Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 23. 8. 2006 17:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Vysoký cholesterol

Je mi 41 let, při výšce 169 cm vážím 63,64 kilo. Váhu mám stálou, maximálně + - 2kg. Chodím všude pěšky a v létě jezdím na kole (maximálně tak 50 km za den, běžně tak 20 -30, ale ne denně). Asi před rokem mi naměřili vysokou hladinu triglyceridů. Omezila jsem sladkosti a kleslo to. Cholesterol jsem měla vždy lehce zvýšený - něco přes 5. Jenže v červnu mi naměřili přes 7. Zatím mám držet dietu a v září mám jít na kontrolu. Moje štíhlá 70letá maminka má hodnotu přes 7 snad celý život a jí dost střídmě. A to máme v rodině z její strany dlouhověkost a ani jeden infarkt či mrvičku. Kamarádka z lékárny mi říkala, že to vidí na dědičnost (zná mě celý život a ví, že jsem nikdy nadváhu neměla) a doporučila mi lecitin a já jsem si ještě k tomu přikoupila rakytníkový olej, který by měl cholesterol taky snižovat. Je fakt, že dietu nedržím, nízkotučné potraviny mi nechutnají a taky nechci zhubnout, s váhou jsem spokojená. Jím malé dávky, ale často, tak po dvou hodinách.
Poraďte mi, jak ten cholesterol snížit, nechce se mi brát léky. Děkuji.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#2 25. 8. 2006 22:38

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Prosíííím, nikdo nemáte zkušenosti s cholesterolem?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#3 26. 8. 2006 9:24

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Vysoký cholesterol

Hladinu cholesterolu snižuje česnek, rajčata, grepy, olivy, olivový olej smile , vláknina....................
Teta má osvědčenou medicínu:
200ml červeného vína a jedna lžička medu. Každý večer před spaním..................storstark

Není tady

 

#4 28. 8. 2006 20:03

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Vysoký cholesterol

někdo má hladinu vyšší, nemusí to být nezdravou stravou, je to jako se sportiovci, někdo má vyšší hladinu čehosi (nemůžu si vzpomenout) a nemůže závodit, protože díky tomu by mu vyšli pozitivní testy na doping, i když nebere


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#5 29. 8. 2006 14:12

janica
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 2380

Re: Vysoký cholesterol

Když to mᚠv rodině, dědičné, v genech, prostě s tím nic neuděláš, ani kdyby ses rozkrájela. sad
Mojí kamarádce taky naměřili asi přes 7 a to jí povětšinou zeleninu a dietní polévky, maso jen bílé a ještě hodně málo. Takže co pak s tím? Prostě NIC.

Není tady

 

#6 29. 8. 2006 15:46

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Vysoký cholesterol

Dana napsal(a):

někdo má hladinu vyšší, nemusí to být nezdravou stravou, je to jako se sportiovci, někdo má vyšší hladinu čehosi (nemůžu si vzpomenout) a nemůže závodit, protože díky tomu by mu vyšli pozitivní testy na doping, i když nebere

Testosteron vissla

Není tady

 

#7 29. 8. 2006 15:51

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Vysoký cholesterol

janica napsal(a):

Když to mᚠv rodině, dědičné, v genech, prostě s tím nic neuděláš, ani kdyby ses rozkrájela. sad
Mojí kamarádce taky naměřili asi přes 7 a to jí povětšinou zeleninu a dietní polévky, maso jen bílé a ještě hodně málo. Takže co pak s tím? Prostě NIC.

No, jo, ale to není "děděním" cholesterolu, ale porucha látkový výměny. Ta je dědičná.....
A s tím ti může poradit dietolog nebo dietní sestra...smile

Není tady

 

#8 29. 8. 2006 16:12

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Když mně právě magistra v lékárně říkala, že pokud je to dědičné, tak mi dieta zřejmě nepomůže a menším zlem (než to nechat být) je brát léky na snížení cholesterolu. A to se mi právě nechce - být na lécích. Zkouším proto ten lecitin a rakytníkový olej. Tak jsem si myslela, jestli třeba někdo nemáte dobré zkušenosti s nějakým potravinovým doplňkem, který by mi pomohl. Jak píše Janica, tak její kamarádce dietní strava taky nepomohla.
koncem září nebo někdy v říjnu půjdu na kontrolu, tak jsem zvědavá. myslíte, že hladina cholesterolu může být ovlivněná stresem? To asi ne?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#9 31. 8. 2006 16:33

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Vysoký cholesterol

Určitě jo, ovlivňuje.....
Janica psala, že její kamarádce dieta nepomohla, ale to je asi právě tou dědičnou poruchou látkový výměny.
Já bych léky taky brát nechtěla, radši bych oběhla ještě pár doktorů a poptala se po těch doplňcích....smile

Není tady

 

#10 31. 8. 2006 16:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Jo, zkusím to. Ten lecitin by údajně měl zabrat, ale měl by se brát pořád (což by mi nevadilo, podle toho, co jsem o něm četla, tak je to dobrá věc).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 3. 9. 2006 16:05

BVF
♥♥-----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 53

Re: Vysoký cholesterol

Na snížení cholesterolu pomáhají z potravinových doplňků např. Rybí tuk v kapslích,lecitin,Q10 - 30mg. To, že se hladina cholesterolu může zvednout při stresu mám od lékaře potvrzeno.Pokud je chlesterol nad normu, tak je asi nejlépe k potravinovým doplňkům přidat léky na jeho snížení. Manžel užívá hypocholesterolemikum a hypolipidemikum APO-LOVASTATIN 40mg.Cholesterol se mu za poslední půlrok snížil z 6,7 na 5,2. Ještě k tomu lecitinu. Aby byl skutečně účinný je třeba dávka 5 - 15 g.

Není tady

 

#12 4. 9. 2006 8:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Děkuji BVF za konkrétní rady. Dávku lecitinu zvýším.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#13 6. 9. 2006 23:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Vysoký cholesterol

Jedním z příznaků boreliozy je zvýšený cholesterol, ale lékaři tomu nedávají žádnou váhu , takže s tím nic nedělají......alůe borelioza má mnoho  příznaků, to nemusí být ono.....

Není tady

 

#14 12. 9. 2006 17:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Boreliozu nemám, před pár lety mi dělali testy, ale děkuji.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#15 1. 10. 2006 15:03

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Vysoký cholesterol

Tak jsem byla na kontrole. Mám radost. Celkový cholesterol mám 6,2. Ten "hodný" mám 1,8 - to mi paní doktorka řekla, že je to vynikající hodnota a ten špatný mám jen lehce zvýšený. Triglyceridy mám lehce nad hranicí normálu. Takže léky nemusím a mám prý pokračovat v dietě. Tu jsem tedy nedržela, jen poslední týden před kontrolou a hlavně ten den před ní. Jedla jsem dvakrát denně lecitin (1200mg) - na radu BVF jsem dávku zvýšila z jedné tobolky na dvě a takové bylinkové kapičky Anticholest(Devatero bylin). Na to, že včervnu jsem měla hodnotu něco málo přes 7 je to dobrý, ne? Hlavně, že nemusím ty léky. Jinak lecitin budu brát dál,i ty kapky a možná přihodím i rybí tuk, protože ryby stejně nejím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 21. 12. 2006 20:35

hana512
♥------
Registrovaný: 21. 12. 2006
Příspěvky: 1

Re: Vysoký cholesterol

Judyna napsal(a):

Je mi 41 let, při výšce 169 cm vážím 63,64 kilo. Váhu mám stálou, maximálně + - 2kg. Chodím všude pěšky a v létě jezdím na kole (maximálně tak 50 km za den, běžně tak 20 -30, ale ne denně). Asi před rokem mi naměřili vysokou hladinu triglyceridů. Omezila jsem sladkosti a kleslo to. Cholesterol jsem měla vždy lehce zvýšený - něco přes 5. Jenže v červnu mi naměřili přes 7. Zatím mám držet dietu a v září mám jít na kontrolu. Moje štíhlá 70letá maminka má hodnotu přes 7 snad celý život a jí dost střídmě. A to máme v rodině z její strany dlouhověkost a ani jeden infarkt či mrvičku. Kamarádka z lékárny mi říkala, že to vidí na dědičnost (zná mě celý život a ví, že jsem nikdy nadváhu neměla) a doporučila mi lecitin a já jsem si ještě k tomu přikoupila rakytníkový olej, který by měl cholesterol taky snižovat. Je fakt, že dietu nedržím, nízkotučné potraviny mi nechutnají a taky nechci zhubnout, s váhou jsem spokojená. Jím malé dávky, ale často, tak po dvou hodinách.
Poraďte mi, jak ten cholesterol snížit, nechce se mi brát léky. Děkuji.

Dobrý den,
máme v rodině stejný problém. Proto, abych snížila hladinu cholesterolu, používám tento produkt: http://www.svetzdravi.com/xinanbao.php.
Není to lék, je to přírodní produkt.

Není tady

 

#17 4. 1. 2007 13:12

lojzik
♥♥-----
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 61

Re: Vysoký cholesterol

ahojky, koukni na www.milujsvesrdce.cz - je tam spoustu otázek a odpovědí a hlavně povídání o srdci a cholesterolu.

Není tady

 

#18 11. 2. 2007 18:17

mikuelini
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 1. 2007
Příspěvky: 611

Re: Vysoký cholesterol

Kazdy den snist 1 cajovou lziku krenu a je po problemech se zvysenou hladinou cholesterolu.Takze kupte si cely kren a kazdy den napr.posypte si tim maso na obed,na chleba atd.Je to zazrak

Není tady

 

#19 13. 2. 2007 11:47

Manka1
♥------
Registrovaný: 13. 2. 2007
Příspěvky: 2

Re: Vysoký cholesterol

hana512 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Je mi 41 let, při výšce 169 cm vážím 63,64 kilo. Váhu mám stálou, maximálně + - 2kg. Chodím všude pěšky a v létě jezdím na kole (maximálně tak 50 km za den, běžně tak 20 -30, ale ne denně). Asi před rokem mi naměřili vysokou hladinu triglyceridů. Omezila jsem sladkosti a kleslo to. Cholesterol jsem měla vždy lehce zvýšený - něco přes 5. Jenže v červnu mi naměřili přes 7. Zatím mám držet dietu a v září mám jít na kontrolu. Moje štíhlá 70letá maminka má hodnotu přes 7 snad celý život a jí dost střídmě. A to máme v rodině z její strany dlouhověkost a ani jeden infarkt či mrvičku. Kamarádka z lékárny mi říkala, že to vidí na dědičnost (zná mě celý život a ví, že jsem nikdy nadváhu neměla) a doporučila mi lecitin a já jsem si ještě k tomu přikoupila rakytníkový olej, který by měl cholesterol taky snižovat. Je fakt, že dietu nedržím, nízkotučné potraviny mi nechutnají a taky nechci zhubnout, s váhou jsem spokojená. Jím malé dávky, ale často, tak po dvou hodinách.
Poraďte mi, jak ten cholesterol snížit, nechce se mi brát léky. Děkuji.

Dobrý den,
máme v rodině stejný problém. Proto, abych snížila hladinu cholesterolu, používám tento produkt: http://www.svetzdravi.com/xinanbao.php.
Není to lék, je to přírodní produkt.

Dobrý den,

tento problém mě taky zaskočil. hladina cholesterolu po změření byla 7,2, což už je prý poměrně vysoká hodnota. bohužel u mě, je dán cholesterol dědičně po tatínkovi. lékař mi doporučil užívání léku - statínů (nevím přesně jak se píše), což jsem odmítla, a tak jsem začala s nízkocholesterolovou dietou a po 4 měsících se mi cholesterol snížil na 6,5 (což byla pro mě velmi pozitivní zpráva, že to jde). Vyzkoušela jsem několik výrobků na snížení cholesterolu, ale cholesterol se nesnížil. Někde jsem četla na internetu v diskuzi, že steroly z rostlin dokáží snižovat cholesterol, a tak jsem se podívala na odkaz co tam byl a našla jsem konkrétní produkt se sterolama (který je podložen studiemi) http://www.flora.cz/pro_srdce.php?sekce=fpa-prehled. S užíváním flory proacitv jsem začala před necelým měsícem a příští týden jdu na kontrolní odběr, tak mi držte palce. já vám je držím také

Není tady

 

#20 29. 3. 2007 22:33

piskota
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2007
Příspěvky: 42

Re: Vysoký cholesterol

Myslim, ze na cholesterol je dobry koenzym Q10, nasla jsem v lekarnach 30 tablet za cenu 125 Kč, coz je uplne supr. a take l-carnitin univerzalne. U lidi, kteri cvici se ale spatny cholesterol lepe odbourava

Není tady

 

#21 14. 4. 2007 20:55

dasad
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 7. 2006
Příspěvky: 126

Re: Vysoký cholesterol

Manzelovi taky zjistily vysoky cholesterol, takze jsem zacala patrat na internetu a narazila jsem na web www.milujsvesrdce.cz, docetla jsem se tam spoustu informaci a ted zrovna zahajili kampan, kdy z kazdeho vyrobku jde 25 haleru na nakup pristroje pro kardiologickou kliniku IKEM. Myslim, ze je to super vec.

Není tady

 

#22 20. 4. 2007 18:55

maharata
♥♥-----
Místo: Rýmařov
Registrovaný: 19. 4. 2007
Příspěvky: 70
Web

Re: Vysoký cholesterol

Tento příspěvek byl nepovolenou reklamou, která je zde zakázána!
SLUNÍČKO


Jíme proto,abychom žili...nežijeme proto,abychom jedli.

Není tady

 

#23 31. 1. 2008 13:17

lojzik
♥♥-----
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 61

Re: Vysoký cholesterol

já jsem začala po zkušenosti kamarádek a po návštěvě webu www.milujsvesrdce.cz jíst hodně floru - hlavně tu floru pro.activ a na cholesterol mi to opravdu pomohlo. není to 100% uzdravení, ale zlepšení mi lékař pochválil

Není tady

 

#24 2. 2. 2008 13:07

Saudi Mia
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 8

Re: Vysoký cholesterol

máme v rodině hodně srdcařů, manžel má za sebou druhý infarkt a žije s kardiostimulátorem. Mám strach, že děti a vnoučata budou podobně ohroženi. Dá se nějak zjistit jaká bude jejich budoucnost po zdravotní stránce? Na kartářky atd. nevěřím.

Není tady

 

#25 2. 2. 2008 13:52

elinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 495

Re: Vysoký cholesterol

mám obavu, že tohle nikdo předem přesně neřekne, ale každopádně, pokud se tyhle nemoci ve vaší rodině vyskytují často,tak je tady bohužel šance k dědičnému sklonu k nim i u potomkůí, jediná šance je, myslím opravdu pečlivě dbát na zdravý životní styl - strava i pohyb, a eventuelně i pravidelné kontroly u lékaře smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů