás napadne něco dalšího, klidně pište. Hrdě prohlašuji, že muž je letos velmi velmi velmi úspěšný rybář, tak aby nám kapři furt na stejný způsob nelezli krkem.

Já dělám kapra často (kolega je rybář a jeho rodina ryby nejí). Nejlepší je na grilu. Porce kapra aleapoň dvě hodiny předem (lépe přes noc) namočím do jakékoliv marinády a potom chvilku griluji v troubě nebo v létě venku. Dávám ho na hliníkové grilovací tácky. Lépe se tam obrací než na klasickém roštu a když se náhodou nějaký kousek rozpadne, nevadí. Z tácku neuteče. Tuhle  marinádu máme nejraději: olej, sůl, hořčici, prolisovaný česnek, worchesterovou omáčku, maggi, žloutek.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů