Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 2. 2007 18:46

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Ahoj Jarko ! smile Jeste jednou dik za tip.Ja doufam,ze se to snad nejak vyresi.Muj muz me rikal,ze mam mame napsat dopis,ze ji nechci ztratit atd,vubec o alkoholu v tom dopise nepsat,mozna to s teto stranky na mamu zapusobi a kdyz ne tak to zkusim s tou dochtorkou.

Není tady

 

#27 27. 2. 2007 19:09

jarka týnková
♥♥-----
Místo: Horní Beřkovice
Registrovaný: 21. 2. 2007
Příspěvky: 94
Web

Re: Alkoholismus :(

budu ti držet pěsti, a hlavně mamince, aby pochopila. Stojí to za to. Dej vědět. Jarka


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;10711;115/st/20070402/l/28/k/b461/ttc.png

Není tady

 

#28 27. 2. 2007 21:31

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Diky ! To vis ze dam vedet jak jsem dopadla smile .

Není tady

 

#29 27. 2. 2007 23:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholismus :(

Hanicka76 napsal(a):

Ahoj Jarko ! Diky za tip.Ja uz jsem nad tim taky premyslela,ze bych za tou obvodni dochtorkou zajela a s ni narovinu si promluvila.Moje mama ma totiz astma,slabe srdce a problem s tlakem.A na ty prazky jeste pije.Ma castecny duchod,protoze ma ty astma.Ale za zkouzku by to stalo.Vis ja mam strach,ze ji ta dochtorka predepise treba silnejsi prazky(moje mama posledni dobou,porad prechazi kripku a ty prazky na ni asi nezabiraji)a moji mamu po nich klepne,s toho nemuzu ani poradne spat.Na druhe strane,kdyz bych za tou dochtorkou sla,asi bych se citila jako zalovnik a taky nevim,jestli by ta dochtorka o moji nasteve,moji mame rekla,to by pak byl ohen na strese a to nechci:|.Mam na jizni  morave odkud pochazim jeste babi(matku od moji matky),ta se nabidla ze by za tou dochtorkou jela a promluvila by si sni,mozna by to neco pomohlo.Pa Hana

Hani, když to s tvojí maminkou vypadá tak, jak to vypadá, rozhodně neváhej. To, že někdo pije, je špatné. To, že je někdo nemocný, užívá léky a JEŠTĚ NA NĚ PIJE je mnohem horší. Nechci být špatným prorokem, ale jestliže má Tvoje maminka určenou nějakou diagnozu, na kterou musí být léčena určitými léky, ty léky prostě brát musí. Opravdu nejlepší věc bude, když se do věci vloží Tvoje babička (matka maminky), navštíví lékařku a vysvětlí jí, co a jak. Za sebe bych rodině doporučila, aby vyhledala nejbližší protialkoholní poradnu a poradila se, jak s nemocnou maminkou zacházet. Musíte si být jisti, že jste pro záchranu maminky udělali všechno, co bylo potřeba. Bohužel, kombinace léků s alkoholem v případě nemocného člověka nevede k dobrým koncům sad


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#30 28. 2. 2007 13:11

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Kiara: Moc moc diky za tip.Dnes vecer chci volat moji babi na moravu a sni si o tom promluvit,ji to totiz taky tizi u srdce jako me. sad Jen doufam,ze se to nejak vyresi,kdyz babi,za tou dochtorkou pujde.

Není tady

 

#31 28. 2. 2007 21:22

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Ahoj Holky ! Tak jsem dnes s moji babi mluvila po telefonu o tom,ze by mela zajit za tou pani dochtorkou,ke ktere chodi moje mama.Slibila,ze se tam pristi tyden vypravi.Ja ji drzim pesti. tummenupp Koncem pristiho tydne ji brknu,tak jsme se domluvili a ona me bude informovat jak dopadla.Pak Vam napisi vic.Jeste jednou dik za ten tip. smile

Není tady

 

#32 28. 2. 2007 23:48

jarka týnková
♥♥-----
Místo: Horní Beřkovice
Registrovaný: 21. 2. 2007
Příspěvky: 94
Web

Re: Alkoholismus :(

Držím palce....někdy by měli být i rodiče trochu vychováváni.... big_smile


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/0;1;10711;115/st/20070402/l/28/k/b461/ttc.png

Není tady

 

#33 23. 10. 2009 17:57

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Ahojky,tak se po dlouhe dobe ozivam..moje mama porad pije sada je to jeste horsi,nez tehdy kdyz jsem zde psala o radu,za tu dobu se hodne veci zmenilo,mame zemrel zivotni partner v srpnu 2007,zacatkem 2008 se mama ostehovala k jeji mame do domu(moji babicce)...a od te doby je to jeste horsi,byla jsem pred par tydny na morave u moji babi a u mami,matka byla o vikende opila,kricela po celem dome mlatila oknama a dverama(chtela me s manzelem a synem s domu vyhodit),ze jsem mela strach,ze sousedi zavolaji policajty,to by jeste schazelo:/..uz tak ma moje mama a babi se sousedy problemi:rolleyes:.Ja fakt nevim co mam delat,presvedcit ji nedokazu aby se nechala lecit ona vse zapira:rolleyes:..jsem s toho uplne nestastna:| ...

Není tady

 

#34 23. 10. 2009 21:14

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholismus :(

Haničko ... pussa
Bohužel, pokud Tvoje maminka nebude sama chtít, nikdo a nic ji nepřinutí k tomu, aby se sebou začala něco dělat. V podstatě jsi proti tomu bezmocná - můžeš do ní mluvit horem dolem, nebude Ti to nic platné. Navíc mamku babička v jejím řádění ještě podporuje, když ji nechává opíjet se, agresivně vyvádět a nezakročí.
Jediná slabá jiskřička naděje zbývá v případě, že sousedům dojde trpělivost,  začnou na opilou matku volat policajty a současně ji i s babičkou (jako majitelkou domu) řešit na obecním nebo městském úřadě. Teprve ve chvíli, až ta ostuda bude opravdu pořádná, začnou nepříjemnosti, začnou lítat pokuty a začne se vyhrožovat i soudy, teprve snad začne babička matku řešit a buď ji pošle na léčení, nebo ji donutí opustit dům.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#35 23. 10. 2009 21:35

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Ahojky,moji mame patri cast toho domu,kde spolu s jeji mamou(moji babi)zije.Mama 2006 zdedila po jejim otcovi(mojim dedovi) cast domu,ze zacatku ho nechtela atd,ale pak si to jinak rozmyslela a po smrti jejiho zivotniho partnera v roce 2007,se zacatkem 2008 k babe odstehovala.Moje babi to ze zacatku tesilo ze neni v tom velkem dome sama,uz je ji pres 80 let,a spatne vidi atd.Ale i babi ma s moji mamou problem,babi se ji na jedne strane boji neco rict,kdyz je napita,protoze moje mama vyvadi a do niceho si nenecha mluvit,a kdyz je strizliva,ani to nepomuze ji domluvit,moje mama uz delsi dobu nepracuje,je na castecnem ivalidnim duchodu doma...Ja premyslim jestli tim ze pije..,si mysli ze se jeji jine problemy vyresi...od roku 2008 ma moje babi problemy se sousedy,ono je to komplikovane na vysvetleni,a ja si myslim,ze moji mame s toho vseho je na nic a proto jeste vic pije,ona si sama v tydnu az 10 litru vina v krabicich koupi.butter...mozna existuje nekde v cesku nejaka ta poradna,kde bych mohla s moji babi zajit a nechat se poradit jak mame od toho piti pomoc;)

Není tady

 

#36 23. 10. 2009 21:51

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Alkoholismus :(

Haničko, dávám Ti sem kontakt na terapeutku pí. Moniku Plocovou, ta se zabývá léčbou žen, závislých na alkoholu:
http://www.mplocova.estranky.cz/
a na sdružení ALMA, zabývající se poradenstvím pro ženy, závislé na alkoholu a jejich rodinné příslušníky, kde paní Plocová působí.
http://www.almafemina.cz/centrum/aktual.htm


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#37 23. 10. 2009 22:14

Hanicka76
♥♥♥----
Místo: NSR
Registrovaný: 25. 2. 2007
Příspěvky: 147

Re: Alkoholismus :(

Moc diky;)...snad me tam budou moct pomoc:dumbom:

Není tady

 

#38 25. 2. 2011 13:06

jankam
♥------
Registrovaný: 25. 2. 2011
Příspěvky: 1

Re: Alkoholismus :(

Zdravím. Nevím jestli někdo z Vás postřehl, ale Monika Plocová již v Almě nepracuje a světe div se, otevřela léčebnu. Pravda je, že není hrazená pojišovnou, takže člověk zaplatí za měsíc asi šedesát tisíc, co jsem koukala, ale myslím, že je to docela zajímavý projekt. Koukněte na www.dumemblema.cz. Jiné oproti ostatním "odmašovnám" je to i v tom, že tam pracujou lidi, kteří si závislostí prošli. Teda většina. Chci tam zkusit nasměrovat tátu, asi by totiž nepřežil, že ho zavřeme na oddělení, kde je 35 lidí, ani to, že by byl někde v nějakém registru. kamarádka si kvůli léčbě před mnoha lety (přestože abstinuje) nemohla ani adoptovat dítě...a táta si to nemůže dovolit kvůli práci.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů