Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 9. 2006 14:09

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

zadní rýma

tak  jsme dneska byli u doktorky, protože adámek v noci nějak divně "chrčel" a jelikož jsem matka nezkušená, tak samozřejmě tradá k doktorce..tak mu zjistila zadní rýmu.. dostali jsme kapky do nosu- ještě jsem nekapala, budou hotový až odpoledne a doporučila nám nějaký sprey z mořské vody- no ten jsem se mu pokoušela vstříknout do nosánku, ale to bylo jak když ho chci zaavraždit, to nechci vidět až mu budu kapat do nosu..dumbom.Nemáte někdo zkušenost s takovouhle rýmou??? Musím mu to odsávat? Já to zkoušela a nic jsem neodsála,..to jako když je to zadní rýma, tak mu z nosu nepoteče???Já vím že jsem se měla zeptat spíš doktorky,ale já jsem z toho byla náá vyplašená....to víte první problém..

Není tady

 

#2 20. 9. 2006 14:40

Blanka LBC
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Liberec
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 4713
Web

Re: zadní rýma

Sudino, mám pocit že tuhle rýmu šíříme babinetem lol mají ji snad všechna miminka dumbom Prostě kapem kapky a odsáváme. Máme ležet na bříšku, pak to prý jde lépe ven, ale mě to teda nejde gloria a mít vlhký vzduch tam kde spíme. Nic víc nám neporadili, tak a jsme všichni brzy zdraví tummenupp

Není tady

 

#3 20. 9. 2006 19:03

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: zadní rýma

Nám taky malá jako malá chrčela sad . Dostali jsme kapky do nosíku Mukoseptonex, na postýlku jsem rozvěšela vlhké pleny a hlavně jsme vyvýšili o cca 10-15cm postýlku hlavou nahoru, aby fujtajblíky netekly dovnitř ale ven sad . Trápilo nás to ale jen dva dny, malá je zatím odolná a otužilá smile . Tehdy to chytla od nás, my se trápili 14dnů a ona za chvilku byla v pohodě. Někdo tady doporučoval cibuli k postýlce smile . TeĎ je nemocný kdekdo, natož děti smile , držte se, je to hrozně nepříjemné, když je tak malý drobeček nemocný, máma se cítí tak bezradně sad

Není tady

 

#4 20. 9. 2006 19:49

angelina
♥♥-----
Registrovaný: 18. 5. 2006
Příspěvky: 58

Re: zadní rýma

Já už jsem z toho nešastná, mala jakoby chrochtá a má to už z porodnice, nevím co s tím, postýlku má zvedlou,v noci chladný vzduch, pleny pověšené na postýlce a nemůžeme se toho zbavit. Odsávačkou taky nic neodsaju, je to takové jakoby chrochtání.....a já nevím co s tím.....:-(


http://b1.lilypie.com/WVkQp2/.png

Není tady

 

#5 20. 9. 2006 20:03

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: zadní rýma

tak s tím máme obrovské zkušenosti. u nás pokaždé následoval ještě zánět středního ucha, píchání, operace a tak pořád dokola. Občas jsme to proložili zánětem dutin. Podotýkám, vždy bez antibiotik, maximálně lokálních. Za dva roky kolotoče jsme dosáhli dokonalosti ve zbavení se rýmy. Takže zkušenosti následovné:

1. rýma se musí naředit, aby byla co nejřidší, vodnatá a mohla tak dobře odcházet. Esteticky horší než ta hustá zadní rýma, ale je to fakt nutný ředit. Toho docílíte buď Sinupretem na kašel(pozor má alkohol, ale je dobrej), Mucosolvanem, nebo jiným driákem, na ředění hlenu!!!!!! každýmu vyhovuje jinej, ale musí ředit. Ty kapky na kašel jen ráno a po obědě. Je možné třikrát denně kombinovat s mořskou vodou Stérimar do nosu, ale je dost drahá. Nedivte se, že píšu o kapkách na kašel, ale ony opravdu ředí hlen celkově, nicméně ke kašli většinou stejně na konci dne dojde, protože hleny tečou do krku, průdušek a dráždí. Je lepší kašli předcházet než ho pak léčit. Do nosu kromě té mořské vody jsou ideální dělané kapky z lékárny, nic jinýho nefunguje, mám ověřeno, v jednu dobu jsme byli vybavenější než okresní lékárny. lol

2 Hodně podkládat hlavu na noc, při dráždivým nočním kašli před spaním šoupnout Silomat na suchý kašel nebo Robitussin na suchý kašel-lepší (oba jsou silně tlumící, takže dítě i vy se vyspíte), ráno zase pokračovat s ředěním viz bod 1. nebojte že přes noc ředění zastavíte, má jakousi setrvačnost, takže nebojte šoupnout tlumící nášup...jo a důležitý je hooooooodně pít, hlavně čaje, ideálně bylinkové, pomáhají ředění.

Dneska jsme ve stavu, kdy rýmu vychytáme už před tvořením, syn i já už poznáme, že se na nás chce potvora přilepit, takže pohoda. Ale byla to dlouhá, trnitá cesta. Přeju hodně zdaru.

Není tady

 

#6 20. 9. 2006 20:36

Tynas
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 234

Re: zadní rýma

Sudino,
my jsme na tu rýmu taky nějak citlivý.Nenapíšu ti víc, než jak to popsala Kamčitka. Jen, že je dobrý  Sterimar jsem slyšela z více stran a začala jsem ho malýmu dávat preventivně.Může se užívat neomezeně, jelikož to není žádná chemikálie, jen mořská voda. Někdo si ho stříká do lékovky a pak s ním mimču jen nosík vytírá.Já zkusila stříkat do nosánku, je to bezpečný a malej to snáší rozhodně líp, než odsávačku.Ono se při tý zadní rýmce stejně moc neodsaje a jak mi řekl doktor na ORL, s odsávačkou opatrně, není to nevyhnutný.
Někdy malý mimča prý chrčej a po 6. měsíci to vymizí až jim ty cestičky trošku povyrostou a rozšíří se.Teď mi malej taky chrčí a byla jsem s ním včera u dr..Spíš mám strach z toho, že když to má takhle teď, co až začne opravdu zima.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10501;51/st/20060428/n/Luky/dt/-2/k/b9e2/age.png
http://roxyman.wz.cz/ps/luky.jpg

Není tady

 

#7 21. 9. 2006 16:59

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: zadní rýma

tak s rýmou statečeně bojujem...už se nám daří i odsávat, a kupodivu to není tak hrozný...myslím si že rýma začíná pomalu ustupovat!!!To víte je to naše první "nemoc!" tak jsem z toho fakt vyplašená, ale už jsem se srovnala..akorát jsem se včera rozbrečela, když mi tchýně furt dokola opakovala, jakej je adámek chudáček, když to v něm tak chrčí...když to slyším od vás a od kamarádek tak tahle rýma je fakt úplně norlmální a má jí skoro každý mimčo!!!takže už jsem klidnější.. no nic, tak ted mu jdu stříknout mořskou vodu!!

Není tady

 

#8 21. 9. 2006 17:19

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: zadní rýma

sudina napsal(a):

tak s rýmou statečeně bojujem...už se nám daří i odsávat, a kupodivu to není tak hrozný...myslím si že rýma začíná pomalu ustupovat!!!To víte je to naše první "nemoc!" tak jsem z toho fakt vyplašená, ale už jsem se srovnala..akorát jsem se včera rozbrečela, když mi tchýně furt dokola opakovala, jakej je adámek chudáček, když to v něm tak chrčí...když to slyším od vás a od kamarádek tak tahle rýma je fakt úplně norlmální a má jí skoro každý mimčo!!!takže už jsem klidnější.. no nic, tak ted mu jdu stříknout mořskou vodu!!

Jééé a neřekla ti tchýně, abys ho lépe oblékala nebo jak to , že má tak malinké miminko rýmu ?? big_smile big_smile

Sudinko, co sitakhle změnit metřík a máme přehled, jak je Adámek starý, nebo fakt tak hodně přenášíš ?????? big_smile big_smile big_smile

Není tady

 

#9 22. 9. 2006 12:04

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: zadní rýma

Kamčitka napsal(a):

sudina napsal(a):

tak s rýmou statečeně bojujem...už se nám daří i odsávat, a kupodivu to není tak hrozný...myslím si že rýma začíná pomalu ustupovat!!!To víte je to naše první "nemoc!" tak jsem z toho fakt vyplašená, ale už jsem se srovnala..akorát jsem se včera rozbrečela, když mi tchýně furt dokola opakovala, jakej je adámek chudáček, když to v něm tak chrčí...když to slyším od vás a od kamarádek tak tahle rýma je fakt úplně norlmální a má jí skoro každý mimčo!!!takže už jsem klidnější.. no nic, tak ted mu jdu stříknout mořskou vodu!!

Jééé a neřekla ti tchýně, abys ho lépe oblékala nebo jak to , že má tak malinké miminko rýmu ?? big_smile big_smile

Sudinko, co sitakhle změnit metřík a máme přehled, jak je Adámek starý, nebo fakt tak hodně přenášíš ?????? big_smile big_smile big_smile

já vím...............:dumbom:no na to že adamovi bude ve středu měsíc...tak bych si ho mohla změnit co........ještě trapný dotaz....kde najdu návod...

Není tady

 

#10 22. 9. 2006 12:13

Kamčitka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: FM
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2601

Re: zadní rýma

sudina napsal(a):

Kamčitka napsal(a):

Sudinko, co sitakhle změnit metřík a máme přehled, jak je Adámek starý, nebo fakt tak hodně přenášíš ?????? big_smile big_smile big_smile

já vím...............:dumbom:no na to že adamovi bude ve středu měsíc...tak bych si ho mohla změnit co........ještě trapný dotaz....kde najdu návod...

Udělᚠho stejně jako jsi měla těhu metřík smile
Najedeš si na web, kde si ho chceš udělat, a zadᚠsi birtday tickers a pak stejně jako u těhu přeneseš html kod do podpisu smile

Upravil(a) Kamčitka (22. 9. 2006 12:13)

Není tady

 

#11 22. 9. 2006 19:18

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: zadní rýma

Čekanko a jak tu píšeš k tý rýmě, oba tyhle léky jsou i pro takhle malilinkatý miminka? My jsme si s Páou přinesli hooodně hnusnou rýmu z porodnice - i praktická dr. kroutila potom hlavou že je chudinka takhle malinkatý a takhle silnou rýmu a nějak se pořád nemůžem zbavit, ředíme vincentkou, máme kapičky a odsáváme kapitulation


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#12 22. 9. 2006 19:29

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: zadní rýma

no ty dělaný kapky do nosu se můžou, mořská voda taky a v lékárně nebo u dr si vyžádej na ředění hlenu něco podle věku mimíse. Syn je letňáček, takže první rýmu a ředění sirupem jsme řešili až na jaře, to už mohl baby sirup na ředění, ale jak se jmenoval nevim, poradí u dr nebo v lékošce. On měl syn sklony k tý hustý hlenovitý co zůstává v hlavě, sytá, takže to ředění bylo fakt nutný. potom byla čirá řídká, měl vždycky úplně rudej nos, odřenej, jak pořád srkal nebo jsme utírali, ale pak krásně odcházela a za pár dní bylo po všem. Ale než jsme k tomu dospěli, párkrát si fakt užil, že způsobila buď zánět dutin nebo to střední ucho. Na první operaci mu vyndali centimetrovej váček vysráženýho lihu z oušek. Dělal se jako reakce na ten zánět. Maminka mi vyprávěla, že já měla taky takový rýmy, celoročně, chytali jsme to od sebe dokola tři sourozenci. dumbom

Není tady

 

#13 23. 2. 2017 17:07

Elizabeta12
♥♥-----
Registrovaný: 13. 12. 2016
Příspěvky: 51

Re: zadní rýma

Trpím zadní rýmou, dá se pořádně s tím něco dělat?? Trpím na ní a je to všechno pořád dokola...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů