Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 2. 7. 2009 19:26

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

ambo, nemůžu s tebou souhlasit. mám děti i velkého psa + kvalitní plovoučku k tomu. je hodně namáhaná, ale za 7 let nemá jediný škrábanec. monohokrát se mi něco vylilo, jak to s malými dětmi bývá a také se nemusím s hadrem přetrhnout a zatím žádný problém. co se týká údržby, žádnou náročnost v tom nevidím...přetřu hadrem stejně jako lino nebo dlažbu. psala jsem, že jsme v paneláku, takže mi studená nepřipadá. ani neznám nikoho, kdo by na plovoučku nadával, takže tvoji zkušenost, že je "skoro každý" nespokojený, nemohu potvrdit.

kuty, naše podlahovka bude makat i v létě, protože bude napájená sl. kolektory, takže studené dlažby se nebojím ani v létě.

Není tady

 

#52 2. 7. 2009 19:48

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik napsal(a):

ambo, nemůžu s tebou souhlasit. mám děti i velkého psa + kvalitní plovoučku k tomu. je hodně namáhaná, ale za 7 let nemá jediný škrábanec. monohokrát se mi něco vylilo, jak to s malými dětmi bývá a také se nemusím s hadrem přetrhnout a zatím žádný problém. co se týká údržby, žádnou náročnost v tom nevidím...přetřu hadrem stejně jako lino nebo dlažbu. psala jsem, že jsme v paneláku, takže mi studená nepřipadá. ani neznám nikoho, kdo by na plovoučku nadával, takže tvoji zkušenost, že je "skoro každý" nespokojený, nemohu potvrdit.

kuty, naše podlahovka bude makat i v létě, protože bude napájená sl. kolektory, takže studené dlažby se nebojím ani v létě.

Já taky mám spíše zkušenost, že většina lidí na plovoučku nadává (a už kolem mě naživo, nebo přímo v téhle diskusi, nebo teď zrovna se na tohle téma diskutovalo třeba na mimibazaru v bydlení)... většina nadává stolt. Ale mᚠpravdu, že co člověk, to jiná zkušenost, jiný vkus a jako to je se vším - vše má své příznivce i odpůrce.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#53 2. 7. 2009 20:46

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik, píšeš, že mᚠkvalitní plovoučku, a to je něco úplně jiného než laminátová. Psala jsem, že plovoucí podlaha je systém ukotvení podlahy a můžeš ji nechat zhotovit z různých materiálů, dokonce i z marmolea.
Známá má  dražší plovoučku a má ji pěkně rozrytou od běžných autíček, s kterými si tam její vnuk hraje. Její dcera má hodně drahou, dřevěnou, a stačilo, aby na ni vyteklo trochu vody z lednice (byla v práci, vypnuli proud) a co zbylo z podlahy? V okruhu na straně kolem lednice byla nabobtnalá a  zkroucená, musela ji vyměnit. (Má kuchyň propojenou s obývákem, v kuchyni dlažbu a z dlažby steklo trochu vody jakoby do obýváku.)
Mᚠpravdu v tom, že jsem napsala "skoro každý", měla jsem napsat "skoro každý, koho osobně znám".
Každá podlaha má svoje výhody a nevýhody, každému se líbí něco jiného.
Je jen dobře, že jsi vzhledem k potřebám tvojí rodiny zvolila správně a s  podlahou jsi spokojená, to je nejdůležitější, ne?

Není tady

 

#54 2. 7. 2009 20:46

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Holky, vážně jste mě překvapily. Opravdu. Já si tak libuju s tou naší plovoučkou. Jen si vždycky nadávám, že mě nenapadlo dříve zrušit ty koberce. Chápu praktičnost lina, to bezesporu, ale do obýváku jako reprezentativní místnosti domu mi prostě lino z estetického hlediska nesedí a nejsem člověk, u kterého za každou cenu praktičnost vítězí.

Není tady

 

#55 2. 7. 2009 21:13

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

No vidíš, já zase mám všude koberce (k nim ovšem maximálně silný lux) a nemůžu si je vynachválit. Nikde nemám ani smítko prachu na nábytku, všechen prach zadrží koberec. Nemůže se vířit ve vzduchu, tudíž, ani ho nedýcháme. Luxuju(tedy manžel) průběžně a mám pořád uklizeno. Někde výš o výhodách koberců už psala Káča, nechci se opakovat.

Není tady

 

#56 2. 7. 2009 21:19

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ambo, ale já zrušila koberce kvůli tomu, že máme doma psa a potřebuji vysávat každý den. Ty jeho dlouhé chlupy z koberce nechtěly dolů.

Není tady

 

#57 2. 7. 2009 22:22

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik:
Měla jsem také psa(dogu), už bohužel není. Měla krátké chlupy, jako štětinky, které se zapíchaly všude. U starého luxu jsme měli rotační kartáč, sebral  všechno. U nového luxu ho mám samozřejmě také, ale je to o něčem jiném, se starým se to nedá  výkonem srovnat, je mnohem účinnější.

Není tady

 

#58 3. 7. 2009 0:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Holky, když píšete o kobercích a  psech - tak to musím poznamenat, že jsem kdysi koupila poměrně drahý lux známé značky, který vydržel absolutní minimum používání a konec - tak jsem tehdy nouzově koupila nejlevnější vysavač a ten poctivě maká (v "psích dobách" denně - dnes už psa nemáme) asi sedmý rok a stál kolem 1800.
A jinak - kdyby byly koberce v takové cenové relaci, že bych je mohla každoročně vyhodit, a kdyby byly v bytě ochotné ruce, které by koberce každoročně rolovaly a vyhazovaly big_smile - nejradši bych měla koberce. Ale fakt je, že se čistota koberců a plovoučky nedá srovnat a ta plovoučka navíc vypadá moc dobře. Já jsem tedy spokojená. I když se mi na ni zatím nic nevylilo.

Není tady

 

#59 3. 7. 2009 0:33

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Barborka: "Jinak mᚠpravdu - co my těm zvířatům vše podřizujeme, viď? Nevím, jestli také mᚠpejska? Ale ten můj je pro mě moje miminko rodna, však kdo má doma pejska, tak rozumí hjarta "

Tak fakt nevím, Barborko, fakt nevím. Na firmy nespoléhám, mně podlahu pokládal zadarmo známý smile Udělám ještě anketu v práci smile.
O psa jsme přišli loni, byl hodně nemocný sad. Kvůli němu jsem měla koberce, aby se mu nerozjížděly tlapky, na tom korku měl problém, to vypadal na zemi často jako předložka smile.
A v jedné místnosti a v chodbě jsme tehdy ještě měli staré lino, no na tom byly teda slyšet ty jeho drápky strašně, to mě dokázalo i probudit. Taky jsem si říkala, jestli by se plovoučka osvědčila, kdyby tu byl pes, ale už se nebojím (ostatně Irik taky píše, že mají psa), protože mě navštívila známá se svým psem a ten tu lítal jak utržený z řetězu a já pak kontrolovala big_smile, zda plovoučka není podrápaná - fakt nebyla smile.

Není tady

 

#60 3. 7. 2009 10:51

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Všechno má své pro a proti, každý se rozhodne tak, jak je to pro něho nejlepší.

Jak už jsem psala, plovoucí podlaha je systém ukotvení podlahy a záleží na tom, jaký druh a z jakého materiálu takto podlahu ukotvíte.
Když píšete plovoučka, nevypovídá to nic o materiálu, z jakého je zhotovena, tudíž o kvalitě povrchu. Podle toho se odvíjí  užitná kvalita, trvanlivost a zkušenosti.

Není tady

 

#61 3. 7. 2009 15:52

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Tercila:
Já zase nedám dopustit na koberec, a to jsem riskla barvu bílé kávy. (Vhodný na extrémní zátěž, nízký "chlup"). Po roce provozu na něm nemám vyšlapané cestičky, ani od slehlého povrchu, ani zašmourané. Stále je jako nový, příjemný a měkoučký. Dokonce i rozlité kakao se bez problémů vytřelo, a to jsem si myslela, že je to konečná. Asi 2x jsem ho iniciativně setřela mokrým mikrovláknovým hadrem, ale to jen pro svůj dobrý pocit, reálně to nebylo potřeba. Nešetříme ho, běžně se tam pohybujeme a běžně luxujeme. Takže spokojenost.
Má to i svoje ale. V případě silného poškození ho budu muset vyměnit, s tím počítám, naštěstí to u nás není problém.

Není tady

 

#62 3. 7. 2009 22:04

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Jo tak bílá káva - to je teda silná káva big_smiletummenupp
Tak to je fajn, že koberec vydržel.
Taky se mi líbí světlé věci, často uvažuji o bílé sedačce, ale přece jen - se to asi ještě dlouho neodehraje. smile V obýváku běžně jíme a pracujeme, takže to by asi letělo rychle.

Upravil(a) Tercila (3. 7. 2009 22:06)

Není tady

 

#63 3. 7. 2009 22:54

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj holky. Dost zajímavá diskuze.

Máme dům, psa a kočku a čekáme mimi. A řešíme právě podlahu v obýváku, kde teď máme koberec. Byl půvdně béžový, ale pokočičím a psím pobytu trochu změnil poletech barvu a je už nevyčistitelný. Takže než se narodí mimi, musíe podlahu změnit.

Já chci lino, protože je na údržbu skvělé. A nejradši bych dala nový koberec.Ale přítel chce plovoučku. Jenže já mám strach, až mimino oleze, že bude obalené prachm a chlupy ze zvířáků
Vysavač mám úžasný a chlupy z koberce v pohodě sebere. A je jasný , žes mimčem si tu podlahu dám každý den. Ale stejně bych radši něco, aby to mimi bylo co nejvíc v poho. A podle většiny názorů je to lino.

A pak ještě korek. I ten už má dnes zajímavé vzory.


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#64 3. 7. 2009 23:07

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Petři, je to opravdu diskutabilní.
V době, kdy je dítko malé, bych asi preferovala koberec. Obzvl᚝ pokud mᚠdobrý lux. Přece jen z té hladké podlahy (a už je to lino nebo plovoučka) se prach víc zvíří. A malé dítě je nízko u země - dala bych ten koberec na plovoučku. smile
Anebo si s přítelem střihněte, jestli lino nebo plovoučku - oba materiály jsou dostatečně kvalitní a cenově dostatečně různorodé smile
A ještě bych udělala jednu věc: v zařizování bydlení bych si prosadila hlavní slovo big_smile wink

Upravil(a) Tercila (3. 7. 2009 23:08)

Není tady

 

#65 17. 9. 2009 11:45

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj, tak zkouším, jestli se něco nezměnilo v diskuzi Novilon kontra plovoučka;), jestli se neobjevily nějaké mouchy na jednom nebo na druhém.Kupujeme byt a podlahy taky řešíme.
Na ložnici jsme se shodli, tam dáme koberec a kočky tam nebudou smět!butterV obýváku bude plovoucí.Ale co ta kuchyně a chotba??

Není tady

 

#66 17. 9. 2009 12:11

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já bych volila do kuchyně a chodby dlažbu.

Není tady

 

#67 17. 9. 2009 17:40

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já dlažbu nemám ráda, protože z ní sálá chlad. Teda tak na podlahové topení. Já jsem nato citlivá, tak bych si to nikdy nedala, móda-nemóda.

Není tady

 

#68 17. 9. 2009 20:15

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

smile Tak dlažbu určitě ne; dala si ji máma a nejen že je zem studená, ale ona si stěžuje, že pokud nenazuje určité měkké pantofle, že ji z té dlažby příšerně bolí nohy, když stojí u linky a vaří. Dlažba je totiž samozřejmě nesmírně tvrdá. Je fakt, že byt s dlažbou má jak ze žurnálu, ale - já nedám dopustit na měkký a hřejivý korek smile.
A Romčo, asi se tu nic nezměnilo big_smile, z těch dvou diskutovaných materiálů - linoleum a plovoučka, bych zvolila plovoučku.

Není tady

 

#69 17. 9. 2009 20:43

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já nedám na dlažbu dopustit. Mám ji doma, v kuchyni, chodbě, koupelně. Nic mě nestudí, úklid super, nohy mě nebolí. Je odolná při nárazu.

Ze dvou zmiňovaných materiálů bych volila lino (novilon...) kvůli kočkám. Na plovoučkách zvířata klepotají drápkama.

Není tady

 

#70 17. 9. 2009 22:42

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

:DTak, tak , Terci. Kromě zastánců již dříve zmiňovaných, přibyla ještě dlažba a korek.:lol:Tak já nevim, asi dam plovoucí do kuchyně a lino do chodby(fakt jsem prve napsala chotba??)dumbom

Není tady

 

#71 18. 9. 2009 20:34

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

tak já měla snad všechno...v bytě jsme měli před rekonstrukcí lino v kuchyni, jídelně,předsíni a pokojích.V ložnici byly parkety.
Lino bylo původní a zašlé.Parkety jsme zbrousily,nalakovaly a vypadaly velmi hezky.Dobře se udržovaly.Stačilo setřít vlhkým hadrem. Jednu chvíli jsme měli v jednom pokoji koberec, ale ten byl jen provizorně a už bych ho nechtěla, i když mě mamka neustále přesvědčuje o jeho výhodách.Při rekonstrukci jsme dali většinou všude dlažbu.V dětském pokoji jsme udělali korkovou podlahu. Vypadala hezky, ale dostala zabrat.Syn měl pod pod postelí barevné dřevěné krabice na hračky a korek se odřel.Zrovna tak v místech kde byly židle. Parkety zůstaly zachovány a byly po celou dobu stejné.

Teď máme dům a tam mám hlavně dlažbu a podlahové topení.Je to fajn.Máme bernskou salašnici  a dlažba se dobře udržuje.V ložnici máme plovoučku.Vadí mi ten zvuk, když se po ní chodí. V patře bude asi dřevěná podlaha, nebo marmoleum.

Takže mám-lii to shrnout nejvíc se mi osvědčila dlažba a parkety.


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#72 18. 9. 2009 20:35

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

pokud bych se měla rozhodnout mezi linem a plovoučkou volila bych lino. Dnes mají velký výběr


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#73 18. 9. 2009 21:34

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Irik: "Nic mě nestudí, úklid super, nohy mě nebolí. Je odolná při nárazu."

Ahoj Irik, je fakt, že každý vnímá teplo a chlad jinak, to jo. V úklidu nevidím mezi těmi podlahami rozdíl. Nohy mámu z dlažby taky asi před 20 lety nebolely. Teď si prostě občas posteskne, že tohle nečekala, takový "bolestivý" rozdíl mezi starým linoleem a novou dlažbou.
No, odolná - to je tak: dlažba odolná je, ale já jsem byla hodně ráda, když mi na korek spadl můj oblíbený hrnek a NIC, kdežto na dlažbě by rozhodně "nepřežil" big_smile.
Jo, já bych kočky v bytě nechtěla, pes už "odešel" a dalšího dovnitř pořizovat nehodlám, takže tohle neřeším. Ale na linoleu ty psovy drápy teda byly slyšet taky hodně; i v noci mě to budilo, když se motal po bytě - a to je u mně co říct big_smile.
Je fakt, že zvířeti se asi na plovoučce špatně chodí, klouže mu to, ale na dlažbě zcela určitě taky, našemu psovi se rozjížděly packy i na tom korku - nejradši lehával na koberci smile v obýváku.
Při přemýšlení o výběru mezi linoleem a plovoučkou mám pořád před očima to drahé kamrádčino lino, které prostě stejně človek pozná a navíc (a to v tom bytě bydlí jenom ona sama a o víkendech je pryč) už teď po půlroce to jaksi zvláštně "matne" nebo co... Buď vybrala špatně nebo ji ta firma ošulila, nevím. Opravdu bych za to těch 16 000 nedala. Ta naše plovoučka vypadá pořád luxusně, a to jsme tři a denně doma.
Ale tak, každý se musí stejně rozhodnout sám a udělat si vlastní zkušenost, že jo smile

Není tady

 

#74 18. 9. 2009 22:17

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)
Registrovaný: 6. 2. 2009
Příspěvky: 164

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Iveto, přesně korek!! To je super věc. Ale z těchle tří variant je údajně ta nejdražší. Když jsem byla jako au-pair v Německu, tak ho tam ti skopčáci měli a bylo to krásně teplý na nožky stolt Já bych ho brala hned, taky mám k linu takový odstup, asi je to ve mě nějak zakořeněný, že lino je nic moc. Ale věřím, že moderní lino může vypadat velmi dobře. Jinak ten korek parádně izoluje a my ho mít bohužel nemůžem, protože máme všude podlahové vytápění.

Není tady

 

#75 22. 10. 2009 13:55

li.lik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Sever
Registrovaný: 27. 3. 2008
Příspěvky: 1493

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj, asi jako u všeho, záleží kolik do toho chceš dát. My máme doma lamino v obývákokuchyni i v předsíni. Budeme se stěhovat a už NIKDY NECHCI LAMINO ANI VIDĚT!!! lol Proč? Vybrali jsme drahý výrobek, aby vydržel. Je fakt, že pejskové to nepodrápali, naučili se po tom v pohodě chodit i "bruslit", ale problém je vlhkost. A se snažím jak chci, v kuchyni je to nejhorší - kraje jsou jakoby ošoupané (máme tu podlahu 4-5 let) a rozlézá se to u misek pro psy - přestože se snažím to udržet čisté. V předsíni úplný humus a je to i podrápané od drobných kamínků, které se neotřely ani na rohoži. O patro níž slyší maminka každý nᚠkrok...
Takže - lamino je v pohodě, když nemáte nějaká větší zvířata, děti, které pořád něco rozlévají, nebo vám na to neprskne olej z plotny. Utírat to chce jen hodně vyždímaným čímkoli, aby to bylo co nejrychleji suché....
My nakonec plánujem přízemí dlažbu a v patře novilon - do patra psi nebudou smět, budou tam jen ložnice. Novilon je v řadě struktur a dezénů, obrovskou výhodou je pro mne bezespárost a měkkost a teplo, samozřejmě je to o dojmu - povrch vypadá jako věrohodně dřevěný. Zkoumali jsme to na různých návštěvách a jdeme do něj.
Hodně štěstí při výběru! wink


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/oeXGSN4.jpghttp://lb4m.lilypie.com/oeXGp1.png
http://lb2m.lilypie.com/PQ1Np1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů