Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#576 10. 4. 2016 12:11

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Niky123, nevím, jakou modlitbu mᚠna mysli. Jsou jich celé spousty. Existují ustálené formy modliteb, různé afirmace, mantry apod. Nejsou to otřepaná klišé a co nejčastější opakování takových slovních spojení je naopak prospěšné, stejně jako je prospěšné opakování individuálních, vlastních modliteb a afirmací. Aby zase nedošlo k nedorozumění, zdůrazňuji, že mám na mysli "kladné modlitby" atd., ne modlitby typu "Pane Bože, a policajti rozmlátí domácímu všechny vokna, i vod hajzlu", jak to přibližně zaznělo ve filmu Pěnička a Paraplíčko; můžete mě opravit, jestli jsem to necitoval přesně - jistě to rády uděláte). Modlitba je něco jiného než moudrý nebo vtipný výrok. Také ustálené formy pozdravů, různých přání, oslovení a slovních obratů jsou něco jiného než moudré a vtipné výroky, a jejich opakování je v pořádku, je dokonce nutné. Nemůžeme si pro každý den vymýšlet nové formy pozdravů, oslovení atd. Nemělo by to ani smysl. S moudrými a vtipnými výroky by se ale mělo šetřit, mělo by se s nimi zacházet jako s kořením. Mají totiž tendenci měnit se častým opakování v to, čemu se také říká "floskule".

Není tady

 

#577 10. 4. 2016 12:14

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Evo., já ti rozumím. Chápu, že jsi chtěla pomoci Evě4444 a omlouvám se ti za ten můj ostrý výpad proti tomu výroku, který si uvedla. Reagoval jsem na něj podrážděně proto, že jsem ho už na různých místech četl a slyšel tolikrát, že mě už nějak irituje. Dráždí mě ale hlavně proto, že ho často užívali lidé, kteří ho spíše zneužívali. U tebe je ale tento výrok, abych tak řekl, "v dobrých rukou". Srdečně zdravím a přeji všechno nejlepší.

Není tady

 

#578 10. 4. 2016 13:11

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Numerologie

Děkuji, crumbe.


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#579 10. 4. 2016 13:26

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Numerologie

a já už jsem z babinetu poučena a hluboce osobní věci sem nepíšu
A Evě můžeš věřit... ta ví velmi dobře, kterak lze informací zneužít...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#580 10. 4. 2016 13:47

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Mrzí mě, že máte takové zkušenosti. Ve světě internetu se, naneštěstí, pohybují i lidé, kteří ho zneužívají. Doufám, že vás už nic takového nepostihne.

Není tady

 

#581 10. 4. 2016 13:53

modrovous
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2013
Příspěvky: 3285

Re: Numerologie

helena napsal(a):

a já už jsem z babinetu poučena a hluboce osobní věci sem nepíšu
A Evě můžeš věřit... ta ví velmi dobře, kterak lze informací zneužít...

Šmarjá... lol


Vůl zůstane volem a pařez pařezem.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“
Jan Werich

Není tady

 

#582 10. 4. 2016 15:45

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Lupino, tu poznámku "Crumb bude vědět o symbolice trojky určitě víc" mám brát jako kompliment?

Bylo to pouhé konstatování zjevné skutečnosti smile ale klidně si to přeber jako kompliment smile

Ad opakované výroky - nejspíše záleží především na tom, jaký mají emoční náboj = úmysl, se kterým jsou vyřčeny. Ale je pravda, že i na půl huby pronesené "brejden" lepší, než drátem do voka cool


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#583 10. 4. 2016 16:49

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Lupino, snad si to raději ani přebírat nebudu. Ještě k těm opakovaným výrokům: Měli jsme v práci kolegu, který každý den opakovaně vykřikoval na celou hubu větu: "Hergot, já bych píchal!" Emoční náboj = úmysl ty jeho výkřiky asi měly, protože jeho nejbližší spolupracovník jednou na jeho adresu prohlásil, že "ten by vojel i rádio, kdyby neřvalo". Zpočátku to každodenní opakování zmíněného výroku působilo zábavně. Po určité době už ale to každodenní vykřikování onoho výroku lezlo všem pěkně na nervy a jejich původce začal být posílán ... myslím, že nemusím říkat kam. Myslíš, že s tím přestal? Schválně si tipni.

Není tady

 

#584 10. 4. 2016 17:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Lupino, snad si to raději ani přebírat nebudu. Ještě k těm opakovaným výrokům: Měli jsme v práci kolegu, který každý den opakovaně vykřikoval na celou hubu větu: "Hergot, já bych píchal!" Emoční náboj = úmysl ty jeho výkřiky asi měly, protože jeho nejbližší spolupracovník jednou na jeho adresu prohlásil, že "ten by vojel i rádio, kdyby neřvalo". Zpočátku to každodenní opakování zmíněného výroku působilo zábavně. Po určité době už ale to každodenní vykřikování onoho výroku lezlo všem pěkně na nervy a jejich původce začal být posílán ... myslím, že nemusím říkat kam. Myslíš, že s tím přestal? Schválně si tipni.

va? Nechápu.
K těm emočním výrokům - já jsem ale přece netvrdila, že musí být nutně kladné/přínosné/osvěžující/libé pro okolí smile Floskule se z toho patrně nestala, žejo lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#585 10. 4. 2016 17:41

Crumb
♥♥♥----
Registrovaný: 28. 2. 2016
Příspěvky: 104

Re: Numerologie

Lupino, nepřestal s tím. A jestli se mu z toho nakonec stala floskule, "prázdný" výraz, to opravdu nevím.

Není tady

 

#586 10. 4. 2016 18:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Numerologie

Crumb napsal(a):

Lupino, nepřestal s tím. A jestli se mu z toho nakonec stala floskule, "prázdný" výraz, to opravdu nevím.

No já nemyslela pro něj, ale pro vás wink


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#587 7. 8. 2016 18:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Numerologie

Judyna napsal(a):

Mně se o takovi zdává jen občas a vždy mám velkou radost, když ho ve snu vidím. A takový hřejivý pocit, protože ve snech vypadá vždy pokojně.

O mé mrtvé kamarádce, na kterou často myslím, se mi ale nezdá vůbec. Což mi příjde hrozně divné na to, kolik různých lidí a situací mými sny projde.....

Teď se mi po dvě noci zdálo o rodině mého bývalého manžela (i o něm). Ti tedy všichni žijí. Vždy dřív to byly sny hrůzostrašné, ze kterých jsem se budila, nyní byly oba sny normálně příjemné. Čemuž jsem se divila i v tom snu....

Nikdy se mi nezdál sen o někom, kdo už nežije. Jen jednou, šlo o kolegyni, zemřela na rakovinu, bylo ji 48.
Bylo to asi půl roku po její smrti, měla jsem tenkrát takové blbé období. V tom snu jsem byla smutná, ona přišla, smála se, říkala co blázním.. všechno, co mě tížilo otočila ve srandu, bylo to jak pohlazení po duši, bylo mi s ní strašně fajn.
Pak jsem si uvědomila, že už nežije a ptala jsem se jí, co tady dělá, že už zemřela a v ten moment jsem se vzbudila.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#588 7. 8. 2016 21:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Numerologie

Jé, ahoj PPavloo. Kde jsi byla?

Je to moc zajímavé, jak jsou ty sny podobné. I já - když se mi prvně zdálo o takovi, jsem se ho ptala, co tady dělá, že už přece umřel. A někdo další - myslím Lupina, to psal také tak.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#589 7. 8. 2016 22:43

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

Ahoj Pajko...

Upravil(a) Dorka (8. 8. 2016 0:36)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#590 8. 8. 2016 14:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Numerologie

storstark


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#591 9. 8. 2016 18:50

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

Mne kdyz se zda o mrtvych, tak to ve snu beru za samozrejmost, ze jsou zivi. Pak mam spis rano problem s tim, ze uz zemreli... Jakoze kdyz se mi v noci zda o máme nebo tátovi, tak si musim "uvedomit" (v tech prvnich okamzicich po probuzeni), ze uz tady opravdu nejsou...
Ale jen tak mmch., z dnesni noci mam opravdu velmi zivy sen:
Protoze verim na Armagedon, Bozi valku, casto se mi o nem zda...
V mem dnesnim snu to byla noc (to je zvlastni!, vzdycky je to noc...), byl nejakej jinaci Mesic-to je taky vzdycky, vypadal, jako by na nem byly zobrazeny panelaky, nejaci lide kolem mne se nad tim podivovali, a ja rikam: No, konecne! To uz je Armagedon!
Lidi kolem mne nevericne koukali, a ja rikam: No koukejte na tu oblohu, vzdyt je uplne jina, nez obvykle... A ze jo. Vsude byly pravidelne rozlozene koule, jakoby z vaty, velikosti Mesice, rikam: To uz letej andele...
A pak jsem videla, jak jedna ta koule leti primo ke mne (citila jsem STRACH), ona dopadla tesne vedle mne, ja mela ubalenou cigaretu, ze si jeste zapalim, a zahodila jsem ji (uplne to vidim, jako by to bylo pred chvili..., lezet ju na tom spinavem chodniku, a citim, jestli me ten nas Buh vpusti do Noveho Sveta...)
No. Az ta koule dopadla, ja netusila, v co se promeni, a byla jsem v tom snu tuuuze prekvapena, ze to byl obrovskej plyšák, neco jako pes v kalhotech, v ten prvni moment, kdy se "promenil" (byl fakt obrovskej!, snad dva metry, nebo i vic...), a ja se na chvilku se bala, ze me nejak zabije...
A pak uz jsem se probudila, a bylo mi chvilu lito, ze to byl JEN SEN... sad

Upravil(a) Dorka (9. 8. 2016 19:13)


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#592 9. 8. 2016 19:04

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Numerologie

No a jinak, na Najdi se.cz jsou hodne zajimave veci... wink


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#593 14. 8. 2016 19:09

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Numerologie

Mě se zdál sen, po tom, co starší synek zlobil, má takové vztekací stavy, že jsme z něho vymýtali nějakým zaříkáváním ďábla, vylezla z něj ze zad ošklivá čarodějnice, roztáhla černá křídla, odletěla a byla pryč. A od této chvíle bude synek jen hodný. Jooo, tak to byl "hustý" sen. Jinak se mi sny moc nezdají. O manželovi ještě ani jednou, co umřel. Ale jeho sestře se zdál nedávno sen, kdy se přišel rozloučit s ní do snu.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů